Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16306
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Berry89

Aktív fórumos
Aktív fórumos
108 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237797 Üzenet linkje2016-03-24 11:31:55  Válasz a #237796. hozzászólásra

Szia!

Ennek:

http://www.hellasz.hu/forum/viewtopic.php?t=418

mikor várható frissítése?

# 16307
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237799 Üzenet linkje2016-03-24 12:05:16  Válasz a #237797. hozzászólásra Előzmény #237797

Amikor hazaérkeznek az idei első utazók és megírják a tapasztalatokat.
# 16308
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos

Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237808 Üzenet linkje2016-03-24 14:24:30 

na nem kell itt senkit sem győzködni szerintem, legalább kisebb lesz lenn a tömeg icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
# 16309
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Botocska

Aktív fórumos
Aktív fórumos
134 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237836 Üzenet linkje2016-03-26 07:28:19  Válasz a #237796. hozzászólásra Előzmény #237796

Imádom,amikor már ez a látvány fogad.
# 16310
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237843 Üzenet linkje2016-03-26 10:31:37  Idézet innen: #237771

Gabrilosz írta:
Rendben van, hogy még nincs szezon, de elég rossz "reklám" ez görögországnak hidd el. Most sem kellene hagyni, most kellene megmutatni, hogy urai a helyzetnek, mert ezzel csak azt érik el, hogy a turisták nagy része lemondja a következő napokban a görög nyaralását...


Egyetértek veled!
Én nem lemondom az utazást, már le sem foglaltam.( egyébként általában már novemberben, decemberben tudom hová megyek a nyáron)
Hitegetjük egymást, hogy majd a szezonra csinálnak valamit, de mit? Ha most nem tudnak mit kezdeni velük akkor a szezonban miért tudnának? Lehet, hogy nagyobb haszon a migránsok kompokkal történő szállítása, mint amit mi nyáron termelünk?

# 16311
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabrilosz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
281 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237845 Üzenet linkje2016-03-26 14:13:23 

Márpedig szerintem a szezonra rend lesz, az autóval utazók számára is (remélem). Ez a jól felfogott érdeke a görögöknek is... A nyaraló helyeken meg eddig se volt probléma és valszeg ezután sem lesz. Nincs mit tenni várjuk az első "fecskéket" mit mondanak, én már le nem mondom az biztos.
# 16312
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tapodyt

Törzstag
Törzstag
768 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237868 Üzenet linkje2016-03-29 07:20:27  Válasz a #237796. hozzászólásra Előzmény #237796

Ha az ember lemegy a játékboltba, nem baj ha nem felejti el hogy merről ment le mert ha elvéti az irányt, nehezen fogja megtalálni a kocsiját!! icon_sad.gif icon_sad.gif icon_smile.gif
# 16313
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox

Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237869 Üzenet linkje2016-03-29 07:24:38  Válasz a #237868. hozzászólásra Előzmény #237868

Sajnos többnyire már csak a Jumbo (játékbolt) üzemel, Athénba menet minden évben megállunk shoppingolni a gyerekeknek illetve általában beiktatunk autómosást is a mellette található mosóban.
# 16314
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kaliber

Aktív fórumos
Aktív fórumos
265 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237875 Üzenet linkje2016-03-29 18:10:23  Idézet innen: #237843

Csarlsz írta:

Hitegetjük egymást, hogy majd a szezonra csinálnak valamit, de mit? Ha most nem tudnak mit kezdeni velük akkor a szezonban miért tudnának? Lehet, hogy nagyobb haszon a migránsok kompokkal történő szállítása, mint amit mi nyáron termelünk?


Nem tudják kiválogatni a kompon hogy ki a menekült és ki nem, kit vigyenek el és kit nem, mivel útlevelet semmiféle iratot nem kérnek (szerintem nem is kérhetnek), aki megfizeti a viteldíjat akkor elviszik, vagy szerinted hogyan válogatnák ki őket ránézésre?

# 16315
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237876 Üzenet linkje2016-03-29 18:39:12  Idézet innen: #237875

kaliber írta:
Csarlsz írta:

Hitegetjük egymást, hogy majd a szezonra csinálnak valamit, de mit? Ha most nem tudnak mit kezdeni velük akkor a szezonban miért tudnának? Lehet, hogy nagyobb haszon a migránsok kompokkal történő szállítása, mint amit mi nyáron termelünk?


Nem tudják kiválogatni a kompon hogy ki a menekült és ki nem, kit vigyenek el és kit nem, mivel útlevelet semmiféle iratot nem kérnek (szerintem nem is kérhetnek), aki megfizeti a viteldíjat akkor elviszik, vagy szerinted hogyan válogatnák ki őket ránézésre?

Akkor nyáron sem tudják kiválogatni!

# 16316
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kaliber

Aktív fórumos
Aktív fórumos
265 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237877 Üzenet linkje2016-03-29 19:59:14 

Igazából az idézet kompos részére reagáltam, hogy gyakorlati szempontból hogyan valósítanák meg hogy ne ömöljenek a közeli szigetekre ezer számra a menekültek. Szerintem ha valaki nem a frekventált helyekre (pár törökökhöz afrikához közeli sziget, Athén) fog menni akkor remélhetőleg semmit sem fog érzékelni ebből a válságból(?)
Ha mégis gáz lesz az Evzoni határnál akkor egy másikon megyünk át icon_smile.gif autósoknak anno a benzinkutas sztrájk szerintem sokkal kockázatosabb volt mert ha nem tudsz tankolni akkor tényleg sehová sem tudsz eljutni és itt a fórumon nem írt olyat senki hogy az miatt nem tudott közlekedni.
Tavaly is média jól felfújta a dolgot mi menet kb: 6db menekültel találkoztunk, de csak azért mert Szabadkán keresztül mentünk visszafelé pedig egyel sem, remélhetőleg idén is így lesz icon_smile.gif

# 16317
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#237878 Üzenet linkje2016-03-29 20:24:52  Idézet innen: #237877

kaliber írta:
Igazából az idézet kompos részére reagáltam, hogy gyakorlati szempontból hogyan valósítanák meg hogy ne ömöljenek a közeli szigetekre ezer számra a menekültek. Szerintem ha valaki nem a frekventált helyekre (pár törökökhöz afrikához közeli sziget, Athén) fog menni akkor remélhetőleg semmit sem fog érzékelni ebből a válságból(?)
Ha mégis gáz lesz az Evzoni határnál akkor egy másikon megyünk át icon_smile.gif autósoknak anno a benzinkutas sztrájk szerintem sokkal kockázatosabb volt mert ha nem tudsz tankolni akkor tényleg sehová sem tudsz eljutni és itt a fórumon nem írt olyat senki hogy az miatt nem tudott közlekedni.
Tavaly is média jól felfújta a dolgot mi menet kb: 6db menekültel találkoztunk, de csak azért mert Szabadkán keresztül mentünk visszafelé pedig egyel sem, remélhetőleg idén is így lesz icon_smile.gif


Mi is mentünk a kutasok sztrájkja alatt.. Annyi volt, hogy a Macedón határon elővettük a tartalék kannákat, és megtankoltuk azokat is icon_biggrin.gif A határ után meg a migránsokat ki lehet kerülni ha megint le akarnák zárni a határra vezető utat... A határ után Polikastronak ki kell jönni, és ki lehet kerülni az útzárt... Kicsit lassabb, de lehet haladni ...

# 16318
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391

Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237879 Üzenet linkje2016-03-29 20:28:27  Válasz a #237875. hozzászólásra Előzmény #237875

A talán legnagyobb és legjobb görög komptársaság tájékoztatása a weboldalukon, a felvetett témában:

Link

Mellesleg hajóznak a "kritikus", Lesvos és Pireusz közötti útvonalon is. A jegyárak 19, 36 és 45 €-ba kerülnek ezen a távolságon, személyenként. Mivel 1 kivételével, az összes komp csak Chioson köt ki útközben, ezért nehezen elképzelhető, hogy ezek az emberek "el fogják lepni" a környező szigeteket.

Illetve, még annyit fűznék hozzá, hogy eleddig, minden esetben meg kellett adni, vagy a teljes nevet, vagy vezetéknevet és a keresztnév kezdőbetűjét, a nemet, de egyes komptársaságok, illetve foglalási rendszerek az utas származási országának a megadását is kérték kompjegy vásárlása esetén. A helyszínen történő foglaláskor is be kellett mutatni az okmányainkat, igaz, lehet, hogy csak az adatok pontos rögzítése miatt. Online foglalás esetén pedig a foglalást igazoló e-mail mellett elkérték a személyazonosító okmányokat is a jegy személyes átvételekor.

Anikó

# 16319
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391

Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#237882 Üzenet linkje2016-03-29 22:26:35 

Még egy gondolat, ha megengeditek...icon_smile.gif

Nos, szóba került a komptársaságok, illetve, közvetve a görög állami büdzsé javára megmutatkozó haszon, amely a menekültek hajóztatásából ered. Amely, az előbbiekben felvetett kérdés alapján, talán lehetséges, hogy nagyobb volumenű, mint a teljes görög GDP kb. 7%-át jelentő turizmus bevételei.

Az alábbi cikk a Bank of Greece által kiadott, a tavalyi, turizmusra vonatkozó statisztikai adatokon alapul. Eszerint, 2015-ben 23,6 millió beutazó turistát számláltak, az idegenforgalmi bevételek pedig 14,1 milliárd €-t tettek ki, amely az előző évhez képest 6%-os növekedést jelentett.
Csak azt szeretném ezzel jelezni, hogy ezen összeg túlszárnyalásához irdatlanul sok 45 €-s kompjegyet kellene, vagy kellett volna értékesíteniük a Samos/Lesvos-Pireusz útvonalon.icon_smile.gif

Itt lehet olvasni: Link

Anikó

# 16320
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
_core

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
14 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238129 Üzenet linkje2016-04-12 17:30:12  Válasz a #238091. hozzászólásra Előzmény #238091


Link


A fenti videot csak ezert osztottam meg, hogy legyunk felkeszulve arra ha Gorogorszagba utazunk barmi megtortenhet.Legyen B tervunk (Alternativ utvonal es eleg penzunk).En peldaul annal a benzikutnal ahol satortaboroznak ott szoktam reggelizni tankolni.Az utakat szerintem nem kell lemondani csak olvassatok az autos forumokat is indulas elott onnan tudjatok a legtobb infot beszerezni (autoval gorogorszagba).En junius 20-an tervezem az indulast Lefkadara szokas szerint szallast a helyszinen intezem igy reszemrol sajat infoval az utvonalrol csak akkor tudok nyilatkozni.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1087 1088 1089 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu