Parga
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 10756
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222256 Üzenet linkje2014-07-31 19:04:35 

Tenne fel valaki értékelhető képeket az Alexia kettes apartmanról?? Vélemény a házról? Tapasztalat? Vagy csak egy oldalszámot, mert én semmit sem találtam róla a leírásokban.... icon_sad.gif
# 10757
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta1985
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222365 Üzenet linkje2014-08-02 06:49:08 

Kedves Ágica!

http://www.pargarooms.gr/parga-accommodation/parga-studios/alexia-studios.html

Itt találhatsz szép képeket az Alexiáról, mi is odamegyünk a párommal és én is csak érdeklődésből tudom, hogy 2 naponta takarítják a szobákat és van törölköző is, állítólag 7-10 perc alatt ellehet onnan érni a központot is és a Valtos beach-et is. Én csak jókat olvastam erről a szállásról. Főként magyarok vannak ott, de a tulajdonos is ott lakik.Én elfelejtettem hányas számú apartmanba leszünk, csak azt tudom, hogy a főépületben, de igazából nem is érdekel...mert alapból jól néz ki az egész szállás és környéke:-) és ahogy elnézem a képeket nekem olyan egyformák a szobák.

Jó nyaralást:-)

# 10758
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222412 Üzenet linkje2014-08-02 19:29:00 

ÓÓÓ, ezek tényleg nagyon szép képek.... nagyon vágyom már oda, de még olyan messze van... köszönöm szépen a kedvességedet, hogy küldted a linket icon_smile.gif Szép nyarat Nektek is.
Remélem megosztod majd a tapasztalataid.

# 10759
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222541 Üzenet linkje2014-08-04 10:35:21 

Sziasztok! Mi június elején voltunk két hetet Pargan. A város maga gyönyörű, de aki a homokos partok szerelmese, az inkább másik úti célt válasszon. A városi strandon 200 méter széles parton van kb. 300 ember összezsúfolva, 1 napágy és 2 ernyő 8 EU-ba kerül. Júniusban még vígan le tudtuk tenni a napernyőnket és a pokrócot, de főszezonban erre esélyed sincs. Végig napernyők. Ez a helyzet Valtoson is, kb. 200 méter széles partszakasz a várhegy lábánál, ami szabad strand. Klasszikus értelemben vett, homokozásra alkalmas homok sehol sincs. Inkább apró kavicsos, amiben sétálni sem élmény, szúrja a talpad. A kis városi strand viszont teljesen köves, de úgy ahogy van gyönyörű az egész hely. Aki homokos partra vágyik annak javaslom, hogy vizi taxival menjen át valamelyik homokos részre. Mi Lichnoson voltunk, az a strand elindul az apró szemű homokosból az apró kavicsoson keresztül a nagy kövesbe. Ott aztán tényleg senki nem mondhatja, hogy nem találta meg a neki megfelelő minőségű pancsoló részt. Én már 1997 óta a Grand Toursal járok. Nem váltanék soha. Borzasztó korrektek, nagyon nagy jó hírű utazási iroda Nem hiába az Apollonos utasok is a mi idegenvezetőnket keresték. Azt gondolom árban is a legjobbakk. A mai napon a Grand Tours 818 utassal és 11 busszal utaztat Görögorzságba. Nagyon modernek a buszaik. Idén 5 új busszal bővült a felhozatal. Országszerte gyűjtik az utasokat és viszik el az őket Szegedre, ahol az átszállások megtörténnek. Visszafelé mindenki a görög határ előtt száll át a saját buszára.
# 10760
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hesperida
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222591 Üzenet linkje2014-08-04 21:18:26 

Kedves Pargára utazók! Csak röviden egy-két infó, amit szeretnék megosztani, mert mi egy napja jöttünk haza Parga-ról:
1. Aki szeretne palackkal búvárkodni, annak ajánlom az Aeolus idegenvezetőjét: Olíviát, aki kérésünkre egyből kinyomozta ennek a lehetőségét, leszervezte, és sikerült életemben először ezt kipróbálni! olívia este 8-9 között van bent a Kanaris irodában, ami a Captain's étterem mellett található a kikötő felé. Érdekes módon ebben a kérdésben előtte senki nem tudott nekünk segíteni, semmi információ nem volt elérhető. Olívia rászánt pár órát és kinyomozta, összehozta a találkozót. Nem akarom fényezni, mert nagyon szerény, nem túl agilis, láthatóan nem akarja a nagy felhajtást. Nekünk azonban nagyon szimpatikus volt.
2. Az éttermekről: nekünk egyértelműen a Perivoli étterem tetszett leginkább, mert több más étteremmel összehasonlítva komoly ár különbségek vannak! Itt nagyon háziasan főznek, bőséges a választék, és minden alkalommal hoznak ki előételnek oregánós-fokhagymás vajat, illetve darált olívabogyós-fokhagymás masszát kenyérrel. Vacsora végén vagy oúzót, vagy dinnyét adnak csak úgy...Itt ugyan nincs tömegnyomor (bár tele vannak), nincs műsor, de nagyon kellemes, nyugodt helyen van, a városka végén, Lichnos felé, a Piso Krioneritől kb. 200m.
A Yannis tavernáról meglepő tapasztalatunk volt: fogalmuk nem volt, mi az a Kleftiko, illetve a Mydia saganaki. Mindkettő alap görög étel. Persze mi voltunk a figyelmetlenek, hiszen előtte nem néztük meg kint az étlapot. Mindegy, ettünk mást. Nekünk picit kevés volt az adag, és nem is foglalkoztak velünk túlzottan. Valahogy másra számítottunk. A felszolgáló lány valószínűleg nem volt görög..
A "belvárosi" részen, a templomtól felé van a Taka-taka-mam, ahol van magyar étlap (ami nekünk nem kellett, de azért sok embernek jól jön), és adnak kártyát, amivel 3-szori étkezés után a 4. féláron van...Jól főznek.
A Zorbas és a többi központi étterem szerintem nagyon drágák, bár lehet kedvezményeket kapni, ha pl. Grandos utas valaki...Nekünk az nem tetszett, hogy a tömeg belenéz a szádba, és futószalagon megy az egész.
3. Gyros: bár előítéleteink voltak, de ettünk a 33-asban, amit néha már túldicsértek a fórumokon. Tényleg finom volt! Pont jól átsütve, nagy adag, finom tzatzikivel. A Philippas is nagyon jó, abban a csalamádé szerű valami különleges. Általában 2.30 a sertés, 2.50 a csirke gyros, de egyik helyen 2 euró volt, a horgony után felfelé a jobboldali elágazásban, pár méter után bal kéz felől. Az is jó volt.
4. Fakultatív: nem igazán értettük, hogy miért nem indulnak a Zagóriába, Vikosz szurdokhoz induló utak. Mi 2 éve is voltunk már Pargán, és akkor kimondottan kinéztük magunknak ezt a lehetőséget. Akkor sem volt rá elég jelentkező. Mindenki megy a Meteórákra, ami egyébként még messzebb van... Kérlek, ne hagyjátok ki a Vikoszt!!!! Lehet, hogy nem a legjobb képeket teszik be a prospektusokba. Mi most is, akkor is béreltünk autót, és nem bántuk meg!! A szurdok benne van a rekordok könyvében, Európa Grand kanyonjának is hívják. Lélegzetelállító látvány! Ja: ha bérelte autót, akkor a Vikosz felé menet megnézhetitek Dodonit (körszínház, jósda), ami a görög történelem egyik legjelentősebb emléke, és nincs oda szervezett út. 9-től 1/2 3-ig van nyitva, és csak 2 euró a belépő. Útba esik Ioannina mellett a Peramai cseppkőbarlang is, ami szintén csodálatos, és azt hiszem 7 euró a belépő.
Paxos-Antipaxos hajókirándulás: na ott tudtunk kagylót szedni Lakka-nál, ahol volt 50 perc fürdés, pihenő. 20 euró volt és mi nem a bulis hajókkal mentünk, viszont kényelmesen utaztunk (Vicky II.), gyönyörű helyeket láttunk, megérte.
Egyébként van kagyló Pargán is, bár nem azok a szép barázdások. A városi strand bal oldalán (ha a tenger felé nézel) rengeteg sün-váz, belül gyöngyházfényű, színjátszó, és szürkés, hosszúkás kagyló, stb van a tenger fenekén lévő sziklák között. Halak pedig mindenhol!!!
Egyelőre ennyi, majd még írok, ha van kérdés. Mi egyébként a Zacharias apartmanban voltunk az Aeolussal, és minden nagyon rendben volt! napi takarítás, tündéri házigazdák...Ajánlom mindenkinek!!!

# 10761
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222592 Üzenet linkje2014-08-04 21:47:33 

Henrietta0522 az utolsó mondatodat nem fejezted be. "Visszafelé mindenki a görög határ előtt száll át a saját buszára." - egy benzinkút közelében az út szélén kipakolják az áltszállók csomagjait. Szörnyen koszos és bűzös helyen lehet órákat várni a megfelelő buszra.
# 10762
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
AGICA2
Törzstag
Törzstag
674 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222613 Üzenet linkje2014-08-05 08:06:56 

Gudli, ez most komoly????
# 10763
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Béta7519
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222623 Üzenet linkje2014-08-05 09:51:03  Válasz a #222591. hsz-ra Előzmény #222591

Szia Hesperida!Megkérdezném,hogy mikor indultatok az Aeolus-al Pargára és hány órára értetek oda illetve onnan visszafelé?-A fakultatív kirándulások milyen árban vannak?Köszi.
# 10764
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222631 Üzenet linkje2014-08-05 12:02:36 

Ágicám! Szerencsések azok akiknek nem kell átszállni másik buszra. Mi nem voltunk azok. Marmarasról emeletes busszal indultunk. Örültünk is, mert nagyon kényelmes volt. Erre ezen a szörnyű helyen kipakoltak minket. Itt kellett bevárni a buszt, amelyik aztán haza hozott. Ott álltunk a 30 fokban vagy másfél órát. Árnyék nem volt. Leülni nem tudtunk, max a szalagkorlátra. (A férjemnek sikerült is beleülni egy rágógumiba.) A gyomrom forgott a bűztől. Aztán egy emelt szintű busz jött, amelyikre felszállhattunk. Szörnyen szűk és kényelmetlen volt. De ami legjobban dühített, hogy az a busz is bejött Szegedre a Tesco parkolóba, amelyikről leszállítottak minket.
# 10765
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222636 Üzenet linkje2014-08-05 12:20:42 

Kedves Gudli! Természetesen nem kell órákat várni. Nagyon összehangoltan közlekednek az autóbuszok. Az összes görögországi desztinációból haza tartó Grandos buszok egy megbeszélt időpontban találkoznak a görög határ előtt a Duty Free Shopnál, ahol átszállnak azok az utasok akiknek szükséges. Ez alatt az idő alatt lehet vásárolni a légkondicionált shopban, ahol nincs 30 fok, van illemhely, amit lehet használni. A Grand Toursnál nem igazán szoktak bakik becsúszni. Olajozottan, rutinosan működnek a dolgok. Én 1997 óta utaztam már velük legalább 11-szer, de nekem nem volt bajom. Nem hiszem, hogy ez csak a vak szerencsén múlt. Sajnálom, hogy neked negatív tapasztalatod volt. Valószinüleg valami történhetett azzal a busszal, amire nektek kellett átszállni. Egyébként az átszállás az, mai mindig megviseli az utasokat. Mindenki szeretne már otthon lenni és persze, hogy minden perc számít ilyenkor. Viszont a buszos nyaralások ára verhetetlen. Ebbe az árba azt hiszem ennyi kényelmetlenség bele fér.
# 10766
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222639 Üzenet linkje2014-08-05 13:04:46 

Henrietta0522! Lehet, hogy azóta változtattak az átszállás helyszínén, akkor elnézést kérek! De amikor mi voltunk velük, tutira nem a Duty Free Shopnál volt az átszállás. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le. Én legalább annyiszor utaztam már Görögországba, mint Te. Igaz, legtöbbet az Apollónnal. Én rájuk esküszöm.Granddal egyetlen egyszer voltam, a szóban forgó alkalommal. Akkor is azért, mert csak ők utaztatnak Neos Marmarasra. Én nem voltam elájulva tőlük semmilyen szempontból. Nem mondom, hogy soha többet nem utaznék velük, de ha más lehetőség is van, biztosan nem őket választanám. Szögezzük le, hogy tökéletes iroda nincs. Mindenkinek más jön be. Neked a Grand, nekem az Apollon, másoknak meg más. De hát így kerek a világ!
# 10767
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hesperida
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222664 Üzenet linkje2014-08-05 16:00:53  Válasz a #222623. hsz-ra Előzmény #222623

Szia Béta7519! Az Aeolussal mi Pestről mentünk, az indulás ténylegesen itteni idő szerint 11-kor volt az erzsébeti Tescó parkolójából és 21 és fél óra alatt értünk ki a szállásig.
A fakultatív utakról csak a 2 évvel ezelőtti árakat tudom biztosan, mert nem is figyeltem, hogy most mennyi, mert mi autót béreltünk, azzal néztük meg, ami a szárazföldi programokban benne van. Az alábbiak indulnak (azt hiszem, nincs érdemleges változás az árakban):
1. Zagória (kedd) - na ez az én személyes kedvencem, bár nem tenger. Állsz a kb. 1000méter magas szurdok szélén... Ez az a bizonyos Vikosz szurdok (európai Grand Kanyon) és előtte faragott kőből épült régi hidak - kereskedelmi útvonalak, hegyek, falvak...Ez kb. 39-40 euró, és egész napos. Nincs benne a kaja, de van lehetőség ott enni afaluban.
2. Jón szigetek (szerda) - szintén egész napos. Busszal elvisznek Lefkadára, Nidribe, ahol hajóra szálltok. Benne van: Lefkada híres strandjai, amelyikek közül az egyiken fürdés is van - Porto Katsiki és Egremmi, utána Kefalónia északi kikötő városkája, Ithaca, valami barlang és a Scorpios sziget. Vissza szintén busz. Szép, csak picit rohanós... Ez 45 euró volt.
3. Meteórák (csütörtök) - gondolom erről hallottatok már, sziklákra épült nagyon látványos kolostorok. Egész napos, buszos kirándulás. Nekem Pargáról picit messze van, de én már jártam ott máskor, tehát nem volt motivációm. Ha minden igaz, ez 55 euró.
4. Korfu (szintén csütörtök) - sokan mentek ide, én tuti nem mennék, mert Korfura ez nagyon kevés, alig látsz belőle valamit. Ha tehetitek, akkor oda egyszer egy külön nyaralás keretében érdemesebb...Bocsi, már megint mások helyett ítélkeztem. Egész napos. 40 euró volt 2 éve.
5.Albánia (péntek) - nem mentünk ide, nem tudok semmi konkrétat mondani. Szerintem tuti útlevél kell, nekünk személyink van. Butrint - archeológiai nevezetesség, világörökség része - és valami város van benne, meg strandolás. Két éve 50 euró+8 euró ebédre volt az ár. Idén a katalógusban valami horrort láttam (80 euró), de nem tudom, hogy valójában mennyi..
6. Mítoszok és folyók (szombat) - szintén nagy kedvencem, mert ebben van az Acheron, vagyis az ókori Styx folyó, amiben Achilleust is mártogatta anyukája. Na, mi merítkeztünk rendesen! Halhatatlanok vagyunk! Amúgy ide kell tengeri cipő, mert papucsban nem tudsz haladni a folyóban, és vízálló kamera is, mert van, ahol úszni kell sodrással szemben, nem tudod szárazon tartani a gépet. Mi vittünk.Ha jól úsztok, és szeretitek az extrémebb dolgokat, akkor ide el kell menni! Gyönyörű a folyó a sziklák között, és csak az elején tűnik elviselhetetlenül hidegnek, mert ott megy bele a leghidegebb forrás. Utána melegebb (bár nem meleg), és megéri a látvány! Ebben a napban van egy ókori jósda is, a Necromation (nem messze a folyótól).
Ez 30 euró volt.
7. Paxos-Antipaxos (minden nap van): az iroda is szervez, de nem mindig megy az idegenvezető. A kikötőből több hajó is megy, van amelyik bulizósabb (Hook kapitány), de kisebb, van nagyobb, kissé konzervatívabb, de szintén nagyon kellemes (Vicky II). Ez egy hajós nap, amikor 3 fürdés lehetőség is van, de városnézést is lehet. A kék barlangok csodálatosan szépek! Mi 20 euróért mentünk az idegenvezető szervezésében, de egyénileg 25, vagy többen együtt szintén lehet 20-ért. Meghirdetve 25-30-35 euróért van.

Minden program szerepel az Apollónnál is - kint az ITS travel irodában van, és a Grandnál is - nekik nem tudom, van-e irodájuk, de a Pápai Ferenc az idegenvezetőjük és szívesen ad tájékoztatást. A Facebookon már írt programokat. Náluk van naplemente túra is az Ali Pasa várához. Irodánként picit más-más tartalommal hirdetik a programokat, és más-más napokon...Érdemes körülnézni! Az árak hasonlóak, de van különbség.

Jaj, majd elfelejtettem: hazafelé kinti idő szerint délután 5-kor indultunk (itthoni 4) és itthoni idő szerint kb. 2 órára értünk Pestre. A határokon hazafelé kellett inkább várni, de csak a Magyar részen!!! Ott tizenvalahány busz volt előttünk. Nagyon sok múlik azon, hogy milyen napokra esik a határátlépés.

# 10768
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Béta7519
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
24 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222682 Üzenet linkje2014-08-05 21:17:37  Válasz a #222664. hsz-ra Előzmény #222664

Kedves Hesperida!Érdeklődnék még az ügyben,gondolom a szállásokat el kell hagyni 9-óra körül,hogy oldották meg 17-óráig a csomagokat,volt-e csomag szoba?-illetve volt-e lehetőség zuhanyzásra,toalett használatra?Olívia érkezés napján vagy másnap tartja a tájékoztatót?Bocsi a sok kérdésért!Köszi!
# 10769
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hesperida
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#222717 Üzenet linkje2014-08-06 10:26:26  Válasz a #222682. hsz-ra Előzmény #222682

Kedves Béta7519! Olívia másnap délelőtt 1/2 10-kor tartotta a megbeszélést, de azt hiszem, csak a társaság egyik felének, mert a Valtoson és a városban is vannak szállások. Mi a Zachariasban laktunk, ami a város széle, gyalog legalább 20-25 perc a Valtostól. A szállást valóban 9-ig el kellett hagyni (bár a Valtoson lévőktől hallottam olyat, akiknek 10-ig), de mi szerencsés helyzetben voltunk, mert a szomszédban van a Harmony hotel, amelyikben fogyasztás ellenében medencét használhatsz, van kint nagyon kulturált WC, külön zuhanyzó. A csomagokat kint az apartman udvarán árnyékba tettük, nem volt külön szoba. Azt nem tudom, hogy a többieknek hogy volt. Nekünk így nagyon kellemes volt, és a háziak még a hűtőbe be is tették a barátaink ajándékba vásárolt csokiját indulásig. Ajánlom mindenkinek a Zachariást, mert itt egy nagyon kedves idősebb házaspár a házigazda, akik naponta takarítanak, árulnak házi olivaolajat (nagyon jó), a fáikról szedhettek citromot, stb.
# 10770
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Makriszi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#222823 Üzenet linkje2014-08-07 22:58:23 

Sziasztok! Mi augusztus 25.-én megyünk Pargara,most elöször.
A Zorbas apartmanba leszünk,volt valaki ott ,mi a tapasztalat?
Szeretnénk autot bérelni tud valaki segíteni abba ,h milyen árban van,
több napra?
Köszönöm Kriszta

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 717 718 719 ... 745 746 747   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu