Autóval Görögországba
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 22 23 24 ... 1324 1325 1326   >
Üzenet
  Stani | #8407 Üzenet | 2006-06-10 20:59:44 |
Megy valaki augusztus végén Görögbe kocsival?
  Gabikir | #8433 Üzenet | 2006-06-11 22:07:31 |
Hello mindenki!

Érdeklõdni szeretnék, hogy ha kocsival megyünk Görögországba, milyen külön papírok/biztosítások kellenek az autóra. Illetve megköszönném még, ha a Makedón vízumról adnátok némi felvilágosítást, mivel elõttem már írták hogy hamarosan lehet hogy bevezetik.

Köszi!
  Sziacskat | #8439 Üzenet | 2006-06-11 23:42:37 |
Szia Gabikir!

A Macedón vizumhoz csak annyit, hogy junius 30-ig nem kell, de lehet, hogy utána bevezetik. A nagykövetségen-macedón/ azt mondták, hogy junius 15.-e után érdeklõdjünk, mert még nem biztos semmi, sõt lehet hogy meghosszabbitják a vizummentességet. Úgy hogy várjunk türelmesen!

Üdv!
  Rebeka | #8440 Üzenet | 2006-06-12 06:08:47 |
Gabikir!
Semmi más nem kell, mint általában külföldre. Forgalmi adott, ezen kívül vinni kell a zöldkártyát, amit minden biztosító vagy automatikusan ad a kötelezõ mellé vagy kérésre kiállít. Az utasbiztosításban azért nem árt megkötni olyan tételeket, hogy gond esetén hazahozzák az autót és az utasokat, ha nincs cascod akkor esetleg azt is kötni az utazás hónapjára. Nekünk soha nem volt rá szükségünk, de utastársainknak törték már össze az autóját egy másik országban az éj leple alatt. A nemzetközi biztosító nagyon korrekt volt, de görög tapasztalatom szerencsére nincs.

Találtam egy jó kis oldalt, ami ugyan semmi újat nem mond, de jól összeszedi a tudnivalókat: Kis autós utazási tanácsadó.
https://origo.hu/auto/uton/20060608irany.html
  Gabikir | #8446 Üzenet | 2006-06-12 11:29:03 |
Hello!

Köszi a sok infót! icon_smile.gif És még annyit, hogy Makedóniában a vízum bevezetését honnan lehet majd megnézni, mert írtátok hogy még nem biztos hogy lesz.
  HJudit | #8447 Üzenet | 2006-06-12 11:35:01 | Macedón vízumkérdés
Sziasztok!
Most beszéltem a követséggel, biztosat a vízummentesség hosszabbításáról júni 15 és 30 között tudnak mondani hivatalosan. Nem hivatalos info alapján viszont azt mondta a hölgy, hogy úgy tudja, hosszabbításra készülnek! icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Pénteken még telefonálok újra és értesítelek Benneteket, azután már én is csak kintrõl tudok érdeklõdni icon_cool.gif .
Jó készülõdést mindenkinek!
Judit
  HJudit | #8448 Üzenet | 2006-06-12 11:38:35 |
Gabikir!
Írtam a Közös utazás, szálláshely....topikban az autóval utazunk címû témához! Van Thessalonikiben macedón konzulátus, ha kinn kellene intézkedni visszajövõ vízummal kapcsolatban, ennek az elérhetõségét meg az athéniét is holnap mondják meg a bp-i követségen. Néhány héttel ezelõtti info alapján egyébként az egyszeri átutazó ára max 25 EUR fejenként.
Üdv
Judit
  HJudit | #8595 Üzenet | 2006-06-13 22:03:48 |
Autóval utazóknak még egy jó dolog eszembe jutott az útra. Ha nem fér el az utastérben a hûtõtáska, vagy ha abban a kintre szánt kaják vannak, igen praktikus a nagyobb üzletekben kapható - mirelitek hazavitelére szánt - hûtõszatyor a szendvicsek, innivaló tárolására. Nálunk bevállt. Teszek az aljára egy-két jégakut is és ez így egész úton kellemes hûvösön tartja az elemózsiát. Még akkor is jó, ha a tengernél csak egy-egy üveg vizet visz le benne az ember napozáshoz. A söröket, fiúk, azért nem említem, mert ugye azt mennyivel jobb a parti bárban, fagyasztott pohárból meginni - esetleg foci VB nézés közben..... icon_razz.gif
  Rebeka | #8598 Üzenet | 2006-06-13 22:16:29 |
A VB kinn jó buli! Mi a legutóbbi idején kinn voltunk éppen, a fiúk leültek egy-egy étterembe TV-t nézni a görögökkel, a végén már mindenkinek kérés nélkül hozták a szokásost! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif Egy-egy gólnál hihetetlen hangulat alakult ki. Csak azt bántuk, hogy a görögök gyöztes meccsénél már nem voltunk kinn. Hogy akkor mi lehetett ott.....

A hûtõszatyor azért is jó dolog, mert ha kiürül összehajtható, nem foglalja a helyet tovább. Ettõl függetlenül van nálunk hûtõtáska is, mert az azért jobban tartja a hideget, én oda szoktam berakni a gyógyszereket is, és jó szolgálatot tesz azon tárgyak utaztatására is, amelyek épségét nagyon óvni szeretném. Bár ez inkább hazafelé érdekesebb. Itt már az akunak nem sok szerepe van. icon_lol.gif
  HJudit | #8628 Üzenet | 2006-06-14 08:35:51 | MEGSZÜNT A VÍZUMKÉNYSZER!!!
Halihó Mindenkinek!
Egy perce beszéltem a Macedón Követséggel, nincs többé ideiglenes hosszabbítgatás, megszûnt a vízumkényszer!!! icon_lol.gif icon_lol.gif Teljesen hivatalos, pecsétes papírt kaptak róla. Nagyon kedves magyar hölggyel beszéltem, Sulyok Mónikának hívják.
Hát Mindannyiótoknak jó utat, lehet nyugodtan tervezgetni immár Macedónián át.
Üdv
HJudit
  HJudit | #8629 Üzenet | 2006-06-14 08:44:37 |
Rebi, mi is pont a múltkori VB idején voltunk kinn, Sartiban, a döntõ napján jöttünk hazafelé, ígyhát a gyõztes hangulatból kimaradtunk.... Az én párom törzshelyén is állandó szurkolótábor nézte a meccseket, csak szegény Dimitri - a pincér fiú - maradt le néha egy-egy izgalmas helyzetrõl... Görögül nem tudunk, de angolul egész jól elboldogultunk egymással, a szokásos köröket tényleg kérés nélkül hozták. Amikor megjelentünk, rögtön jött a szokásos "First Aid", ami egy pohárka tsipuro (így kell írni?) képében jelentkezett. Aztán néha elhangzott a kérdés: Can we have a second icon_wink.gif first aid? (vagyis: First Aid=elsõsegély, second first aid = második elsõsegély.....)
Bocs Jox, ez itt már Dumcsi kategória, csakhát Rebeka itteni beírására válaszoltam. Ha gondolod, tedd át.....
Üdv
HJudit
  Macedonia.lap | #8648 Üzenet | 2006-06-14 10:12:20 |
Reméljük, azért hivatalosan is kinyomják a honlapjukra. :) (Mert még nincs ott.) Köszi.
  Zeus | #8699 Üzenet | 2006-06-14 19:05:48 |
" Június 12-ei hatállyal a Macedón kormány megszûntette a magyar állampolgárok vízumkényszerét.
A Macedón Külügyminisztérium honlapján megjelent és a magyarországi Macedón Nagykövetség által is megerõsített információ szerint nem kell az országon való átutazáshoz és 90 napot nem meghaladó ott tartózkodáshoz vízumot kiváltani a magyar állampolgároknak. "

zeus
  Barbageorgopulosz | #8700 Üzenet | 2006-06-14 19:14:37 |
Csoki az élet! icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

Igaz, hogy mi tavaly is erre mentünk, ( még vízummal) de az idén legalább megmarad 105 euró. icon_lol.gif
Minden útvonalat kipróbáltunk már az eddígi 8 út alatt, ( Román - Bulgár;
Szerb - Bulgár; Szerb - Macedón ) de azért az utóbbi a legegyszerûbb és a leggyorsabb. icon_lol.gif
  HJudit | #8715 Üzenet | 2006-06-14 21:46:15 |
Kedves Rattila!
Lehet, hogy írtál privit nekem? A helyzet az, hogy értesítést kaptam róla, hogy üzenetem érkezett, de üres a fiókom. icon_cry.gif Küldj egy sms-t légyszi, beszéljünk-e az együttutazásról! icon_smile.gif
Üdv
HJudit
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 22 23 24 ... 1324 1325 1326   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu