Milos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1846
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244025 Üzenet linkje2017-05-11 15:58:30  Válasz a #244014. hozzászólásra

Szia Kónyu,

igen, ahogy mondod, az utazás ennyi 2 főre (1 tranzitszállással).

# 1847
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#244407 Üzenet linkje2017-06-03 13:09:37 

Írtam ugye, hogy 9-én este érünk oda.
Megnéztem, mit mondanak az időjósok, hát, eddig tetszik !! icon_smile.gif

ITT: http://www.accuweather.com/en/gr/milos/182870/june-weather/182870

# 1848
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245334 Üzenet linkje2017-07-08 12:35:12  Válasz a #244407. hozzászólásra Előzmény #244407

Miloson a helyzet változatlan?icon_smile.gif Friss benyomások, élmények...?icon_smile.gif

P.s.: Nekem továbbra is hiányzik a tavalyi hellaszi barangolásotok megszokott, színvonalas leírása. icon_wink.gif icon_smile.gif

# 1849
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245390 Üzenet linkje2017-07-10 14:28:39 

Szia Anikó,

Jelentem Milos továbbra is hyper fantasztikus icon_smile.gif szuper 15 napot töltöttünk a szigeten.
Ennyire korán azért nem megyünk máskor, 1 nap volt esős, 1 nap felhős + 1 nap szeles (ami kb elkerülhetetlen). Első héten (június közepe) simán elfért a hosszú farmer a vacsoráknál, néha a polárpulcsi is.
Ami nekünk új volt:
- megmásztuk a Kastrot, bejártuk Plakát, Tripiti egy részét, megtaláltuk az ókori színházat is.
- Plathienán és Provatason is strandoltunk, Mandrakián és Patrikián megnéztük a syrmatákat.
- Kimoloson felmentünk a csúcsra, a szélmalmokig.
- Béreltünk quadot 4 napra, az is nagy élmény volt.
- Megtaláltuk a kénes forrásokat a víz alatt Paliochori nyugati öblében, ugyanitt rájöttünk, hogy van egy csodaszép, romantikus 4. öböl is, ahová át lehet (kell!) úszni.
- Megtaláltuk Alagomandrát, szép, sajnos épp nem voltak impozánsak a fények.
- Palioremán bemásztam a bányásszállás régi épületébe, nem omlott össze alattam.
- Vacsorázni szinte mindig a Flisvosba jártunk, egy héten után ajándék, onnantól a borért kvázi nem fizettünk, majd utolsó este búcsúajándék, nagyon cukik voltak és finomakat ettünk.

Természetesen készül részletes leírás is és mindenképp pótlom a tavalyi 2 szigetet is, ez nem is kérdés, hisz Serifos is felkerült a kedvenceim közé icon_smile.gif !!!

# 1850
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245430 Üzenet linkje2017-07-11 21:26:16  Válasz a #245390. hozzászólásra Előzmény #245390

Szia!icon_smile.gif

Megnyugtató hírek a milosi helyzetrőlicon_smile.gif Különösen az, hogy a bányaszállás épülete is viszonylagos épségben maradt fenn az utókornak.icon_smile.gif Az északi öblök sem háborogtak, úgy olvasom. Maradt még fehér folt a szigeten?

A hőforrások fellelése nem is olyan egyszerű! Valószínű, hogy mi voltunk lámák, de az adamasi, szezonálisan nyitva tartó, "önkormányzati" spa-t egyáltalán nem találtuk meg (eddig még). Tripitin megszállni, és az öbölre meg a nyugati részre bambulva reggelizni is nagyon jó!icon_smile.gif Serifosra pedig szerintem vissza fogunk majd térni!

„Természetesen készül részletes leírás is és mindenképp pótlom a tavalyi 2 szigetet is, ez nem is kérdés, hisz Serifos is felkerült a kedvenceim közéicon_smile.gif!!!”

Jól van, akkor várok türelemmel…!icon_smile.gif

# 1851
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245435 Üzenet linkje2017-07-12 13:21:17  Válasz a #245390. hozzászólásra Előzmény #245390

Közben belenéztem az eredeti tervetekbe… Kastanas akkor megvolt?icon_smile.gif Aztán a nyugati rész öblei? És Kimolost végül járgánnyal jártátok meg? Még nyugis, békés sziget, talán… icon_rolleyes.gif icon_smile.gif

Miloson tényleg nagyon rendben lévő tavernák vannak, voltak; pl. igen, az általad mondott Flisvos is, vagy Tripitiben az Ergina, vagy Papikinoun a számomra kedves, családias O’ Hamos, ahol jó kis hagyományos kiklád konyhát visznek, és érkezik mindig egy kis nyalánkság is vacsi után. Mondjuk, augusztusban már párbajozni kell az asztalokért!icon_smile.gif Legalább nincs szükség csalogató emberre…!icon_smile.gif
2 éve már láttam 1, azaz 1 db "hivatásos" beinvitálót az egyik adamasi egységnél. Meglepő volt eme fura természeti jelenség akkor és ott, mert a térségben addig csak Santorinin volt észlelhető hasonló. O tempora! O mores! icon_rolleyes.gif icon_smile.gif

# 1852
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#245443 Üzenet linkje2017-07-12 19:31:11  Válasz a #245435. hozzászólásra Előzmény #245435

Csak Sarakinikon fogtunk ki egy durva meltemis napot, ott akkor durván csapkodtak a hullámok. Persze oda senki nem a strand-élmény miatt megy, így nem bántuk, nem sültünk oda a sziklákhoz.

Kastanas nem sikerült, bár hihetetlennek tűnik, de vasárnap reggel 7.40-kor (akkor értünk Voudiára) már fullon jártak a dömperek, 2-3 percenként, quaddal voltunk (nem terepes volt), nem mertünk arra menni, féltettük a bőrünket icon_sad.gif

Mivel semmi terepeset nem béreltünk idén, így a quaddal is totál tiltott volt a nyugati rész, oda idén nem is mentünk, kivéve Patrikia, azt megtaláltuk, meseszép fentről.
Így azért maradt még bőven fehér folt, megyünk még icon_smile.gif

Kimolosra is gyalogszerrel mentünk át, egész nap Chorioban voltunk (persze, hogy ez volt a legmelegebb nap a 2 hét alatt), még most is varázslatos, nem turistás. A velünk átmenő nyaralók vagy strandolni mentek át (Milosról! nooormális ??), vagy csak quadon ülve húztak át Chorán a szűk kis utcákon .... nem értem az embereket.

Paliochorin sokat voltuk, de nem sikerült megunni, Paleoreman egy teljes napot, dettó.

PS: Kimoloson ittam Nissos sört, ami Tinoson készül, azóta néztem képeket Tinosról, majd felírtam a listámra. icon_smile.gif

Paliochorin sok-sok hőforrás van, a nyugati öbölben ha snorklingoltok, akkor sárga kis homokkupacok alól feljövő bubikat lehet látni. Ahol pedig olyan forró a víz, hogy kb epillálta a bokámat az a túlvégen látható vörös fal előtti nagy szürke kő mögötti részen van, sekély víz, part mentén, szinte sárgállik, na meg szaga is van ... : fotó

# 1853
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245475 Üzenet linkje2017-07-13 23:15:34  Válasz a #245443. hozzászólásra Előzmény #245443

Lesz miért visszatérni!icon_smile.gif

Paleochori abszolút kedvenc, lenyűgöző! Minden öblében büdi volt.icon_smile.gif Izgalmas volt ott a homokban sütögetés is a keleti részen lévő tavernánál. Az elemi epilálót pedig feljegyeztem!icon_smile.gif Már csak az adamasi spa-t kell kinyomozni!

Hát, igen, Kimolos! Csuda hely!icon_smile.gif Ő is…! Akkor még nem veszett el, ezek szerint. Visszatérünk! Oda is…icon_smile.gif Vannak vonzó, jópofa strandjai, ezek érdekelhették a népeket.

„…vagy csak quadon ülve húztak át Chorán a szűk kis utcákon .... nem értem az embereket.”

Aztán megszületnek az olyan blogbejegyzések és kommentek, hogy 2-3 nap alatt be lehet járni 1 szigetet, elég annyi idő ott bőven, egy kicsire meg elég pár óra is, mert nincs ott szinte semmi! icon_rolleyes.gif

Serekhez nem értek, de annyit látok, hogy virágba borul a görög kézműves sörgyártás. …Tinos pedig jó lesz, meglásd!icon_smile.gif Tucatszor bejártam. Képzeletben... icon_rolleyes.gif icon_smile.gif

# 1854
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246123 Üzenet linkje2017-08-30 09:56:56 

Sziasztok,

elkészült a fotóalbum a 2 hetes nyaralásról, itt elérhető:
https://www.flickr.com/photos/davidpozsgai/albums/72157685111515291

Hamarosan meglesz a blog is. Ha van kérdés, van aki erre tervezget a jövőben kikötni, csak kérdezzen.

Egyre többen tudunk válaszolni a Milost érintő kérdésekre icon_smile.gif
Ugye Bejus? Mikor mesélsz? icon_smile.gif

# 1855
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246124 Üzenet linkje2017-08-30 18:00:13 

Hidalgo, a fotók lélegzetelállítóak...nagyon köszönöm. Kezd meginogni a jövőre tervezett Ikaria. Hogy fogok én így szigetet választani jövőre??!!.... lehetetlen, mindet látni akarom egyszerre, ennyi szépség láttán azonnal indulni akarok . Mindenhováicon_smile.gif
# 1856
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246127 Üzenet linkje2017-08-31 10:16:23  Válasz a #246124. hozzászólásra Előzmény #246124

Köszönöm Hófelhő,

majd minden érdem a szigetet illeti, egyszerűen meseszép, no meg minden képért hálás vagyok a Nikonnak is (reklám!)

Összejöhet a terved simán, csak nem egyszerre icon_smile.gif Ikariával nem mérném össze Milost,
mivel előbbin még nem jártam, de bizony az én bakancslistámon is fel van sorolva.
Kimolost (majd 1x ha mész) szerintem mindenképp kombináld valamivel, csúnya sziget nincs a közelben, így tévedés kizárva, ez 1000%!

A kikládimádat pedig ragályos, el ne kapd !! icon_smile.gif

# 1857
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246128 Üzenet linkje2017-08-31 19:59:47 

Elkapni? Lehetetlen. Azzal születtem icon_smile.gif
A Nikonom van nekem is, megértelek, nade azért egy jó fotóhoz nem árt ha van szeme az embernek icon_wink.gif
Milos egyértelműen Kimolosal lesz összekötve, és az is lehet, hogy még egy kisebb szigettel. Majd eldől, amikor megyünk. Mert megyünk, ez biztos:)

# 1858
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246166 Üzenet linkje2017-09-06 13:10:01 

Elkészült az új blogom,
remélem másnak is tetszik majd, elszöszmötöltem vele icon_smile.gif

Ime: http://justbecausegreece.blogspot.de/2017/06/vegre-ujra-miloson.html

A következő post (Sifnos) is készül már ...

# 1859
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabako
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246168 Üzenet linkje2017-09-06 15:08:39  Válasz a #246166. hozzászólásra Előzmény #246166

szia,

hát ez igen! szuper leírás volt, nekem régi nagy vágyam Milos, sajna még nem jutottunk ki. Régóta az egyik top hely, ahova elmennék. Most majdnem olyan volt, mintha ott lettem volna.
Igaz nem idén megyünk, de had tegyek fel 1-2 kérdést.
Nem volt gáz a 4 órás hajóút? Én lehet repülőre szavaznék... vagy az ennyivel drágább?
Miért érte meg jobban 1x quadot 1x kocsit bérelni? Ennyire szűkek az utcák? Én már Skopeloson majdnem szorultam be szűk helyre, mindenhoval elmegyek kocsival...ahova nem biztos,h kéne oda is.
Miért ennyire tiltott a nyugati oldal? oda nem is lehet menni egyáltalán?
És Paliorema miért? Nagyon jól néz ki képeken...

még1x köszi a leírást, amikor majd m megyünk, ezt felhasználhatom, mint "itinert"?

köszi

# 1860
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246170 Üzenet linkje2017-09-06 18:39:50 

Hidalgo, remélem sokszor fogsz még szöszölni icon_smile.gif Egy élmény olvasni és nézni icon_smile.gif Köszönöm!
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 123 124 125 126   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu