Toroni
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Maarti
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#125 Üzenet linkje2004-06-01 20:09:47  Toroni???

Sziasztok!
Sajnos mivel a pici lányunk csak egyéves idén hazai pályán maradunk.Addig is a 2002-es Sartii nyaralásból "élünk"és gözerövel tervezzük a jövö évet.
Ha Toroniról tudna valaki bövebbet szívesen fogadnánk. icon_lol.gif

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fireman
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#126 Üzenet linkje2004-06-03 07:56:24 

Hirtelen azt hittem ezt én írtam álnéven icon_lol.gif
Mi is pont ebben a cipõben járunk, 1 éves a lányunk és 2002-ben voltunk utoljára Sartin, ami még mindíg mélyen bennünk él. Lehet, hogy találkoztunk is kint ? icon_lol.gif

fm

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Maarti
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#127 Üzenet linkje2004-06-03 09:11:22  Maarti

Szia!
Amilyen kicsi a világ és sok a Magyar bármi elképzelhetQ.Nekünk ez volt az elsQ Görög nyaralásunk és mit tagadjam beleszerettem ebbe az országba.
2002-ben elQszezonban nyaraltun május vége-junius eleje .Szállásunk a Wienna apartmanban volt és az Apollon TraveltQl utaztunk busszal.
Nekem nagyon tetszett Sarti,persze a családnak is .Nagyon nyugis kis helynek találtam.Jó sokat barangoltunk.
Neked milyen élményeid voltak?
Márti

# 4
Mészi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#130 Üzenet linkje2004-06-09 19:23:30 

Hol a legtisztább az idén a viz Észak-görögországba? 15 éve járok ki de csak száraz földre, két hely van amit kissé lepusztulva találtam újbóli nyaralásomnál, ez Asprovalta, és Neu-Moundia. Újabban autóval járok ,igy a közeli üdülõket mindig megnézem,ha az idén július végén Te is autóval mész az úton mehetnénk együtt, ha gondolod...
# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fireman
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
34 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#135 Üzenet linkje2004-06-14 09:08:13 

Hát én leírtam az élményeimet a Sarti résznél.
Persze én is elsõre beleszerettem Görögországba, gyönyörû hely.
Nem is szívesen magyek máshová nyaralni icon_lol.gif
fm

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#190 Üzenet linkje2005-02-06 17:23:37 

Toroni a Halkidikin / a Szithónia-félsziget délnyugati részén fekszik.
Nyugodt kis hely, kristályatiszta a víz, a strandja aprókvicsos. Nincs még annyira "felkapva" és kiépítve mint a közeli Szarti. Tavaly (2004) szeptember közepén alig volt néhány turista.
Kissebb szállodák, nagyon szép apartmanok, kb 5 - 8 szupermarket, és kb ugyanennyi taverna van a faluban. A falu végénél van egy kis romterület.

Szállásajánlat:
A Toroniban lévõ Anastasia's House apartman bemutatója megtalálható a Hellasz.hu Ajánló oldalán.
Nagyon szép, igényes apartman, kedves és barátságos tulajdonosokkal.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3223 Üzenet linkje2005-11-11 12:47:47  Toroni

Toroninál 2 km hosszú a fövenyes part. A mai kis falu az ókori nagy õs nevét viseli. Toróné a Chalkisziaknak a Kr.e. VIII. században alapított gyarmatvárosa volt, és a klasszikus korig virágzott. A perzsa háborúban hajókkal és katonákkal támogatta a perzsákat. Késõbb a déloszi szövetség tagja lett. A peloponnészoszi háborúban a két nagy ellenfél, Athén is, és Spárta is elfoglalták. Kr.e. 348-ban elfoglalta II. Philipposz, Kr.e. 168-ban pedig a rómaiak.
Toróniban az ásatásokat a Görög Régészeti Intézet végzi, mely során felfedezték az ókori város egy részét, a városfalakat a bástyákkal, és az akropolisz falait. Megtalálták a IX-X. századi temetõt is, amelynek kora-bronzkori fázisai is felismerhetõk.
A Likithosz-félszigeten volt Toroni következõ akropolisza. A meredek sziklákon látható várfalak a második, bizánci vár falainak maradványai. A Thuküdidész által említett ókori várat a XI. században fallal erõsítették meg, de valószínûleg a török idõkre tehetõ a vár és a mellette lévõ település pusztulása. A Likithosz-félszigeti vártól kb. félórányira egy második világháborús német erõdítménybe ütközünk, nagy földalatti termekkel és ütegállásokkal.




# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Picur
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#3969 Üzenet linkje2006-01-02 15:05:12 

2004 ben voltunk Toroniban,csend és nyugalom szigete.Aki pihenésre vágyik annak tökéletes.Busszal,stoppal át lehet menni Sartira.A tenger lassan mélyül,meduza mentes.A baj az,hogy eddig csaz az Apollon szervezet ide utat,de ha autóval mentek akor nem lesz gond.A GINA apartmant ne válaszátok.Az AJÁNLÓban láttam egy szép apartmant,jónak tünik.
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6049 Üzenet linkje2006-03-31 12:11:01  Toroni







Legutóbb Jox szerkesztette (2006-04-07 19:52:03), összesen 1 alkalommal
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
143 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6288 Üzenet linkje2006-04-07 19:47:21 

Szia Otyika. Mikor mész Toroniba?
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6340 Üzenet linkje2006-04-10 10:09:11 

Hello!

Még csak a tervezgetés szintjén vagyok, idõpontot sajnos nem tudok. Sok függ attól, hogy milyen infókat gyûjtök be. Terveim szerint július vége vagy augusztus közepe kenne a megcélzott idõpont.

Üdv. Otyika

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6343 Üzenet linkje2006-04-10 12:58:12  Toroni

Kedves Mindenki!
Van-e vkinek tapasztalata Toroni- Hotel Flórával kapcsolatban? Most nem oda utazunk, de kíváncsi lennék, milyen a hely meg az ellátás. Barátaink ódzkodtak a félpanziótól, ezért nem azt az utat foglaltuk. Szóval érdekelne a szálló is meg az, hogy van-e éjszakai élet, v. kifejezetten pihenõknek ajánljátok.
Köszi
Judit

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6347 Üzenet linkje2006-04-10 14:36:34 

HJudit!

Toroni csendes, nyugodt kis település, inkább a pihenésre vágyóknak ajánlanám.
Viszont nagyon jó a tengerpartja (itt a témán belül van néhány kép, amit beillesztettem) és kirándulások kiindulópontjaként is jó választás.
Aki nagyobb nyüzsgésre vágyik, átmehet pl Sartira vagy a szomszédos településekre.

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kicsike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
143 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6371 Üzenet linkje2006-04-11 09:23:20 

Szia Otyika. Azért kérdeztem,hogy mikor mész Toroniba,mert én szivesen megosztom Veled a tapasztalataimat,ugyanis mi juni 2-án indulunk és két hetet töltünk ott. Remélem,hogy szép és jó élményekrõl tudok Neked beszámolni és még lesz idõd eldönteni,hogy Te is ide utazz. Egyébként én sok jót olvastam róla ezen az oldalon is és még sok más helyen is. Majd meglátom,de fõleg hamarosan meg is tapasztalom. Már alig várom.
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ok
Aktív fórumos
Aktív fórumos
89 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6378 Üzenet linkje2006-04-11 11:21:57 

Hello Kicsike!
Elõre is köszönöm az információkat és az esetleges élménybeszámolódat!
Nagyon jó volt tavaly is, hogy volt egy kedves hozzászóló aki sok információval és jó tanáccsal látott el Asprovaltával kapcsolatban. Most is bízom ebben, elõre is jó nyaralást kívánok!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2 3 ... 44 45 46   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu