Hegymászás, túrák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#18513 Üzenet linkje2007-01-13 17:44:32 

Sziasztok,
a Taigetoszrol senki nem tud semmit? Nem vagyok egy nagy túrázós (lusták vagyunk, ez az igazság), de álmaim hegységébe bevetném magam 2007 nyarán legalább 1 napra. icon_smile.gif

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19063 Üzenet linkje2007-01-20 17:33:45 

Szia! Mi a Taigetoszon végigmentünk kocsival, de igazából célirányosan Mistras-ba mentünk. Konkrét gyalogos túraútvonalat sajna nem tudok, de az biztos, hogy a táj gyönyörû arra.

Jucma

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19731 Üzenet linkje2007-01-31 14:00:30 



ilyen a terep icon_smile.gif

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#19974 Üzenet linkje2007-02-05 10:29:38 

Sziasztok! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy Lefkadán lehet-e túrázni? Vannak kígyók, pókok, vannak-e kitaposott ösvények? Gondolom túristajelzések nincsenek. A vízesésrõl hallottam, azonkívül érdemes-e valahova gyalogosan elmenni?
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#20017 Üzenet linkje2007-02-05 20:12:38 

Szia Dettix!

ha tudsz egy kicsit nemetül, akkor egy jo oldal: http://www.h-karcher.de/Wandern.htm

A sziget dlei resze kedvelt a turazok köreben, regi pasztorösvenyeken lehet megközeliteni elhagyatott kolostorokat, erdekes barlangokat, szakadekokat, csodalatos kilatasban lehet reszed. Mindenkepp nezd meg a linket, szep kepek vannak es jo leirasok a turak vonalarol, idejeröl stb. Ha kell szivesen leforditok belöle neked. Es elnezest az ekezet nelküli betükert, de pillanatnyilag nem megy maskepp.

egy masik oldal, ahol angolul is irnak:
http://www.wandern-in-griechenland.de/

Andi

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dettix
Törzstag
Törzstag
623 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#20030 Üzenet linkje2007-02-06 08:25:14 

Köszi szépen, próbálkozom a fordítással. icon_rolleyes.gif
# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22370 Üzenet linkje2007-03-10 14:36:49  térkép

sziasztok!
nem tud valaki az olymposról túristatérképet, ami használható is? azaz van rajta méretarány, jelölve az észak... áprilisban mennénk ki és addigra jó lenne... ha itthon nem lehet kapni csak kint, az se gáz, csak valaki mondja meg, hogy melyik a jó icon_smile.gif
köszi

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kukucs
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22401 Üzenet linkje2007-03-10 18:23:49 

Szia,
nem tudom mikor mentek, de Görögországban a szigeteken fõleg nyáron képtelenség túrázni. Lefkadan különösen nem. Túrázni való szigetek a zöld szigetek, a Szporádok: Évia, Skopelos, ezeken vannak hegyek is, olyan magasak is, ahová hegymászó túrákat szoktak szervezni (lsd. Ohi, Dirfi, Xeroviuni közép Évián).

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kukucs
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22403 Üzenet linkje2007-03-10 18:27:05 

Szia Ildi,
az Olimposzra áprilisban? icon_eek.gif Igaz az idén enyhe tél volt, de oda június elõtt nemigen szoktak menni, hacsak nem valamelyik menedékházig. A menedékházak májusban kezdik el mûködésüket, de a 2000 m fölötti csúcsokra nem lehet felmenni június elõtt, fõleg nem a Mitikaszra, ami 2917, erre még júniusban is kérdéses szokott lenni. Különben a Litohoro-i hegymászóklubnál mindenért lehet érdeklõdni, ha érdekel elõkotorom valahonnan az emailjüket.

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22422 Üzenet linkje2007-03-11 07:59:02 

igen, áprilisban icon_smile.gif olyan emberke is lesz a csapatban, aki az elsõ himalája expedícióban részt vett, nem hinném, hogy közel 3000-es csúcs akadály lehet...
apropó menedékház: állítólag 2600 m környékén van egy bivakház, ami ingyenes... errõl esetleg valami? vagy annak a hegymászó klubnak az elérhetõsége is jól jönne.
köszi a segítséget!

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22424 Üzenet linkje2007-03-11 10:01:22 

Szia Ildi!
Megpróbáltam neked a neten valamit keresni, de abszolút csalódott vagyok, mert minden hegymászós témában egy törökországi Olympos hegyet köp ki a keresõ. De aztán mégis sikerült pár infót találni. Ezen az oldalon megtalálod az Olymposon lévõ "refugiókat" : http://oreivatein.com/page/skicenters_refuges/e_w_refuges1.htm#17
vagy egy másik lista szerint: http://www.eot.gr/pages.php?pageID=388&langID=5

Itt pedig megkeresheted a helyi hegymászóegyesületeket: http://www.eot.gr/pages.php?pageID=457&langID=1

Remélem, egy icipicit tudtam ezzel is segíteni
Andi

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogobea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22425 Üzenet linkje2007-03-11 10:30:01 

Szia Ildi!

2650 m magasan a "Múzsák Fennsíkján" van egy menedékház, a Kakkalos menedékház, amely július 1-tõl szeptember 30-ig van nyitva, és 18 fõ befogadására alkalmas.

2700 m-en az Ilias próféta csúcsnál van egy másik, amely 80 fõs és június 15-tõl szeptember 30-ig van nyitva.

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogobea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22427 Üzenet linkje2007-03-11 10:43:19 

Greek Mountaineering Club-nak és a Club of Greek Climbers-nek Litochoróban van irodája, ahol minden segítséget megadnak a mászáshoz, és még kísérõt is lehet kérni. Ugyanezeknek a kluboknak Kateriniben is megtaláljátok az irodáját.
A litochorói hegymászó klub telefonszáma: 0030/2352081800

Az Olymposi Nemzeti Park bejáratánál pedig angol nyelvû térképet is kap ingyen a látogató.

Még valami: a Giossos Apostolidis menedékház 2100 m-en található. Itt étellel, itallal is várják a túrázókat.

Az elõbb említett Kakkalos menedékháztól már csak egy óra a Mythikas csúcsa

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ildi74
Aktív fórumos
Aktív fórumos
75 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22446 Üzenet linkje2007-03-11 13:41:37 

Mindenkinek köszi az infókat!
# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kukucs
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22469 Üzenet linkje2007-03-11 17:01:21 

Szia bogobea,
A Kakkalosék májusban nyitnak. Egy nagy teremben van az összes ágy, lepedõt, párnahuzatot, hálózsákot kell vinni a hátizsákban. Egyszerû étel is szokott ott lenni, amolyan hegyi ételek, babgulyás, stb. A Mitikasz nem éppen egy óra, mert van egy nagy adag sziklafal mászás a végén, éppen ez az, amit nem lehet nyár elõtt megmászni.
Ildi, a Himaláját megjárt valakinek lehet nem lesz gond, de mivel a többiek saját lábon mennek icon_biggrin.gif , sosem lehet tudni. Én július végén jártam meg a Mitikaszt, hegymászóklubbal, egyedüli nõ voltam aki megmásztam. Na azóta sem, és valszeg már sosem fogok rá újból vállalkozni. De azért sok sikert:) A Kakkalos-ig Prioniaból nagyon szép és kiépített ösvény van, csak k%/=( emelkedik, úgyhogy az a 3 óra amíg felérsz igazi tüdõköptetõ.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Túrák, programok, sport
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu