Amorgos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 76
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238915 Üzenet linkje2016-05-21 00:25:44  Válasz a #238643. hozzászólásra

Ha még aktuális…icon_smile.gif Igaz, hogy már néhány éves élmények, de itt visszalapozva is olvasható pár ötlet.

A sziget hivatalos weboldala inspiráló: falvak, strandok, túraösvények, Minos király nyári palotájának romjai, Hozoviotissa, friss buszmenetrend, psimeni raki, kutyafüle.icon_smile.gif

Íme: Link

Esetleg, ha az ünnepi kalendáriumban lenne valamilyen esemény, népünnepély abban az időszakban, amikor ti is ott fogtok tartózkodni, arra érdemes lenne áthajózni Naxosról.

Valamint több blogbejegyzés Amorgosról: Link
Off.: Érdemes belenézni a hölgy többi útleírásába is; alig ismert helyek, trikyklo-k és görög életképek szemfüles fotókon. Például a lap alján lévő két montázs néhány képe: Link

# 77
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239163 Üzenet linkje2016-05-29 18:10:30 

Köszönöm az infót! Sajnos amint elnéztem egy nap baromi kevés a szigetre, így lehet kimarad. Majd legközelebb icon_smile.gif
# 78
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239165 Üzenet linkje2016-05-29 19:04:52  Válasz a #238915. hozzászólásra Előzmény #238915

Remek oldal, nagyon sokat olvasgattam, amikor a tavalyi utunkra készültünk. icon_smile.gif
# 79
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239167 Üzenet linkje2016-05-29 19:22:56 

Oh, micsoda gyönyörűségek! Köszönöm a linket, átnézem párszor indulásig icon_smile.gif
# 80
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239169 Üzenet linkje2016-05-29 21:01:33 

Szívesen és szívesen.icon_smile.gif
# 81
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239170 Üzenet linkje2016-05-29 21:03:26  Válasz a #239165. hozzászólásra Előzmény #239165

Értem.icon_smile.gif Végül sikerült itt kikötni, vagy másfelé vitt az utad? icon_wink.gificon_smile.gif
# 82
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239175 Üzenet linkje2016-05-30 06:33:23 

Amorgos + Thíra maradt a két sziget idénre. Egy Pireus - Amorgos kompjegy hiányzik még, minden más megvan icon_smile.gif
# 83
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bejus70
Aktív fórumos
Aktív fórumos
52 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239195 Üzenet linkje2016-05-30 17:29:10 

Te tudsz valamit! A mi hajónk még mindig csak egy kikötőt ismer. icon_smile.gif
Pedig-pedig-pedig...
(Sajnos ezen a nyáron még kevésbé rendelkezünk a szabadságunkkal, mint máskor.)

# 84
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239201 Üzenet linkje2016-05-31 00:16:19  Válasz a #239195. hozzászólásra Előzmény #239195

Pedig van ott kettő is…icon_smile.gif Mármint kikötő.

Amorgos feledtetné talán a „másikat”.icon_smile.gif A környező szigetekben remek kombinációs lehetőségek rejlenek, ha lenne erre igény részetekről, no meg elég idő. A szállások sem mondhatók drágának. Minden adott egy szép utazáshoz.icon_smile.gif

# 85
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239202 Üzenet linkje2016-05-31 00:27:09  Válasz a #239175. hozzászólásra Előzmény #239175

Hófelhő,

A Blue Star Ferries végtelenített akciója a Kikládokon (is): Link

A személyenkénti 20 €-s super economy kategóriájú jegyek online nem, de a Blue Star Ferries ügyfélszolgálatán keresztül, a szabad helyek függvényében foglalhatók.

# 86
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242031 Üzenet linkje2016-09-10 14:24:19 

Sziasztok,

ha valakit érdekel, feltettem a beszámolómat, egybe kötve Thírával. A szövegbe pár helyen bekerült kérdőjel, amit nem én írtam bele, már jeleztem a Hellasz felé. Ahol értelmetlennek tűnik a jel használata( általában pont után jönnek) , ott az is:)
Amint a fénykép albumot összerakom, azt is felteszem.

# 87
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
UrsoAmante
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242034 Üzenet linkje2016-09-10 21:48:44 

Hofelho, igazán részletgazdagon leírtad az utazást. Nagyon eltaláltad az érzéseket kivetíteni, igazán megragadott a görögös hangulat. Alig várom, hogy hasonlókat éljek át. Thirát illetően nincsennek illuzióim de a kyklád szigetek hangulata remélem rám is így fog hatni. Amorgosra gondoltam, hogy elmegyünk de szerintem 10 órába nem sok fér bele....meglátjuk icon_smile.gif
# 88
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242041 Üzenet linkje2016-09-11 18:43:58 

10 órába tényleg nem sok fér bele, de ha Horába el tudtok jutni, szerintem megéri. Na persze ez csak az én véleményem, nekem nagyon tetszett:)
Látom, mindjárt indultok, legyen csodaszép nyaralásotok:)

# 89
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242042 Üzenet linkje2016-09-11 22:33:43  Válasz a #242031. hozzászólásra Előzmény #242031

Köszönjük szépen, a szubjektív útinaplót!

Valóban, Amorgos nem a világraszóló strandok szigete. Azonban, már ha csak a kézzelfogható dolgokat nézzük; a lenyűgöző kiklád táj, az épített környezet, a szigetet behálózó ösvények és akár az archeológiai emlékek révén is az egyik legszerethetőbb sziget.

Annyit még hozzátennék, hogy az egyes öblökben felgyülemlett szemét az uralkodó tengeri áramlatoknak köszönhetően ér partot. Nem csak itt, hanem más szigeteken is; hiába hozzák rendbe, takarítják a helyiek a kritikus helyeket (is) a tél elmúltával, küzdelmük hasztalan.

Ha jól értelmezem az általam olvasottakat, akkor úgy érkeztél meg Pireuszba, hogy gyakorlatilag nem tudtad a kompod indulási helyét, kapuját? icon_surprised.gif Merészség, óriási merészség…icon_smile.gif Illetve, protestálnék! icon_smile.gif A pireuszi kikötő remekül ki van táblázva; az irányokat, a kapuk számát illetően egyaránt, és az egyes kapuk bejárata is jelölve vagyon. Igaz, ehhez ismerni kell előre a jelöléseket és az indulási kapu számát; a kikötőről, az egyes BS kompok indulási helyéről pedig remek térkép található a társaság weboldalán (is). Utazás előtt mindenképp érdemes erről is tájékozódni!

Íme: Link

# 90
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hofelho
Aktív fórumos
Aktív fórumos
162 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242063 Üzenet linkje2016-09-13 21:57:54 

Igen, szemét máshol is van, de ott letaglózott a mennyisége. Itthon is meg tudok döbbenni, ha ilyen mennyiségben látom.
Nem, tényleg nem tudtuk a kaput. Azt igen, hogy melyik hol van, de a miénket konkrétan nem. Lehet, hogy a sötét és a sietség miatt nem vettük észre a táblákat, nem tudom. Az egyes kapuk felé mutatókat láttuk,de többet nem. Történt, ahogy történt, rajta voltunk a kompon, ez a lényeg. No és persze az, hogy megint tanultunk valamit:) Köszönöm a linket! Eztán körül tekintőbbek leszünk ezen a téren, az biztos icon_smile.gif
Amorgos a szívem csücske lett. Én szeretem, hogy sziklás, köves strandjai vannak többnyire, a homokot nem kedvelem. A víz volt nekem hideg. Csodálatos sziget, ilyen sokat talán nem is túráztunk még máshol. Remélem viszont látom mégicon_smile.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 4 5 6 7   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu