Általános tapasztalatok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ratio
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#34192 Üzenet linkje2007-07-02 15:57:32 

Nem találtam más helyet a kérdésnek:
Tudja valaki, hogy mi a görög telefontársaság (utcai vezetékes) internetes elérhetõsége?
(mert még az is olcsóbb, mint a 300 pénz/perc mobil - 22 nap alatt nem valószínû, hogy a szolgáltató lép)

# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#34199 Üzenet linkje2007-07-02 16:41:38 

ratio írta:
Nem találtam más helyet a kérdésnek:
Tudja valaki, hogy mi a görög telefontársaság (utcai vezetékes) internetes elérhetõsége?
(mert még az is olcsóbb, mint a 300 pénz/perc mobil - 22 nap alatt nem valószínû, hogy a szolgáltató lép)

Nem világos, pontosan mire gondolsz...
Ez van: https://www.xo.gr/ és https://www.grecian.net/greekphones/index.htm

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ratio
Aktív fórumos
Aktív fórumos
349 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#34309 Üzenet linkje2007-07-03 13:13:32  Válasz a #34199. hsz-ra Előzmény #34199

Arra gondoltam, hogy esetleg veszek kint telefonkártyát és azzal telefonálok haza. De nem ismerem ennek a percdíjait.
Sajnos itt sem találtam még meg.

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
ROCKY
Aktív fórumos
Aktív fórumos
53 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#34311 Üzenet linkje2007-07-03 13:29:35  Válasz a #34309. hsz-ra Előzmény #34309

Én egy kinti telefonkártyával(4 EUR) 4-5 percet telefonáltam.Ahogy néztem a mobil sem sokkal drágább.És nem kell sorban állni,mint a fülkénél.
# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#34344 Üzenet linkje2007-07-03 17:11:12 

Igen, a kártya kint 4 Euro volt. Mi is kb. 6 percet tudtunk belõle telefonálni. Arra bõven elég, hogy megjöttünk, minden oké...
# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rózsavirág
Aktív fórumos
Aktív fórumos
69 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#34669 Üzenet linkje2007-07-05 11:59:04  Válasz a #34344. hsz-ra Előzmény #34344

Görög idõ szerint este 10 óra után telefonkártyával olcsó telefonálni! Figyeljétek a nyilvános fülkék elött ilyenkor milyen sorbaállás van!/Nem csak magyarok!/
# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kristin1
Törzstag
Törzstag
501 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#34776 Üzenet linkje2007-07-05 18:34:31 

Nem tudom, hova írjam, de talán itt jó lesz...

Aug. végén utazunk, hazafelé már szeptemberben, és nekem decemberig érvényes az útlevelem. Úgy tudom, hogy az új típusú személyi is jó, de azért rákérdeztünk az utazási irodában, ahol persze nem tudták 100%-ig megerõsíteni icon_evil.gif , sõt, még megkértek, hogy ha elfogadták a személyit, utazás után légyszi szóljunk már nekik, hogy õk is tudják ezt az infot...icon_eek.gif Útlevéllel kapcsolatban azt is hallottam, hogy 3 hónapig kell érvényesnek lennie,meg azt is, hogy nem 3 hónapig, hanem fél évig. Most azon agyalok, hogy megcsináltassam, vagy nem kell? icon_confused.gif
Bárki aki tud errõl valami biztos info-t, megköszönném, ha leírná. És bocs, ha errõl már volt szó! icon_redface.gif

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#34788 Üzenet linkje2007-07-05 19:24:02 

Hivatalosan fél évig kell érvényesnek lennie, az már csak szerencs kérdése, hogy ezt nézik-e vagy sem. Inkább repülõs utaknál nézik jobban. Én még elmennék vele, mert ha nem fogadják el, még mindig ott van a személyi...
# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dobodora
Aktív fórumos
Aktív fórumos
106 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#34824 Üzenet linkje2007-07-05 21:58:10 

Kristin1: Útlevél a visszaérkezés dátumától 6 hónapig kell érvényesnek lennie.a párom a személyit megkérdezi neked holnap. Most azt mondja rizikós a dolog. elvileg bármelyik (régi, új) jó.
# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Magdus62
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
305 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#35994 Üzenet linkje2007-07-12 10:03:25 

Ha valaki légkondis apartmanba megy és be is fizet,akkor nem lehet egész nap mûködtetni,ha nem vagytok az apartmanban akkor ki kell kapcsolni.A napellenzõt is be kell tekerni ha fúj a szél,mivel a házibácsi szól.
Ez OB-ra vonatkozik.Máshol nem tudom.

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabáék
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#36143 Üzenet linkje2007-07-12 22:52:12 

A telefonos dologhoz szolva, olvassátok el Kakadu leírását a 9. oldal lap alján, ott a lényeg icon_eek.gif
# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsófi73
Aktív fórumos
Aktív fórumos
250 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#36801 Üzenet linkje2007-07-16 22:49:41 

Nekem azt tûnt fel Görögországban, hogy szinte egy görögöt sem láttam dolgozni, mikor átutaztunk több városon, falun, mintha kihaltak volna, mindenhol félbehagyott építkezések. Szerintem a görögök sziesztája tovább tart, és hamarabb kezdõdik, mint ahogy mi gondoljuk. A földeken sem dolgozott senki. Ez számomra nagyon érdekes volt. Van Görögroszágban egyáltalán ipar, mezõgazdaság, vannak hivalatalok? Ezen nagyon sokat gondolkodtam; mikor dolgoznak a görögök?
# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jorgos
Moderátor
Moderátor
515 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#36805 Üzenet linkje2007-07-17 03:58:57 

Zsófi73 írta:
Nekem azt tûnt fel Görögországban, hogy szinte egy görögöt sem láttam dolgozni, mikor átutaztunk több városon, falun, mintha kihaltak volna, mindenhol félbehagyott építkezések. Szerintem a görögök sziesztája tovább tart, és hamarabb kezdõdik, mint ahogy mi gondoljuk. A földeken sem dolgozott senki. Ez számomra nagyon érdekes volt. Van Görögroszágban egyáltalán ipar, mezõgazdaság, vannak hivalatalok? Ezen nagyon sokat gondolkodtam; mikor dolgoznak a görögök?


Bisztos nem voltal az atheni centrumban ahol mindenki rohan ide oda...
Dolgoznak, sokat is. Altalaban tobb mint 8 orat naponta. Jelenleg a huszonotodik (25) leggazdagabb nep a villagon (azon en is csodalkozom!), csak 8% a munkanelkuliseg. A "félbehagyott építkezések" jovo nyaron valoszinuleg szep epuletek lesznek.
En is amikor utaztam a magyar videken - igaz, csak egy/ket szer - sem dolgozott senki a foldeken.
Ipar nem nagyon van - a turizmus a legnagyobb ipar Gorogorszagban. A mezogazdasag nem nagy, de nyugat europaban csak gorog narancsot es csak gorog vagy spanyol olivaolajat esznek. Gorogorszag tobbet exportal mint importal.
Hivatalok is vannak, ott nem nagyon dolgoznak az emberek (ugy mint Magyarorszagon, rendszervaltas elott, gondolom). Oriasi burokracia van. Az oktatas meg az egeszsegugy eleg rosszak - jo akinek penze van, csak sajnos a fizetesek eleg alacsonyak...
Persze a kavezok, az ettermek, a klubbok mindig tele vannak emberekkel, igy tunik fel mint ha... senki nem dolgozik! icon_smile.gif

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Babriella
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
33 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#36812 Üzenet linkje2007-07-17 08:15:38  Válasz a #36801. hsz-ra Előzmény #36801

Félbehagyott építkezések: én azt hallottam, adómentesség jár mindaddig, míg be nem fejezik az építkezést.... kiskapu icon_razz.gif

Ipar, mezõgazdaság: Görögország bevételének 60%-a a turizmusból van, mezõgazdaságban az olajbogyó-termelés az erõs. Ennyit tudok.

# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jorgos
Moderátor
Moderátor
515 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#36953 Üzenet linkje2007-07-18 03:49:42  Re:

babriella írta:
Félbehagyott építkezések: én azt hallottam, adómentesség jár mindaddig, míg be nem fejezik az építkezést.... kiskapu icon_razz.gif

Ipar, mezõgazdaság: Görögország bevételének 60%-a a turizmusból van, mezõgazdaságban az olajbogyó-termelés az erõs. Ennyit tudok.


Az olajbogyo-termelest az EU is tamogatja.
A gazdagsag 40%-a, a turizmusbol van.
Az is fontos, hogy gorog a legnagyobb flotta a villagon.
A legtobb es legnagyobb hajo gorog.
Igy peldaul a kinai termekeket gorog hajokkal (is) szallitjak Amerikaban, Europaban... Ebbol nagyon sok a penz.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 4 5 ... 38 39 40   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu