Általános tapasztalatok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 511
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papamaci
Törzstag
Törzstag
647 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165099 Üzenet linkje2011-06-10 20:06:29  Válasz a #165096. hsz-ra

Így van és ennyi icon_lol.gif
# 512
Kijelentkezve--
-törölt nick 12762
Törzstag
Törzstag
1456 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165100 Üzenet linkje2011-06-10 20:06:35  Válasz a #165091. hsz-ra Előzmény #165091

papamaci írta:
Bitang kicsit csalódtam benned ...

ilyen az élet, cimbora... icon_cool.gif

papamaci írta:
... kimész és eszed amit vittél ilyen konzerv meg stb. szerintem ez tiszta gáz ...

áhh, ne is mondd... restellem is icon_redface.gif

papamaci írta:
... Amugy én is szoktam vinni némi kaját ...

még jó, hogyha te viszed, az nem tiszta gáz icon_rolleyes.gif

papamaci írta:
... de nem egy-két hétre ...

nem tudom, honnan akasztottad le, hogy én 1-2 heti kaját viszek icon_question.gif

papamaci írta:
... lehet főzni aki persze akar de nem sokkal olcsóbb mintha étterembe vacsiznál ...

akkor mi nem ugyanabba a Görögországba járunk. Tény és való, szeretek jóllakni, ami kint egy "étteremben" kettőnknek 25-35€. Azon nyomban kihajítanám az összes lábast és fakanalat, ha ettől "nem sokkal olcsóbban" hoznám ki a kaját saját készítésben.

Lepontosítva: az eddigi nyaralások jól bevált rendszere szerint annyi kaját viszünk itthonról, hogy napi egy étkezést kiváltunk vele. Itthon sem járunk minden nap "étterembe".

# 513
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papamaci
Törzstag
Törzstag
647 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165102 Üzenet linkje2011-06-10 20:12:46  Re:

Bitang írta:
papamaci írta:
Bitang kicsit csalódtam benned ...

ilyen az élet, cimbora... icon_cool.gif

papamaci írta:
... kimész és eszed amit vittél ilyen konzerv meg stb. szerintem ez tiszta gáz ...

áhh, ne is mondd... restellem is icon_redface.gif

papamaci írta:
... Amugy én is szoktam vinni némi kaját ...

még jó, hogyha te viszed, az nem tiszta gáz icon_rolleyes.gif

papamaci írta:
... de nem egy-két hétre ...

nem tudom, honnan akasztottad le, hogy én 1-2 heti kaját viszek icon_question.gif

papamaci írta:
... lehet főzni aki persze akar de nem sokkal olcsóbb mintha étterembe vacsiznál ...

akkor mi nem ugyanabba a Görögországba járunk. Tény és való, szeretek jóllakni, ami kint egy "étteremben" kettőnknek 25-35€. Azon nyomban kihajítanám az összes lábast és fakanalat, ha ettől "nem sokkal olcsóbban" hoznám ki a kaját saját készítésben.

Lepontosítva: az eddigi nyaralások jól bevált rendszere szerint annyi kaját viszünk itthonról, hogy napi egy étkezést kiváltunk vele. Itthon sem járunk minden nap "étterembe".

De pont ugyanoda csakj ki így ki úgy de téged is megértelek
Én mindig csak reggelinek valót vittem eddig soha mást nem

# 514
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beszter
Aktív fórumos
Aktív fórumos
327 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165111 Üzenet linkje2011-06-10 20:57:37 

Papamaci!
Még jó,hogy mindenki másként csinálja!Így Bitang is és vele együtt úgy látszik én is!És még sokan mások!Nekünk bejött a cuccolás!És egyikünk sem mondta,hogy 10 nap 3x-i étkezését oldjuk meg így!
Ettől függetlenül ,hidd el mi is eszünk jó kis görög kajákat!

Egyébként reggelinek valót miért viszel??
Ott a pékség,a Lidlben árulnak felvágottat ,lekvárt,sajtot!!
Idézlek:"szerintem ez tiszta gáz"

# 515
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165116 Üzenet linkje2011-06-10 21:43:35 

Érdekes ez a kaja téma icon_biggrin.gif
Mi valahányszor megyünk nyaralni mindig viszünk kaját, bár az utóbbi időben csak vákumcsomagolt felvágottat és sajtot, itt viszont megjegyzem , hogy szívesen megkóstonám a helyi dolgokat is.
Na de a helyzet az, hogy egy része mindig megmarad, mert az esti gyrost nem lehet kiváltani otthonról hozott felvágottal, hiába is akarjuk icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 516
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beszter
Aktív fórumos
Aktív fórumos
327 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165124 Üzenet linkje2011-06-10 21:56:48 

Szia László!
Kis ez kis az !Kis hazai kis görög!
Erről van szó,így kell ezt csinálni!

# 517
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165126 Üzenet linkje2011-06-10 22:49:52  Re:

mylo00 írta:
Szia!
Igazából szerintem egy két májkrém,némi"por"Kaja és kész!
Szerintem kimész és meglátod a gyroszt és nem fog kelleni más!
Pl gyros pitában kb 2 euro...és laktat..icon_biggrin.gif Kész is a vacsi...ráadásul még mosogatni sem kell!!!


Ez a helyes hozzáállás: se főzni, se mosogatni nem kell. És FINOM!
Vagy van aki szeret főzni a nyaralás alatt?

# 518
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165130 Üzenet linkje2011-06-10 22:58:47 

KissLaszlo írta:
Érdekes ez a kaja téma icon_biggrin.gif
Mi valahányszor megyünk nyaralni mindig viszünk kaját, bár az utóbbi időben csak vákumcsomagolt felvágottat és sajtot, itt viszont megjegyzem , hogy szívesen megkóstonám a helyi dolgokat is.
Na de a helyzet az, hogy egy része mindig megmarad, mert az esti gyrost nem lehet kiváltani otthonról hozott felvágottal, hiába is akarjuk icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif


Most, hogy írod, hogy egy része megmarad, eszembe jut, hogy tizenvalahány éve, amikor először voltunk Görögországba, minden napra csomagoltam kaját, jó sok konzrvet (valahol a Király utcában volt a Globus bemutató üzlete, ott vásároltam olcsón). Aztán egy részét visszahoztuk.
Következő évben már kevesebbet vittünk, de többet hoztunk vissza, icon_lol.gif , aztán meg még kevesebbet, és végül semmit.
Három éve már csak egy tábla csokit pakoltam be, de azt is hazahoztam. Két éve már semmit.

Illetve valamit mégiscsak: kávét (hátha ott nem lehet kapni a párom kedvencét, vagy csak nagy kiszerelésben, me cukrot hozzá) - kávé nélkül nem lenne ereje elmenni péksüteményért icon_wink.gif

# 519
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Judith77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
351 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#165132 Üzenet linkje2011-06-11 00:16:47 

Szieszta időben gyorsan összeütöm az aktuális tatyilevest sajtos tésztával kb. ennyit szoktam főzni. Tavaly vettünk egy csirkét 6 euróért csuda pörcsi lett belőle. Vacsink mindíg gyros reggeli pedig az-az isteni görög vekni. Vaj dzsem szalámi sült tojás lecsó. 1-2x pedig étteremben eszünk ez négyünkre 300 euróból /költőpénz/ jön ki 7 éjre. Ami nagyon jó szerintem hisz 1 fakultatív is belefér.
# 520
Kijelentkezve--
-törölt nick 12762
Törzstag
Törzstag
1456 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165148 Üzenet linkje2011-06-11 07:31:43  Válasz a #165126. hsz-ra Előzmény #165126

Én mindenhol szeretek főzni icon_smile.gif fel is kértek a GerillaGrill műsorba, de már el voltam ígérkezve máshova (főzni) icon_razz.gif

Elfogadom azt a hozzáállást is, hogy: "ha nyaralni megyek, SEMMI házimunkát nem vagyok hajlandó csinálni!" - aki így látja, tegye.

Én viszont kint sem szoktam sokkal nagyobb lábon élni, mint itthon. A kinti magasabb árak miatt a 8-10 nap alatt nyilván több pénz megy el kajára mint itthon és borból-sörből is úgy vásárolok, hogy haza is hozzak. Ha valamit megkívánok, megveszem, ha finom illatok terjengenek az utcán és megéhezek, betérek oda, de ez itthon is hellyel-közzel így van.

Kivinni csak jól bevált, ízletes konzerveket, tésztát, stb. szoktam, ami itthon is van mindig. Ja, és Görögországban is olyan kajákat ütök össze, ami egy óra alatt bőven elkészül, lásd lecsó, görögsali, stb.

(bent van a szabadságkérelmem a főnökömnél. 3 egymást követő hétből kéne kapjak egy hetet. ha aláírja valamelyiket, nemsokára kilövés.... icon_biggrin.gif )

# 521
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165153 Üzenet linkje2011-06-11 08:15:15  Válasz a #165130. hsz-ra Előzmény #165130

De jó visszagondolni rá icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Mi pont 20 éve voltunk...Vinni azt nem tudtunk semmit, elég volt a 10kg-os sátor, matrac, hálózsák...Pestre stoppal, ott alvás rokonoknál és reggel indult a busz. Mindenki hülyének nézett, hogy a Jugó háború kellős közepén megyünk görögbe icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Mi is egyre kevesebb kaját pakolunk be, azt is csak a gyerekek végett, hogy a megszokott kedvencek legyenek.

# 522
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo
Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165154 Üzenet linkje2011-06-11 08:23:12  Válasz a #165148. hsz-ra Előzmény #165148

Mi is nagyjából úgy vagyunk kint mint itthon, annyival élünk nagyobb lábon, hogy a feleségem nem hagyom főzni, mert nem azért jött. icon_biggrin.gif

Reggel beszerzem a reggelihez valót, megreggelizünk, elpakolunk és nyaralunk icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 523
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165156 Üzenet linkje2011-06-11 08:34:06 

Szia Judth77!

Ügyesek vagytok!

JÓ UTAT!!! FOGADJON BENNETEKET RAGYOGÓ NAPSÜTÉS ÉS LANGYOS TENGER!

# 524
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Doro
Aktív fórumos
Aktív fórumos
380 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165172 Üzenet linkje2011-06-11 13:19:10 

Sziasztok!
Óvatosságra intik a Görögországba utazókat az ország helyzete miatt, lehet, hogy felesleges pánikkeltés, de aki idén utazik, azért olvassa ezt el:

http://penzcentrum.hu/utazas/k.....92.html#hs

# 525
Kijelentkezve--
-törölt nick 12762
Törzstag
Törzstag
1456 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#165213 Üzenet linkje2011-06-11 23:48:19 

KissLaszlo, jobb vigyázni az ilyen kijelentésekkel, nehogy aztán otthon is gyakorolja ezt a "jogot" icon_biggrin.gif
de nem töri a fakanál a Te tenyeredet sem ha egy-két könnyebb ebédet összeütsz icon_smile.gif

Doro, a görög nép nem fogja elmarni a turistákat magától. Az üdülő-telepeken remélhetőleg semmit nem fog megérezni az odautazó. A kanna benzint és a macedóniai tankolást viszont tényleg meg kell mostmár fontolni, már csak azért is, mert a szerbek jól fel#/°%˘&Ł¤ták a benzinárakat... icon_sad.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 ... 34 35 36 ... 38 39 40   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu