Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16336
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos

Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238184 Üzenet linkje2016-04-15 09:46:53 

https://mydrive.tomtom.com/hu_hu/ (regisztrálni kell és akkor azt is mutatja, hogy milyen hosszú a sor és hány perc csúszás)

Ezt fogom szerintem használni vagy a Waze-t. (bár az nemtom mennyire mutatja arrafele a dolgokat) Állítólag a macedón kutakon elég jó a free wifi.

# 16337
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238186 Üzenet linkje2016-04-15 11:32:51 

Ha egy ennyire egyszerű feladatot sem tudnak a görög rendőrök megoldani, hogy ne engedjék eltorlaszolni az autópályát akkor bármi megtörténhet bármikor, bárhol.
Elég csak az elmúlt pár hónapban történteket emlékezetünkbe idézni.

# 16338
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Balazsh

Aktív fórumos
Aktív fórumos
465 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238187 Üzenet linkje2016-04-15 12:13:33  Idézet innen: #238181

Kepkypa írta:
Csarlsz írta:
Ha én félórára leparkolnák a leállósávban,. valószínűleg a rendőrség eltávolítana egy trélerrel.
Itt meg elfoglalják szinte az egész pályát.
Nem kellene ébresztőt fújni a rendőröknek, vagy azoknak akik rányitják őket?
Vagy azok a Görögök akik kiadják a házaikat, miért hagyják ezt?
Nekik mindegy, vagy csak nem tudunk róla, hogy tesznek is valamit?
Nem mindenki olyan bátor mint egyes fórumtársam és mi gyávák, kisgyerekkel, unokával nem megyünk mindenáron Görögországba.
És ez nem azért mert nem akarunk menni!


Most nem azért, De áruld már el mi a búbánatos dolog történhet ami miatt le kéne mondani egy nyaralást ? Miért kell félni a migránsoktól ? megtámadnak megölnek elveszik az autód..?? Kicsit nagyon túl van ez fújva a média kicsit nagyon eltúlozza a dolgokat... Szerinted majd a migránsokat ott fogják hagyni az út közepén, hogy a nyaralok ne tudjanak tovább menni ? Hagyjuk már icon_sad.gif Lószart , idén se lesz semmi gáz, de évek óta ez megy . Tavaly a válsággal riogatták az embereket, aztán érdekes minden volt minden boltban , pénzt is adott ki az automata stbb... Kint voltam múlthónapban Athénban.. Váltig állították hogy ellepték a várost a menekültek , aztán mi volt? kb 100-200 migránst láttunk a városban össze vissza... Pireusra is azt mondták hogy több ezer ott van.. Egy darabot sem láttunk, pedig körbejártuk a környéket rendesen.. A nyaralóhelyekre meg nem mennek, szigetekre nem tudnak bejutni, akkor mitől kéne félni ???

Kepkypa! Szerintem hagyd az egészet!
Van aki csak az (M1) médiáig lát. A személyesen megélt tapasztalatoknak nem hisz.
Jobb lesz ez így nekünk, hiszen kisebb lesz a forgalom. icon_smile.gif

Egyébként görögországi hír, hogy a magyar foglalások jelentősen visszaestek, míg a többi nemzet (román, bolgár, szerb, ....) foglalásai egy kicsit nőttek.....

# 16339
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238188 Üzenet linkje2016-04-15 13:27:22  Válasz a #238187. hozzászólásra Előzmény #238187

Hagyom is icon_smile.gif Én megyek ha kevesebben lesznek az nem baj... Több gírosz és szuflaki fog nekem jutni icon_smile.gif
# 16340
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csarlsz

Aktív fórumos
Aktív fórumos
420 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238191 Üzenet linkje2016-04-15 15:57:00  Válasz a #238187. hozzászólásra Előzmény #238187

Core videója nem az M1! Lásd, 16321 hozzászólás, amire reagáltam.
# 16341
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Balazsh

Aktív fórumos
Aktív fórumos
465 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238195 Üzenet linkje2016-04-15 20:51:13  Válasz a #238191. hozzászólásra Előzmény #238191

Valóban nem az. De mit látsz rajta, ami annyire megrémít?
A rendőr megállítja az autót, beszélgetnek, majd elmegy egy félpályás útlezáráson.
Most az út szélén sártak vannak, de lehetne ez akér egy baleset, vagy útépítés is.
Ért a videón valakit, valami atrocitás?
Én úgy látom, hogy NEM.

# 16342
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Fefe5255

Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
74 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238199 Üzenet linkje2016-04-15 21:38:23 

Szevasztok
91- ben kezdtünk Görögországba járni. Akkor igaz busszal a háború elején úgy indultunk haza, hogy a követségtől kértünk véleményt, hogy Románia vagy Szerbia felé induljunk e haza.Szerbia felé jöttünk, nagyon izgultunk, de nem történt semmi! 97-ben már szgk-val indultunk, egy elég elvetemült ötlettel Cacak-Pristina-Szkopje útvonalon a hegyek között, késő este érkezve némi izgalmak között Szkopjéba. Semmi atrocitás nem ért bennünket pedig Pristina abban az időben eléggé kiesett az idegenforgalomtól. Az elmúlt évben hazafelé júliusban már találkoztunk menekültekkel de csak az út szélén, még akkor nem is voltak túl sokan nem történt semmi, és a többi utazótól sem halottam eseményről. Az üdülő helyeken sem tudok róla, hogy lettek volna menekültek. Lehetséges, hogy jelenleg már feszültebb lesz a helyzet, és a hatóságok sem lesznek mindig urai a tömegnek.
A véleményem az, mindenki döntse el adott esetben milyen a stressz tűrő, kezelő képessége, mit vállal fel a család, a párja, és ezek után jól felfogott érdeketekben döntsetek. Egy dolog véleményt mondani, és más dolog százból egy esetben a felelősséget vállalni egy elromlott nyaralásért.
Más okból mi még nem döntöttünk az idei görög útról,de a migránsok miatt nem fogunk itthon maradni! Jó utat mindenkinek!

# 16343
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Retgyuri

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238219 Üzenet linkje2016-04-18 10:00:55 

Engem inkább a hazafelé való út foglakoztat a Görög-Macedon határ előtti 10-20 km-en belül. Kifelé nem gondolom, hogy különösebb probléma adódna, hisze arra nem akarnak menni migránsok. Viszont hazafelé irányba igen. Itt esetleg az enni-, innivaló és pénzhiányban lévő türelmetlen, elcsigázott migránsok - minden mindegy alapon - molesztálhatják az autósokat enni-, innivalóért és pénzért stb. Akár az autóban is kárt tehetnek, ha nem kapnak semmit. Lesz aki megfékezi őket? Hazafelé irányról nem nagyon látok információt. Vagy túl sötéten látom ezt a dolgot? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
# 16344
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Berry89

Aktív fórumos
Aktív fórumos
108 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238220 Üzenet linkje2016-04-18 10:19:22  Válasz a #238219. hozzászólásra Előzmény #238219

nagy a sötétség.... icon_razz.gif
# 16345
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kepkypa

Törzstag
Törzstag
2074 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238223 Üzenet linkje2016-04-18 12:21:46  Idézet innen: #238219

retgyuri írta:
Engem inkább a hazafelé való út foglakoztat a Görög-Macedon határ előtti 10-20 km-en belül. Kifelé nem gondolom, hogy különösebb probléma adódna, hisze arra nem akarnak menni migránsok. Viszont hazafelé irányba igen. Itt esetleg az enni-, innivaló és pénzhiányban lévő türelmetlen, elcsigázott migránsok - minden mindegy alapon - molesztálhatják az autósokat enni-, innivalóért és pénzért stb. Akár az autóban is kárt tehetnek, ha nem kapnak semmit. Lesz aki megfékezi őket? Hazafelé irányról nem nagyon látok információt. Vagy túl sötéten látom ezt a dolgot? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Túl sötéten látod icon_surprised.gif Megvan rá az esély, hogy se oda se vissza egy darab migráns se fogsz látni az úton.. Itthon meg majd csodálkozol, jé nem kicsit van ez a dolog felfújva....

# 16346
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Csá

Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238224 Üzenet linkje2016-04-18 12:40:50 

Próbálnak rendet csinálni: http://www.blikk.hu/aktualis/k.....ol/nv35w8l
# 16347
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Robcsi03

Aktív fórumos
Aktív fórumos
160 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238248 Üzenet linkje2016-04-18 18:55:48  Válasz a #238219. hozzászólásra Előzmény #238219

Több pénzük van a migránsoknak mint nekünk, azért biztosan nem fognak "zaklatni". Kaját meg nem fogadják el mástól. Tavaly csak a görög határ előtt láttuk őket pihenni az út szélén.
# 16348
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
KissLaszlo

Törzstag
Törzstag
1068 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238341 Üzenet linkje2016-04-24 18:06:36 

Hogy állnak az építkezések a szerb és makedón utakon?
# 16349
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Saturn

Aktív fórumos
Aktív fórumos
277 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#238344 Üzenet linkje2016-04-24 18:42:18  Idézet innen: #238223

Kepkypa írta:
retgyuri írta:
Engem inkább a hazafelé való út foglakoztat a Görög-Macedon határ előtti 10-20 km-en belül. Kifelé nem gondolom, hogy különösebb probléma adódna, hisze arra nem akarnak menni migránsok. Viszont hazafelé irányba igen. Itt esetleg az enni-, innivaló és pénzhiányban lévő türelmetlen, elcsigázott migránsok - minden mindegy alapon - molesztálhatják az autósokat enni-, innivalóért és pénzért stb. Akár az autóban is kárt tehetnek, ha nem kapnak semmit. Lesz aki megfékezi őket? Hazafelé irányról nem nagyon látok információt. Vagy túl sötéten látom ezt a dolgot? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Túl sötéten látod icon_surprised.gif Megvan rá az esély, hogy se oda se vissza egy darab migráns se fogsz látni az úton.. Itthon meg majd csodálkozol, jé nem kicsit van ez a dolog felfújva....


Tavaly lakókocsival mentünk Sartiba nyaralni, ebből adódóan viszonylag lassan haladtunk. Migránsokat -akkor, amikor Bp-en a Keleti pu. tele volt velük-alig láttunk út közben. A török vendégmunkások viszont olyan mocskot hagynak minden pihenőben maguk után, hogy nem győztük kerülgetni...Az autópályán egyáltalán nem láttunk gyalogló migránsokat, néhányat távolabb az úttól, de azok meg nem zavartak senkit. Az idén is megyünk.

# 16350
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos

Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#238348 Üzenet linkje2016-04-25 10:29:50 

Ha a Szerbia-Macedónia-Görögország útvonalon megyek, akkor ezek a kötelező felszerelések teljes listája?

- láthatósági mellény utasonként
- vontatókötél
- égőkészlet
- H matrica
- nemzetközi zöldkártya (biztosítótól)
- elakadás jelző háromszög
- eü doboz
(- poroltó, ha gázüzemű az autó)

Ezeken kívül előfordult valakinél, hogy mást hiányoltak az úton a rendőrök?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1089 1090 1091 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu