Parga
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 11101
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238539 Üzenet linkje2016-05-08 10:09:26 

Sajnos idénre kialakult hogy Kefaloniát még halogatni kell.De kérdésem az lenne mivel itt sokan jártatok már mindenfelé,igy 5 lehetőségünk lenne. Tudom nem kifejezetten ideillő téma de itt sok világot járt ember akad:)
1.Thassos - Pontios Apartman (Apollon Travel buszos) Skala Potamias
2.Nei Pori - Villa Niovi (Apollon Travel buszos)
3.Lefkada - Akti Apartman (Apollon Travel buszos) – Nidri
4.Parga – szállás még nincs kinézve (Apollon Travel buszos)
5.Zakythos – Laganas – Villa Kambasis vagy Residence Blue Waves (HolidayLines buszos)

A szigeteken persze tervezünk autót bérelni is.
Szeptember eleje lenne 1 hét.
Melyikről tudtok valamit? Ki melyiket ajánlaná? Milyenek a tapasztalatok? Autóbérlést hol érdemes ahol lehet a szigeteken? Időben mennyi kb?
Illetve utána nyilván gyűjtés jövőre Kefára:)

# 11102
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238577 Üzenet linkje2016-05-09 08:09:18 

Keltor,mekkora településre mennétek? Mert ég és föld a különbség a felsorolt nyaralóhelyek közt.Mi Apollonosok vagyunk.
Nei Pori-Niovi a legjobb szállás arga3 szobája volt 3 éve az Apollonnak,kis esély van hogy lesz hely.Körforgalomnál,első emeleti tenger felé néz,de nem látható a tenger.Modern,nagy alapterület.Idegenvezetők is ott laktak,tulaja Evi a kinti iroda vezetője.
-Thassos -Pontios,szintén ott a legjobb szállás,erre se sok esélyt látok,hogy van még hely,mert novemberbe se volt,a legnépszerűbb szállásuk,és a tulaj Babis privát esti kajapartit ad az ott lakóknak.
-Parga az én kedvenc helyem,sikátoros utcák,össze se hasonlítható Porival.Bakas ház régebbi ház,de Apollonos foglalásoknál nyerő,szerintem oda se sok esély van most helyet találni.A Milos ház még központi,de csak 2 fős.A többi ház a Valtoson van,nívósabb házak,de a bazárba érés számomra nehézkes,körülményesebb.
-Lefkada,Akti új háza az Apollonnak,mi még a Filio superiorban voltunk,ez a ház már nincs.Nidri és Parga nálunk nyerő,Nidrin Paja az idegenvezető hihetetlen olcsó hajós kirándulásai,de ide se látok esélyt hogy legyen hely szeptemberre.
Ezeken a helyeken voltam a felsorolt helyeid közül.Idén már kb.40-dik utam lesz.Makrigialost nem ajánlom,kicsi,esti séta ,de nincs sok látnivaló.Platamonasnak van esti élete,nagyobb ilyen téren mint Pori.Én Parga/Lefkada közt választanék.Grandnak van még Pargara helye.Mi idén 5 hét múlva Paraliára megyünk,na nedm a szépségéért,hanem kinti barátokhoz,augusztus Ibusz Kefalóni a/Lassi,Apollon nem utaztat oda.

# 11103
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238578 Üzenet linkje2016-05-09 08:27:03 

Elfelejtettem Zakynthost,ott nem voltunk,de felkapottabb mint Kefalónia,pedig képek alapján nekem Kefalónia szebb.Zakyn Tsilivi a nyüzsgő,és Laganas.Holidaylinessal se mentünk,gyerek is fizet,így az Apollon olcsóbb,de a legjobb buszokkal ő utaztat,nagy üléstávok... Blue w.szállásuk nagyon gyönyörű,ismerős volt ott.Más árkategória Kefa és Zaky fakultatívban, mint a Nei Poris Olymposi rész,kajában nem biztos.
# 11104
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Iamz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238583 Üzenet linkje2016-05-09 12:18:48  Válasz a #238505. hozzászólásra Előzmény #238505

Köszönöm!

Nagyon drága és nagyon körülményes erre a reptérre menni... gondoltam sajnos...

Marad a busz icon_biggrin.gif

# 11105
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Iamz
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238584 Üzenet linkje2016-05-09 12:21:22 

Egyszer voltunk már Pargán, a Nanos apartmanban, de most a központhoz közelebb szeretnénk megszállni, mert nagyon szép volt a kilátás, de rengeteget mentünk 1-1 nap alatt le-fel.

Tudtok ajánlani Grand Tours-os apartmant? Esetleg a Babos lenne jó?

# 11106
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Coki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238590 Üzenet linkje2016-05-09 18:22:50 

Helló mindenkinek! Mennyire lehet megbízni az időjárás elörejelzésben? Mert megnéztem parga május 30- tól június 14ig vihar esső stb. Nem lennék boldog ha két hétig rossz idő lenne!
# 11107
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Coki
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238591 Üzenet linkje2016-05-09 18:32:36 

Keltor! Mi Lefkadán Nidrin voltunk a FILIO apartmanban ! Gyönyörű hely vissza vágyom! Tavaly THASSOS ön voltunk a PONTIOS van az is nagyon jó volt! Mind két helyet tudom ajánlani de mind két helyen autó vagy motort kell bérelni mert nagyon sok gyönyörű hely van amit látni kell!
# 11108
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238592 Üzenet linkje2016-05-09 18:41:17 

Rep,köszönöm a kimerítő választ.
A nyaralás lényege hogy ,homokos szép part legyen,süttetni a hasunkat illetve 1-2 fakultatív is lehet benne.Anyósomékat szeretnénk elvinni, soha nem voltak ők külföldön,pláne nem tengerparton.Tavaly Apollonnal voltunk Toloba,hosszu volt az út ezért nem is gondolkoztunk buszban,de most az ára miatt igen...Repülővel szívesebben de drága nagyon nekünk most már.
Szóval ma voltam Apollonban bent...Lefkada - Gatsoulisban van hely csak,Nei Proban - Apostolisban csak, Pargan nincs sehol, Thasson - Hotel Achillionban csak, illetve megnézettem Asprovaltat is - Panagiotisban csak Illetve lenen Tolo megint de inkább idén máshova.

Most nézek más irodát is,de Apollonnal van kedvezményem.
HolidayLinest Laganast megkérdem majd a Blue wavest.

Aztán majd most meglátjuk...az Álom Kefalonia marad,de jó lenne sorban mindenhova elmenni:)

ÜDv

# 11109
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238593 Üzenet linkje2016-05-09 18:42:46 

coki,

Thassos-on nincs már hely a Pontiosban...Lefkadan azt melyik iroda adja ki apartmant?

# 11110
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238617 Üzenet linkje2016-05-10 08:11:15 

Keltor,szerintem csapj le Lefkada,Gatsoulis jó helyen lévő,korrekt szállás.Mennyire bírnák az idősek a hajókázást? Mert Nidri partja keskeny,alig lehet elférni,és nem a legszebb,este van élet,szép a kikötő.Lefkas város helyi busszal pár km,de Paja fakultativján lehet látni az igazi kék tengert./Porto Katsiki-Egremni és a többi.Thassos Achilleon szállodának van kategorizálva mert medencés,de apartman jellegű,kint van mindentől,szerintem nem nyerő.Nei Pori hosszú széles puha homok,az Apostolis falu legszélén a piacnál van,Platamonasi út a másik vége.Így ,hogy idősekkel mentek,az is jónak tűnik,a partja miatt.Persze ha bírják a hajót Lefkada nyerőbb.Azt tudni kell,hogy összerakott busz Pargaval,odafele előbb a Pargás utasokat rakják ki,felveszik a visszajövőket,majd kb.1 óra buszozás Lefkada,dél körül voltunk ott,de nem hosszabb mint Toló.Porira már akár reggel 8-9-kor ott lehet lenni.Asprovalta csendes,hát össze se hasonlítható lefkadával,nekem nem nyerő,akkor inkább Stavros,Alexandros Palace medencés,Tassos is jó helyen fekszik,és több a bolt,olcsóbb mint Asprovalta.Stavroson az i.vezető is jó fej.A Holidaylines Zakynthos is messzebb van,reggel le a buszról,kb.másfél óra a nagy kompon,ha szerencsés vki a csilli-villin,de szerintem az is hosszú,mint Toló,hiába a kényelmes busz,és a tuti sofőrök.Ott Laganas buli nyaralóhely,zajos,de az a szállás nagyon nívós.
# 11111
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238630 Üzenet linkje2016-05-10 13:54:05  Válasz a #238592. hozzászólásra Előzmény #238592

Keltor,

Írod, hogy most már a repülős verzió drága, így csak a hosszú autóbuszos utazás marad számotokra lehetőségként.
Erről pedig eszembe jutott valami…icon_smile.gif

Rollo ajánlott figyelmedbe egy kényelmesen átszállós, 9 nap/8 éjszakás, kézi poggyászos verziót, ahol kb. 137 €/fő lett volna a repjegy ára. Ha a méltán népszerű irodák weboldalán megkeressük a Kefalóniára vonatkozó autóbuszos viteldíjat, kb. 132-147 €/fős árra számíthatunk, ami tartalmazza már a kompdíjat is.

Nos, ha a csomagárakat is megnézzük, akkor én is kiragadnék egy példát, ha megengeded. Frissen, hirtelen kalkulálva.icon_smile.gif
Grand Tours, Kefalónia, Hermes apt. 08.27-09.03., autóbusszal 76.534 Ft, azaz 243,38 €/fő. Opcionális a légkondi díja, ami 20 €/hét. Erre az időpontra a repjegy 143,20 €, kézi poggyásszal. Viszont az aznapi menetrendből adódóan a fenti példában említetthez képest jóval hosszabb lenne az átszállási idő. Jó értékelésű, lemondható szállások, a nem biztos, hogy mindig a legolcsóbb megoldás jelentő booking.com-on keresve, 7 éjre és fejenként 105 €-tól lennének foglalhatók erre a periódusra.
Vagyis már személyenként 248,20 €-tól kivitelezhető egy 8 napos kefalóniai repcsis nyaralás, s ebben az árban benne foglaltatik a légkondicionálás díja is.

Azt hiszem, hogy nem minden esetben szignifikáns a különbség.icon_smile.gif

# 11112
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Keltor
Aktív fórumos
Aktív fórumos
117 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238634 Üzenet linkje2016-05-10 16:55:34 

lalemuldur,jónak hangzik ez a verzió is,de ez csak kézi poggyászos megoldás,4 emberre azért lenne még poggyász min.2 az pedig már jókora többlet költség szerintem.
Nyilván szívesebben mennék én is repülővel,de ...

# 11113
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238678 Üzenet linkje2016-05-12 00:21:22  Válasz a #238634. hozzászólásra Előzmény #238634

Kell némi kompromisszumkészség, ha szeretnénk olcsón is, gyorsan is utazni, ráadásul repcsivel…icon_smile.gif

Az Aegean Airlines, a Wizz Air és az Easyjet légitársaságok weboldalán minden szükséges, poggyásszal kapcsolatos szabály, információ megtalálható, így a feladott csomagok díja is. Illetve érdemes feliratkoznod a légitársaságok hírleveleire, így az akciókról is értesítenek.

Nem a rábeszélés volt a cél, hanem inkább gondolatébresztőnek, vagy ötletnek szántam, amit írtam. Mármint, hogy egy autóbuszos kefalóniai nyaralás árával nagyjából megegyező összegért egy repülős verzió is megszervezhető, ha van hozzá kellő motiváció és logisztikai rugalmasság.

Természetesen egyéni hajlam kérdése, hogy ki mit preferál, akár a poggyászok terén is… Van, aki 70 fölött is egy 50 literes hátizsákkal, kalandos fapados stílusban járja a világot, és van, aki fiatalon, nyelvet jól beszélve is, szinte csak irodai charterrel, szervezetten utazik, pedig pl. Kréta a megközelíthetőség tekintetében nem a Galapagos-szigetek. Van, aki az útikönyves „kötelezőket” tartja fontosnak, és van, aki a bedekkerekben nem, vagy alig említett helyeket szereti inkább. Így szép.icon_smile.gif Mindenki utazzon örömmel; ki-ki a maga módján!icon_smile.gif

# 11114
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kincső13
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238731 Üzenet linkje2016-05-14 18:10:08 

Sziasztok ! Érdeklődnék hogy jön e valaki Parga Bakas apartmanba június 27 töl ? Szép napot mindenkinek !
# 11115
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238732 Üzenet linkje2016-05-14 20:45:32  Válasz a #238731. hozzászólásra Előzmény #238731

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 740 741 742 ... 745 746 747   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu