Parga
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 10726
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta1985
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221690 Üzenet linkje2014-07-25 08:21:53 

Sziasztok!Mi augusztusban megyünk az Alexiába egyből beleszerettem, mikor meglátta.Nem olvastam végig mint a 706 oldalt:-) Ezért kérdezem, hogy a Valtoson vannak e éttermek, vagy bárok vagy szórakozási lehetőség este? Mert nem biztos hogy minden nap lesz kedvünk bemenni a városba, bár én nagyon szeretek sétálni:-)
Illetve, sok jó ötletet olvastam hogy a buszra miket érdemes felvinni. Brekinek ez a törölközős módszere jó lesz nekünk is. Mi a Garnddal megyünk róluk is sok jót hallottam, de azt megszeretném kérdezni, hogy aki volt már velük írjon már nekem egy pár szót róla, hogy milyen? Vagyis hogy hogyan kell elképzelnem, hogy a gyűjtőjáratok összeszednek minket és Szegeden átszállunk a nagy buszra? Oda ülünk ahova akarunk? vagy esetleg van ülésrend? Milyen buszok mennek oda? Emeletesek vagy simák? Képeken láttam elég jól néznek ki és kényelmesnek is néznek ki. Előre is köszi a válaszokat. Jó nyaralást mindenkinek!

# 10727
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kiki117
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
43 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221691 Üzenet linkje2014-07-25 08:40:09  Válasz a #221690. hsz-ra Előzmény #221690

Azt nem tudom, hogy lesz e gyűjtő járat, mert általában megmondják, hogy melyik parkolóba menjél és akkor ott van az a busz, amivel mentek. Ülésrend van, szóval nem oda ülsz ahova akarsz. Mikor mi mentünk a Grand-dal, akkor nem emeletes busz volt, de teljesen rendbe volt. Tiszta, kényelmes-már amennyire lehet x óra kényelmes. icon_smile.gif
Pokrócot/pulcsit mindenképp vigyél, mert éjszaka a légkonditól elég hűvös szokott lenni a buszokon.

# 10728
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
A.Nati
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221739 Üzenet linkje2014-07-25 19:08:16  Parga- part

Sziasztok!

Görögországba utaznánk szeptember elején és Parga valami eszméletlen gyönyörűnek tűnik, viszont mindenféleképp homokos tengerpartra szeretnénk menni (nem kevés negatív tapasztalat miatt icon_cry.gif ).
Kinéztünk már egy szállást a Piso Kryoneri Beach-hez közel. Eltérő leírásokat olvastam eddig erről a strandról, tudna valaki biztosat írni arról, hogy milyen itt a part? icon_smile.gif
Egyáltalán van Pargán homokos part?icon_smile.gif

Köszönöm szépen!
Nati

# 10729
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221755 Üzenet linkje2014-07-25 21:54:49 

A Piso Kryoneri Beach-nek kimondottan köves, sziklás a partja. Ahogy beérsz a vizbe, 1-2 méter után már puha homokos az alja. A Valtoson a part egy része kimondottan homokos. A városi strand, a Kryoneri Beach helyenként homokos, apró kavicsos.
# 10730
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Berytibi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221776 Üzenet linkje2014-07-26 08:27:03 

Ott sajna eléggé kavicsos a part, olyan, mint Horvátországban, bár ha bírja a derekad akkor tuti.... Viszont gyorsan mélyül.... Inkább aprókavicsos strandok vannak még parga-n, én Ammoudia-t vagy Plataria-t tudnám ajánlani inkább....
# 10731
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
A.Nati
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
8 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221793 Üzenet linkje2014-07-26 12:40:29 

Köszönöm szépen a válaszokat!icon_smile.gif
# 10732
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta1985
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221821 Üzenet linkje2014-07-26 19:28:25 

Kiki117 köszi szépen az infót.Az utazási iroda egyik kirendeltségénél azt mondták, hogy gyűjtőjáratok indulnak országszerte meg kell adni, hogy hol akarsz felszállni, és onnan elvisznek Szegedre és ott kell a nagy buszra felszállni. icon_biggrin.gif Na majd meglátjuk, nagyon várom már 2 hét múlva megyünk:-)))))))))))))))
# 10733
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bakoséva
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221845 Üzenet linkje2014-07-27 10:56:02 

Kedves A.Nati!
Bár Parga nem olyan strandolás szempontjából mint mondjuk Sarti vagy Parália, viszont mindenképpen ajánlanám, mert gyönyörű!!!!! Mi 2013-ban voltunk itt. Bár a szállásunk- Bakas apartman- a Piso Kryoneri Beach-hoz volt a legközelebb,de mi a városi strandra mentünk, ami kicsit messzebb volt.Itt a középső részen nem kavicsos , hanem homokos rész van kb 30-40 méteres sávban. A Valtosra mi nem mentünk át, mivel messzinek találtuk a szálláshoz, no meg az 1 hét nagyon rövid, alig jut időd valamire. Ha Parga mellett döntötök feltétlenül menjetek fel a kápolnához. Ehhez a Bakas apartman előtti beton úton kell elmenni kifele a városból és találtok ott majd egy vendéglőt ami mellett lehet felfelé elindulni és menni, menni, amíg fel nem értek a hegytetőre a kápolnához. Na eddigre elfogy a levegő, de itt vannak padok amire le lehet ülni és gyönyörködni a tájban. Általában a képeslapokon is ezt a látványt szokták mutatni. És innen az ember nem igazán akar elindulni, mert annyira szép, hogy kár otthagyni. No meg érdemes a várat is megnézni valamint egész Pargát, a szűk kis utcácskákat. Sétálni és csak nézelődni, feltöltődni. Az Acheron folyós kirándulás is nagyon klassz volt és igen kedvező árú ( ha jól emlékszem 12 euró) és majdnem egész napos volt. Ezen kívül a Paxos-Antipaxos-i hajóút is klassz volt. És már el is telt a hét. De azért érdemes kipróbálni a Pisot-is, mert hatalmas kövek vannak a parton. Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok.

# 10734
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221849 Üzenet linkje2014-07-27 13:26:41 

Ma reggelre valaki lemondott egy szobát Pargán pont az utolsó turnusban, amikor mi szerettünk volna menni, de már nem volt hely,így máshova foglaltunk. Le is csaptam rá, holnap megyek módosítani a szerződésünket icon_smile.gif Nagyon örülök, régóta vágyom már oda, Marmarasra meg elmegyünk jövőre. Remélem a hely valóban szabad, ha engedte foglalni, mert a héten az a szoba még nem volt szabad... Alexia apartman, Grandos út..
# 10735
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szaboreka
Aktív fórumos
Aktív fórumos
118 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221858 Üzenet linkje2014-07-27 15:20:53  Válasz a #221690. hsz-ra Előzmény #221690

Szia!
Konkrét szórakozáshoz be kell majd sétálnotok a városba. Szerintem az Alexiához az sincs messzebb mint a Valtos. A Valtoson inkább nappal folyik az élet, de akkor pörög ezerrel. Nappal a Tango bárban jó kis hangulat van, szól a zene, nagy a medencéje, az előtte lévő partszakaszon is az övé a sok napernyő és nyugágy. Bérelni lehet 7euro kompletten, viszont nem lehet lefogyasztani. A part és a víz nagyon jó. Szerintem elég meleg. Éttermek találhatóak a Valtoson, viszont jót csak a városban ettünk. Pita gyros csak a városban. A tömeg iszonyú nagy, korán menjetek vacsizni ha étterembe szeretnétek, mert utána sorbanállás van. Ajánlom a Zorbas éttermet.
Üdv: Réka icon_smile.gif

# 10736
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221860 Üzenet linkje2014-07-27 15:26:45 

Drága Agica2!
Drukkolok Neked,hogy sikerüljön Parga.Május 27- voltunk 1 hetet ott/már 2-szer jártunk Pargán/majd még egy hét Lefkada.Apollon Travel-Rina ház.Parga egy kincs,egy ékszerdoboz,Nekem.A grandnak az Alexia szállása a Valtos részen van,az üzletekhez lépcsőzni kell,de úgy látom,Neked ez nem lesz gond.Az idegenvezető Pápai Feri számomra a legjobb idegenvezető akivel találkoztam/Paja mellett Lefkadán/Feri a feleségével a Miltos házban lakik ez a ház a főúton van.Mi Apollonosok voltunk,de tudtam,hogy nem a mi i.vezetőnkhöz fordulok,hanem Ferihez.Ő egyébként tavaly Marmarason volt,így neked duplán jól jönne.Plagia után mindkét hely kánaán lesz.Én nem vállaltam be Plagiát,nekünk a nyüzsisebb hely kell.A párom kizárólag pénteki turnussal tudott jönni aug.8.,ő nem akart 2-szer utazni idén,2 hét máj.-júni. után,eddig is minden évben 2-szer mentünk,mindig így kezdte,hogy spóroljunk inkább,de tűkön ült persze indulás előtti héten,eddig mindig egyeztettem vele a második utat is,de én idén kijátszottam,befizettem azért is, Stavros az egyedüli hely amit vhogy nem szeret,sajnos júni közepén már Sartira sehol se volt hely aug.8-ra még sima buszjegy se/szállást találtam volna/így maradt Stavros ott kezdtem a Görög pályafutásomat 17 évvel ezelőtt,inkább a biztosra mentem,nyüzsisebb ismert terep,mint Plagia.Apa úgy tudja,Plagiára megyünk,a kislány se árult el eddig,gondolom nem mondja a busz érkezésekor,hogy ő marad. Jövőre tuti június Sarti.Drukkolok Neked,de Marmaras is csodás!

# 10737
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221861 Üzenet linkje2014-07-27 15:40:54 

Kedves Rep!

Nagyon jól estek a soraid, én is örülnék, régóta vágyom Pargára, és valóban jól látod-bár nem tudom ám honnan icon_biggrin.gif - nem okoz gondot sem a lépcső, sem a magasság, sem a séta. Menősök vagyunk, és igen, Plagia 2 hét intenzív semmittevése után jó lesz, remélem, hiszen dupla szülinapi ünneplés lesz, és most csak ketten megyünk, gyerekek nélkül. Marmarasra azt gondolom, jövőre elmegyek a komplett családdal, van nekik 5-6 fős apartmanjuk, ott elférnek a gyerekek is. Ez a hét a miénk lesz,és remélem, még nem fagyunk meg, és talán a hajókirándulás is menni fog még, Ferit már" lecsekkoltam" a Facebookon, szimpi nagyon. Írok hétfő este, sikerült -e , kicsit rá kell fizetnem, ez igaz, de nem is értem, hogyan lett pont ott, pont oda üres hely.... de nagyon boldog vagyok tőle... csak nehogy koppanjak:(

# 10738
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#221865 Üzenet linkje2014-07-27 16:05:05 

Kedves Agica!
Nekünk is a 10 éves ismerkedési évfordulónk lesz aug.10-én.Be is ülünk koktélozni,a kislány /7 éves/Pargán a Sugar bárban isteni epres alkoholmentes koktélt ivott,nem bírja a torkoma hideget,1 egész nekem nagy,így megosztottuk,és nekem az alkoholmntes jobban ízlett.Feri szervez egy bórkóstolós estét.A Parga szeretünk f.oldala tényleg jó,napi szinten nézi a párom június óta.Parga az a hely ,ahová bármikor csomagolnék,egy csoda.Sikátorok,és nem tévedsz el,minőségi ajándéktárgyak,bőr szandálok,bőr táskák,nincs bóvli.Az Arista élelmiszerbolt a legolcsóbb,illetve a főútnál lévő,és a Dallas.Gyros pitás csak a belső részen van,azt hiszem a Valtoson nincs,ott éttermek vannak.pékség szerintem az Achilleas jobb mint a Green Bakery,egy 10 méteres távban legalább 5-6 pitás van.Taka-Taka Mam étterem is jó,ott is van pitás gyros.Ami másabb mint a Chalkidiki,és Paraliás részen,hogy paprikát őröltet szórnak a gyros húsra,és nincs benne mustár és ketchup.Annyit beszélünk róla,hogy remélem meglesz a hely,Egyébként én is Marmarast választottam volna ha pénteki indulással lett volna,mert nekünk csak az aug.8 péntek volt jó,így sajnos az kiesett,de szerintem jövő augusztus a második utunk Marmaras lesz.Bár én örök Apollonos/csak velük utaztam,most lesz a harminc valahányadik utam velük,kicsit tartok a Grandtól.Egyébként én nem az Apollont szeretem ennyire,a Romcaros buszsofőrökben bízok meg vakon.

# 10739
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221867 Üzenet linkje2014-07-27 16:24:14 

Én is 14 éve járok az Apollonnal, félek is a Grandtól, ne is mondd........... Sok jó dolgot írtál, ezek fontosak, én nem tudok nyaralni Gyros és ouzo nélkül.... icon_biggrin.gif
Igen, és egy jó bőr szandál is jól jönne... mindig jól jön icon_smile.gif
Sikerülni fog, mert az én szülinapom is , és a Páromé is, ez nem kérdés icon_smile.gif Akik tavaly voltak a családomból Pargán, pont ezt a szót használták, hogy egy ékszerdoboz.
Már nagyon rajta vagyok. Szerinted jó idő lesz még? Tudunk hajókázni?
Mit jelentenek ott a távolságok? Ha mondjuk én minden este vásárolgatni,és gyroszozni akarok?

# 10740
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#221868 Üzenet linkje2014-07-27 16:38:50 

Rep, ...és akkor most Stavrosba mentek 8.-án? Merthogy nem látom beírva.... vagy csak nem akarsz megdőlni? icon_smile.gif Bár már leírtad, akár le is bukhattok!
A stavros topikban én megírtam a saját tapasztalataimat a helyről. Nekemsem a kedvencem, de Göröghon, így akár oda is csomagolnék, ha kell, ma icon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 715 716 717 ... 745 746 747   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu