Ciprus
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147302 Üzenet linkje2010-08-03 12:18:18  Válasz a #147283. hsz-ra

Köszi az oldalt!

De jó ezt olvasni, hogy visszavágysz. Őszintén, kicsit megijedtem, hogy ennyire elhagyatott a Ciprus topik.
Azt hittem, hogy az igazi görög imádók nem vágynak vissza Ciprusra.

Köszi még egyszer mindent!

Üdv: Betti

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147363 Üzenet linkje2010-08-03 18:35:38  Válasz a #147302. hsz-ra Előzmény #147302

Szia! Én is örömmel fedeztem fel ezt a topicot. Mi szept. elejére tervezzük az utazást, Larnacába. Én már elég sok infót találtam a szigetről, van utikönyvem, térképem és utifilmem is, de mivel a szállodában csak reggelit fogunk kapni, így az árakról szeretnék érdeklődni.
Gondolkodunk azon, hogy pár napra autót béreljünk, de ez a fordított közlekedés kicsit aggaszt. icon_rolleyes.gif

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147366 Üzenet linkje2010-08-03 18:48:13  Válasz a #147363. hsz-ra Előzmény #147363

Azta....! icon_biggrin.gif Hát ez nem semmi! Nem tagadom irígykedek. Kittike nagyon jó készülődést kívánok. Mi mostanában sehová sem fogunk tudni menni, de legalább, Nektek sikerül.
Üdv Josza

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147384 Üzenet linkje2010-08-03 20:20:10  Válasz a #147366. hsz-ra Előzmény #147366

Josza drága! Sajnos nem ütöttük meg a főnyereményt, de van most egy nagyon akciós út, ami kb. annyiba kerül, mintha kocsival mennénk Görögo-ba.
Még nincs lefoglalva, de remélem a jövő hét folyamán azt is meg tudom tenni. icon_wink.gif

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147396 Üzenet linkje2010-08-03 22:05:10  Válasz a #147366. hsz-ra Előzmény #147366

Nagyon örülnék, ha valaki tudna infóval szolgálni az árakkal kapcsolatban. icon_smile.gif
# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szzsuzsanna
Aktív fórumos
Aktív fórumos
59 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#147399 Üzenet linkje2010-08-03 22:57:38 

Kitty,
Én két éve voltam Cipruson, de azt kell mondjam, hogy elképesztően drága volt. Legalábbis a görög része, azt tudom, hogy 30-40 euro körül fizettünk ketten a vacsiért, és nem dőzsi volt, és a bort ajándékba kaptuk, tehát egytál étel, esetleg egy sali, és egy üditő. A török részen ennek a feléből megúsztuk.
Ciprus gyönyörű,én nagyon jól éreztem magam, bejártuk a szigetet, DE, nem Görögország. Nekem az az érzés nagyon hiányzott.
Mi Protarasban voltunk, csodálatos volt a tenger, minden, és tényleg nagyon jól éreztem magam, de vmi hiányzott.
De persze ez nem biztos,hogy másnál is igy lesz.Én nagyon nagy görög fan vagyok, és itt nem találtam meg ezt az érzést.
Azt kell hogy mondjam, hogy a török rész koszosabb volt, kopottabb, de mégis valahogy nekem az emberek közvetlenebbnek, barátságosabbnak túntek. Tényleg csodás múemlékek, meg minden, csak a szükséges plusz nem volt meg nekem.
De azért érezzétek nagyon jól magatokat.
Én nem bántam meg , hogy elmentem, de nem vágyom arra, hogy visszamenjek, nem úgy Görögországba, ahova már nagyon sokadszorra megyek.

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147401 Üzenet linkje2010-08-03 23:39:11  Válasz a #147399. hsz-ra Előzmény #147399

Köszönöm a választ! A többit priviben, hogy ne legyek off! icon_smile.gif
# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147406 Üzenet linkje2010-08-04 08:11:37 

Sziasztok!

Én is úgy hallottam, hogy elég drága Ciprus, szerencsére mi vacsit is kapunk a reggeli mellé, így csak az ebédről kell gondoskodni.
Azt is hallottam, hogy nincs meg teljesen az a görög feeling, de kíváncsi vagyok, hogy milyen, aztán jövőre vissza Korfura.

Kitty, Larnacában melyik hotelbe mentek? Mi a Mariandy-ba, esetleg infója van valakinek róla?

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147424 Üzenet linkje2010-08-04 09:41:13  Ciprus

Betti, Kitty,

Szzsuzsanna-nak sok mindenben igaza van.
Én is nagy görög fan vagyok, 20 éve járunk Görögországba, de én – ahogy már korábban írtam – bizony visszamennék Ciprusra. 1995-ben voltunk Cipruson (akkor még a ciprusi font volt a hivatalos pénznem) és már akkor elég drága volt minden. Ez köszönhető volt az azokban az években tömegével letelepedő volt Szovjetunióbeli gazdagoknak, akik ott cégeket is alapítottak, és nem utolsósorban az angoloknak, akik a mai napig a magukénak érzik Ciprust, olyannyira, hogy a kedvükért néhány éve csináltak egy gyönyörű üdülőfalut, golfpályával és luxus szállodákkal.
Étel: érdemes meze-t kérni, különfélék vannak (csak hús, vagy csak halas), kis adagokban hozzák gyakorlatilag az étlapon szereplő összes ételt, a végén az ember úgy érzi, kipukkad a sok finomságtól.
Egy biztos, ne számítsatok a tipikus görög kék-fehér színekre, mert nagyon sok az oszmán, angol behatás, elsősorban az építészetben. De azért bizony lehet találni csodálatos hangulatú városkákat, mint pl. Lefkara, ami a csipke és ezüst készítéséről híres. (A legenda szerint Leonardo da Vinci itt vette meg a vásznat a milánói dómhoz.)
Agia Napa, Limassol elsősorban a pancsizásra jó, hosszú kilométereken át homokos part, tiszta, finom meleg tengerrrel. De tény, hogy az oda épült szálloda komplexumok nem olyan hangulatosak, mint a kis panziók bármelyik görög szigeten. Ciprus abszolút a turizmus kiszolgálásából él.
Talán a görög feeling tényleg nincs meg, de nem is szabad ilyen elvárásokkal oda utazni. Egy biztos: a tenger, a megbízhatóan jó időjárás, a kedves emberek, a műemlékek sok szép élményt adnak majd nektek, ebben biztos vagyok.
Néhány kép kedvcsinálónak Ciprus szigetéhez: http://www.flickr.com/photos/40903044@N06/sets/72157624018038056/
http://www.flickr.com/photos/panayiotaioannou/sets/72157618481362174/

Üdv
Bottakati

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147570 Üzenet linkje2010-08-04 20:47:00  Válasz a #147424. hsz-ra Előzmény #147424

Szia! Remélem nem mondok butaságot, de én úgy tudom, még most is a ciprusi font a hivatalos pénznem. A valutaváltón néztem, 1 ciprusi Font, az 1,70860 Euro.
# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147574 Üzenet linkje2010-08-04 21:08:52  Válasz a #147406. hsz-ra Előzmény #147406

Szia! Mi még nem fizettük be, csak ki van nézve, a Cactus Hotel. Az ajánlatban, amit küldtek, a Larco, a Cactus és a San Remo szerepelt, az általunk kiválasztott árketegóriában. Nekünk a Cactus tetszett, remélem még a jövő héten is tudok foglalni oda, szept. 3-tól.

A Te szállodádat épp ma nézegettem, a Cactust is a neten néztem meg, a Googleba ütöttem be. Hogy aztán milyen lakva, az majd elválik. icon_smile.gif

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147648 Üzenet linkje2010-08-05 09:53:20  Válasz a #147570. hsz-ra Előzmény #147570

Kitty!

Az EURO 2008. január 1. óta hivatalos pénznem. Az EURO övezetben használt EURO bankjegyek és aprópénzek egyaránt érvényesek, a helyi kibocsátású papírpénzeket csak apró jegyek, az aprópénzeket a hátlapi ábra különbözteti meg a más országokéitól.
Bankkártyát (VISA, MasterCard, AMEX) a legtöbb helyen elfogadnak, velük az ATM automatákban EURO, egyesekben USD, GBP is felvehető.
A bankok hétfőtől péntekig délelőtt tartanak nyitva, egyes napokon délutáni turista-szolgálattal, az időpont a fiókok ajtaján ki van írva. Hétvégén és ünnepnapokon a bankok zárva vannak, kivéve a repülőtéri-kikötői 24 órás szolgálatokat.
A szállodákban a pénzváltás kedvezőtlenebb.
A korábbi pénz, a ciprusi font érvénytelen, ilyet ne fogadj el.
Az árak 2008. szeptemberéig még mind ciprusi fontban (£), mind euróban (€) ki voltak írva,
de csakis az EURO árak voltak már érvényesek.
A csekkekre is figyelni kell, lehetőleg csak ismerőstől, és csak akkor szabad elfogadni, ha azt az EURO szimbólummal nyomtatott csekken, EUR pénznemben állították ki.
A forint szerepel a bankok átváltási listáján. Mivel ez eddig nem így volt, még nem minden banktisztviselő tudja ezt vagy látott valaha is forintot, és figyelmeztetni kell, hogy szerepel a nyilvántartásukban (Hungarian Forint, HUF).
Elvileg forint is vásárolható, de az utóbbi szándékot néhány nappal előre kell jelezni, mert nem minden bankfiók tart forintot készenlétben.
A Ciprusi Központi Bank weboldalán találod az aktuális információkat:
www.centralbank.gov.cy

Ezt pedig a netről az infó:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Ciprusi_font


Üdv
Bottakati

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
BBetti
Aktív fórumos
Aktív fórumos
166 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147652 Üzenet linkje2010-08-05 10:22:30 

Köszi a válaszokat!
# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147845 Üzenet linkje2010-08-05 21:22:38  Válasz a #147648. hsz-ra Előzmény #147648

Kedves Katií! Köszönöm szépen a kimerítő választ, nagyon hasznos volt! Örülök neki, hogy mégis Euró van, nem kell bajlódni az átváltással.
# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyulus
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#147946 Üzenet linkje2010-08-06 16:31:25 

Biztos nem fogunk unatkozni Cipruson se. icon_biggrin.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Ciprus
<   1 2 3 4 5 6 ... 16 17 18   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu