Amorgos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 46
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176359 Üzenet linkje2011-10-08 11:51:03  Válasz a #176358. hsz-ra

Sziasztok!

Amorgos tényleg az a hely, ahova el kell menni.
Nálam az abszolút kedvenc volt.
Eredetileg 2,5 napot töltöttünk volna ott, de történt egy kis malőr és Koufonissiről vissza kellett mennünk.
Az történt ugyanis, hogy a hajnali Blue Starral mentünk Koufonissire és a bérelt autóban hagytam a fényképezőgép tokját memoriakártyákkal, elemekkel. Persze erre csak egy nappal később Koufonissin jöttünk rá.
Végül úgy döntöttünk, hogy egy nappal lerövidítjük a Koufonissi tartózkodásunkat és visszamegyünk érte. Igazándiból minden pótolható lett volna, de mégsem szeretem elhagyni a cuccaimat, főleg, hogy az autókölcsönzősök el is tették nekünk.
Így visszamentünk és még egy fél napot töltöttünk ott, amit egyáltalán nem bántuk meg, sőt Katapola Xylokeratido részét akkor fedeztük fel, ami nagy kedvencünk lett. A kikötőben rögtönöztünk egy szállásfoglalást az ott várakozó szállásadóknál.
A temető környezete tényleg fantasztikus, azért is tettem fel a képét a topikba.
Érdekes, de nekünk Chora kevésbé tetszett, én sokkal többet vártam tőle. Ettől függetlenül alaposan bejártuk, még a szélmalmokhoz is felmásztunk és nem meglepő módon nagyon-nagyon szeles volt a hely (az már meglepőbb, hogy a helyiek zsákokban vitték oda a szemetet icon_sad.gif ). Nekünk Langada az Egiali öböl feletti dombon sokkal jobban tetszett. Azon a környéken is nagyon klassz túraútvonalak vannak. Sajnos csak a kaktuszos kép készült ott, pedig a völgyben van néhény romos épület is és egy varázslatos kicsi templom is.
A Chora-Katapola alatti nyugati rész, ahol pl.a hajóroncs is van, kevésbé szép része Amorgosnak, legalábbis szerintünk.
A hajóroncs az útról is látható, viszont csak ha visszafelé jön az ember, mert takarásban van. Mi lementünk gyalog (csak úgy lehet) egészen a roncsig. Aki erre vállalkozik, készüljön arra, hogy az először barátságosan dombos, "salakos" terep egyre kövesebb lesz, a végén már sziklás. Volt olyan rész, ahol erősen elgondolkodtunk, hogy merre tudunk tovább menni. Minimum túraszandálos a terep, papucsban ne vágjatok neki.
A roncs környékén, ami a képeken nem látszik, egy csomó műanyag szemét van, kevésbé idilli látvány. icon_sad.gif

Nekünk is kimaradt még pár rész, amit jó lenne megnézni. Pl. nem tudtunk fürödni Egialinél sem, nem volt rá idő. Bocicica, milyen gyorsan mélyül ott a víz?
Mi egyébként szívesen visszamennék pl. májusban egy hétre túrázni is. icon_smile.gif

Amorgoson úgy tűnt kevésbé tolerálják a nudistákat, mint a Kis-Kikládokon, minden strandon tábla is figyelmeztet, hogy tilos (le is fényképeztem). Az utazás előtt többektől megkérdeztem, hogy a Levrossos beach - ahol aszállásunk volt - nudista strand-e, de mindenki megerősítette, hogy nem az (mi el szerettük volna kerülni a nudista strandokat), bár páran ezt nem vették figyelembe.

Bennem egyébként Amorgos helyei (a legmagasabb 800 m körüli) és szerpentinjei hagytak mély nyomot, évek óta vezetek a görög szigeteken, de sehol nem voltak ilyen szerpentinek. Hajnalban Katapolából indult a kompunk és nem mosolyogtam a gondolattól, hogy sötétben kell vezetnem ezeken az útakon. Féltem attól is, hogy nehogy kecskék legyenek az úton, nappal sokszor sétáltak össze-vissza. Szerencsére nem volt gond.

Még annyi, hogy ha a neten foglaltunk volna előre autót, drágább lett volna, mint helyben. Azért intéztettük a szállásadónkkal az autóbérlést, mert Katapolában akartuk hagyni a kikötőben, illetve semmilyen papírt, bankkártyát nem akartam letétbe adni a kölcsönzősöknek. Nem is kértek semmit szerencsére. Viszont, aki elhozta nekünk a szálláshoz az autót, alig beszélt angolul. Párom kérdezte tőle, hogy milyen benzint tankoljunk, erre elmondta, hogy hol található a két benzinkút. icon_smile.gif Bár négy kérdéssel megtudtunk minden infót, csak a válaszok nem a feltett kérdésekhez passzoltak. icon_smile.gif



Legutóbb csz75 szerkesztette (2011-10-08 12:04:39), összesen 1 alkalommal
# 47
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176360 Üzenet linkje2011-10-08 12:00:11  Válasz a #176359. hsz-ra Előzmény #176359

Csodálatos képek és aboszolút átjön mindenből az, hogy megszerettétek ezt a szigetet!
És persze most már én is el szeretnék junti oda!!!!!!!!

# 48
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocicica
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176362 Üzenet linkje2011-10-08 13:50:09  Válasz a #176359. hsz-ra Előzmény #176359

Szia!

Az Aegiali strand nagyon hasonlít a levrossosira, csak lassabban mélyül, "wobbler" szerint van egy kis balatoni feelingje (a jó értelemben), az alja kemény, bordázott homokos és jó messzire be lehet úszni, mert nem hullámzik. Már mi is gondolkodtunk egy tavaszi kiránduláson, csak bántana, hogy nem tudok fürdeni, ha hideg a víz.
Egyébként az tetszett nagyon, hogy nincsenek nagy települések, a helyiek barátságosak, kicsit olyan mint egy faluban, mindenki köszön a másiknak, még ha turista is az illető.
Ja, és a görög salátánál mindig lehet választani, hogy fetával vagy helyi sajttal legyen-e. Na, ez a helyi sajt valami elképesztően finom, lágy és krémes, én alapvetően imádom a fetát, de ez sokkal, sokkal jobb volt.

A hajóroncsos túraterepet meg tudom érteni, mi a Mikri Vlihadába tartó útnál hittük azt, hogy nem tudunk majd visszajönni, akkora volt az a hegy. Kb. 1 óra lett az út oda és vissza is (a térképen ezt 35 percnek jelölték), hiába nem vagyunk edzettek (el is neveztem amorgosi fogyitúrának), de a végén irtó büszkék voltunk magunkra. Mire leértünk a hegy aljánál lévő partra, azt hittük, hogy egyedül leszünk, ehelyett egy nudista pár pihegett a homokban, majd később egy kb.70 éves házaspár is megjelent, na ők is gyorsan ledobták a ruháikat, úgyhogy ahol nincs a tábla, ott fürdőruha sincs.
Egyébként Levrossosnál is voltak nudisták, igaz a part végén a szikláknál, de végül is nem zavartak senkit (wobbler-en kívülicon_smile.gif).

Üdv.:
Bocicica

# 49
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176363 Üzenet linkje2011-10-08 15:39:51  Válasz a #176362. hsz-ra Előzmény #176362

A helyi sajt tényleg nagyon finom, kétszer is ettünk Egialiban a To Limaniban olyan helyi sajtot, amit paradicsommal együtt sütöttek meg cserépedényben. Tényleg nagyon finom volt, igaz abban az étteremben minden az volt. A narancsos pite is isteni volt (a Lonely Planet könyv is ajánlotta).

Chorában a Loza téren lévő cukrászdában viszont a citromkrémes pite volt nagyon finom, meg a frappé (nagyon krémes).

Az biztos, hogy egy tavaszi útnál nem lehetne fürdeni a tengerben, de annak is biztosan meglenne a varázsa. icon_smile.gif

Egyébként a hajóroncshoz kb. fél óra alatt el lehet jutni. Visszafelé dombnak felfelé kicsit húzósabb az út.

# 50
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176364 Üzenet linkje2011-10-08 17:38:53 

Sziasztok Bocicica és Szilvi!
Hány napot töltöttetek a szigeten, mennyit érdemes ott lenni? Ha Folagandrosszal és Iosszal kombinálnám, és mondjuk Ioszon lennék 5-6 napot, elég lenne a másik kettőre 3-4 nap?
Bocs, de csak az utolsó két oldalt olvastam vissza, mivel mentetek? Egészen Athénból komppal vagy egy közeli szigetre repülve és onnan komppal? Én a lehető legrövidebb kompos utat választanám, ehhez Santorini tűnik jó kiinduló pontnak repülővel. Ha jövőre esetleg utaznánk, csak a szeptember jön szóba.

# 51
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176365 Üzenet linkje2011-10-08 23:00:43  Válasz a #176363. hsz-ra Előzmény #176363

Tavasszal zöldek a szigetek - én már rég készülök egy tavaszi útra. Az egyetlen probléma, hogy fürödni valóban nem lehet icon_sad.gif
Viszont élvezetnek megmaradnak pl a kaják - nagy örömmel olvastam ezekről a helyi specialitásokról!

# 52
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176367 Üzenet linkje2011-10-09 10:07:01  Válasz a #176365. hsz-ra Előzmény #176365

Szia Andi!
Minimum 4 nap kell Amorgosra, ha béreltek autót.
Nekünk egy Santorini-Donoussa-Amorgos-Koufonissi-Paros-Mykonos körútazás része volt Amorgos. Bp-Athén - Malév, Athén-Santorini-Aegean, visszafelé Mykonos-Athén Aegean, a szigetek között kompok.
Szeptember a legjobb időszak, a szállások is általában már sokkal olcsóbbak.

Amúgy összesen 4 oldalas a topik... icon_smile.gif

# 53
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bocicica
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176368 Üzenet linkje2011-10-09 10:37:43  Válasz a #176364. hsz-ra Előzmény #176364

Szia Andi!

Lehet, hogy az én véleményem nem lesz mérvadó, mert mi szeretünk nagyon kényelmesen nyaralni. Az sem igazán bánt, ha nem látunk mindent, így nem tudom hány nap kell erre a szigetre. Egyébként 9 éjszakát töltöttünk Amorgoson, mi Naxosról érkeztünk, ott voltunk 4 napig (ami így utólag olyan elvesztegetett időnek tűnt, nekünk nem jött be annyira, bocs a Naxos fanoktól, viszont a strandjai, köztük is a Plaka a legjobb, ahol eddig jártam). Őszintén szólva én akár 1 hónapot is eltöltöttem volna Amorgoson (vagy sokkal, sokkal többet), mert már érkezéskor beleszerettem a szigetbe és utáltam a költözködést egyik helyről a másikra.
Biztos, hogy jövőre csak egy görög szigetet látogatunk meg, szeretünk nem sietni sehova, pihenni és végre nyaralni egy évben legalább egyszer.
Egyébként mi nagyon sokat, talán túl sokat is hajóztunk:
Piraeus-Naxos 5 óra
Naxos-Amorgos 2 óra
Amorgos-Piraeus 8 óra (na, ez brutális volt)
Bp.-Athén-Bp. repülő

Üdv.:
Bocicica

# 54
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176372 Üzenet linkje2011-10-09 12:30:14 

Köszi az Infókat. Túl "rohanós" nyaralást én sem akrok és ha csak két hetünk lesz, jobb lenne csak két sziget, egy-egy hetes felállásban, de egyelőre ezek még csak az én gondolataim, mert párom nem is akar Görögországba utazni és előbb őt kell meggyőzni. Én is Santorinire repülnék és onnan kezdeném a kompozást. Utálok kompozni. icon_sad.gif
Várom a fotóalbumaitokat!
üdv, Andi

# 55
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176397 Üzenet linkje2011-10-10 07:05:21  Re:

bocicica írta:
Amorgos-Piraeus 8 óra (na, ez brutális volt)

Hát ez tényleg brutális!
1x próbáltam és azt hittem sosem lesz véééééége....

# 56
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176400 Üzenet linkje2011-10-10 09:32:19 

Még néhány kép Amorgosról:

Egiali - To Limani taverna


Az a bizonyos sült helyi sajt + görög saláta:


Chora - szélmalmok:




Kilátás a szélmalmoktól:




Chora - Loza tér és az azonos nevű cukrászda:


Narancsos és citromkrémes sütik:


Még több Chora:







# 57
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szanna
Törzstag
Törzstag
519 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176406 Üzenet linkje2011-10-10 16:51:28 

Sziasztok!
Felhívtátok a figyelmemet erre a szigetre. Meggondolásra kerül, ha nem is jövőre mennék ide.
Üdv:Szanna

# 58
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Babar
Törzstag
Törzstag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176888 Üzenet linkje2011-11-01 16:01:38  Válasz a #176400. hsz-ra Előzmény #176400

Csodálatos fotók egy mesés szigetről!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


babar

# 59
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176935 Üzenet linkje2011-11-03 16:59:22  Válasz a #176888. hsz-ra Előzmény #176888

Tényleg mesés! Köszi a képeket!
# 60
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csz75
Törzstag
Törzstag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#176971 Üzenet linkje2011-11-04 09:50:56  Válasz a #176935. hsz-ra Előzmény #176935

Sziasztok!

Közben leesett, hogy nekem írtátok. Nem csak a fórum alszik. icon_smile.gif Igaz, a ti reakcióidőtök is az átlagosnál egy kicsit rosszabb volt. icon_smile.gif icon_smile.gif icon_smile.gif
Nem zárható ki, hogy még előkerül egy-két fotó...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu