Általános tapasztalatok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#23154 Üzenet linkje2007-03-19 16:31:04 

Szia glawrence!

Szerintem sem lehet még nagyon fürdeni olyankor a tengerben, mert még hideg. Én május 31-tõl voltam legkorábban (Stavros), és még akkor is hideg volt a víz, de azért lehetett benne csobbanni. Én nem vagyok kényes, de a párom csak hosszas invitálásra jött be a vízbe.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Banyaveron
Aktív fórumos
Aktív fórumos
222 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#23175 Üzenet linkje2007-03-19 20:19:03 

hát nekem még néha a nyár közepén is hidegnek tünt a tenger
de egyszer ki próbálom kora nyáron és összel is ha tudom

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebeka
Törzstag
Törzstag
1109 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#23998 Üzenet linkje2007-03-29 14:02:58 

Márta!
Ide jöttem a Nei Poriból, már nem arról szól a téma.
Értem én a gondod, nyílván egy másik ország, nem lehet tudni elõre mit kapok.
Nos több görög apartmanban laktam már, egyetlen helyen nem volt zuhanytálca. (Csak mellékesen: Itthon Gallyatetõn a nagyszállóban sem volt pár éve és nem kevesett fizettem. icon_evil.gif ) Ennek ellenére megoldottuk, pedig 7-en voltunk egy fürdõszobára akkor. Én amúgy is szoktam vinni egy kisebb, vastagabb türcsit kilépõnek, ott a fürdõszoba ajtaja elé, kivülre raktam.
Az hogy milyen szekrény van változó. Az akasztósnak is szokott lenni legalább egy polca, plussz az aljába is lehet rakodni. De vannak dolgok amiket ki sem veszek helyhiány esetén a bõröndbõl, azt a szekrény tetején tárolom.
A konyha nekünk is fontos, a férjem nagyon szeret fõzni, leginkább minden féle tengeri herkentyût, de mást is. Mi sem eszünk mindig tavernában, nem is tudnánk megfizetni 2 hétig, gyroson meg nem lehet élni bármennyire szeretjük. icon_wink.gif Itt viszont csak alapfelszerelés van. Horvátországban szuper konyhánk volt, ide azért érdemes elrakni pár dolgot ha fõzõcskézni akarsz. A pár dolog abból áll, hogy van 2 fazék, egy palacsinta sütõ, kávékiöntõ, tányér, poharak, bögrék és evõeszközök a férõhely mennyiségében. Nos idõnként ennél több minden van, de ennyire számolj! Törlõruha, kávéfõzõ, fakanál, élesebb, nagyobb kés, konzevnyitó, sörnyitó, dugóhúzó, stb, mindenképpen kell.
Más most nem jut eszembe.

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
T.Márta
Törzstag
Törzstag
850 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#24002 Üzenet linkje2007-03-29 14:19:27  Válasz a #23998. hsz-ra Előzmény #23998

Szia Rebeka
Jól írtad,az ismeretlentõl vagyok izgága, egyébként felvagyok készülve és mindíg viszek saját serpenyõt, vagy lábast még a meleg szendvics sütõt is mindíg visszük! jobb mint egy sima szendvics.

A helyszinen majd mindent megoldunk, csak már ott lennénk.

Jó,hogy találtam ezt az oldalt így tudunk diskurálni és mindenki olyan kedves. Fõleg Bea aki nyuktatgat, hogy jó lesz-ez!
Szerintem is !

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
T.Márta
Törzstag
Törzstag
850 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#24003 Üzenet linkje2007-03-29 14:20:29  Válasz a #23998. hsz-ra Előzmény #23998

Még azt akarom kérdezni,hogy ágynemû huzatot azt vinni kell vagy van!
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogobea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24016 Üzenet linkje2007-03-29 15:20:00 

Szia Márta!

Válaszolok neked a Nei Pori topicban!

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24027 Üzenet linkje2007-03-29 16:09:36 

Ahol én tavaly voltam és idén is megyek ott: volt egy nagyobbacska fazék, egy kisebb lábas és egy serpenyõ, tésztaszûrõ, fakanál és merõkanál és 6 fõre való egyéb kellék volt. Konyharuhát(hetente egyszer cserélték), hetente kétszer töröközöt (fejenként 2 db) és ágynemût hetente egyszeri cserével biztosítottak. Wc papírt sem kellett volna vinnünk mert amikor jöttek takarítani kaptunk 1 tekercset. Vasárnap kivételével, minden nap takarítottak.
Elõfordult olyan, hogy hajnalban mentünk kirándulni és otthagytuk a reggeli kávézás edényeit. Mire "haza" értünk szépen elmosták. icon_lol.gif
Szerintem ezek az apróságok is visszahívnak Fourkára.

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
437 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#24051 Üzenet linkje2007-03-29 21:32:17 

Szia Márti!
Én is idejöttem icon_lol.gif Még annyit szeretnék Rebeka írásához fûzni,hogy ha kávéztok akkor jobb ha visztek magatokkal kávéfõzõt is,mert az általában nincsen.A többi dolgot Beától már tudhatod.
Meglátod,nincs mitõl tartani.Görögország sokkal vonzóbb hely annál,hogy esetleges apróbb bosszúságok miatt ,rossz következtetéseket vonjunk le.Nem is beszélve arról,hogy összehasonlítva/ha lehet ilyet/ a Horvátokkal ellentétben,a Görögök sokkal barátságosabb és vendégszeretõbb népek.Az ország,persze elsõsorban a tengerpartja,fínomabb,símogatóbb mint az Adria.Bár utóbbi viszont tisztább/nagyrészében persze a Görögöknél is/,de hidegebb is.Majd meglátjátok ti is azt ,amit szerintem közülünk oly sokan,hogy Görögország az a hely ahol mindenki megtalálja a maga kis ,,földi-paradicsomát" icon_razz.gif
Aggódalomra nincs ok,és remélem találkozunk.
Katus

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
T.Márta
Törzstag
Törzstag
850 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#24194 Üzenet linkje2007-03-31 15:59:47  Válasz a #24051. hsz-ra Előzmény #24051

Szia Katus
Én is remélem,sõt biztos,hogy jó lesz. Már alig várjuk,ahogy telik az idõ egyre izgalmasabb a dolog és még jobban foglalkoztat a helyzet!

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25884 Üzenet linkje2007-04-22 09:56:16  Válasz a #25819. hsz-ra Előzmény #25819

Szia asztemiru! Igen én is láttam Makrin egy építkezést, ami a következõ évbenis még ugyanott tartott! Jó munkához idõ kell, tudod! biztos ezt vallják a görögök is!! icon_biggrin.gif
Itthon lehet, hogy idegesítene az a hozzáállás, ott meg mégis olyan jó az a lassú, nyugodt tempó, amikor ott vagyunk. Kár, hogy itthon nem tudunk úgy élni!! icon_lol.gif

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aszterimu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25905 Üzenet linkje2007-04-22 18:25:46 

Szia Anikó!
Igen! Sokszor emlegetem ezt én is. De hát itthon ezt nem lehet megvalósítani. Mindenki pörög ezerrel. Ehhez vmi más életérzés kell:) A görögök tudják a titkot:)

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25908 Üzenet linkje2007-04-22 19:28:40  Válasz a #25905. hsz-ra Előzmény #25905

Valamit tudnak az biztos, mert ha csak a hellasz.hut nézzük is, milyen rengeteg ember szeretett bele abba az országba. Szerintem legtöbben nemcsak a látnivalók, hanem a mentalitás, a hangulat miatt, ami megfogja az embert, szinte már a határt átlépvel.
És még az tûnt fel, hogy minden második utazó úgy érzi, elõzõ életében már járt ott, vagy élt ott. icon_biggrin.gif
Nekem is volt egy visszatérõ álmom sokáig, egy ismeretlen helyrõl, egy pici faluról, amirõl úgy gondolom Görögországban van, de még idáig nem sikerült felismernem. Azért remélem egyszer valahol rátalálok és talán éppen Görögországban!? icon_lol.gif icon_lol.gif

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aszterimu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25926 Üzenet linkje2007-04-23 08:04:50 

Igen, különben nagyon érdekes. Én soha életemben nem vágytam Görögországba, de aztán, a munka miatt kijutottam és onnantól kezdve, aki még nem járt ott nem ért meg. icon_smile.gif A barátnõmet már sikerült megfertõznöm, mert õt rögtön a következõ évben visszavittem magammal, hogy értse, hogy mirõl is áradozok. icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif És teljesen igazad van abban, hogy sokakat a mentalitás fog meg. Én is köztük vagyok, hiszen alig mentem pár helyre. az összes idõmet szinte a görög ismerõsök között töltöttem. Tényleg csak áradozni lehet errõl az egészrõl azt hiszem. icon_biggrin.gif
Abban is igazad van, hogy az ember úgy érzi, mintha már járt volna ott valaha, ez utána velem is így volt.

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25947 Üzenet linkje2007-04-23 12:46:02  Válasz a #25926. hsz-ra Előzmény #25926

Akkor Te már plusz egy emberrel szaporítottad a görögimádók sorát! Azt hiszem egy már nekem is biztos. A párom! Õ is velem volt elõször és azóta is minden évben azon van, hogy kijussunk. A fiamban nem vagyok biztos! Nagyon jól érezte magát tavaly, de nem hallom tõle, hogy vágyna vissza. Persze, ha mondanám, hogy holnap indulunk, szerintem nagyon nem ellenkezne! Lesz még ebbõl görögimádat, úgy érzem!! icon_lol.gif
Én rajta vagyok a dolgon! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Aszterimu
Aktív fórumos
Aktív fórumos
174 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#25950 Üzenet linkje2007-04-23 13:32:15 

Biztos, hogy lesz! icon_smile.gif Lehet, hogy még nem most, hanem egy kicsit késõbb... Nem tudom ugyan mennyi idõs a fiad, de hidd el, ami késik nem múlik. icon_biggrin.gif Ami az én nagyobb problémám, hogy én meg a páromat nem tudom rábeszélni, hogy menjünk el, tisztára el vagyok keseredve miatta. icon_sad.gif
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 4 ... 38 39 40   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu