Hegymászás, túrák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8293 Üzenet linkje2006-06-09 08:24:57 

heló! na hát látom Andi nem csak az Acheron folyós túrát boncolgatod hanem ime a Vikosz kanyont is. Ide is terveztem elmenni idén Lefkádáról de sajna túl messze van 1 napos progihoz. Egyébként valóban gyönyörû táj, egyszer biztos elmegyek ide is meg az Acheron hoz is.
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8299 Üzenet linkje2006-06-09 08:43:53  Vikosz szurdok


# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8301 Üzenet linkje2006-06-09 09:22:35 

Én az itthoni túráim alkalmával is szinte mindig találkozok egy-két kígyóval... Szegénynek a legnagyobb gondja az, hogy hogy térjen ki az utamból, nem a támadás jár a fejében icon_smile.gif Szóval ha a szemed elé is kerülne belõlük egy-két példány, akkor az nem fog megtámadni, ha te nem provokálod....
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8327 Üzenet linkje2006-06-09 13:06:34 

Köszi Ildi, valahogy én is így gondoltam. Csak a sûrû bozót miatt kérdeztem, mert ha nem látom, hog yhova lépek, talán éppen a farkára szegénynek, akkor biztosan belém mar icon_smile.gif

Szia Monalisa!

Én pár éve lettem túramegszállott, amióta az Alpok közelében élek. A párommal rendszeresen megyünk 7-8 órás túrákra, ahol napi 800-1100 méteres magasságkülönbségeket mászunk meg. Imadom. Az a baj, hogy Görögországba a tenger mellett szeretek lenni, és ezért sajnálnék egy egész hetes nyaralást a hegyi falvakban eltölteni, tenger nélkül. Ezért a legjobb megoldásnak az tünik a Vikosz-szurdokra, hogy Párgában kell nyaralni és onnan pár napra elmenni a Zagória-falvakba, majd onnan kirándulni.
Minél többet kutatok a görög tájak után, annál több dolog érdekel és annál több helyet írunk fel a listánkra icon_smile.gif Minimum tíz évre be vagyunk már táblázva icon_smile.gif csak aza baj, hogy a párom már az idén is mondogatta, hogy msáhová is akar menni, és jövõre pedig mindenképp más helyen szeretne nyaralni. Õt valahogy nem bolondította annyira meg Hellász, mint engem, de azért szereti...csak nem eléggé. icon_smile.gif

Andi

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8331 Üzenet linkje2006-06-09 13:38:14 

Ha kocsival megy az ember már az is nagy elöny mert akkor pl a Jon szigetek felé 1-2 napra meg lehet állni a Vikosz közelében és túrázgatni. Aztán irány a tengerpart.

Szerinted ha átmegyünk mocival Lefkászból Prevezába ami még elég közel van, akkor majd ott be tudunk esetleg fizetni egy Acheron folyó túrára? Gondolom ott is van sok iroda. Mert az gondoltam hogy pl egyik este/du átmocizunk körülnézünk, esetleg befizetünk, és másnap reggel mocival vagy busszal visszamegyünk, megcsináljuk a túrát, és este haza Lefkádára. Az is lehet hogy kedves magyar ismerõseinkkel akikkel egy helyen szállunk meg és kocsival vannak, nekiindulunk magán uton... csak hát tudni kéne akkor tényleg hogy vajon hol "másszunk" be a vízbe, hol érdemes .....

# 21
Kijelentkezve--
-törölt nick 6508
Aktív fórumos
Aktív fórumos
211 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8332 Üzenet linkje2006-06-09 13:41:51 

Valaki tud abban segíteni, hogy Zakynthoson lehetne egy jo túrát tenni?!
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8333 Üzenet linkje2006-06-09 13:48:59 

Hát motor helyett mehetsz gyalog is icon_smile.gif Bár ez nem igazi túra, szerintem gyalogos hegyi ösvények nem nagyon vannak. Kerinél ha esetleg elmentek naplementét nézni le lehet gyalogolni egészen a szikla szélére, az kisebb túra talán, irto szuros kis cserjék vannak meg bokatörö kövek icon_smile.gif
meg ha elmentek megnézni felülrõla hajóroncsos öblöt, amit nem szabad kihagyni, akkor ott is ne a kilátó "erkélyrõl" bámuljatok hanem jobbra menjetek ki a sziklaszirt szélére, onnan igazi a panoráma! Szúrós bokorrak gördülõ kavicsokkal itt itt vigyázni!

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8335 Üzenet linkje2006-06-09 14:04:26 

Szia Monalisa!

Szerintem összejöhet így, ahogy írtad, de ha az egész 20 km-es túrát végig akarod csinálni a szurdokban, ahhoz egy egész nap kell. Bár a leírások részbe készítek leírást a Vikopszról, és ezért nem akrom az egészet ide bemásolni a topikba, de nem bírom megállni....írok még róla.

"Jó kiindulási pont Vitsa falu, ahonnan csodaszép kirándulásokre kerekedhetünk fel. Innen a legkönnyebb eljutni Monodendrinibe, ahol a Vikosz-szurdok-túrák kiindulópontja van. Monodenrinibõl jutunk el a Vikosz-balkonra, innen még 7km-t kell autózni egy alsóbbrendû, de jó minõségû úton addig a parkolóig, ahonnan még 5 percnyi sétára található a túra kiindulópontja. Az út egy kitûnõ kilátóhelyhez vezet, ahonnan jól belátható a szurdok majdnem 1000 méter mély völgye. Ezt a helyet nem védi korlát, így esõs idõben veszélyes itt tartózkodni, mert a vizes talaj nagyon csúszik. Aki csak egy fotó vagy filmfelvétel kedvéért jön ide, annak ajánlatos délután idelátogatni, akkor a nap a hátunk mögött jár.
Egy másik csodálatos rálátási lehetõséget kínál a szurdokvölgyre a Monodendriben lévõ kis kolostor. De itt egész biztosan turisták hadával találkozunk. Innen egy macskaköves út vezet egy táblához, amelyen a következõ felirat olvsható: a Vikosz-szurdok szerepel a Guiness Rekordok Könyvében, mint a világ legmélyebb szurdoka.
A festõi hegyoldalban fekvõ kis kolostor után az út a szurdok mentén vezet egészen egy régi menedékhelyig. Másik lehetõség szerint, egy meredek szerpentinúton le lehet ereszkedni (600 m magasságkülönbség) a szurdok aljára. Ezt az utat a kolostor után bal kéz felé találjuk meg. Mivel több út is van, akkor gyõzõdünk meg arról, hogy a helyes úton vagyunk, ha röviddel a kolostor után egy játszóteret érintünk és tõle jobbra pedig egy új építésû színházat. Kb. egy óráig tart leérni a folyómederhez, amelyet csak szeptemberben találunk néha kiszáradva. Innen kb. 8 órás vándorlással juthatunk el az északi Zagória-falvakhoz, pontosabban Papingóhoz. A visszaút autóúton kb. 50 km, ezért érdemes mindent elõre megszervezni, vagy szervezett, csoportos túrára jelentkezni, különben nehézséget jelenthet Papingóból Monodendriba visszajutni."

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8341 Üzenet linkje2006-06-09 15:43:02 

köszi!
szuper leirás.
egyébként a baraka iroda görög körútjában szerepel a túra!

# 25
Kijelentkezve--
-törölt nick 6508
Aktív fórumos
Aktív fórumos
211 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#8342 Üzenet linkje2006-06-09 16:02:32 

monalisa írta:
Hát motor helyett mehetsz gyalog is icon_smile.gif Bár ez nem igazi túra, szerintem gyalogos hegyi ösvények nem nagyon vannak. Kerinél ha esetleg elmentek naplementét nézni le lehet gyalogolni egészen a szikla szélére, az kisebb túra talán, irto szuros kis cserjék vannak meg bokatörö kövek icon_smile.gif
meg ha elmentek megnézni felülrõla hajóroncsos öblöt, amit nem szabad kihagyni, akkor ott is ne a kilátó "erkélyrõl" bámuljatok hanem jobbra menjetek ki a sziklaszirt szélére, onnan igazi a panoráma! Szúrós bokorrak gördülõ kavicsokkal itt itt vigyázni!


Köszi sokat segítettél! icon_wink.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emgergo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#13480 Üzenet linkje2006-08-07 13:37:50 

Ha már túra, életem egyik legnagyobb túraélményével gazdagodtam múlt pénteken.

Szabadságra mentem a Peloponnészoszra, és 4 napig Kalamatában laktam az ottani önkénteseknél (ezért jó önkéntesnek lenni: adott az ingyen szállás). Mivel nekik turisztikai projektjük van, hetente mennek a környék nevezetességeit felmérni, és velük tartottam a Neda folyó szurdokjába. Elképesztõ!

Összesen 32 km végigjárni a tengerig, mi a legvadabb 8-10 km-en voltunk. Az út nagy részében magában a kristálytiszta folyóban kell gázolni, szikláról-sziklára lépve, a víz általábban lábszármagas, vagy magasabb, 2 helyen 180 centi fölötti, itt úszni kell. Vigyázni egyrészt a bokára kell, másrészt a helyi mérges pókokra, amelyek a sziklafalakon vadásznak: meg kell nézni, hova nyúlsz, ha egy napig nem akarsz feldagadt kézzel járni! A végén egy csodálatos vízesés zárta a túrát (alatta kell átmenni), majd az út átvezet egy barlangon, ahol denevérkolóniák tanyáznak. Mi a barlangtól kimásztunk egy kötéllel biztosított szakaszon a turistaútra, fölfelé van még egy kis vízesés egy parányi tengerszemmel. Elbûvölõ.

Egy kép rólam a középsõ régi kõhíd alatt:
https://img301.imageshack.us/my.php?image=pict0001b28lq8.jpg

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#13481 Üzenet linkje2006-08-07 13:49:50 

Szia Emergo!

Köszi az élménybeszámolót.
Mérges pókok??? Hát nem mondod? Én méga legkisebb, nem mérges póktól is félek, de ha ott mérgesek is vannak, akkor sajna én oda valószínûleg sosem megyek. icon_smile.gif

Nagyon jó a kép, tehetnél még fel a Fotóalbumba is! Szuper élmény lehetett!

Amúgy mi is voltunk Samoson kicsit kirandulni. Hát az erdõ az kész dzsungel, néhol még lógak is olyan nagy liántekercsek. Valóban volt kígyó, de mi szerencsére nem találkoztunk vele, csak autó által kilapított példánnyal. De elég nagy volt. Hogy mérges is van-e köztük, arra azóta sem kaptam választ, de már mindegy is icon_smile.gif

Andi

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emgergo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#13484 Üzenet linkje2006-08-07 14:30:02 

Hát én se vagyok oda a pókokért. Majdnem belenyúltam egybe, kb. 5 centin múlott, nem láttam meg. Egy francia önkéntes Kalamatából már megismerkedett vele, duplájára dagadt a kézfeje... Igaz egy nap múlva lement.

Egy Igoumenitsában lakó magyar önkéntes meg belenyúlt egy kõhalba (vagy skorpióhalba?). Bekékült az ujja, kórház, három injekció, részleges ujjbénulás két hétre, és ordított a fájdalomtól, de a helyiek szerint olcsón megúszta...

Szerencsére Magyarország "alulfelszerelt" mérgezõ bizékékben, egy görög srác mesélte, hogy egyszer õt egy növény küldte kórházba...

Még képek:



# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emgergo
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
11 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#13485 Üzenet linkje2006-08-07 14:42:54 

Áááá, miért nem mûködik? Ma nem szeret a net, egyébként is nagyon lassú a kapcsolatunk...
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#18329 Üzenet linkje2007-01-12 11:39:09 

Most olvastam róla, hogy kalymnos szigetén egyre felkapottab sport a sziklamászás.
Egy pár oldal ezzel kapcsolatban:
http://www.kraml.net/album/climb/kalymnos/kalymnos.html
http://www.alpinguide.com/en.kalymnos.htm
http://www.oreivatein.com/climb/kalymnos/climb/

Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu