Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1089 1090 1091 ... 1324 1325 1326   >
Üzenet
  Mezzos | #238184 Üzenet | 2016-04-15 09:46:53 |
https://mydrive.tomtom.com/hu_hu/ (regisztrálni kell és akkor azt is mutatja, hogy milyen hosszú a sor és hány perc csúszás)

Ezt fogom szerintem használni vagy a Waze-t. (bár az nemtom mennyire mutatja arrafele a dolgokat) Állítólag a macedón kutakon elég jó a free wifi.
  Csarlsz | #238186 Üzenet | 2016-04-15 11:32:51 |
Ha egy ennyire egyszerű feladatot sem tudnak a görög rendőrök megoldani, hogy ne engedjék eltorlaszolni az autópályát akkor bármi megtörténhet bármikor, bárhol.
Elég csak az elmúlt pár hónapban történteket emlékezetünkbe idézni.
  Balazsh | #238187 Üzenet | 2016-04-15 12:13:33 | Idézet innen: #238181
Kepkypa írta:
Csarlsz írta:
Ha én félórára leparkolnák a leállósávban,. valószínűleg a rendőrség eltávolítana egy trélerrel.
Itt meg elfoglalják szinte az egész pályát.
Nem kellene ébresztőt fújni a rendőröknek, vagy azoknak akik rányitják őket?
Vagy azok a Görögök akik kiadják a házaikat, miért hagyják ezt?
Nekik mindegy, vagy csak nem tudunk róla, hogy tesznek is valamit?
Nem mindenki olyan bátor mint egyes fórumtársam és mi gyávák, kisgyerekkel, unokával nem megyünk mindenáron Görögországba.
És ez nem azért mert nem akarunk menni!


Most nem azért, De áruld már el mi a búbánatos dolog történhet ami miatt le kéne mondani egy nyaralást ? Miért kell félni a migránsoktól ? megtámadnak megölnek elveszik az autód..?? Kicsit nagyon túl van ez fújva a média kicsit nagyon eltúlozza a dolgokat... Szerinted majd a migránsokat ott fogják hagyni az út közepén, hogy a nyaralok ne tudjanak tovább menni ? Hagyjuk már icon_sad.gif Lószart , idén se lesz semmi gáz, de évek óta ez megy . Tavaly a válsággal riogatták az embereket, aztán érdekes minden volt minden boltban , pénzt is adott ki az automata stbb... Kint voltam múlthónapban Athénban.. Váltig állították hogy ellepték a várost a menekültek , aztán mi volt? kb 100-200 migránst láttunk a városban össze vissza... Pireusra is azt mondták hogy több ezer ott van.. Egy darabot sem láttunk, pedig körbejártuk a környéket rendesen.. A nyaralóhelyekre meg nem mennek, szigetekre nem tudnak bejutni, akkor mitől kéne félni ???

Kepkypa! Szerintem hagyd az egészet!
Van aki csak az (M1) médiáig lát. A személyesen megélt tapasztalatoknak nem hisz.
Jobb lesz ez így nekünk, hiszen kisebb lesz a forgalom. icon_smile.gif

Egyébként görögországi hír, hogy a magyar foglalások jelentősen visszaestek, míg a többi nemzet (román, bolgár, szerb, ....) foglalásai egy kicsit nőttek.....
  Kepkypa | #238188 Üzenet | 2016-04-15 13:27:22 | Válasz a #238187. hozzászólásra Előzmény #238187
Hagyom is icon_smile.gif Én megyek ha kevesebben lesznek az nem baj... Több gírosz és szuflaki fog nekem jutni icon_smile.gif
  Csarlsz | #238191 Üzenet | 2016-04-15 15:57:00 | Válasz a #238187. hozzászólásra Előzmény #238187
Core videója nem az M1! Lásd, 16321 hozzászólás, amire reagáltam.
  Balazsh | #238195 Üzenet | 2016-04-15 20:51:13 | Válasz a #238191. hozzászólásra Előzmény #238191
Valóban nem az. De mit látsz rajta, ami annyire megrémít?
A rendőr megállítja az autót, beszélgetnek, majd elmegy egy félpályás útlezáráson.
Most az út szélén sártak vannak, de lehetne ez akér egy baleset, vagy útépítés is.
Ért a videón valakit, valami atrocitás?
Én úgy látom, hogy NEM.
  Fefe5255 | #238199 Üzenet | 2016-04-15 21:38:23 |
Szevasztok
91- ben kezdtünk Görögországba járni. Akkor igaz busszal a háború elején úgy indultunk haza, hogy a követségtől kértünk véleményt, hogy Románia vagy Szerbia felé induljunk e haza.Szerbia felé jöttünk, nagyon izgultunk, de nem történt semmi! 97-ben már szgk-val indultunk, egy elég elvetemült ötlettel Cacak-Pristina-Szkopje útvonalon a hegyek között, késő este érkezve némi izgalmak között Szkopjéba. Semmi atrocitás nem ért bennünket pedig Pristina abban az időben eléggé kiesett az idegenforgalomtól. Az elmúlt évben hazafelé júliusban már találkoztunk menekültekkel de csak az út szélén, még akkor nem is voltak túl sokan nem történt semmi, és a többi utazótól sem halottam eseményről. Az üdülő helyeken sem tudok róla, hogy lettek volna menekültek. Lehetséges, hogy jelenleg már feszültebb lesz a helyzet, és a hatóságok sem lesznek mindig urai a tömegnek.
A véleményem az, mindenki döntse el adott esetben milyen a stressz tűrő, kezelő képessége, mit vállal fel a család, a párja, és ezek után jól felfogott érdeketekben döntsetek. Egy dolog véleményt mondani, és más dolog százból egy esetben a felelősséget vállalni egy elromlott nyaralásért.
Más okból mi még nem döntöttünk az idei görög útról,de a migránsok miatt nem fogunk itthon maradni! Jó utat mindenkinek!
  Retgyuri | #238219 Üzenet | 2016-04-18 10:00:55 |
Engem inkább a hazafelé való út foglakoztat a Görög-Macedon határ előtti 10-20 km-en belül. Kifelé nem gondolom, hogy különösebb probléma adódna, hisze arra nem akarnak menni migránsok. Viszont hazafelé irányba igen. Itt esetleg az enni-, innivaló és pénzhiányban lévő türelmetlen, elcsigázott migránsok - minden mindegy alapon - molesztálhatják az autósokat enni-, innivalóért és pénzért stb. Akár az autóban is kárt tehetnek, ha nem kapnak semmit. Lesz aki megfékezi őket? Hazafelé irányról nem nagyon látok információt. Vagy túl sötéten látom ezt a dolgot? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
  Berry89 | #238220 Üzenet | 2016-04-18 10:19:22 | Válasz a #238219. hozzászólásra Előzmény #238219
nagy a sötétség.... icon_razz.gif
  Kepkypa | #238223 Üzenet | 2016-04-18 12:21:46 | Idézet innen: #238219
retgyuri írta:
Engem inkább a hazafelé való út foglakoztat a Görög-Macedon határ előtti 10-20 km-en belül. Kifelé nem gondolom, hogy különösebb probléma adódna, hisze arra nem akarnak menni migránsok. Viszont hazafelé irányba igen. Itt esetleg az enni-, innivaló és pénzhiányban lévő türelmetlen, elcsigázott migránsok - minden mindegy alapon - molesztálhatják az autósokat enni-, innivalóért és pénzért stb. Akár az autóban is kárt tehetnek, ha nem kapnak semmit. Lesz aki megfékezi őket? Hazafelé irányról nem nagyon látok információt. Vagy túl sötéten látom ezt a dolgot? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Túl sötéten látod icon_surprised.gif Megvan rá az esély, hogy se oda se vissza egy darab migráns se fogsz látni az úton.. Itthon meg majd csodálkozol, jé nem kicsit van ez a dolog felfújva....
  Csá | #238224 Üzenet | 2016-04-18 12:40:50 |
Próbálnak rendet csinálni: http://www.blikk.hu/aktualis/k.....ol/nv35w8l
  Robcsi03 | #238248 Üzenet | 2016-04-18 18:55:48 | Válasz a #238219. hozzászólásra Előzmény #238219
Több pénzük van a migránsoknak mint nekünk, azért biztosan nem fognak "zaklatni". Kaját meg nem fogadják el mástól. Tavaly csak a görög határ előtt láttuk őket pihenni az út szélén.
  KissLaszlo | #238341 Üzenet | 2016-04-24 18:06:36 |
Hogy állnak az építkezések a szerb és makedón utakon?
  Saturn | #238344 Üzenet | 2016-04-24 18:42:18 | Idézet innen: #238223
Kepkypa írta:
retgyuri írta:
Engem inkább a hazafelé való út foglakoztat a Görög-Macedon határ előtti 10-20 km-en belül. Kifelé nem gondolom, hogy különösebb probléma adódna, hisze arra nem akarnak menni migránsok. Viszont hazafelé irányba igen. Itt esetleg az enni-, innivaló és pénzhiányban lévő türelmetlen, elcsigázott migránsok - minden mindegy alapon - molesztálhatják az autósokat enni-, innivalóért és pénzért stb. Akár az autóban is kárt tehetnek, ha nem kapnak semmit. Lesz aki megfékezi őket? Hazafelé irányról nem nagyon látok információt. Vagy túl sötéten látom ezt a dolgot? Kíváncsi vagyok a véleményetekre.


Túl sötéten látod icon_surprised.gif Megvan rá az esély, hogy se oda se vissza egy darab migráns se fogsz látni az úton.. Itthon meg majd csodálkozol, jé nem kicsit van ez a dolog felfújva....


Tavaly lakókocsival mentünk Sartiba nyaralni, ebből adódóan viszonylag lassan haladtunk. Migránsokat -akkor, amikor Bp-en a Keleti pu. tele volt velük-alig láttunk út közben. A török vendégmunkások viszont olyan mocskot hagynak minden pihenőben maguk után, hogy nem győztük kerülgetni...Az autópályán egyáltalán nem láttunk gyalogló migránsokat, néhányat távolabb az úttól, de azok meg nem zavartak senkit. Az idén is megyünk.
  Mezzos | #238348 Üzenet | 2016-04-25 10:29:50 |
Ha a Szerbia-Macedónia-Görögország útvonalon megyek, akkor ezek a kötelező felszerelések teljes listája?

- láthatósági mellény utasonként
- vontatókötél
- égőkészlet
- H matrica
- nemzetközi zöldkártya (biztosítótól)
- elakadás jelző háromszög
- eü doboz
(- poroltó, ha gázüzemű az autó)

Ezeken kívül előfordult valakinél, hogy mást hiányoltak az úton a rendőrök?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 1089 1090 1091 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu