Milos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1801
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219705 Üzenet linkje2014-07-04 06:22:07 

Sziasztok, szia Bea icon_smile.gif

Milostól is leesett az állunk, álomszép sziget!

Bár olvastam rosszat is, nekünk kicsit sem volt csalódás Folegandros után,
hiszen teljesen más a 2, nem is szabad összehasonlítani.

Adamas szerintem is "lepattant", ezzel együtt nagyon görögös és mindketten nagyon szerettünk ott lenni.Igyekeztünk sok helyre eljutni, de inkább a minőség volt a lényeg, mintsem a mennyiség.

Amerre jártunk: Plaka, Tripiti, Klima, Plathiena, Firopotamos, Sarakiniko, Pachena, Papafragas, Apollonia, Voudia, Paliorema, Paliochori, Agia Kyriaki, Tsigrado, Firiplaka, Achivadolomi, Provatas, Agios Ioannis és Kimolos.

Kastanas sajnos kimaradt, még vasárnap is 2 percenként zúgtak el mellettünk a dömperek, ijesztő volt + az volt az egyetlen meltemis napunk a nászút alatt, Voudian majd letépte a fejünket a szél, ezért még ott is csak fotóztunk, majd mentünk Agia Kyriakira, ahol bár kaptuk a hátunk felől a homokvihart, tombolt icon_eek.gif , de nagyon tetszett.

A személyes kedvenceim Palichori nyugati öble (az egyetlen stand, ahol dupláztunk), Paliorema és Firopotamos, de igazából Sarakiniko, Papafragas, Klima és Agios Ionnis is nagyon különleges és gyönyörű, rögtön a kedvencek után sorolom is őket.

Talán csak Provatas és Achivadolomni, amik nem igazán nekünk való strandok, így ott csak fotóztunk, Pachena pedig nagyon szemetes volt (akarom mondani tengeri füves), hogy nem fogott meg minket. Plathienan akkora szél volt egy amúgy szélcsendes napon, hogy ott sem csobbantunk. Ez furi is volt, hisz elvileg szélvédett part, de talán pont abból az irányból fújt (még a bárban is felborította a székeket), míg a többi északi parti strandon szinte szélcsend volt.

Kimoloson csak 2-3 órát töltöttünk végül, de azt hasznosan, Chorioban, király képek készültek icon_smile.gif

Nagyon köszi a sok segítséget, amikkel együtt felejthetetlen lett a nászutunk, már mennénk is vissza icon_smile.gif

Lesz sok kép (+ beszámoló), a 2 hét alatt 2150-et kattintottam, elválogatok egy ideig!

# 1802
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gtunde
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219707 Üzenet linkje2014-07-04 07:28:13 

Szia Hidalgo!
Nekem is nagyon tetszik Milos, szeretnénk jövőre ott nyaralni.
Szeretném megkérdezni tőled, hogy:

Autoval vagy repülővel mentetek e?
Ha autoval,akkor mennyibe került a komp Milos-Pireus között?
És a szállást a booking-on foglaltad? Milyen volt?

Eddig mindig irodán keresztül foglaltunk de egyénileg utaztunk. Köszönöm a választ előre is és alig várom már a fotóalbumodat is icon_wink.gif

# 1803
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219712 Üzenet linkje2014-07-04 08:36:08  Válasz a #219707. hsz-ra Előzmény #219707

Szia Tünde,

Milosra hajóval érkeztünk Folegandrosról, onnan repülővel mentünk vissza Athénba.
Kocsit a szigeten béreltünk, rengetegen tesznek így, minden felé bérelt autókat láttunk.

A Vythos Rooms Apartman volt a szállásunk Adamasban, a booking-on foglaltuk és szuper jól választottunk. Nincs az este szinte kaotikus-forgatagos központban, de attól gyalog kb 3 percre icon_smile.gif
254 EUR volt a 9 éjszaka június végén, ennél még a kocsibérlés is többe került, szerintem egyáltalán nem drága.

Ezt egyébként elmondhatjuk az egész szigetről, féltünk hogy nagyon drága lesz minden, de olcsóbb volt nekünk, mint Lefkada augusztusban (saját tapasztalat). Minden nap voltunk tavernázni és így is rekord keveset költöttünk /fő/nap.

Volt hogy csak 1 főételt kértünk kettőnknek + 1 előételt + 4 üdítőt (amiből min 2 frissen facsart narancslé), ezek 15-22 EUR körül voltak. Ha 2 főételt ettünk, vagy egy szép méretes grill halat ketten (kedvencem a durbincs/sea breams/tzipura) akkor 33-37EUR.

Sokszor az ital többe került mint az étel:
capuccino 3EUR
Cola/Fanta 1,5 - 2,5 EUR
friss narancslé 3,5 - 4 EUR
0,5 víz 0,5 - 0,8 EUR
spagetti 7 - 8 EUR
grill hal 15 - 23 EUR
gyros tál 8 EUR
tengeri haltálak (polip, tintahal, királyrák) 12 - 15 EUR

Sokat nem variáltunk a helyeken, mindig a kikötőben ettünk, 2x a Mariannaban, minden más alkalommal pedig a szomszédos Flisvosban, remekül főznek.

Bár volt iszonyú hőség, ez az első görög nyaralásunk, ahol egy dekát sem fogytam icon_biggrin.gif

# 1804
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gtunde
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219748 Üzenet linkje2014-07-04 12:58:01 

Szia Hidalgo!

Köszönöm a választ. Én szivem szerint saját autóval mennék mert 4-en vagyunk.És talán nem kerülne a komp annyiba mint a repülőjegy és az autó bérlés.

# 1805
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219757 Üzenet linkje2014-07-04 14:08:27  Válasz a #219707. hsz-ra Előzmény #219707

Szia Tünde!

A következő weboldalon tudsz tájékozódni az éppen aktuális komp menetrendről és jegyárakról: www.openseas.gr

Az időpontok és az árak eddig évről-évre csak csak minimális mértékben változtak. Az adott évre vonatkozó menetrendet általában március, illetve április körül hozzák nyilvánosságra a komptársaságok.
Pireaus és Milos között az autóval történő kompolás jelenleg két társaság hajóival lehetséges. Az egyik az Aegean Speedlines, amely gyorsabb menetidővel közlekedik ugyan, de jóval drágább. A másik pedig a jó öreg Ventouris Sealines, amely sokkal lassabban, de kedvezőbb áron hajózik.
Az utóbbi közvetlen elérhetősége: www.ventourissealines.gr

Anikó

# 1806
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gtunde
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219766 Üzenet linkje2014-07-04 14:56:22 

Kedves Anikó!

Nagyon sokat segítettél, Köszönöm!

# 1807
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219860 Üzenet linkje2014-07-06 09:41:05 

Pár kép a kedvenceinkről:


Paliochori (nyugati öböl)







Paliorema (Thiorychia)









Agia Kyriaki







Firopotamos







Agios Ioannis









Pollonia


# 1808
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Balazsbea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
301 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219879 Üzenet linkje2014-07-06 13:42:17  Válasz a #219860. hsz-ra Előzmény #219860

Fantasztikusan szépek!!!! icon_smile.gif S még van vagy kétezer? Remélem, minél többet láthatunk majd belőlük valahol, a beszámolót pedig majd igyekszünk kivárni valahogy, nem lesz könnyű.... de kibírjuk! icon_biggrin.gif
# 1809
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219907 Üzenet linkje2014-07-06 20:16:18  Válasz a #219860. hsz-ra Előzmény #219860

Nagyon szépek a fotóid... (remélem nem probléma, kicsit növeltem a megjelenítési méretüket itt a Fórumon)
# 1810
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219908 Üzenet linkje2014-07-06 20:37:00  Válasz a #219860. hsz-ra Előzmény #219860

szívből gratulálok Hidalgo, csodálatos képeket készítettél!
# 1811
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219921 Üzenet linkje2014-07-07 00:22:38  Válasz a #219860. hsz-ra Előzmény #219860

Hidalgo!!
Őszintén örülök, hogy ilyen emlékezetes nászutatok volt ezen az elképesztő helyen!! Csoda mindegyik part és helység, egyszer talán én is eljutok ide, bár jövőre Karpathos a cél, de utána elkezdem tervezni-szervezni, aztán marad a kivitelezés icon_smile.gif Várjuk a képeket és a beszámolót!!
Ja...SOK BOLDOGSÁGOT ÉS IGÉNY SZERINTI GYERMEKÁLDÁST KÍVÁNUNK!!!

# 1812
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219922 Üzenet linkje2014-07-07 00:24:14 

És persze gratula a gyönyörű fotókhoz!
# 1813
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219934 Üzenet linkje2014-07-07 09:52:54 

óóó, köszönöm szépen, ismerve a képeiteket, nagy dolog nekem tőletek a dicséret icon_cool.gif

Milos tényleg gyönyörű!

Ha emlékeztek, 2 dolog miatt aggódtam előre, az egyik a nagy bőrönd mérete az Olympic-on, a másik a nem teljes körű kocsi-biztosítás.

Jelentem a bőrönd volt a kisebb ügy, átfért a milosi check-in automatán, persze csak 1 meghatározott pozícióban, de bőven!, súlya rendben volt, így senki nem szólt egy szót sem. Persze ilyen kis géppel még sosem repültünk, 38 utas +1 stui férőhelyes icon_surprised.gif

Viszont a kis Pandánkat megtörték icon_redface.gif volt egy kellemetlen péntek esténk emiatt.
Plathienaból értünk vissza Plakára (ahol a közös Plathiena - Firopotamos tábla van), felmentünk az emelkedőn, az előttünk haladó terepjáró kikanyarodott balra, mi előrejártunk, elnéztünk jobbra és CSATT! balról belénk szálltak. A terepjáró, benne 2 helyi idősebb "hölggyel" gondolta visszatolat és megfordul, persze tükröt, szemet nem használtak hozzá. Ez volt az első sokk, a második, mikor kiderült, hogy még ők idegesek és csak görögül beszélnek ...

Le a kalappal az Athena Travel előtt, teljesen profik, kedvesek és segítőkészek.
Telefon, 5 percen belül küldtek kollégát fotózni, kérték, hogy tartsuk ott a másik autót is.
A sérülésekből 1értelmű volt, hogy vétlenek voltunk, álló autóba tolattak bele, így egy rossz estén túl, nem volt több következmény ...

Itt megjegyzem, hogy pont annak az autóját törik össze, aki annyira figyel és vigyáz rá!
Paliorema felé is gyalogoltunk vagy 1,5 órát (oda-vissza), korábban letettük az autót, Agios Ioannis felé pedig 2 órát, pedig az terepjáró volt.... Még így is nagy adventure volt nekünk, örök emlék icon_lol.gif

Bea, bevallom elsőre nagyon nem tetszett Ionnis, de hamar beugrott, amit a második és a harmadik öbölről mondtál, teszek még fel képeket + átúsztam a harmadik öbölbe is (gép nélkül), ott van pár (1+3) kis szikla-barlang a szélein, pont megzavartam egy párocskát, így nem maradtam sokáig. Nem mondanám, hogy szebb mint a második, csak a barlangok miatt és persze a nagy fehér szikla miatt érdekesebb. Ami tök furcsa, hogy a színek ugyanúgy vannak elosztva mindkét északibb öbölben, észak felé: sárga-narancs/vörös-fehér.

Nudizmusból kicsit többet vártam a szigettől, Miloson egyedül Firiplakán éltünk ezzel,
de ugye hát ez azért nem létkérdés ...

Az idővel tényleg nagy szerencsénk volt, egyedül a vasárnap volt meltemis, persze az előszele már szombat késő délután kirántotta a napernyőnket Paliorema kis kavicsai közül + a törölközők széleit is le kellett kövezni.
Vasárnapra Agia Kyriakit választottuk (utólag Paliochori biztos szélvédettebb lett volna) és olyan élménnyel gazdagodtunk, hogy wááááá, örök emlék!

A búvárcuccunkat persze vittük mindenhová, de hamar rájöttünk, hogy itt ez sokkal kevésbé élmény, mint ahol eddig jártunk. Itt a szépségek a víz felett vannak!!

No, inkább koncentrálok a beszámolóra ...

# 1814
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#219938 Üzenet linkje2014-07-07 10:48:38  Válasz a #219934. hsz-ra Előzmény #219934

az ilyesmi autós sztoritól én is tartok...mert oké, h önrészmentes biztosítás meg minden óvintézkedés, de akkor is kellemetlen, aggódásos az egész... :/

és milyen volt a kis légcsavaros Bombardier? icon_smile.gif én sem repültem még olyannal, de nagyon-nagy érdeklődéssel várom. icon_biggrin.gif

# 1815
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#219963 Üzenet linkje2014-07-07 15:47:02  Válasz a #219938. hsz-ra Előzmény #219938

Mi is nagyon kíváncsiak voltunk a kis D-8-100-as gépre icon_surprised.gif

Utaztam már kis géppel haza Amsterdamból, amin minden rázkódás, irányváltás és légörvény érezhetőbb volt, de ennyire kis gépen még nem, ezen végig lehet érezni és hallani a rezonanciát a lábad alatt + nagyon görög volt a pilótánk, vicceltünk is, hogy úgy vezeti a gépet, mint ahogy a görögök strandolnak: odaállnak a szélére és HUPSZ, mindegy, hogy milyen hideg a víz ...
Itt se volt sok tökölés sem a felszállással (gondolom a rövid pálya miatt), sem a leszállással, kvázi földhöz csapta a gépet Athénban.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 120 121 122 ... 124 125 126   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu