Tilos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234616 Üzenet linkje2015-08-17 07:33:51 

Köszi szépen rollo, az érdem megoszlik azért a hely, szeretett kis gépem és köztem. A fótózás részleteihez sem értek, bízom a gépben és végig a komponzíción kattogok icon_smile.gif

És ahogy mondod denesa, ez szerelem kis adagokban.
Rajtam is lökött Tilos felé Xoyox írása, (köszönet minden apró kis infóért, amit kaptam Tőle) de a jó képek és az azon átjövő hangulat/varázs hiánya azért nekünk is adott okot némi aggódásra. Már 1 napja ott voltam és még mindig ezen aggódtam, hogy van-e itt olyan!
De VAN, szerencsére. icon_lol.gif

Symivel ellentétben szerintem Tilos nagyon nem való mindenkinek, annyira különleges, csendes, nyugodt, görög, természetes és nem turistás. Ezzel együtt mégis többféle embernek is való. Xoyoxnak Eristos beach és a beach hotel tetszett, meg gondolom az a motoros-hippi feeling, ami Eristos öböl bal oldalán van. Tényleg hangulata van, Woodstock a jelenben, széles part tarajos hullámokkal, lehet nudizni, van sátortábor, bar, szabadságérzés, nagyon komoly. Nekünk ez a strand jött be legkevésbé (no nem a fent leírtak miatt, ez pont tetszett), de kipróbáltuk.

Ha valaki a faluban maradna, Livadia strandjánál tisztább vizet (központi kikötőfaluban!) még nem láttam, sehol. Kristálytiszta, gyorsan mélyülő gyönyörű víz, nagyon színes és tarka kavicsokkal. Kortól függetlenül (6-66év) mindenki nézegette, válogatta őket, gyönyörködött bennük ... ja és e mellé jön még az eszméletlen panoráma az Agios Stefanos öbölre, a hátad mögötti infrastruktúra végig a parton (bárok, tavernák) és elviselhető mennyiségű turista, ami főszezonban kellemes meglepetés egy ilyen "minőségű" helyen.

De amiben szerintem még Tilos nagy Livadián túl, az Mikro Horio, imádtuk és persze az eldugott strandok világ-vége (földrajzilag) feelingel, Skafi, Lethra és Ammochosti (Red beach).Biztos van több is, de a kánikula miatt sajnos a nagy túrákat ki kellett hagynunk.
Óriási nyugalom, béke, kabócák, kecskék és gyíkok/agámák, full nude, totál ki tud billenteni a "normális" világból, mi maradtuk még volna, akármeddig icon_smile.gif

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234735 Üzenet linkje2015-08-19 17:12:29 

na akkor örülök, hogy jo Volt .icon_smile.gif)

föleg ha majd többedszer mesz vissza , az emberek megszorongatnak, a bus-soför megall, melletted akar akarod akar nem, felvesz, adjak a kezedbe a cukkinit, paradicsomto, stb, akkor kezded erezni otthol vagy itt akarsz elni . .Micro Horio ?? Jo mi??
Aig Panteleimonas-on is voltatok fenn bennt a templomban ??? Itt kiakadok, ajulas kerülget annyire csodas . A Popat viszont iden kemenyen megtamadtam, es a nepet fellazitottam, es a Boltban igazat adtak, mert csak a zabalason jar az esze, sosincs a helyen, ki kell onnan rugni, el a szigetröl,
a turistak csalodva mennek vissza a zart kapuk miatt !! Ti lattatok ?????
hja
iden mazlim Volt, az a haz ami baromira tetszik es annakoidejen berelni, vagy megvenni akartam . iden belül is megneztem, es elajultam. Ugyanis a napi seta elötte, vagyakozassal, icon_smile.gif)) latom am, hogy valaki a haz ele tonnaszamra kihordta az a
az agakat , takarit . Latom, eyg alban faszi pucolja, es azt hitte en lehetek a tulaj, vagy rokonsag arab modon (mohamedan ) üdvözölt, en meg azonnal bementem a szobaba beneztem a konyhaba, a falepcsö megoldason elajultam, fennt az emeleten lattam mi hogy is van megoldva es mindez megerösitett, ha el tudnam a balatoni hazam adni , bizony ezt megvennem, Igenam de az asztalon talaltam egy Visiten kartyat, es a tulaj egy nem senki, Bolognai EU penzügyi dolgokkal foglalkozo nö, keves az eselyem hogy eladna, na meg mennyiert ??
. Most arulom a hazat icon_smile.gif)) Bar jövöre mar ott ihatnek veletek egy Ouzot a teraszon fennt, ranezve az Eristosi öbölre, . . . . .
Eristos ?? a strand nekem se tetszik az ottani satrazo emberek nem az en nivom , en nem az a motorozo ember vagyok, aki oda menne satrazni vagy meztelenkedni közejük !
Inkabb beleharapok a savanyu almaba es fizetem a Hotel szamlat
Apropo, par napja irt Michalis, hogy Opa jol van nem operaltak meg Athenmben stb
El a kapcsolat örültem a hirnek .
Livadia kavicsos standja Sem az en kifejezett vilagom a sok ember miatt . . .
Van egy Bar, ahova a honlap nemet embere meghivott, es dumaltunk, örömködtünk, mire rajöttem mennyire felszines alszent,ez a vilagjuk tele "Mumiakkal " , csili-vili ezüst szarokkal kidekoralt Mumiak, 100 felett, kösz nem nekem -- velem,
Hülyere röhögtük magunkat a Georg Apart tulajaval ezen .
Most Aug 20 ra van beirva a naptaramba egy indulas ujra le, motorral, de itt maradok inkabb a Balatonon, hatha jön egy tömött penztarcas , es a hazam megveszi.....

Jövöre tutti ujra megyek, bar majd Rodoson elvesztem a fogadasom an Andreas vendeglössel, icon_smile.gif) de ott kinyujtani a labam Tiloson mas, mint Florida Miami homokjaban . . .
es Ti ha jöttök, csak repülöjegyet vegyetek, minden mas automatice jön. Symi szihgetet felejteni kell, Antisemit megjegyzest nem szabad leirni, nincs szolasszabadsag, a sziget felejtös !
Nissiros jo, de ott is csak egy hely, ( NIKIA ) mert ott megallt 500 eve az idö, ha abba a paar Nm-be belepsz . Micro Horio szerü, de meg laknak többen . Es latod a felmenö falepcsö kikopott deszkain a lepesnyomokat es Uristen kik elhettek itt, hanyszor mehettek itt fel, mit dolgoztak, miböl eltek, mit ettek, hol fözetek ? stb Dodekanisos ezen videke egy különleges vilag, a tengernek is mas a szine fenntröl !!
Aig Antonios-ban az öreg halaszt lattatok ?? delelött a fogott halakat pucolja, süti ,
ahhhhhh -------en orakat tudnek irno dolgokrol a hajokrol, az öreg ismeröseimröl,

Ja hogy lehet die Fotokat feltenni ?? Mar soxor kerdeztem . . . .

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234770 Üzenet linkje2015-08-21 08:31:27  Válasz a #234735. hozzászólásra Előzmény #234735

Szia,

sajnos Panteleimonas kimaradt, ezért (is) vissza kell még mennünk!
Utolsó napra be volt tervezve, de totál elvitt minket a természet és inkább Ammochostira mentünk, nem akartuk kihagyni, annyit láttuk már felülről és beleszerettünk a környékbe...

Képfeltöltésről írtam privátot, várjuk a képeket, pláne a házról, amit írsz.
Akkor jövőre nem foglalunk szállást sem Tiloson, megyünk hozzád héderezni icon_smile.gif

# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234815 Üzenet linkje2015-08-21 21:11:53 

kep nem sikerült t---öm tele van ezzel a netoldallalLink
Link
Link
Link

proba

Link

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234833 Üzenet linkje2015-08-22 09:19:59  képfeltöltés

Jó lesz az, köszi szépen icon_smile.gif

Megnyitod a linkedet, rámész a képre, jobb klikk, oldal adatainak megjelenítése, legalsó sor a direct-link (*.jpg), idemásolod a bejegyzésbe, elé és mögé Img gomb és kész:



# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#234836 Üzenet linkje2015-08-22 09:26:49 

Hát elkészült!!!
Az idei szerelem képekben: Link

Képzeljetek mellé földöntúli nyugalmat, békét és csendet (kivéve kecskék és kabócák icon_razz.gif ) !!

# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234843 Üzenet linkje2015-08-22 14:32:53  Válasz a #234836. hozzászólásra Előzmény #234836

Most megvagy icon_smile.gif)) Tudom hol jartal, tudom, hol aludtatok, megismerem a Skafi.t, latom Micro Horio teccik icon_smile.gif, onnan lötted a gyikokat, es az esti fenyeket, megtalaltad lennt a viznyerö forrasukat -


ahaaa

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234844 Üzenet linkje2015-08-22 15:38:43 


ahh nem csinalom, rengeteg fotom lenne eszmeletlen lassu minden, idegekkel ezt nem lehet nkivarni, mas es mas oldal jelentkezik, sorry

# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234850 Üzenet linkje2015-08-22 20:05:06 





1 rodosi hatso kikötöben elsüllyedt egy Hajo:))
2 a hazam icon_smile.gif))
3 a kert fele icon_smile.gif)
4 a Hajo / ANEK / belülröl

astypalaia

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234853 Üzenet linkje2015-08-22 20:18:58 


panteleimonas


nissiros a tavolban

megalo horio egyik hazikoja icon_smile.gif))

felfele a Panteleimonasi "Kolostor-fele "

en plo-i vendeglö...

megaloi utca icon_smile.gif)

# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234949 Üzenet linkje2015-08-24 10:18:03 

rodosz felülröl


a Hajo folyosoja

naplemente valahol az Adrian
Tilos =megerkeztem, az EL PIDA sarki vendegö elött:))
ez a felkesz Skelett -csontvaz beton haz is ott all elado az Ag Antonios öbölben icon_smile.gif)

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234951 Üzenet linkje2015-08-24 10:33:39 

az ELPOIDA sarki vendeglö, inkabb grillenznek, mint komolyabb kajakat gyartanak icon_smile.gif

tilos egyik elado haza, de nem az igazi icon_smile.gif)

az Eristosi teraszrol

ugyanaz[URL=https://www.directupload.net]
megaloban



Legutóbb xoyox szerkesztette (2015-08-24 10:44:50), összesen 1 alkalommal
# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234997 Üzenet linkje2015-08-25 09:04:41 


mesebeli szines szönyegek, agytakarok, fali dekorok

egy öreg femcsiszolo mester mühelye rodosi ovarosban

ha gazdag lennek ilyenen elnek, es barangolnam a vizeket, öblöket

Tilos, -Megalo-a felsö utcaban-ahol all az idö

ez is fennt
[img]https://fs1.directupload.net/images/150825/xe2jtqw3.jpg[img]
Aig.Panteleimonas , döbbenetes helyen, egy egeszen különleges Templom

# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Xoyox
Aktív fórumos
Aktív fórumos
343 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#234998 Üzenet linkje2015-08-25 09:17:22 


ez a seta -ut vezet Megalobol a hegyoldalban, le Aig. Antoniosi öbölhöz

kivandorolt, es igy arulja a hazat -sajnos erösen romos

a kristalytiszta viz, Livadia hosszu partjan-amiröl Hidalgo irt.

ut a Skafi öböl fele

megerkezett a Diagoras

ez a Dodekanisos Express "központja "

# 75
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235035 Üzenet linkje2015-08-25 23:51:56 

Kedves Hidalgo és Xoyox!

Hála és köszönet az albumért és a képekért. Megnéztem és megcsodáltam mindet! icon_smile.gif
Közben rájöttem emlékeimben kutatva, hogy ez a sziget vadságban, hangulatban és érintetlenségben mennyire hasonlít Serifosra. (Igaz, ahhoz a szigethez képest Tilos oázisnak tűnik a zöld foltjaival.)

Hidalgo! Megkérdezhetem, hogy milyen géppel fényképezel? Mert egyszerűen lenyűgöző a képeid minősége!

Anikó

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Dodekániszosz
<   1 2 3 4 5 6 7 8   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu