Skala Fourka
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 286
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
OldKovi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110170 Üzenet linkje2009-07-21 11:51:11  Válasz a #102747. hsz-ra

Szia Csutek!

Mint ígértem, jelentkezem a nyaralás után. Igaz már rég itthon vagyunk, de egy kis konyha átalakítás (festés) is be volt ütemezve. Természetesen a melóban is utol kellett érnem magam.
Hól is kezdjem? Nagyon jó választás volt Fuorka! Nem győzök hálálkodni a sok infóért és leírásért, amit olvastam tőled!
Könnyen és gyorsan megtaláltuk az apartmant, már vártak minket. icon_biggrin.gif
Az első kellemes meglepetés a rendezett „kert” volt, nagyon megnyugtatott minket. Az apartmanok is rögtön elnyerték tetszésünket. Egyetlen apróság volt a 10 nap alatt. Kb. az 5. napon cserélték le a teraszok korlátjait. A gyorsdarabolók hangja nem volt kellemes, onnantól nem használhattuk szárításra és támaszkodásra sem a rozsda miatt! De ténylegesen csak ennyi volt a „kellemetlenség” az egész ott tartózkodás alatt. Rendszeresen volt takarítás, törölköző csere. Persze rakok fel képeket is.
Az apartmannal szembeni strandrészt nem használtuk, de Fuorka végében, az apartman sorok előtti terület nagyon jó volt.
Nem volt tömeg az egész nyaralás alatt, a hétvégét kivéve, de akkor meg mi nem voltunk ott, kirándultunk.
Több kirándulást is beiktattunk. Cseppkőbarlang, Narancspart, icon_biggrin.gif (ezeket tőled „loptam”), Thessaloniki, Kassandra félsziget felfedezése, Kalithea és hazafelé Edessa.
Egyszóval nagyon kellemesen telt el a 10 napunk, mind a 14 ember elégedett volt a „programokkal” is. icon_biggrin.gif
Szúnyog az tényleg volt rengeteg, de 2 nap alatt kiirtottuk őket, onnantól nyugalom volt. icon_biggrin.gif
Megpróbálom összeszedni a gondolataimat, és egy leírást összeeszkábálni, bár nem vagyok egy író fenomén.
Természetesen bármi kérdésed van, válaszolok rá.

Üdv.: Old Kovi

# 287
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110173 Üzenet linkje2009-07-21 12:15:02  Válasz a #110170. hsz-ra Előzmény #110170

Szia!
Örülök, hogy jól sikerült a nyaralásotok!
Éppen az este emlegettelek busaianikónak, hogy már biztosan itthon vagytok, de még nem jelentkeztél. Remélem nem csuklottál! icon_lol.gif A felújításról teljesen megfeledkeztem. icon_redface.gif
Mi is oda voltunk a kertért.
Melyik apartmanokat kaptátok? Mi volt a baj az apartman előtti partszakasszal?
Sajnálom, hogy kifogtátok a korlát cserét. Mi a lengyeleket fogtuk ki, ami legalább olyan hangos volt, és ők 8 napig maradtak.
Várom a képeket! Beszámolót is írjál, légyszíves. Nem kell hozzá tehetség (ott van példának az én 3 hevenyészett írásom). Nagyon kíváncsi vagyok az élményeitekre, érzéseitekre a hellyel kapcsolatban.

# 288
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
OldKovi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110196 Üzenet linkje2009-07-21 13:26:16  Válasz a #110173. hsz-ra Előzmény #110173

Nem csuklottam icon_razz.gif
A partszakasszal, fürdés szempontjából, a kövek jelentették a problémát.
Tudod, mikor 14 ember van, nem mindenkinek jó minden. Az első nap, illetve délután (szombaton a megérkezésünk napján) azért páran megfürödtünk ott. Később röplabdázni is oda mentünk. Sajna nem látszott sehol (csak az utolsó napokban lehetett valamelyest látni), hol van megtisztítva az a kis sáv, amit Te is említettél. Ahová jártunk (3-4x voltunk ott) viszont teljesen kőmentes volt.
A recepció utáni második épületben voltunk, az emeleti 2 hatszemélyesben, a teraszon közlekedtünk egymáshoz. A 4 "kislány" a 20-as apartmanban voltak, tőlünk a 2. épületben.
Nem tudok képet beszúrni! icon_redface.gif
Tudsz segíteni? Raknék ide képeket az apartmanról!

# 289
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
OldKovi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110197 Üzenet linkje2009-07-21 13:31:19  Válasz a #110196. hsz-ra Előzmény #110196

Már megtaláltam a képek beszúrását! icon_redface.gif
Hát akkor várni kell, amíg feltöltöm az albumot, csak még válogatni és átméretezni kell. icon_cry.gif

# 290
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110202 Üzenet linkje2009-07-21 13:56:39  Válasz a #110196. hsz-ra Előzmény #110196

2006-ban tényleg csak egy kis sáv volt, ahol bemehettünk, de utána csodálatosan tiszta és homokos volt. És ami számomre fontos, messzire bemehettem, és akkor is csak a nyakamig ért.
2007-ben nem voltak kövek, mert kotorták a medret. De nem is volt olyan tiszta a víz, és az élővilág is eltűnt.
Mi is az erkélyen közlekedtünk a szomszédokkal, mert kicsit macerás lett volna körbe menni az épületen.
Előre is köszi a képeket!

# 291
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
OldKovi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#111199 Üzenet linkje2009-07-27 08:27:09  Válasz a #110202. hsz-ra Előzmény #110202

Szia Csutek!

Folytatom az ígéreteim betartását, még ha egy kicsit lassabban is!
Felkerültek a képek, Fuorkáról és a kirándulásainkról!
Biztosan találsz ismerős képeket! icon_biggrin.gif

Old Kovi

# 292
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#111205 Üzenet linkje2009-07-27 09:08:14  Válasz a #111199. hsz-ra Előzmény #111199

Szia OldKovi!

Köszönöm, máris megyek képeket kukkolni! icon_lol.gif

# 293
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124458 Üzenet linkje2010-01-27 14:41:40  foglalás vagy szabadon?

Sziasztok!

Ugyan rég járt erre valaki, de remélem a nyár közeledtével többen benéztek ide (is).
Idén neki vágnánk Görögországnak autóval. Skopelosra mennék szívem szerint, de a kompdíja igen húzós, így nem megyünk. Marad az anyaország és Halkidikit nézegettem, leggyorsabban ide lehet leérni, és itt is vannak szép partszakaszok. Mint Fourkas vagy Possidi.

Kérdésem az lenne, hogy 06.26-07.09. között mennénk 2 felnőtt és egy 16 éves kamasz, van értelme a netet bújni és szállást keresni, vagy elég legurulni és helyszínen is találunk szállást, esetleg még olcsóbban, mint a neten?

Véleményem az, hogy ebben az időpontban még nincs zsúfolva a terület, találunk és még olcsóbban is, mint neten....olyan mint Balaton, az egyszerű néni, bácsi, akinek nincs net hozzáférése, ill. nem ért hozzá, az örül, ha van beeső vendég és hajlandó kedvezményesebb áron kiadni a szobát (főleg 13 nap esetén).

Vagy tévednék!?
Mi a meglátásotok?

Köszönöm a választ.

# 294
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124540 Üzenet linkje2010-01-28 11:16:08  Válasz a #124458. hsz-ra Előzmény #124458

Ahol mi szálltunk meg, ott fogadnak betérő vendégeket is. Ha gondolod, megadom az elérhetőségüket.
De biztosan találtok szállást foglalás nélkül is. Csak én kicsit bátortalan vagyok, és nem szívesen indulok neki a vakvilágnak, ha nem tudom, hol hajtjuk álomra a fejünket.

# 295
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124542 Üzenet linkje2010-01-28 11:34:30  Válasz a #124458. hsz-ra Előzmény #124458

Szia!
Nem árt nézelődni a neten, de sztem ha nem foglaltok előre szállást, akkor is lehet találni. Tavaly sem volt annyi turista itt, mint általában. Június közepén még alig lézengtek a parton... (Magyar szót meg kb. ha 3-szor hallottam egész nyáron.)
Kb. 40-50 euro/nap volt egy apartman.
Kassandra nagyon szép hely, a falvak viszonylag közel vannak egymáshoz, édemes bejárni mindet. (pláne 2 hét alatt)
Skala Fourka partja jó hosszú és homokos, Possidi inkább köves-kavicsos...
Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok (ha tudok). icon_smile.gif

# 296
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Casmir
Aktív fórumos
Aktív fórumos
461 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124564 Üzenet linkje2010-01-28 14:30:28  Válasz a #124542. hsz-ra Előzmény #124542

Köszönöm a válaszotokat!

Azt hiszem, akkor marad a helyszíni keresgélés és foglalás.icon_smile.gif
Jobban szeretem, ha a szállással is meg vagyok elégedve.icon_smile.gif)))

Jól láttam a google műholdtérképen, hogy azok a szép sziklás helyek inkább Sarti felett a narancsparton vannak, Kassandra területén inkább homokos elnyúló partszakaszok vannak?
Én jobban szeretem a kavicsos, sziklás, öblöket, mert sokkal tisztább, szikrázó.icon_smile.gif

# 297
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124567 Üzenet linkje2010-01-28 14:45:46  Válasz a #124564. hsz-ra Előzmény #124564

Szívesen!
Sithoniat nem nagyon ismerem (csak Sartit), de itt Kassandran homokos meg kavicsos partszakasz is van. Afitos (Athitos), Possidi, Pefkohori környéke kavicsos. Bár itt élek, azért az összes partra sajna még nem sikerült eljutnom... icon_wink.gif

# 298
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124576 Üzenet linkje2010-01-28 17:37:26  Válasz a #124564. hsz-ra Előzmény #124564

Én jártam a Narancs-parton. Gyönyörűek a homoksziklák, de olyan kristálytiszta vizet, mint Skala Fourkán, még életemben nem láttam!
Csodálatos partja van, és tudom, hogy az a 4 hét, amit ott töltöttem, nem elég belőle! Még visszatérek!
Fourka mellett még az is szól, hogy a görögök kedvelt nyaralóhelye, ahol nagyon szeretik a magyarokat. És ha a görög szeret egy helyet, az nekem jelent valamit. icon_wink.gif
Ami kicsit ellene szól, az az, hogy kicsit messze esik minden látványosságtól de, autóval, nem jelent gondot.

# 299
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Anic
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124633 Üzenet linkje2010-01-29 10:01:21  Válasz a #124576. hsz-ra Előzmény #124576

Csutek!
Ha netán tényleg visszavetődnél Skala Fourkara vmikor a közeli vagy távolabbi jövőben, szívesen meginnék egy kávét Veled/Veletek, dumcsizhatnánk... Kb. 10 km-re lakom S. Fourkától. Sajna itt nincs magyar rajtam kívül, úgyhogy örülnék a honfitársaim társaságának. icon_smile.gif

# 300
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#124634 Üzenet linkje2010-01-29 10:04:00  Válasz a #124633. hsz-ra Előzmény #124633

Megbeszéltük! icon_lol.gif
Ha arra járunk, mindenképpen jelzem előre! icon_lol.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 19 20 21   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu