Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 18376
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Tapody

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247127 Üzenet linkje2018-03-19 21:17:28 

Lefkadán szoktam aludni, reggeli komppal át, így frissen lehet rácsodálkozni Kefaloniára, kis séta Fiskardóban ,egy jó csobbanás Emblizin,..csodálkozás Assosra,Myrtosra majd irány a szállásra.
# 18377
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247128 Üzenet linkje2018-03-20 06:23:51  komp.

hosz a lényeg ,de elég ha mondod a tipust s üti az árat. Amugy meg ugy se lényeg .A mienket kis autonak mondom és nem is tudom mik rövidebbek töle mégis közepes árat számol .. pl 26 rol indul s 36 ot szoktunt fizetni . Amugy a foglalással tavaly tapasztaltam az elötem levő Román autonak volt foglalt jegye ,ő volt az utolsó felált de szoltak hogy nem jó hagyja el a kompot és választotak egy kis autot ami felmehetett helyette .Egy 320cdi mercedes volt s ford fiestát ment helyére . Én általában első szoktam lenni nem is szoktam a sorba beállni Nydriben ,ahol a hajkat engedik vizre oda szoktam két auto fér el ott . S hátramenetben fel . S hogy mennyire állit a falhoz ,a kezem neépp hogy csak beférne az oldalához ,de legyen 5cm. Igy mindig szokott lenni aki meghuzza tavaly is volt s utána veszekedés hogy nem jól irányitott a matroz.Foglalni mindig foglalunk ,mihellyt fent van az a havi menetrend ,itt nincs semmi belőle ha nem érnénk oda .pl 10 kor induló. 9,15kor nyit a bodé nyolctól már gyülik a sor. 9,45 kor eladják a nem átvett foglalásokat. ahogy adja a jegyet már mennek is fel az autok.Mindig szokott lenni busz és teherauto is .
# 18378
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cobir

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247129 Üzenet linkje2018-03-20 09:28:21 

Köszi Markibe
# 18379
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord

Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247130 Üzenet linkje2018-03-20 09:34:00  Idézet innen: #247104

mezzos írta:
Ásotthalom nálunk fix, mióta az 55-öst felújították, azóta még jobb. Csak a fakabátok azóta mindig kiállnak mérni.



Nem is annyira a mérés miatt vannak kinnt. A "migránshelyzet" miatt vannak kivezényelve, állandóan kinnt posztolnak, minden nap, éjjel-nappal. Néhány éve rendőrt sem lehetett látni a környéken, most meg az egész 55-ös tele van. Szegedre nem tud úgy lemenni az ember, h ne állítsák meg. szerencsére kezd egy kicsit lazulni mostmár a szigor.......

# 18380
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekete

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247134 Üzenet linkje2018-03-20 23:12:28 

Sziasztok! Új vagyok itt, pár hónapja olvasom a hozzászólásaitokat, köszönöm a hasznos infókat. Lehet, hogy elkerülte a figyelmem, de nem emlékszem, a szerb-macedon-görög autópálya pihenőknél ill. kutaknál fizetős-e a mosdó, érdemes vagy kell-e ezért helyi valutában fémpénzt vinni? Köszönöm.
# 18381
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62

Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247137 Üzenet linkje2018-03-21 06:55:54  :)

Szia
Nem fizetősek, Szerbiában pihenők toi toi, a kutakon normális tiszták.Viszont mi nem nagyon szoktunk meg állni Szerbiában Határtol 2óra alatt simán Belgrádon tul szoktunk jutni. Utána jön a hosszu szakasz majd Macedonia.Ott is szinte a végéig megyünk tankoloka egy 10 perces pihi és irány a görög határ . Általában hajnal van fél 3 -3 körül Átérve Görögországba üres ut nem nagy forgalom igy egy kicsit tempozok elkezd világosodni s erősődni a forgalom jó sok busz s auto . s az éjszakai fáradtság elmulik rolam ahogy feljött a nap. Van hogy még ahogy rámemegyünk az A2 re az Olympic -nál megállunk egy rövid pihire kis kávázás wc......... Utána már nem lesz semmi még pihenő se nagyon benzinkut egyáltalán Ioaninánnál pedig le az uj pályára. Ilyesmi egy éjszakai utunk.Nappal sokkal erősebb a forgalom valamikor kiprobáltuk ezt is de nekem nem vált be .Nem egyszer szaladtam bele dugoba ,Nem értük el a kompot. Meg egy csomó olyan ami nem tetszett . Kétségtelen az éjszaka fáraszto aki nincs hozzá szokva ,meg még az ut is hosszu annak inkább nappal ,átmeneti szállás .De pihenőben,benzinkuton soha ,mindig maradjon valaki az autoban ,s ne sok időt töltsünk ,Ha fáradtak vagyunk ne sajnáljuk azt a 15-30 eu-t reggel meg pihenten mehetünk tovább . Pestről .Görögországig 1000km körül kel gondolkodni. nem szoktunk helyi pénzt használni. Macedoniában mi forintos kártyát használunk direkt erre lett csinálva induláskor kb 30 ezerrel feltöltöm és ez elég szokott lenni a Macedoniai oda vissza tankoláshoz s ha veszünk valamit csokit élelmet. Aki cigi,pia az többel töltse amugy az árak jók csak ne vigyétek tulzásba,eddigi utunk sorrán a görög határon mindig csak intett hogy tovább .De sose lehet tudni

# 18382
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Melus16

Törzstag
Törzstag
1763 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247140 Üzenet linkje2018-03-21 12:44:20  Idézet innen: #247137

dodi62 írta:
eddigi utunk sorrán a görög határon mindig csak intett hogy tovább .De sose lehet tudni


Nem ám, tavaly fokozott ellenőrzés volt, amit a görögök jól fel is függesztettek a szezonra. icon_wink.gif Mi viszont csak szezon végén utaztunk és beleestünk egy ellenőrzési szériába. Nem csak hogy elkérték az igazolványokat, hanem meg is nézték. Sőt, a csomagtartót is megtúrták, valamint az összes ajtót kinyitva az utastérben is megtapogatták azt, ami a kezük ügyébe esett. Alaposan meg is lepődtünk, nem is értettük mit keresnek. A mi autónkba nem férne el még egy kisebb testű kutya sem, úgy hogy el van rejtve. icon_lol.gif Nem voltunk kivételek, minden járművet átnéztek, volt néhány félre állított is. Ja igen, mindezt befelé és így sikerült saját negatív belépési csúcsot döntenünk szeptemberben, hétköznap, éjjel.
Hogy erre az évre milyen ukázt adnak ki, majd kiderül. icon_wink.gif

# 18383
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dokeee1

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247144 Üzenet linkje2018-03-21 20:22:15 

Az autópályák mellett a nagyobb benzinkutak legalább olyan kulturáltak, mint itthon, többnyire teljesen jó kajáldák is vannak bennük, nem kell tőle tartani, a wc általában ingyenes.
# 18384
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo

Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247145 Üzenet linkje2018-03-21 20:35:56 

Szerbia és Macedónia, de főleg Szerbia semmivel nem elmaradottabb, mint Magyarország. Csak Mi szeretjük magunkat a nyugati országok színvonalába sorolni, pedig a nyugati országok szemében Mi is ugyanúgy Balkáni ország vagyunk...tetszik, vagy nem ez tény!
Szerbiában ugyanolyan kutak és vannak mint nálunk, a forgalmasabb helyen kulturáltabb és tisztább.

# 18385
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dokeee1

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
22 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247146 Üzenet linkje2018-03-21 21:18:22 

Várjá, én Nyugat-Európában rengeteg sokkal igénytelenebb benzinkutat láttam, mint a szerbiai autópályák mellett.icon_smile.gif
# 18386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekete

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247147 Üzenet linkje2018-03-21 21:45:12 

Köszönöm a tanácsokat, mi a család és a barátok miatt nappal megyünk, és igen "pisis" a kolónia ezért 2 óránként biztos meg kell állnunk. Eret vágok, hogy már a Szatymazi pihenőnél is be kell iktatnunk az elsőt, illetve ezért kell megszállnunk Bitolában, no meg kicsit tartok attól, hogy nappal az Evzoni határon nagy lesz a dugó mint ahogy írtátok, ezért inkább vállasztjuk a Niki-it.
# 18387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fekete

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247148 Üzenet linkje2018-03-21 21:51:22 

Elég csak az oszták A1 re gondolni. Ott történt, hogy este pihenőnél kiszállva, rögtön egy emberi állat álltal készìtett és műgonddal az út közepére lehelyezett "aknára" sikerült lépnem. Persze azt követően nem lett szerencsém... icon_surprised.gif
# 18388
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord

Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247149 Üzenet linkje2018-03-21 22:23:07  Idézet innen: #247147

Fekete írta:
Köszönöm a tanácsokat, mi a család és a barátok miatt nappal megyünk, és igen "pisis" a kolónia ezért 2 óránként biztos meg kell állnunk. Eret vágok, hogy már a Szatymazi pihenőnél is be kell iktatnunk az elsőt, illetve ezért kell megszállnunk Bitolában, no meg kicsit tartok attól, hogy nappal az Evzoni határon nagy lesz a dugó mint ahogy írtátok, ezért inkább vállasztjuk a Niki-it.



Ezért megyek inkább mindig egyedül, sosem konvojban. Rettenetes nehéz összeigazítani a tempót, a megállásokat, főleg ha gyerek is van. A gyerek elalszik, a másik kocsinak meg kell állnia pisiszünetre, akkor a gyerek felriad, esetleg megviseli, akkor az engem is megvisel icon_biggrin.gif , és akkor mindenkinek rossz.
Én azt az 1000-1200 km-t egy megállással vezetem végig, kifejezetten zavar, ha állandóan meg kell állnom.............

# 18389
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2

Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247151 Üzenet linkje2018-03-22 10:39:36 

Sziasztok!

Tud valaki olyan élő linket, ahol meg lehet nézni hogy most aktuálisan hol van autópálya, hol nincsen. Természetesen mint a fórum ciméből is adódik - görög utirány érdekel.

# 18390
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo

Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247155 Üzenet linkje2018-03-22 20:12:28 

Én sem szeretek másokhoz igazodni, főleg a nyaralás alatt...mindig megállni, nem haladunk, nyugodtan utazni, ezek engem is idegesítenek oly annyira, hogy Én egyedül szeretek menni, akkor maximálisan rohanhatok és nem zavar senki az állandó nyugalommal, hisz a nyaralás nem erre való, nem a barátokkal és a családdal akarok egy nyugodt időszakot eltölteni, hanem az a lényeg. hogy minél előbb odaérjek !
Szeretek feszülten, megállás nélkül utazni, rohanni, oly annyira, hogy Én oda-vissza meg sem állok még tankolni sem icon_smile.gif

Így tudom élvezni a saját társaságom

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1225 1226 1227 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu