Bankkártyák
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Foxi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
93 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#2875 Üzenet linkje2005-10-14 14:41:38 

Sziasztok!
Énnekem még a felsõ sor sem jött be. Mi szintén fekete aranyszélü tányérokat, hamutartót stb. hozunk. A tányérokból már egész gyüjtemény van. Mitológiai jeleneteket ábrázolnak, de mindig vigyáznunk kell, hogy olyat vegyünk ami nincs meg. Ezenkivül alabástromszobrokat is vettünk már, fetát 1 kg-ost és azt a kenhetõ sajtfélét ami kicsit csipõs. Azonkivül füszereket, mazsolát, fügelekvárt, és retsinát. Ezek minden évben biztosan jönnek. Néha vásároltam gyürüt fülbevalót, medállt. Mégpedig amiatt mert nagyon szeretem a türkizkövet, és ilyennel diszitett ékszereket csak ott láttam. De Parálián idén nem volt ilyen. Nagyon szép függönyanyagokat láttam Kateriniben a piacon, de mivel nem készültem fel rá igy nem vettem. Egyébként lehet,hogy drágább is mint itthon.
Szóval ennyi
Puszi Foxi

# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabikir
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11527 Üzenet linkje2006-07-14 22:58:20 

Üdv!

Nem tudom hogy volt-e már téma, de az lenne a kérdésem, hogy Görögországban lehet-e bankkártyával fizetni, (OTP-s sima, nem deviza alapú)), illetve pénzt kivenni. Ha igen, hogy számítja át a forintot, illetve mennyit von le díjként?

Köszi elõre is!

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zenu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11530 Üzenet linkje2006-07-15 06:34:25 

Szia Gabirkir!

Én meggondolnám a pénzfelvételt külföldön!
Változó a levonások mértéke. 3000Ft -tól 6000 Ft-ig terjedhet ez attól függ, hogy milyen bank automatájából vennél ki pénzt!
Talán a kártyával való fizetés még megéri, mert külön költségeket nem von le utána a bank!
Nekem Erste-s van és náluk érdeklõdtem utána

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabikir
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11536 Üzenet linkje2006-07-15 09:16:59 

zenu írta:
Szia Gabirkir!

Én meggondolnám a pénzfelvételt külföldön!
Változó a levonások mértéke. 3000Ft -tól 6000 Ft-ig terjedhet ez attól függ, hogy milyen bank automatájából vennél ki pénzt!
Talán a kártyával való fizetés még megéri, mert külön költségeket nem von le utána a bank!
Nekem Erste-s van és náluk érdeklõdtem utána




Köszi a választ!

Csak azért kérdezem, mert anyukám 700 euróval akar kimenni a magas euro árfolyam miatt (5-en vagyunk [2f + 3gy]). Nem tudom elég lesz-e...
Amúgy hol érdemes váltani szerintetek? Mi már a piacra is gondoltunk.
icon_biggrin.gif

Köszi!

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11539 Üzenet linkje2006-07-15 10:06:47  Bankkártyák

Fizetés illetve pénzfelvétel bankkátyával. Tapasztalatok, vélemények, stb.

Középárfolyamon vásárolhatunk kártyával külföldön? Nem!
https://www.bankmonitor.hu/cik.....on-nem.htm

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11639 Üzenet linkje2006-07-16 20:06:39 

Sarti, 2006. június - 200 euró készpénzfelvétért ATM-bõl 1.400,- Ft jutalékot vont le az OTP. Ez azért még kibírható. De mindenki kérdezze csak meg a saját számlavezetõjét. Biztosan nem egyformák a jutalékok, de azért ekkora különbség lenne? 3000-6000 Ft?
# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabikir
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11666 Üzenet linkje2006-07-16 20:48:13 

Ez már egy fokkal jobban hangzik! icon_biggrin.gif
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Gabikir
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
18 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11670 Üzenet linkje2006-07-16 20:51:07 

HJudit! És volt deviza számlád? Vagy csak sima bankszámlád. Amúgy az ejurót mennyibe váltja ha ott veszel ki? icon_biggrin.gif
# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zenu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11714 Üzenet linkje2006-07-17 08:53:04 

Azért én mindenkinek javaslom, hogy olvassa el azt a cikket, mielõtt pénzt venne fel külföldi ATM-bõl. Nehogy meglepetés érje késõbb!https://index.hu/gazdasag/magyar/card060627/
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andika19
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11726 Üzenet linkje2006-07-17 10:30:56 

Lécci akkor azt áruljátok el, hogy boltokban, éttermekben lehet e kártyával fizetni. Vagyis megéri e a pénzem egy részét a számlán kivinni. Fenntartásaim vannak sok készpénzzel mászkálni. A szálláson megint nem szeretném otthagyni. Azért gondoltam, hogy egyrészét beteszem számlára és ahol lehet kártyával fizetek.

Köszi: Andika

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zenu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11727 Üzenet linkje2006-07-17 10:37:09 

Nos elvileg a kártyával történõ vásárlás díjmentes!
Ezért külön díjat nem számolhatnak fel! Én úgy tudom, hogy offline módon történõ fizatésnél csak a dombornyomású bankkártyát fogadják el.
Az online estében pedig fizethetsz a sima bankkártyákkal!

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mkati
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11754 Üzenet linkje2006-07-17 12:59:26 

Sziasztok!
Épp tíz perce jöttem vissza a bankból, engem is ez a téma érdekelt, hogy ha megszorulunk, akkor használhatom-e kint.
Nekem OTP-s van. A hölgy nagyon kedvesen azt mondta, hogy az õáltaluk kiadott kártyák elvileg mindenhol használhatók külföldön.
Nem javasolja a kinti kézpénzfelvételt, mert elég drágán számítják át, illetve magasak a költségek, VISZONT: a vásárlás külföldön is díjmentes.
Amit még modott: érdeklõdjünk utána ismerõsöknél, hogy ki, hol tudta használni, hol talált ilyen pénzautomatát, de a Maestro feliratú kártyával már Dél-Afrikában tudtak mit kezdeni.
Ja, az árfolyam: a bank a vásárlásaidat napi árfolyamon számolja át, nem kell minimális összegnek lennie a kártyádon, viszont figyelni kell a kártya kiváltaásakor megadott napi vásárlási/kézpénzfelvételi limitre.
Most ennyit tudtam. Megyek, én is olvasok még.
mi szombaton megyünk.
Szép napot Nektek.
Sziasztok!
Kati

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11755 Üzenet linkje2006-07-17 13:05:03 

Nekünk nincs devizaszámlánk, mi is OTP-sek vagyunk, mint Kati, a napi élelmiszereket is meg az éttermi fogyasztást is kp-ban fizettük. Nekem is Maestro kártyám van, ATM-bõl azzal vettem fel eurót és tényleg a napi árfolyamon számították át. Az biztos, hogy készpénzt (forintot) euróra átváltani semmi esetre sem éri meg, a kinti váltó 300 Ft/ eruró árfolyamot használt!
# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Feketefelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
87 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11904 Üzenet linkje2006-07-18 18:05:02 

Sziasztok!

Zenu az általad idézett indexes cikkben számszaki tévedés van (pont az OTP-nél icon_smile.gif ), ezért csak fenntartásokkal tessék azt olvasgatni. Egyébként érdekes dolog 100 euróra vetíteni a költségeket (ATM-es pénzfelvétel esetén), de ki az a botor lélek, aki ilyen kis összeget vesz ki a relatíve nagy költségek miatt?
Mkati írta, hogy indulás elõtt be kell állíttatni a napi vásárlási / készpénzfelvételi limitet (nem árt, ha eléri a 6-700 eurót). Ez jó gondolat, de ezzel együtt a biztonság kedvéért én bekapcsoltatnám az értesítõ SMS-t is (így egybõl tudod, mennyit költöttél és az árfolyamot is kiszámolhatod).
A külföldi vásárlás minden kártyával (ami arra jó) ingyenes.
A pénzfelvétel már bankonként különbözik, meg kell nézni a kártya kondíciós listáját (így hívják), abban le van írva minden.
Én is OTP-s vagyok (kártyailag), már évek óta használom Görögországban a bankkártyámat (EC/MC), ezzel fizetni is lehet, meg kp-t is vehetek fel, szoktam is. A készpénzfelvételrõl annyit kell tudni, hogy az OTP készpénzfelvételkor mindíg az aznap érvényes deviza eladási árfolyamot használja (ez lényegesen jobb, mint a valuta eladási, illetve a pénzváltók árfolyama), és késõbb felszámolja a tranzakciós költséget, ami 3 euro + a felvett összeg 1%-a (500 euro esetén ez 3+5 euro)(az indexes cikk itt tévedett). Ilyen összeg mellett már amit elvesztettünk a réven, megtérül a vámon, hisz a banki költség nagyjából annyi, mint amit az árfolyamok különbözõségén nyerünk. (Persze az árfolyam ingadozik, így lehet, hogy sokkal jobban (vagy rosszabbul) járunk a kinti készpénzfelvétellel, mintha itthonról vinnénk a most is drága eurót).
A fentiek a folyószámlához tartozó kártyákra érvényesek, hitelkártyával ne vegyetek fel pénzt (kamatot számolnak fel a felvétel napjától).

Másik kérdés, hogy hol lehet használni kint a kártyánkat.
A tengerparti Café bárban nem valószínû, de nagyobb bevásárló központokban (Lidl, Champion) biztos elfogadják (befelé menet megkérdezhetjük), illetve nagyobb benzinkutaknál is lehet használni.
(Bocs, hogy kicsit hosszú lett!)
Ui.: a bankfiókokban az ügyintézõtõl hallott információk sem mindíg megbízhatók, néha õk sem olvassák a saját anyagaikat. icon_evil.gif Sajnos, csak a próba, szerencse módszer mûködik.

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zenu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#11910 Üzenet linkje2006-07-18 18:41:17 

Feketefelho!

A hozzászólásodnak utánanéztem és igazat kell, hogy adjak neked! Mivel nekem Erste kártyám van én azt ellenõriztem le, és annak a számítása stimmel és szerintem az sem kevés összeg 500 eurora vetítve.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Útlevél, biztosítás, bankkártya
1 2 3 ... 20 21 22   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu