Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 19126
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsongo

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248692 Üzenet linkje2018-08-09 08:04:03 

Szisztok!

Tegnap este értünk haza Olimpic Beach-ről. 7.30-kor indultunk és 17 órakor voltunk Röszkén. Minden határ előtte 30-40 perc Röszke 2 óra és oltári fejetlenség. Fizető kapuk 2-5 perc kártyával fizetve. Macedoniában van egy pár km-es leterelés de csak hazafelé. Én ott tankoltam oda-vissza dieselt. A Szerb határ előtt van 3 kút is, ezeken kicsit várni kell mert mindenki itt tankol (kb 15 perc). Röviden ennyi ha van kérdés írjatok! Jó utat!

# 19127
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord

Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248693 Üzenet linkje2018-08-09 11:08:53  Idézet innen: #248691

decibeles írta:
accord írta:

Aki először utazik ekkorát, annak számít. Ha van már egy kis rutin, akkor tök mindegy.


Persze,most hogy van GPS icon_smile.gif lehet tudni hol "állnak a kapuk".
A térképes korszakba is ugyan ez volt,csak mentünk, mentünk ..egyszer csak ott volt a kapu
icon_wink.gif El sem tudtuk téveszteni. icon_smile.gif

"Kiss Laci" Jó a terv! icon_wink.gif
Jó utat!



Nem a koordinátákra gondoltam, hanem nagyjából milyen messze lesz, és hol mennyit kell fizetni. Ki szoktam előre számolni a pénzt a kapu előtt, és már nyomom is a kezébe, h haladjunk.

# 19128
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo

Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248696 Üzenet linkje2018-08-09 16:34:04 

Köszi Decibeles icon_smile.gif
# 19129
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ordas

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248697 Üzenet linkje2018-08-09 23:00:53 

Kedves Decibeles !

Ha pontos elolvastad volna a kérésemet,akkor láthattad velem is ez történt !

Csak a pontosság kedvéért,a benzinkút helye érdekelne !!

# 19130
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Decibeles

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248698 Üzenet linkje2018-08-10 07:20:48  Idézet innen: #248693

accord írta:


Nem a koordinátákra gondoltam, hanem nagyjából milyen messze lesz, és hol mennyit kell fizetni. Ki szoktam előre számolni a pénzt a kapu előtt, és már nyomom is a kezébe, h haladjunk.


Hiába..a rutin meg az évek! icon_wink.gif Nálunk is igy megy,a mitfárer adogatja a kezembe a zsetont.

# 19131
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Decibeles

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
35 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248699 Üzenet linkje2018-08-10 07:37:56  Idézet innen: #248697

ordas írta:
Kedves Decibeles !

Ha pontos elolvastad volna a kérésemet,akkor láthattad velem is ez történt !

Csak a pontosság kedvéért,a benzinkút helye érdekelne !!


Üdv Ordas. Pusztán a formaság kedvéért...
Ezt irtad,idézem / kimásoltam / :
" Mert velem is hasonló dolog történt sajnos !! "
A hasonló szó jelentése... : Fő jellemzőiben egyforma, mint egy másik személy, dolog, de nem pontosan ugyanolyan.
Vagyis a hasonlóból senki sem tudta meg mi is történt veled pontosan.
Tudod senki sem szereti ha kioktatják, főleg ha nincs is rá ok icon_wink.gif
Azért kommenteltem a témához mint írtam,elég sokan még csak most fognak elindulni a nyaralásra. Így, az ilyesfajta lehúzásokat jobb lenne nem megtapasztalni.

üdv.peti icon_wink.gif

# 19132
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emike

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248705 Üzenet linkje2018-08-10 21:59:10  Kétségbeesés

Sziasztok! Lehet, hogy nem ide vág a téma, de gondolom ebben a topikban van a legtöbb lehetséges érintett. Tegnap értünk haza családommal Gaiosból (Paxos) az úton minden rendben volt, határok szokásos (a legtöbb várakozás Ásotthalom 45 perc, de ez ilyenkor természetes). A csavar ott van, hogy a Bookingon lefoglalt (még februárban) szállást nem tudtuk elfoglalni, ugyanis a házigazda nem fogadott. Az érkezést megelőző délután üzent a Bookingon, hogy mikorra várhat minket. Válaszban közöltem vele, hogy a 16 órás komppal érkezünk. Erre válasz nem érkezett. Az odavezető úton jobban haladtunk így még a hajnali órákban üzentem neki a Bookingon, hogy változik az érkezésünk, a 11 órakor induló komppal érkezünk. Erre sem jött válasz.(Máskor is volt ilyen,hogy nem válaszoltak, így nem estünk kétségbe...) Odaérkezésünk után nagy nehezen megtaláltuk a szállást, de ott nem várt senki, a szállás pedig zárva volt. Felhívtam többször is, de folyton kinyomott. Végül egy görög számról sikerült vele beszélni és akkor közölte velünk, hogy nem tud fogadni mert kórházban van, keressünk másik szállást vagy menjünk haza. Az ideg ekkor nagyon belém állt, gondoltam én kerülök rögtön kórházba. Rögtön hívtam a Bookingot, 18 perces várakoztatás után lemerült a telefonom és nem tudtam velük beszélni. Kb 3 órás keresgélés után találtunk szállást (dupla áron). Még aznap (augusztus 1-jén) írtam a Bookingnak, máig sem válaszoltak. Ma itthonról felhívtam őket, röpke 13 perc után tudtam a hölggyel beszélni. A bookingos hölgy számlát várt volna tőlünk, hogy mennyi többletköltségünk keletkezett. Azonban mint ezt bizonyára Ti is tapasztaltátok, sosem adnak számlát a szállásadók, meg egyáltalán örültünk, hogy augusztusban, főszezonban kaptunk szállást ezen az apró szigeten, ahová foglalás nélkül nem is érkezik senki sem. Mivel nem kaptam számlát, így a hölgytől megkérdeztem, hogy ha utólag kérek számlát, és a szállásadó ezt elpostázza, akkor így mire számíthatok. Azonban a válasza felettébb elkeserítő volt, ugyanis kb. semmire, azt mondta, hogy így sem ígérhet semmit sem. Tehát a Booking mossa kezeit.
Kérdem én, hogy ha én utolsó pillanatban lemondom, bukom a teljes összeget, ha ők mondják le, akkor meg egyszerűen így jártam?! Odautaztunk 1500 km-t, átkompoztunk, majd egyszerűen menjünk haza, mert senki nem hajlandó semmit sem csinálni?! És ezek után annyi választ kapok, hogy máskor jobb értékelésű szálláshelyen foglaljak?!
Járt már így valaki? Ilyenkor mi a teendő? Vagy csak nyeljem le?!

# 19133
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Renault

Aktív fórumos
Aktív fórumos
426 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248706 Üzenet linkje2018-08-11 11:48:36 

Szia
Sajnos egyre többször hallani ilyen a bookingról.
De azért remélem jól telt a nyaralás. icon_smile.gif

Jó lenne ha valaki már a Booking ra is jobban rá nézne, valamelyik felügyeleti szerv !!!!
Bookingot és a szállás adót védik a jogaik ,de szállás foglalót mi védi és ki.

# 19134
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bosteve

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248708 Üzenet linkje2018-08-11 13:33:52  Válasz a #248705. hozzászólásra Előzmény #248705

Sziai! Írd meg ide, hogy melyik szállás volt az,legalább tudni fogjuk,hova nem kell nagyon foglalni.. Más: Ma reggel értünk haza Nei Poriból. Idén busszal mentünk,nem tetszett a kocsi hangja. Jobban jöttünk ki az idén az idővel,mint ha kocsival mentünk volna. Egészen a magyar- Tompa-határig. A határra értünk 03:30-ra. Elöttünk egy BG-és busz állt. Leszállították az utasokat,át a kapun,majd a busz átment a vonalon,felszálltak és kész. Azután hosszú szünet,kb 45 perc. S jöttünk mi. Leszálltunk,át a kapun,busz át a vonalon és kész. Tehát kaptunk majdnem egy órát a szervektől...köszünjük!!!! Kifelé is ez volt Röszkénél. Szóval köszönjük!!!!!
# 19135
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Emike

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#248710 Üzenet linkje2018-08-11 22:26:38 

Sziasztok! A szállás neve Agirovoli, Gaios. Annyit elértem, hogy a Booking törölte,nem lehet oda foglalni (magam is próbáltam kíváncsiságból). Ezt eltekintve a nyaralás szuper volt. Gyönyörű sziget Paxos. Gaios utcácskái nagyon hangulatosak! A sziget tele rengeteg kicsi öblökkel. A szigetet érdemes körbe hajózni. Antipaxost szintén érdemes körbe hajókázni. Meseszép! Mindenkinek csak ajánlani tudom! (Főleg ha már bejártad a többi Jón szigetet)
# 19136
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pontikos

Törzstag
Törzstag
1082 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248711 Üzenet linkje2018-08-12 10:51:26  Idézet innen: #248705

emike írta:
Azonban mint ezt bizonyára Ti is tapasztaltátok, sosem adnak számlát a szállásadók


Én azért igen sokszor kapok számlát. Ha pedig kérek, akkor minden esetben.
Máskor gondolj erre, bármilyen hasonló szituban, ahol nem a te hibádból plusz költségeid keletkeznek, és el akarod számoltatni, kérj számlát. Más tészta, ha a szállásadóval afféle haveri árban egyezel meg, akkor nyilván nem fog neked számlát adni (és nem is illik nagyon kérni).

# 19137
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord

Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248712 Üzenet linkje2018-08-12 18:55:02 

A bookingon szoktam én is foglalni, és most is kaptam mindhárom helyen számlát.
# 19138
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248713 Üzenet linkje2018-08-12 20:20:18  Idézet innen: #248683

accord írta:
celeron1 írta:
Szia ! a kérdésre nem tudok válaszolni, inkább csak kérdezném hogy ez miért fontos ? A sebesség miatt ?


A sebességhez miért kell koordináta?

Írtam már, h sehol nem mérnek átlagsebességet.
Csak normál trafikkal dolgoznak, meg menet közben autóból.


Azért senki se vegye ezt készpénznek, többeknek az a (drága) tapasztalatuk, hogy működik az átlagsebesség mérés.

# 19139
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord

Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248714 Üzenet linkje2018-08-12 23:29:15  Idézet innen: #248713

Triznyak írta:
accord írta:
celeron1 írta:
Szia ! a kérdésre nem tudok válaszolni, inkább csak kérdezném hogy ez miért fontos ? A sebesség miatt ?


A sebességhez miért kell koordináta?

Írtam már, h sehol nem mérnek átlagsebességet.
Csak normál trafikkal dolgoznak, meg menet közben autóból.


Azért senki se vegye ezt készpénznek, többeknek az a (drága) tapasztalatuk, hogy működik az átlagsebesség mérés.



De mutathatnál valami konkrétumot is. Mert végigkérdeztem az ismeretségemet is, meg itt a fórumon sem találkozott senki ilyennel.

# 19140
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248716 Üzenet linkje2018-08-13 10:52:22  Válasz a #248714. hozzászólásra Előzmény #248714

Azért van abban némi komikum, hogy tettél egy exkatedra kijelentést ami a hivatalos helyzettel ellentétes, de semmi "konkrétumot" sem mellékeltél, míg tőlem az ellenkezőjéről bizonyítékot vársz.
Komolyan gondolod?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1275 1276 1277 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu