Tilos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#168946 Üzenet linkje2011-07-07 11:35:42  Válasz a #9993. hsz-ra

Idézet:
DANI0315 írta:
Rodoszról hogy jutunk el erre a szigetre?Tud valaki ebben segiteni?


Szia!

Rodoszról a Dodekanissos Seaways megy Tilosra, 44 EUR oda-vissza/fő. Holnap – ha gondolod – tudok bővebb infót adni (milyen napokon megy, indulás, érkezés, stb.), mert a hajótársaságtól a Mandraki kikötőben kaptam egy jó kis prospektust.

Üdv
bottakati

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#168967 Üzenet linkje2011-07-07 14:30:43  Válasz a #168946. hsz-ra Előzmény #168946

Ezen a linken találtam egy menetrendet:
http://www.tilos-kosmos.com/TRAVEL%20TO%20TILOS/Tilostravel.html

Nagyon kíváncsi vagyok, sikerül-e eljutni és milyennek találjátok ezt a szigetet!

Üdv, Medi

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#174272 Üzenet linkje2011-08-26 11:29:45  TILOS

Sept 8-an indulok Rhodos-ra, onnan egyenesen tovabb Tilos-ra a Diagoras-sal.
22 30-kor erkezes, szallast majd ott keresek . Az ejszakat majd valahol eltöltöm , mert magam szeretnem a hazikot kivalsztani ahol lakni fogok, es ha ejjel hirtelen igent mondok valakinel, lehet reggelre megbanom...
Tilosi hangulatot Nissiros-bol kaptam, ezutan Astypalaia következik:)

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#174282 Üzenet linkje2011-08-26 13:10:06  Válasz a #174272. hsz-ra Előzmény #174272

Szia xoyox!
Kíváncsian várom, milyen élményekkel, infókkal, és persze fotókkal megpakolva térsz vissza!
Jó utat!
Medi

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#175086 Üzenet linkje2011-09-06 15:08:08  Válasz a #174282. hsz-ra Előzmény #174282

a lefele ut borzalmas lesz , mert a Charter gep leszall Rhodosz elött meg extra Samoson is. . . ez idökieses, es egy felesleges ora varakozas lesz . . a masik , hogy a repterröl el kell zarandokolnom a kikötöbe de erre lesz idöm 12-töl , este 20 oraig. . . .ekkora szigeteket mint Rhodosz nem szeretek , nincs Feeling:) nagy a forgalom, zaj, tömeg turistak, stb . Ezert gyorsan el onnan, es tüz Tilosra .
Nissirost ajanlom meg , ha valaki hangulatot keres , Kost viszont nagyon messze elkerülni !!
egy kis taskat pakoltam, a lenyeg a buvar cucc, es fogkefe. talan nem alszom el az indulast hajnali 7 -kor

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176039 Üzenet linkje2011-09-26 11:23:34  TILOS

Este visszaertkeztem Tilosrol, eszmeletlen mennyisegü infoval, elmennyel 400 Fotoval, kell par nap mire letudom irni a föbb dolgokat .
# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176091 Üzenet linkje2011-09-28 11:27:46  Válasz a #176039. hsz-ra Előzmény #176039

TILOS
Probalok paar Infot az utazoknak atadni:

1/Rodosi repülöter
maga a Chaos ! 1 hosszu epületböl all az A es a B . Az A ban 14 be-Chekkelesei lehetöseg, a B –ben megy tovabb 43-ig. Az Info Tabla az A ban sokkal kesöbb aktualizalodik, ugyhogy erdemes a B-ben nezni, mikor repülsz, hol lessz a jegyvaltas, es melyik Gat-folyosora –ra kell beallnod ( bar ez, ha mar fenn vagy az emeleten, a kijaratok egymas mellett vannak, nem lehet elteveszteni ) hol kell a jegyet ervenyesiteni. Ha ez megvan es kivartad a hosszu sort / 300-an fernek be egy gepbe / akkor nem biztos hogy at is veszik a csomagodat, igy ujra beallhatsz egy masik sorba, ahol leadod a mar jeggyel ellatott böröndödet vegre . Van hogy sokkal odebb kell keresned a böröndatvizsgalo helyet … holott melletted is volt—lehetett volna-- mar egy lehetöseg, de a szemelyzet a keveja szürcsölesevel volt elfoglalva.
2/KIKÖTÖ
A Taxisomnak foggalma sem volt, holott allitolag ott el, hol a kikötö ahol a Diagoras Tilosra indul . . .A varosnak 3 kikötöje van, az elsö a halaszoknak es kisebb vitorlasoknak, a közepsö a szigetek közti turistaforgalmat bolnyolitja az ovaros es az ujvaros hataran, a központban a Taxiallomas központjaban .A Harmadik a legszelsö utolso, a varos legkülsö felsö hatalmas hosszu vedögatjaval ellatott reszeben, a legutolso kareja az öbölnek. Ide cask hatalmas teherszallitok, es a Blue Star Ferries : Diagoras stb indul. Ide kell menned , ha a Diagorasszal hajozol. Ha a See Starral mesz szerencsed van, es a központbol kenyelmesen indulhatsz . Tilosra 3 hajo jar Rodorsol rendszeresen, a See Star,( Katamaran ) a Dodekanisos Express,( Katamaran ) es a Diagoras. A Diagorasra ugy emlekszem 300 teherauto es 600 szemelyauto fer be. A szigeten menetrend, a jegyirodaban atvehetö.
A See Star egy Katamaran nagy sebesseggel, 1,5 ora Rodos ha nem megy Simi szigetere, igy 3 ora az ut. Jegy 13 Euro barmelyikre . Dodekanisos Express megy Xalki, es Nissiros szigetre is .
3/ A varos LIVADIA
Ha legördülsz a szigetre, szemben van egy auto motorrad kölcsönzö € 20 / nap, ha több idöre veszed ki olcsobb € 14. En 2 hetre 200-at fizettem . Az utca itt 90 fokban balra fordul, es egy hatalmas öblöt kepez 2-2,5 Km hosszan vegig a parton setaloutca van, en Promenadenak neveznem, tele Café es vendeglökkel , a legvegen felfele egy luxus 4 soros tomb € 75 / nap autoberlessel együtt. A Tulaj a jegyirodaban dolgozik, Stefanikis , mindenhol hirdeti magat a jegyet is a Prospektusaval adja …a Promenada mögött kisse rendszertelenül, vegig utcak es Appartmenek vannak, semmi panic, ha nincs szallas azonnal, szoba van rengeteg. Ahol a Promenade /setaloutca/ kezdödik ujra 90 fokban jobbra emelkedik az ut , es itt a Livadia falu központja. Balra Supermarket, Mellette vendeglö ajandek, Internet szoba, Patika,café es balra egy utca amiben Penz automata , a vegen vendeglö, jobb-oldalon pekseg, vendeglö, Supermarket 2 is, es ujabb auto – motor berles .Itt a Motorok sokkal job allapotban vannak. Az ut megy tovabb a Promenade felett kicsit szetszortan, parhuzamosan . Tovabb a “fö”utcan felfele emelkedve szemben a Patikaval a bus megallo, innen indul mindefele a busz, Megalo Horio,Eristo öböl, Agio Antoni (halszfalucska 5 hazzal), 8,30 tol, 23 oraig 2-3 orankent es vissza . menetrend van mindenhol, jegy asszem 1 juro.
A patikaval szemben egy nagyobbacska ter, ahol estenkent kiülnek az Angol szigetmajmok, es lesnek a semmibe, es figyelik a semmit. Kicsit undorito elmenni elöttük, atmenni a teren mindenki teged bamul, ha az ottlevö Trafikhoz es tovabb a kis utcaba a vendeglöbe, vagy tovabb vissza a kiklötö fele a Lottozoba mesz . A sarkon a jegyiroda es Mellette egy Supermarket. Ott egy öreg ül, kicsit beszel nemetül. Kedvenc helyem a Patika melletti Café, csinos asszonyka , ferj motorozik, jeges Frape kavet ittam, es narancsos edes, szaftos , szögletes valamit szoktam enni.
Felfele az uton Megalo Horio fele, jobbkanyar, Appartmen a George Aparts, 25 es 30 Euros kis szobakkal. Vendeglök sok van, egyik legjobb a Patika utan balra indulo utca vegen balra kerthelyseg stb .Sokat kiprobaltam, de a legeslegjobb viszont az EN PRO az Eristos öbölnel van !
4 Mikro Horio Tovabb felfele kanyarok, serpentine, 2 Km utan Mikro Horio, egy fantasztikus domboldalra epült 600 eves , teljesen elhagyott települes, beomlott hazakkal. Ejjelente 23 orai kezdettel Bar müködik, es villanylampakat szereltek a szobakba, ugy nez ki mint egy szellemvaros, mintha laknanak ott. Megkerdöjeleztem a Bar –Disco letezeset , a mult igy keveredik a modernnel, es nem tudom jo-e ez . Ha a Görögök egy rendszeretö nepseg lenne, ezt ki lehetne takaritani, kicsit rendbepofozni, es vetekedhetne a Perui Machu Picsu val, annyira regi, elhagyatott es egyedülallo. Hihetelen hangulatot araszth föleg ha belegondolsz : miert epült a varoska oda, hol termeltek az elelmiszert, hol volt vizük, hogy közlekedte, ilyen tavol fenn a kösziklak között ?
TOvabb felfele az egyetlen benzinkut, nyitva 9 töl, delig (kb) es este 18 oratol 21-ig ? € 1,72 volt a Benzin . . .Tovabb 5 Km utan jön Megalo Horio, a domboldalra epült lakott települes Supermarket, vendeglö, Restaurant Castro, a Museum, ahol a Barlangban talalt kismeretü Elefant csontjai lathatoak, felette a tanacshaza. Mellette egy vendeglö szerü kevezo. A Museumot veletlen talaltam meg, egy fiatalembert kerdeztem aki veletlen a tanacselnök volt, es mondta itt a Museum, felkiabalt a nönek, aki fantasztikus prezisitassal mindent elmagyarazott angolul. A Tanacselnöktöl kerdeztem van – egy szögük, mert a tabla a földön hamis iranyban mutatva feküdt . . .2 het mulva sem törtent semmi valtozas . ( egyebkent ezek miatt a lehetetlen nemtörödömsegek, hanyagsagok, hatalmas Zinismusuk miatt, a mostani utam utan kemenyen kiabrandultam a Görögökböl, es en egy fillert nem adnek nekik tamogatast . Soha az eletben nem lesznek p0ntosak , rendszeretök, tisztak. Kidobalt szemet, felredobott motorkerekparok, autok, hatalmas összegü lanctalpas Bulldozerek, villastargoncak hevernek szanaszet , millios ertekben, mindent eldobalnak. Vallukat vonogatjak az Euro miatt, semmi nem erdekli öket , egy lehetetlen allapot.A szigeten de mashol sincsenek kikepzett szakemberek, nem javitanak semit, amig müködik, OK, utana otthagyjak )
5/ Megalo Horio
Ez a domboldalra epült varoska elvarazsolt.Figyelem nem egyszerü: Egy egyiranyu utca vezet jobbra fel hirtelen a varosba beerkezve. Vigyazat, ha tovabbmennel 50 metert, 90 fokra balra hirtelen lefele menne az ut 400 metert, majd balra Eristos öbölbe ernel 1 km utan , jobbra Ag.Stefanos halaszfalucskaba ersz / 5 hazzal / kb 3 Km utan . Odafele balra egy katonai egyseg, laktanya feleseg löszerraktar, beepitve a hegybe, vele szemben a ”Stadion” ahol eppen egy meccset neztem vegig, Tilos-Simi 3:1 eredmennyel . Viszont sehol semmi tabla, ezert irom , a kanyarokra odafigyelni. Tehat megegyszer: egyenesen beersz Megalo Horioba, majd balra lekanyarodhatsz Eristos öböl , vagy St Antonio fele, de elötte meg fennt jobbra felfele indul az egyiranyu ut be a faluba . Ha itt felersz, hirtelen balra kanyar, es egy arnyekolt befuttatott kapun at jobb kezre a az Elefant Museum. Ezutan lejt az ut, es leer a Livadiaba egyenesen tovabb menö utra, de itt figyelem! Egy bukkano miatt nem latod az egyenesen Livadiaba menö utat es elkezdesz kovalyogni !! A Museum utan balkanyar, a kanyarban a Castro nevü vendeglo , a Panajotisz csalade , ahol a Mario fiukkal kemeny harzot folytattam egy mifelenk ritkasag szamba menö motorkerekpar miatt , amit teljesen veletlen fedeztem fel egy barangolasom alkalmaval, egy kis resen at megpillantva. Leereszkedve lattam a Motor Katastrophalis allapotban van, esö, napsütes , semmi apolas, karbantartas , iszonyatos elhanyagoltsaggal,napokig tartott mire kinyomoztam kie a motor, se a benzinkutas (az egyetlen ) sem mas senki nem ismerte a motort , mire vegre kifiguraztam mindent ) Mario egyebkent a Futballcsapat kapusa , kicsit bekepzelt ,jo anyagiakkal ellatva (2 vendeglö , egy masodallas a legelsö Supermarketben, kapus sportolo). Ujabban a vendeglökben mar nem divat a traditionalis Görög konyha, inkabb a fagyasztott Pizzakat es az olasz Spagettit kinalgatjak majdnem konzervdobozbol, mindent fagyasztva . Jigantis, (Orias bab paradicsom szafttal) Green Been,( Zöldbab) stb alig volt kaphato. A faluban mindenhol lathato lessz egy reklamcedula, ahol mint Exhibitionizm, festönö, egy idös asszony sajat allitasa szerint mint müvesznö hirdeti magat, a falu legfelsö utcajaban levö hazikojaban , es kinalja megtekintesre a kepeit. Kiscsoportos ovodasok is festenek, alkotnak hasonlokat, de a haza, kertje, belsö berendezese miatt erdemes megnezni. Athenben el telen, nyaron Tiloson…Ronda mint a bün, de szep nem lehet mindenki. Maga az utcak elrendezese, epitkezese, mesebeillö, varazslatos, sajnos rengeteg beomlott elhagyott epület van, de ujabban sokat restauraltak, csodasan rendbetettek, ha nem lenne ilyen eszetlen messze , meg venne is az ember egy köhazat. En meses szepnek tartom a falut, a kilatas lenyügözö, a fejed felett van egy meredek sziklafal, fennt a var a Castro, ahova 30-45 fokban felfele eleg jol jarhato ut vezet , ejjel 5-10 meterenkent, terd alatti fennyel kivilagitva !! Amikor mindezt meglattam azt mondtam a Cseh Praga, Krumau ( Krumlov) utan, ez az egyik legcsodalatosabb hely amit lattam . Elöfordult egy alkalommal, hogy ejjel felmentem a barba egy szal ingben motorozva, a sziklakbol arado forro napközben összegyült höseget sugarozta, de mindezt egy 100 %-os telihold teljes holdfenyben !! Döbbenetes erzes volt felfele menni, a sziklak vilagitottak, a kanyarokban megallt a levegö, forrosag volt es ejjel 12 ora volt.!
Amikor elertem Megalo Horiot, majdnem leestem a motorrol olyan latvany fogadott ! Fennt a sziklak tetejen a kövar teljes fenyben uszott, teljesen kaprazatosan kivilagitva, es: az oda felfele vezetö ut / egy ora felfele/ a 10 m-kenti fenyekkel, mint egy vilagito gyönygysor mutatta az utat !!
Annyira el voltam amulva, hogy fenn ,a falu elött tovabb mentem, letettem a motort, es elindultam ejfelkor felmaszni a hegyre …nyari szandalban…kb 20 perc utan megalltam pihenni, es azt mondtam inkabb maskor tovabb, mi van, ha kikapcsoljak a villanyt ?? Manap ujra nekiindultam, de ujra abbahagytam a szandal miatt, de a 3-ik nekifutasra erösebb cipöben könnyeden felmentem a Castro-ba. Csodalatos panorama, Balra lent Megalo Horio, elöttem Eristo öböl, hosszan elnyulva , jobbra lent St Antonio par haza. Eristo elötti hatalmas sima területe zöldellt, benne egy oriasi viztarolonak epült / EU altal finansierozott / kidobott penz, fekete luk, sassal, gazzal benöve. A helybeliek is csovaljak a fejüket. Raadasul meg fennt a hegytetön 2 effele viztarolot fedeztem fel Gera fele. Lenezve az öbölre lathato a barlang, ahol a szerencsetlenül, szerintem ehenhalt allatok csontvazai szazait talaljak, es assak ki az antropologusok, regeszek. Igy került elö a kismeretö elefant is, amik meg vagy szarazon, vagy nagyon alacsony vizallassal kerültek setalhattak a szigetre. 50 000 evvel ezelött a tengerszint 10-20 meterrel alacsonyabb volt . A Barlang elött egy prima akkustikaval rendelkezö Ampfiteatrumot epitettek, a hangok priman minden iranybol jol hallhatoak, es jo a visszhang is . felette a barlang , de leracsozva a mükedvelök elöl. . . .Megalo Horioban lefele haladva az Eristosi, St.Antonio –I elagazo fele, jobb kezröl van egy hatalmas szögletes viztorony, ahonnan a mar pillanatok alatt baratokka valo Görögökkel autoztunk, es onnan hoztuk az ivovizet, kb 100 litert, üvegekbe, es müanyag flakonokba töltve, mert allitolag itt jo a viz . . . Megismertem asztalosokat , hajoepitöket, etterem, es Café tulajdonosokat, estenkent amikor kiültünk a teraszra a fel sziget lakossaga elment a tersza elött, mindenki megallt, beszelt kerdezett, masnap mar intett, szoval mas ott az emberek egymas közti viszonya. . . . . Ilyen eset volt, amikor egy öblöt keresve a temetö mellett megalltam, es egy bottal arra jaro öregembertöl kerdem az utat, mire kiderült jol beszel nemetül 30 evet dolgozott nemeteknel. Kesöbb egy Rodosi hajouton a kikötöben ujra talalkoztunk es innen aztan szoros lett a baratsag ,elkepzelhetetlen 1945 körüli esemenyeket, bombazasokat helycseres tamadasokat, lelött repülöket, bombatölcsereket, sorsokat meselt az öreg… Amikor a szallasomon ezt emlitettem, cask lestek honnan tudok ennyi idö alatt, ennyi mindet a szigetröl….Az öregnek van egy nagy területe direct a temetö felett, ott üldögel a baranyai mellett, par fügefaja van, es par kaktusza. Bottal jar. Egy masik Stori: Regi autokat restauralok, es felfedeztem a Benzinkut mellett egy keritesnel egy csomo Volvot, Citroen, VW Bogarat stb. Megalltam nezelödni, es erre kikiabalt valaki : Ella , Ella, bementem es villamgyorsan hatalmas baratokka valtunk, mert az öreg Antonio, igaz egy szemetdomb tetejen, hatalmas , elkepzelhetetlen kosz es rendetlenseg mellett, de szereli az autokat . Meselt, töle is dolgokat hall az ember . Ö nem Tilosi, hanem Lerosrol került Tilosra 11 evvel ezelött . Ehhez kepest hatalmas mennyisegü lim-lomot szerzett gyüjtött be.
A szallasadomnak van meg 2 meglehetösen ertekes területe, az egyik direct a Promenaden a vege fele egy kis haziko sima nagy területtel es egy maga barkacsolta fahajoval. Hiaba mondtak ö egy hajoepitö, akkora resek voltak a hajooldaldeszkai között, hogy az ujjam befert volna . Mondta nem problema, majd lenyomja egy honapig a viz ala, es megduzzad… Na ja OK ezutan elneveztem Titaniknak, amire ö kijavitott, es Görögül Titanikusz lett a hajo neve. Ezutan ha elment vagy talalkoztunk valahol, mondta megy a Titanikuszhoz….

5/ ERISTOS ÖBÖL
Minden Prospektus erröl a hosszu majdnem egy kilometeres Eristos öbölröl aradozik. Felül a beerkezesnel meg homokos ,magas arnyekos fakkal benött, aztan a viz fele köves, kavicsos lesz a part. Olyan cipö kell, amivel kibirhatoak a kavicsokon valo jaras. A hullamzas egyenletes, es erös, ugyhogy odavagja az embert, es a viz alatt kerek sziklak vannak, alattomosan . Erös hullamzasnal, felkavarodik a z amugy tiszta viz, es ha kijövök, csupa tengeri fü, es homok vagyok. A hajam mint a drot. . . .a viz alatti lekerekitett sziklak a labujjadra veszelyesek egy hullam dobasnal . Föszezonban el tudom kepzelni, hogy a turistak talan meg 5 meteres közelsegben is ülhetnek egymashoz, utoszezonban volt köztünk 50 -200 meter is . Sokan meztelenül setalgatnak. A Fak alatt itt-ott satraznak, es embertelenül szemetelnek. WC Anlage is van, kek szinben pompazik, ca. 4 ajtoval .Az öböl bal oldala utan van egy kis felsziget szerü kinyulvany , ha addig kiuszol, utana van meg egy kis öböl de az is kavicsos, kicsi, es kevesen hasznaljak . Eldugott helyen, nem tudom oda le lehet-e gyalog menni, felülröl talan? Az öböl job oldalan viszont pure Luxus uralkodik. Napozoagyak, es mögötte egy amul –bamul egy olyan szalloda komplexum, hogy ezen az isten hata mögötti helyen ezt nem vartam volna . Egy valamikor Nemetorszagban dolgozo csalad epitette Dortmundbol, es hazaköltöztek--ide . Uszomedences hatlmas nappali fogadoval, marvannyal, etteremmel, Supermarkettel, söt elötte is van egy szegenyesebb ABC szerüseg .Nagy kert, probaljak apolni, de nehez elegge Dzsungel lett. Üveg, ezen e helyen egy fenyüze s. A hazahozott Mercedes ott parkol a bejaratnal, hogy meg maradjon valami illusio a regmultjukbol. Az idös asszony jol beszel nemetül, van vendegkönyv, tele halas vendegbeirassal, es ujabb reservatiokkal. Szoval megy az üzlet, szamla nelkül is . A fiukat is lattam, de cask futolag a kikötöböl hozott csomagokat . 2 vendeglö /ezen a szallodan kivül / van az öböl fele menet , az egyiket jobbkezre esöt–TROPICANA – a neve hatalmas ivben elkerülni !! Maga irta krix –krax betükkel a primitive tablait, olyan is az etterme. Dimitri a neve a gyereknek, magas fekete, ciganyos kepü. Hirdeti, hogy Tilosi bort arul. Rendeltem egy üveggel, kihoz egy 2 dl-es kis zöld üveget, es elöttem lecsavarja a tetejet. Gondoltam csavaros tetejü. Nezem a csavart , tiszta rozsda alul felül., es nem az üvegre passzol, hanem es sima sörösüveg közepen behajlott roszdas !! tetejü csavar-fedö volt . A rizs amit kihozott, fekete volt, ilyet meg nem ettem, a baranyhus tök fekete volt, es halal szalkas, es zsir-mocsing darabbal. Köröskörül a szekröl, az asztalra !! felugralo girhes ehes macsak 6-8 darab voltak, ugyhogy a 23 Euro szamalt kifizetve menekültem onnan. Viszont !! a masik etterem kb 200 meterre odebb az öbölfele haladva közvetlen az öböl bejaratanal, balra egy poros rövidke uton befele az --EN PRO.-- 9 szobas kis szallo-Appartmann, tiszta apolt, zöld füvel, nagyon jo konyhaval, allandoan vendegekkel tele,kivansagra ezt azt elkeszitettek, összeallitottak,. Ha most mennek ujra Tilosra asszem egy Taxival ( aki az kikötönel egyebkent varja az utasokat minden hajo erkezesnel, es veletlenül, de ott lakik az öböl fele lemenet jobb kezröl, ott lattam a garageban allni naponta , egy idös allandoan cigarettazo vekony sovany soförrel ) lemennek ebbe a szalloba 40-50 Euro / nap, ott az öböl, a Busz allandoan jön megy, csend !! nyugalom, szoval en ide mennek nyaralni. Livadiaban van az elet , de a nyugalom pedig itt. Naponta tengerben aztatom magam, delben hazasetalok, kb a viztöl 100-200 meter, ebed, de a melegben nem kivanja az ember az ebedet es este fürdes es vacsorazas, tök kulturalt körülmenyek közt ! Ja es a hideg Mythos sör Livadia es Megalo Horio 7 km, + onnan az öböl 1 Km . Ez lenne nekem az elsö szamu valasztasom. A Masodik esetleg Livadiaban lenne fenn a kikötö felett egy ILIDI Hotel,es mellette egy masik, valami See-nem jut eszembe . Lehet valogatni .
6/ SAN ANTONIO
Ez egy kis falucska egy csaladdal, ahol a lanyka egy cafet vezet , az apja egy öreg typikus Görög arcu halaszember pedig az etterem bejegyzett tulajdonosa ( az iparengedelyükön a Foto) Az öreg reggel 5-6 kor a kis hajojaval kiberreg a vizre kiveti a halojat, huz egyet , es a halakkal visszater kb 8-9 körül-. Ekkor mar odateved par turista, es nezik, hogy bogozza ki a halobol a halakat, szortirozza öket, majd felbontja es lehet a grillen megvarni amig elkeszül az ebedre valo Kilora merik az elösulyt, egy ebedre legalabb 4 kisebb hal kell, + kenyer salata, es sör , vagy bor .Apropo bor. Ketfele van es nem Tilosrol: hanem Rodosrol, egy normal szaraz, es egy edes, amilyet Santorini szigeten aranyarban kb 20 Euroert adnak palackjat . Itt egy pohar ,vagy 1 Euro vagy 2, epp hol veszed a poharral . Swiet, vagyis edeset kell kerni. Extra finom edes. A vendeglö mellett van egy molo, kisebb hajokkal. Viszont ahogy bekanyarodsz St Antonio fele a kanyarban is van egy vendeglö, egy ösz haju 70 eves jo karban levö gazdaval, es a Rodosi vöröshaju felesegevel. Mivel az öreg eppen egy olajcseret akart a motorcsinak 2 motorjan eszközölni, de ket balkeze van, es nem birtam vegignezni az ügyetlenseget , a felesege leallitotta es közösen elinteztük a dolgot. Ezutan külön kiszolgalasban volt reszem, es itt ittam az 1 Euros bort, söt meg egy müanyag flakonban ajandekozott is. Ezenkivül, hogy elmeselte az eletet es a viszonyukat, es mindent ami nem ram tartozott. Kiöntötte a lelket .
7/PANTELEIMONI KOLOSTOR
Ha az Agios Antonios-i vendeglatas utan tovabb gurigaznal felfele a hegyre , jo emelkedök es halalkanyarok utan , vedökorlatok nelkül, felernel a Panteleimoni Kolostorhoz , ahol egyetlen egy PAPAS = fekete csuhas pap el. Hogy mit csinal egesz nap ott, azt nem tudni, egy alkalommal vendegek turistak voltak nala, es hangoskodtak, masodszor fenn volt a diofa legtetejen egy hosszu poznaval, es verte a diot, harmadszorre se hire se hamva nem volt . Miböl el nem tudni, de egy moder, uj Land Rover terepjaroja van, estenkent vagy delben elmegy a vendeglökbe es eszik iszik söt fizetett is egy tizest . A Kolostor egy meredek helyen epült iszonyatos munkaval, egy nagy toronnyal, ami zarva van, de a Mellette levö szoba nyitva, es ugy nezem ott lakhat a Papas, mert luxus modra be vol,t rendezkedve . Radiok, borospalackok hegyekbe felpolcozva, stb .Egy templom resz is hihetetlen aprolekos munkaval, faragasokkal diszitett, tele lancokon logo lampasokkal, gyertyakkal, amolyan Görög-keleti vallas szerinti, arany szinben uszo belsövel. Könyv pulpitussal, forgathato, magas szekekkel, igazi elmelkedesre buzdito hely. Több emelet magasra epitve fel a hegyoldalra komoly WC –vel felszerelve. A Falbol-sziklabol friss viz folyik nagy mennyisegben, poharral ihato, de nem hideg , a vizet fel is fogjak hatalmas nagy medenceben, amiben 2 arva aranyhal sinylödik, mozdulatlanul . Turistak jönnek mennek, nezegetnek fotoznak.
8/PLAKA ÖBÖL
Ha Agios Antonios utan a Panteleimoni Kolostor fele mennenk 1-2 Km utan lefele lesz egy poros ut leagazoja, a Plakai öbölhöz. Itt is Meztelenkednek, egy kavicsos strand ez, de csendes, alig hullamzik, tiszta vizü. Hosszu öböl , mögötte egy madarreservatum van, tele Pavakkal es egyeb madarakkal, amik odajönnek az emberekhez, es zacskozörgesre izgatottan nyujtogatjak a nyakukat, es varjak a kajat.
Söt a flakon tetejebe öntött kis vizet is kiittak a kezemböl. Aranyosak.
9/ EGYEB
Tilosbo sugarzik egy különleges hangulat, föleg fenn Megalo Horio az utcaival, nyugalmaval, csendjevel . Beleptem a “Tanacshazara” es kedvesen fogadtak, beszelgettünk, örültek a velemenyemnek, a kritikanak is, bar nem törtent sehol semmi. Ha leirnam az okat, miert is mentem Tilosra, talan jobban megertenek. Eppen egy bizonyos hangulat miatt, amit Nissirosrol eszleltem. Ja egyebkent voltam egy napos hajouttal Nissiroson is, meg a multkori latogatasomat frissitettem fel, meglatogattam egy ott elö ismeröst, aki Svajzi gyerek, kb vagy 13 eve nem hagyta el a szigetet, van egy kavezoja, amugy asztaloskodik. Fenn NIKIA-bol lenezve a tengerre fogott el egy különleges hangulat Tilos ra ahogy leneztem, egy ködfüggöny , para, a feny bevetödese, a napsütes, a z eddig nem latott keksege a tengernek, a beomlott hazak, a mult, a z emberek miertje eppen itt lakni, stb stb , es gondoltam , ha itt ilyen, akkor ott meg olyanabb lehet, es ezert mentem Tilosra többek között. A Masodik ok, az Atheniak strajkja, ugyanis az elsö uticelom kicsit mas volt, es autoval terveztem, de a bizonytalansag miatt valtoztattam visszafizettek a 600 Juros hajojegyet. Egyebkent magabol a Görög nepböl enyhen szolva 21 evi latogatas utan kiabrandultam, becsapnak, hülyenek neznek, Zinikusak, semmivel nem törödnek, elik az eletüket, övek a nap, övek azt hiszik a szabadsag . majd ha nem lesz benzinjük, mert mi sporoljuk meg nekik, hogy megkaphassak a z evi 12 milliard eurojukat. A Kavehazak televannak, a motorok berregnek, a meregdraga lanctalpas baggerek, es villastargoncak rozsdasodnak, a kikötök tele vannak hajok hullaival, kosz, mocsok, szemet mindenhol. Köszönöm, jo naluk, de megjobb visszajönni.
Hat ennyit . Jo nyaralast .
Fotokat talan kesöbb probalok, 400 lett icon_smile.gif)

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176096 Üzenet linkje2011-09-28 15:26:13  Válasz a #176091. hsz-ra Előzmény #176091


Micro Horio egy csoda,ejjel megerdekesebb

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176097 Üzenet linkje2011-09-28 15:30:15  Válasz a #176096. hsz-ra Előzmény #176096


egy lakohaziko tetejeröl a kilatas Megalo Horioban , es ez csak egy a 100 közül, amiknek megall az ember icon_smile.gif)

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176098 Üzenet linkje2011-09-28 15:36:52  Válasz a #176097. hsz-ra Előzmény #176097


kilatas Eristos öbölfele, közepen az ut jön Livadiabol, fennt a hatalmas viztarolo, ami semmire nem lett jo, de EU fizette icon_smile.gif

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176099 Üzenet linkje2011-09-28 15:40:08  Válasz a #176098. hsz-ra Előzmény #176098


Az EN PLO vendeglö egy reszlete , közvetlen az Eristo öbölnel[/img]

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176100 Üzenet linkje2011-09-28 15:45:04  Válasz a #176099. hsz-ra Előzmény #176099


a Promenade setany LIvadia varoska fele nezve erre eppen semmi Kavezo es vendeglö mar a vegefele van . . . .

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176101 Üzenet linkje2011-09-28 15:48:11  Válasz a #176100. hsz-ra Előzmény #176100


Megalo Horio Super Market elött jön at a bus . . .

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176103 Üzenet linkje2011-09-28 15:54:42  Válasz a #176101. hsz-ra Előzmény #176101


felmasztam a Castro=varba es fenntröl igy nez ki San Antonioi halaszfalucska

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#176104 Üzenet linkje2011-09-28 15:58:56  Válasz a #176103. hsz-ra Előzmény #176103


itt nezz jol bele a tavolba es lasd amit en annakidejen , van több foto is de itt a lenyeg

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 4 5 6 7 8   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu