Panteleimonas
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22798 Üzenet linkje2007-03-14 23:11:56 

Szerintem itt félreértés van, mert a topik azzal nyílt, hogy "Szeretnék egy új témát nyitni Neos Panteleimonasról. Hiszen a Világörökség csodálatos részeként tartják számon. " - de szerintem pont, hogy Palea Pant. az, ami a világörökség része és nem nea. De bocs, ha tévedek, csak ezt diktálja az értelem.
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22799 Üzenet linkje2007-03-14 23:12:00 

Módosítottam a témacímet. A képekhez írjatok címeket, akkor egyértelmû melyik hely...
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22800 Üzenet linkje2007-03-14 23:12:43 

bogobea írta:
Rengeteg képem van Paleos Panteleimonasról. Ha gondoljátok, csinálhatok belõle egy albumot, hogy a többiek is megismerjék


Gondoljuk!

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22801 Üzenet linkje2007-03-14 23:12:55 

Igen, Bea, légyszi csinálj albumot, engem érdekel és Katusnak külön köszönet, hogy felhívta a figyelmet erre a helyre. Jox, neked is köszi icon_smile.gif
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22804 Üzenet linkje2007-03-14 23:19:09 

"Das erste Mal, als ich in Alt Panteleimonas war, standen nur ein paar zerfallene Häuser dort. Doch jetzt komme ich aus dem Schwärmen nicht mehr raus. Die alten Häuser sowie der alte Vorplatz vor der Kirche in der Mitte des Dorfes sind fast alle restauriert. " - röviden a falut felújították...

"Rund um den Platz sind die alten Tavernen und das Kafenion eröffnet. Dort kann man wie früher essen und man bekommt echte griechische Küche. Allerdings sollte man etwas Griechisch können, da es keine Karten gibt und der Kellner einem nur sagt, was heute frisch in der Küche zubereitet wird. Wie zu Opas und Omas Zeiten halt. " - röviden: a fõtér körül újra megnyitották a régi kávézókat és tavernákat

"Ich selbst als Grieche fahre jedes Jahr nach Alt Panteleimonas. Es ist wirklich einen Besuch wert. Und die Aussicht erst von da oben auf die gesamte Bucht von Thessaloniki. An guten Tagen sieht man von dort selbst den heiligen Ort auf Chalkidiki. Ich sag nur, fahrt dort selbst mal hin." - és végezetül, emberünk maga is görög és minden évben odautazik ebbe a faluba, merta kilátás csodás a Thesszaloniki-öbölre. Szerinte ezt mindenkinek meg kell néznie egyszer.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
437 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22806 Üzenet linkje2007-03-14 23:21:09 

Bocsi mindenkitõl!
Nem akartam senkit vitára sarkallni.
De valóban mindkét települést jelöltem,meglehet rosszul,felcserélve.
De elsõsorban Paleo Panteleimonsaról szerettem volna új témát nyitni.
De jöhet az új,,Panteleimonas is.
Köszi az észervételt Bea!!!
Katus

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22807 Üzenet linkje2007-03-14 23:22:31 

"Authentic original style guest houses and traditional rooms to rent with stunning views await the visitor. Tavernas serve local food and wine with traditional flavours from a wide area, tasty snacks and Tsipouro made from the Arbutus berries of Olympus. It is a mere 6 kms. from the beach of Neo Panteleimonas where all the facilities of a seaside resort are available, such as restaurants, entertainment and tourist information.
"



Legutóbb vojandi szerkesztette (2007-03-14 23:23:17), összesen 1 alkalommal
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
437 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22808 Üzenet linkje2007-03-14 23:23:11 

Köszi Jox!!!
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
437 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22809 Üzenet linkje2007-03-14 23:24:38 

Andi!
Az utóbbit is kérlek tedd érthetõvé
Köszi icon_wink.gif

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogobea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22810 Üzenet linkje2007-03-14 23:27:31 

Paleos Pantaleimonas 700 m magasan az Olympos hegység keleti lejtõjén, Katerinitõl 43 km-re, Platamonastól mindössze 8 km-re fekszik. Az E75-ös autópályáról Platamonasnál letérve közelíthetõ meg. Autóval könnyedén megközelíthetõ. Parkolásra van lehetõség.
Nyáron az Olympos Fesztivál rendezvénysorozatába is bekapcsolódik.
Paleos Pantaleimonas a 15. sz-ban épült a hegyi falvak hagyományos makedón építészeti stílusában. Kis zegzugos, kõvel kirakott utcácskáit kétemeletes köszíntes házak övezik. Ezeknek az volt a jellegzetességük, hogy az alsó szinten laktak az állatok, mivel egyrészt meg kellett védeni õket éjszaka a vadállatoktól, másrészt pedig a helyszûke miatt így volt megoldható. Egyébként is kellemes megoldás volt ez, hiszen az alul lévõ istálló melegítette a felül lakókat.
A lakótér berendezése nagyon egyszerû volt. A fal mentén körpad futott végig, amelyet, ha felnyitottak, tárolóhelyként szolgált, napközben ülõalkalmatosság, éjszaka fekhely. Ebben az egy helységben élte a család a mindennapjait. Fõként fakitermeléssel, kézmûvességgel foglalkoztak.

Fõ nevezetessége az Agios Panteleimonas templom, amelyet Agios Nikolaos templomként is ismerünk. Egy legenda is fûzõdik hozzá. A 15. sz-ban szörnyû járvány pusztított a faluban. Ekkor a lakói úgy döntöttek, hogy elhagyják otthonaikat, és az erdõ barlangjaiban keresnek menedéket, amíg alábbhagy a járvány. Csak egy család döntött úgy, hogy itt marad. Bezárkóztak állataikkal, élelemmel a templomba. Amikor a többiek 3 hónap múlva visszatértek, épségben találták õket.
Azóta a templom szent hely. Betegek keresik fel a gyógyulás reményében. Ma is zsabadon látogatható, filmezhetõ.
Ezenkívül még egy 15. sz.-i iskolaépület (melyben ma kávézó mûködik) és egy a monda szerint 1000 éves, 3 törzsû platánfa látható.
Mindössze 9 éve vezették be a faluba az áramot, és nyilvánították mûemlékké. Azóta tartanak a restaurálások. Csak eredeti állapotának megfelelõen lehetséges felújítani a házakat.
Jónéhány hangulatos kis taverna, ajándékbolt található a kis utcákon megbújva. A kilátás a Thermaikosz-öbölre és az Olymposzi Riviérára csodálatos.
A Mythikas meghódítására vállalkozók nekivághatnak a közelbõl induló ösvényen is.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogobea
Aktív fórumos
Aktív fórumos
338 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22811 Üzenet linkje2007-03-14 23:30:07 

Bocs, ha kicsit bõ lére eresztettem. Nagyjából magyar szavakba öntve most ennyi jutott eszembe róla!

De ezek a tények, nagyon sok amit nem is lehet szavakba önteni, hanem meg kell tapasztalni. Paleos Pantaleimonast látni kell!!

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
437 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22813 Üzenet linkje2007-03-14 23:37:39 

Köszi Bea!
Katus

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22823 Üzenet linkje2007-03-15 08:18:12 

Szia Bea!

Végig néztem az albumot. Van egy újabb célpont a kirándulásainkhoz. Muszály megnézni ezt a gyöngyszemet.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
437 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22840 Üzenet linkje2007-03-15 13:35:05 

Sziasztok!
Nagyon jó Beának a tájékoztatója és a fotók is szépek.Igen erre a helyre gondoltam,amikor szerettem volna ezzel kapcsolatban új témát nyitni.A helyzet az,hogy kicsit vegyes az információ a neten, mert Paleos Panteleimonasról képek, Neos Panteleimonas címszó alatt több ízben is megjelennek.Még eddig sosem jártam ott,és eszembe sem jutott különbséget kereseni a Neos és a Paleo között,de az idén mindenképpen szeretném felkeresni ezt a helyet,remélem sikerül és akkor sok-sok képpel és infoval térek vissza a Hellasz fórumába icon_wink.gif icon_razz.gif
Katus

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#22841 Üzenet linkje2007-03-15 14:02:59 

Szia Bogobea!

Köszi, hogy feltetted a képeket, nagyon szépek. Ide muszáj lesz egyszer nekem is eljutnom (bár nekünk Észak-Görögországgal gondjaink vannak utazás szempontjából...).
Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 4 5 6 7 8 9   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu