Általános tapasztalatok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hajol
Aktív fórumos
Aktív fórumos
65 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14672 Üzenet linkje2006-08-26 07:51:51 

Ha másként nem megy, akkor így kell fellépni a csikkdobálók ellen!

http://www.dombovar.hu/index.php?t=&v=50&id=700

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#14738 Üzenet linkje2006-08-28 11:14:03 

Szia Andi!

Szólj rám majd, mert lehet hogy elfelejtem akkor is. Nincs kéznél, mert azt csak az utazások alkalmával használom.

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15457 Üzenet linkje2006-09-20 11:34:02 

A pincérekrõl beszélgettünk a Kréta topikban. Mi Naxos szigetén tapasztaltuk azt, amit ti írtatok: Reggel a pincér ott van a regglizõ asztalnál, napközben a bárnál, majd a vacsoránál és késõ éjjelig a bárnál. Beszélgettünk is velük. Az egyik elmesélte, hogy Athénból jön már évek óta Naxosra a szezonra. Ott tölt 6 hónapot és nincs EGYETLEN egy szabadnapja sem, mindennap meló van. Az egy nagy szálloda volt és csak KÉT pincér volt összesen. Nem tudom, hogy bírják, de aztán a maradék hat hónapban sem tétlenkednek, mert ez a pincér elmondta, hogy õ Athénban is bárban dolgozik télen.
Aztán Tolóban még durvább volt, mert ott már reggel 7-kor kezdõdött a reggeli. Ott is megkérdeztük az egyik pincért és ugyanezt mondta el: hat hónapon át még fellélegezni sincs ideje, de õneki legalábba szieszta idõben volt 4 szabad órája, amikor hazamehetett aludni, vagy strandolni vagy nem is tudom. Szóval le a kalappal elõttük, meg kell becsülni a munkájukat, mert igen keményen dolgoznak. Nem tudom, közülünk ki bírná ezt így?

Andi

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15460 Üzenet linkje2006-09-20 11:44:53 

A héten láttam az egyik csatorna mûsorán, hogy egy magyar fiu kiment Ciprusra dolgozni. A szállást és az étkezést biztosították neki. A szállás egy pincében volt, a kaja pedig babból és lencsébõl állt.
Az ember szinte mindent kibír. Fõleg ha jól megfizetik érte. A mi béreinkhez képest jól lehet keresni oda kint. De az ilyen munkát nem lehet 20 éven keresztül csinálni, csak a fiatalok bírják, ha nem szöknek haza.

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15470 Üzenet linkje2006-09-20 12:24:35 

Sziasztok!

Ott Krétán albán vendégmunkások dolgoztak a szállodában.
Hogy télen mit csinálnak? - Passz - . Nem kérdeztem tõlük, de aranyosak, kedvesek voltak. Úgy nézett ki, hogy jól kijönnek a tulajékkal.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15479 Üzenet linkje2006-09-20 13:22:51 

Sziasztok!

Tsiliviben idén az egyik bárban megszólított minket egy magyar felszolgálólány aki ott dolgozott. Kiderült, hogy Budapesti és az ELTÉ-re jár. Nyári szünetben vállalta kint a munkát. Este 7-tõl hajnali 3-ig volt a munkaideje, és nagyon meg volt elégedve a keresetével és a fõnökével is. Potom pénzért bérelt apartmant, annyit evett (mivel ez bár, csak melegszendvics, és hasonló kaják voltak), ivott amennyit akart, nem vonták le a fizujából. Tényleg rendes volt a fõnök, mert mikor megtudta, hogy magyarok vagyunk küldött ajándékként valami líkõrféleséget négyünknek, a 2 gyerkõcnek üdítõt és egy-egy simlis sapkát. Szóval vannak jó munkahelyek is, szerintem a tulajon múlik, hogy mennyire használja ki az embereket.

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15480 Üzenet linkje2006-09-20 13:25:34 

Ja! Azt elfelejtettem, hogy szabadnap viszont itt sem volt.
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15487 Üzenet linkje2006-09-20 15:29:58 

Na, ez így tényleg nem hangzik rosszul, csak a szállodák pincéreinek sokszor reggel 7-tõl éjfélig tart a munkaideje. Sok pénz ide vagy oda, nem tudom, hogy bírják. Nekem minden nap 5-kor kell kelnem és este 8 után érek haza a munkából. Közte van egy déli szünetem. Mi éjszakai emberek vagyunk, nem vagyunk képesek a párommal éjfél elõtt aludni menni, de nagy az alvásigényünk és ez abból is látszik, hogy ha szabadnapunk van, akkor 10-11-ig alszunk délelõtt. De engem már 4-5 nap után borzasztóan kisziplyoz ez a munkarend, helyesebban a korán kelés és késõn fekvés. Pár nap múlva már úgy mászkálok, mint valami alvajáró. Mindenzt hat hónapon át, szünet nélkül csinálni. azt hiszem, mától jól átgondolom, mikor szídok le egy görög pincért, mert le a kalappal elõttük.

Andi

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Mia_
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15499 Üzenet linkje2006-09-20 20:56:46 

pincér-témához: mi limenasban a mouses nevû tavernában voltunk többször. voltak olyan napok, amikor 1-1 pincérrel este, csúcsidõben összefutottunk a sétálóutcákban, és voltak olyanok, akikkel akkor találkoztunk elõször, amikor harmadszorra mentünk be a helyre. szóval ott biztos van váltás, meg valamennyi pihenõ, bár hozzáteszem, hogy szeptemberben is még folyamatos teltház volt, este 8 után már rendesen sor állt a felszabaduló asztalokért.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#15547 Üzenet linkje2006-09-22 17:42:25 

Az idei krétai nyaralásunk pincér-ügyben is különleges volt.Hogy ugy mondjam...A rémséges szállodánkban ugyanis az étteremben volt egy boss,aki parancsolgatott a pincérlányoknak.Elsõ nap azért nagyon rácsodálkoztam a pincérlányokra,mert összevissza szedett-vetett,enyhén koszos ruhákban voltak,nem egy közülük kétes tisztaságu,hogy ne mondjam izzadtságszagú volt./Svédasztalos ellátás volt,ugyhogy csaak leszedték az asztalt,de akkor is!/Semmilyen nyelven nem beszéltek,vagyis csak szerbül,mert onnan jöttek.A boss meg úgy "gyilkolta" õket,úgy orditott velük,szegények,remegtek,mint a miskolci kocsonya...Akármilyenek voltak,egy idõ után már megsajnáltuk õket,sokat dolgoztak,de szerintem nem az volt nekik a rosszabb,hanem a bánásmód!

Az ezt megelõzõ tapasztalataink jók voltak,szimpatikus görög emberek,akik valóban sokat dolgoztak,de nem látszott rajtuk a görcsös fáradtság,mindeg kedvesek,mosolygósak voltak.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
HJudit
Aktív fórumos
Aktív fórumos
306 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#15795 Üzenet linkje2006-10-01 20:59:05 

A vendéglátós témához: a mi kedvenc tavernánkban Sartin egy falubéli pincér volt, mellette egy macedon fiú szolgált fel, segéd-szakácsként pedig egy észak-komáromi "cseh" magyar fiú dolgozott. Mindezt teljes összhangban a görög tulaj és a lánya irányításával, akik egyformán kivették a részüket a munkából. Itt fõként a görög pincér fiú gondoskodott a jó hangulatról a vendégek körében. Kívülrõl úgy tûnt, inkább jó kollégákként és nem alá-fölé rendelt viszonyban ügyködtek. hát ilyen fõnökök is vannak.....
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ferrari
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1729 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#15821 Üzenet linkje2006-10-03 00:24:39 

Sziasztok!

Nekem is ez volt a tapasztalatom Krétán a Hotel Stalisban, hogy nagyon jó viszonyban voltak a tulajékkal az alkalmazott albán fiúk. A tulaj veje ugyanúgy dolgozott velük kora reggeltõl késõ estig.

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Glawrence
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#22969 Üzenet linkje2007-03-17 21:29:04 

Sziasztok!

Ha valaki tudna segíteni,akkor az lenne a kérdésem,hogy milyen az idõ áprilisban a görögöknél.Gondolom nincs hideg,de lehet e már fürdeni,meg hasonlók.Szóval ha valaki járt arra ebben az évszakban,akkor megköszönném a felvilágositást!

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Estella
Aktív fórumos
Aktív fórumos
402 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#23087 Üzenet linkje2007-03-18 20:43:59 

Én még nem voltam áprilisban, de az ismerõseim májusban voltak és azt mondták, akkor még alig-alig merészkedtek (õk szárazföldön voltak) bele a tengerbe. Amugy merre lesz az utazás..???mert ha szigetre és Korfu irányába, akkor teljességgel kizártnak tartom a fürdést, mert a fekvése miatt késõbb melegszik fel a tenger. Rodoszról és Krétáról nem tudok nyilatkozni, de majd a hozzáértõk biztos mondanak valami okosabbat. icon_biggrin.gif
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rekuc
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
417 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#23150 Üzenet linkje2007-03-19 16:17:59 

Szinte biztos, hogy áprilisban Görögország egyik részén sem lehet fürödni a tengerben, a levegõ már lehet h meleg lesz de a víz tuti nem, sztem még Krétán és a többi déli részen sem.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 38 39 40   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu