Vourvourou
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 601
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erikatimea
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232748 Üzenet linkje2015-07-18 04:52:47 

Sziasztok! Két gyerekes család vagyunk, lányunk 10, fiúnk 8 éves, s az idén végre eljuthatunk Görögországba aug. 25-től. Nagyon türelmesen végigolvastam a topikot a 20. oldalig, számos jó infót találtam, s aztán megláttam, hogy a Titi neve alatt villog a börönd, három nap múlva indul Vourvouroura, s hamar előre ugrottam kérdezni icon_smile.gif Emailt írtam több szállásnak, eddig felelt az Anna Studio, a Vogiatzis és a Haus of Platanos, de ott csak a legkisebb szoba van, bemásolom a levélből: We have available at the moment one last single apartment one on the garden floor (single apartments are on the main building- with one bedroom with one double bed and one coutch (that can be enlarged for the second child). Az ár 70 euró/nap reggelivel négyünknek, vagy 60 euro reggeli nélkül. Ugyanez az Annaban napozóágy, reggeli stb nélkül 65 euró, a Vogiatzis pedig 35 eurót kér / éj a szállásra.
Kedves Titi, segíts, megéri a Haus Platanosba foglalni, ha kisebb is a szoba, mert jó a part? Végül is azt hiszem keveset ülnénk benn, többet a parton, nem lenne kibírhatatlan a kisebb lakrész. A másik kérdés, hogy ígértek ehhez a szálláshoz is napernyőt, napágyat. a képekből azonban azt láttam kb. 24 ágynál nincs több a parton. Akkor jut minden szállásnak két ágy legalább, vagy le kell foglalni őket kora reggel? (Ez sajnos Fekete-tengeri tapasztalat, mert ott ha nem mentem ki 6-kor a napozóágyat lefoglalni, hiába volt benne a szállásajánlatba kiadták pénzért külsős nem szállóvendégeknek icon_sad.gif )

Nagyon köszönöm a választ! Üdvözlettel,
Erika Timea

# 602
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232785 Üzenet linkje2015-07-18 17:20:33  Válasz a #232748. hozzászólásra Előzmény #232748

Szia Erika Timea!

Bizony-bizony, már csak 3-at (és én még egy picit) alszunk és kedden indulás!
A Vogiatzist nem ismerem, és nem is hallottam róla semmit. Az adottságai: mivel a falu közepén van gyalog is elérhető távolságban vannak a boltok ( a legnagyobb a szomszédban van), éttermek és emlékeim szerint a part sem rossz ott - de nem is a legjobb!
A Platanos és az Anna egymás közvetlen közelében van, szerintem ez a szakasz a legjobb az egész faluban, és össz Görögország szinten is a legjobbak között van az én értékrendem szerint. Mi már mindig erre a szakaszra foglalunk.
Hátrányuk: egy közepes bolt van a közelben, de az is kb. 500 méter, étterem csak autóval oldható meg ( kb. 3 km.) A halas és a zöldséges bejár az udvarra reggelenként.
A Platanos előnye, hogy közvetlenül a parton van, a kertben és a parton is vannak árnyékos részek is. Üzemeltetnek egy kis kávézót is, de zömében csak a saját vendégeik vannak. A szobák számához képest nem túl kevés a napozóágy, napközben is előfordul szabad, bár divat is letenni a törölközőt, ha hatkor nem is, de 9 körül nem árt. Az udvart és a partot folyamatosan takarítják, szép rendezett az egész. Pár éve a hugomék a kis apartmanban voltak, de csak 3-an. Ők jól elfértek, nem olyan kicsi az apartman. Van egy nagy, kb. 11- árnyékos terasz is hozzá, ott is sok időt el lehet tölteni. Az udvar is elég nagy, lehet szaladgálni, focizni, stb., és valóban olyan jó a part, a víz, hogy szinte egész nap ott vagyunk. Ha emellett döntetek érdemes kérni a reggelit, szerintem megéri az árát, elég sokféle étel/ital van svédasztalos rendszerben, bár minden nap ugyanaz a választék.
Az Annában nem voltunk, valóban tágasabb a szoba a leírás szerint. Nem közvetlenül a parton van, de pici távolságra van egy saját partszakaszuk ágyakkal, ernyőkkel. Tavaly Csabáék olvtársunk ott nyaralt, nem emlékszem rá, hogy írtak-e a bővebben az apartmanról, keresd meg privátban, ha jól emlékszem idén is Görögország a céljuk, biztosan előfordul a fórumon.
Ha nekem kéne választanom, akkor Platanos, Anna és jócskán lemaradva a Vogiatzis lenne a sorrend. Ez egyébként három ágyas studió a leírás szerint, és kissé gyanúsan olcsó, a faluban inkább az 50-60 euró az átlag.
Ha van még kérdésed írj nyugodtan, hétfőn kb. 15-ig sokat leszek gépközelben, utána már csak éppen benénézek friss infókért, illetve szerdától átteszem a székhelyem a második otthonomba.

# 603
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erikatimea
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232805 Üzenet linkje2015-07-18 23:24:54 

Köszönöm a gyors választ! Közben ma végigolvastam ezt a fórumot, s azt hiszem, hogy a Platanos marad, ha drágágbb is. Különben érdekesnek tűntek nekem az üdülő Ormos felé tartó kijáratánál megjelenő kis házak is, amik hosszabb időre bérelhetők, s kimondottan nagy csoportoknak. Talán jövőre sikerül barátokkal lenni, az idén négyesben leszünk csak, ízleljük Göröghont...aztán hozzuk a társaságot. Vasárnap este érkezik haza a férjem, így komoly fórumolvasmányos ismerettel, partismerettel rendelkezve fogom tudni vele is megbeszélni/véglegesíteni a dolgokat icon_smile.gif
A Vogiatzis nekem is gyanús, általában jártak úgy ismerőseink, hogy olcsó szállás során mindkét fél félreértette az ágyak számát... kellemetlen volt felárat fizetni megérkezéskor még egy ágyért. Ilyen szempontból korrektnek tartom a Platanost, hogy megírta, az ágy nyitható, gyerek elfér rajta. Amit még írt a hölgy s nem jeleztem, hogy az idén felújították a szállásokat náluk. Ez is jó jel.
A reggeliről nem mondanék le, szeretek lustálkodni reggelenként a vakációban, s ahogy a korán kelő fiam kimondaná, hogy éhes, megyünk is enni icon_smile.gif Ami érdekelne, hogy a reggeliben van-e kávé, s napközben kb. mennyibe kerül egy kávé, üdítő, s milyen ételárai vannak a helynek. Az ebédet megoldanám a szálláson, láttam lesz rá lehetőségem, persze itthonról úgy tervezem, hogy délben úgyis be kell vonulni, s akkor öszedobok egy meleg kaját. Vacsorázni meg kisétálunk erre arra, a Parisba is mindenképp. de érdekelne mennyiben áll a gyros, meg a görögös ételek, sajnos a gyerekeimet nem fogom tudni rávenni a halevésre, de mi a férjemmel kipróbáljuk. Ezért arra kérnélek, ha lehetséges az idei étel-gyümölcs árakról is tájékoztass minket, legyünk felkészülve anyagilag is.
Jaj, mennyit tervezgetek, látod még ott se voltam, s már elkapott a láz icon_smile.gif Nagyon várom, hogy jelentkezz még, s esetleg azt is megírhatod most hova mentek? Szép estét, s még egyszer köszönöm nektek ezt a hasznos fórumot, hihetetlen hiánypótló.
Minden jót! Erika Tímea

# 604
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erikatimea
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232806 Üzenet linkje2015-07-18 23:38:36 

Megnéztem még egyszer s tüzetesebben a Vogiatzis Studios képeit, hát a szoba pici, két ágy van benne, egy egyszemélyes, egy dupla, ami nekem nagyon kicsinek tűnt. A fürdőben pedig nincs zuhanytálca, csak a padlócsempe a zuhanycsap alatt. Valahol olvastam, hogy volt aki lavorral oldotta meg ezt a hiányosságot, de én máris kiábrándultam ebből a szállásból. Inkább fizetek többet, s emberibbek a körülmények, főleg a gyerekek miatt is. Ezt fontosnak tartottam elmondani, lőjetek le, ha túl sokat írok icon_smile.gif
# 605
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232814 Üzenet linkje2015-07-19 10:12:27  Válasz a #232805. hozzászólásra Előzmény #232805

Megpróbálok tömören válaszolni, mert melózok. A holnapi lesz az utolsó munkanapom, de bejöttem dolgozni, most csend van jobban haladok, mint holnap.

Szóval: biztosan az Anna, vagy a Platanos közül választanék. Ha kaptok máshonnan választ, akkor is inkább erről a környékről válasszatok. Azt ti tudjátok, hogy a kicsivel nagyobb szoba, vagy a közvetlen part és reggelizési lehetőség a fontosabb.
A Platanosban túl nagy felújítás nemigen történhetett, gyanítom, hogy festés, szúnyogháló csere és hasonló mértékű lehetett, de nem is volt szükség többre.
A reggelibe a szokásos hosszú kávé van korlátlanul. A fizetős kávé árát nem tudom, 1-2 alkalommal ittunk ott, nem vagyok egy árakra emlékezős tipus, de az biztos, hogy a normál éttermi árak környékén van. Én 25 éve Nescafét iszom otthon és a munkahelyen is, ennek állandó az íze és a minősége. A nyaraláson is ezt iszom, a saját csészémből és kanalammal mérve. Üdítőt sem nagyon vettünk ott (+10 lépés volt a hűtő, annyit megért). Az üdítők és a jégkrémek pedig nagyjából a bolti árak körül vannak. Megpróbálom neked meglesni szerdán, vagy csütörtökön, és azt is, hogy milyen étkezési lehetőség van ott a reggelin kívül (nem sok!). Az apartmanban nagy hűtő van, sütő és kétlapos villanyrezsó, a görög családok nagy főzőcskét szoktak rendezni. Van két közös grillező is. Általában mi is csak lazább ebédet szoktunk összeütni: tejfölös tészta, bolognai spagetti, gyümölcs, hideg kaja, néha elmegyek pár gyrosért. Vacsorára vagy ott grillezünk, vagy elmegyünk kajálni. "Elsétálni" nem nagyon érdemes vacsorázni, a legközelebbi étterem is 3 km! Ha a parton akarsz végigsétálni, akkor helyenként be kell menni a vízbe, sétány nincs, ha pedig az úton mennétek, akkor nem árt tudni, hogy nincs járda, a úttest változóan 5-8 m széles, kanyargós, és ezen zajlik a teljes autó, teherautó és gyalogos forgalom. Sajnos ez a falu nem a sétálásról szól. Mi kocsival szoktunk elmenni kajálni, és esetleg ott sétálunk egy keveset. Sétára jobb bemenni a környező városkákba: Sarti (kb. 30 km), Nikiti (kb. 15 km), Ormos Panagias (kb. 8 km), Neos Marmaras (kb. 35 km)
A gyümölcsök ára nem túl olcsó Görögországban, a házaló zöldséges sem sokkal a bolti árak alatt adja (mert akkor nem tőle venné a boltos), de az frissebb és jobb minőségű, mint a boltban. Halat is sokfélét árulnak, 7€/kg - a csillagokig.
Étel árak: Ebben sem vagyok jó: Gyros pitában2-2.5 €, tányérban talán 5-6€, egyszerűbb ételek (muszaka, stifató, szouvlaki 5-7€, a komolyabbak (vegyes grilltál, haltál, speciálisabb görög ételek 10-15€), a halak pedig akármennyi lehet a 10 - 50€ között fajtától függően.
Több jó étterem van, érdemes megnézni. Én azt az elvet vallom, hogy a patika, csili-vili helyeken nem szeretek enni, inkább az egyszerű helyeket választjuk, ahol inkább helyiek esznek. Ha végigolvastad a fórumot, akkor jó pár étteremről írtak az olvtársak, A Parisról is megoszlanak a vélemények, nekünk bejött, de tény, hogy hétvégén sokan vannak, alig győzik. Az, hogy mennyi pénzzel készüljetek, az erősen lehetőség és szokás függő. A sör és az üdítők 2-3 € körül vannak étteremben, 4 embernek összejöhet napi 15-20€ csak ebből. Ha nem a saját hűtőtökből üdítőztök és jégkrémeztek a szálláson, az sem kis összeg. Mi általában viszünk itthonról 1-2 zsugor szénsavas üdítőt, az kint sokkal drágább, csomagolt felvágottat, virslit (az is sokkal több kint), tejfölt (mert az nincs nekik). A nagyobb bevásárlást elintézzük a nagy boltban (Vourvourou supermarket, vagy Nikitiben a Lidlben) telerakjuk a hűtőt jégkrémmel, üdítővel,

sörrel, borral, és többnyire onnan élünk napközben. Az étteremben mindenki kap egy üdítő lehetőséget, utána víz van.
Mi most a Platanos szomszédjában leszünk egy tavaly kinézett magán háznál.
Na ez minden lett, csak tömény nem! Mostmár tényleg melózok, nem leszek kész, ha írogatok. Ha van még kérdésed írj, délután még felnézek!

# 606
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232815 Üzenet linkje2015-07-19 10:19:44  Válasz a #232806. hozzászólásra Előzmény #232806

Azt a szállást eleve 3 személyesnek hirdetik, a studiók ilyenek általában. A zuhanytálca a legtöbb szálláson nincs, kabin szerintem sehol. A nagy átlag, hogy kicsempéznek egy kis peremet, így nem folyik szét a víz. A fürdőszoba és a konyha sok esetben kisebb, zsúfoltabb, igénytelenebb és elhanyagoltabb, mint nálunk.
# 607
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erikatimea
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232833 Üzenet linkje2015-07-19 14:46:18 

Köszönöm a válaszod! Kitartást a munkában, s szép nyaralást!
# 608
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Barbika76
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232865 Üzenet linkje2015-07-19 22:18:15 

Sziasztok!
Mi szerencsesen megerkeztunk a Dimitros-ba penteken icon_smile.gif Az ido csodas, a tenger irdatlan meleg. A szallas teljesen jo, tenger kozel van, iszonyu mennyisegu kagyloval, a buvarkodas manias gyerekeimet ki se lehet imadkozni a vizbol.
Kulon halonk van egy kulon terasszal, az elso terasz is nagyon szuper, arnyekos, jo nagy. Itt meg zuhanykabin is van a furdoben icon_smile.gif Nekunk kimondottan tetszik, hogy a falu elejen, egy teljesen nyugis reszen vagyunk, csond, beke es nyugalom van.
Tegnap voltunk Sartiban es halat rebegtunk, hogy nem ide foglaltunk szallast. Par ora setalas, vacsorazas, vasarolgatas utan ugy ereztuk, hogy jaj de jo, megyunk haza icon_smile.gif Marmint Vourvourouba haza icon_smile.gif
Holnap megyunk motorcsonakot berelni, szoval nem bantuk meg, hogy erre a falura esett a valasztasunk.

# 609
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232886 Üzenet linkje2015-07-20 09:19:03  Válasz a #232865. hozzászólásra Előzmény #232865

Örülök, hogy minden rendben! Sartival mi is így vagyunk, jó, hogy van, kis időre nem rossz, de jó hazajönni Vourvourouba.
Ha minden igaz szerda déltől mi is ott vagyunk, majd sasolok, hogy látlak-e benneteket. Mi 14-en leszünk, könnyű lesz észrevenni bennünket.

Jó pihenést és szórakozást!

# 610
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabáék
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232930 Üzenet linkje2015-07-20 23:10:25 

Sziasztok!
Csak benézek néha még erre icon_smile.gif
Titi 68!
Jó utat nektek, szerdán mi is követünk benneteket csak egy kicsit tovább megyünk Marmarasba. Egy kis útinfónak az autós topicba nagyon örülnénk
Az Anna/Platanos között nehéz lenne választani.
Az annának hatalmas kertje van, de kb 3 percre van a parttól.
A platanos viszont közvetlenül a parton van.
Mi az Annában voltunk úgyhogy én ezt anánlom.
Jó nyaralást mindenkinek!

# 611
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232940 Üzenet linkje2015-07-21 09:47:08  Válasz a #232930. hozzászólásra Előzmény #232930

Szia Csabáék!

Ha minden igaz, akkor szerda kora délután be tudok jelentkezni egy útinfóval. Most úgy gondolom, hogy a 47-es úton megyünk (bár erős a lobbi az M3-M5 érdekében) és Röszkénél megyünk át.

# 612
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Beuci
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
3 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#232952 Üzenet linkje2015-07-21 13:46:20 

Sziasztok! 25- én indulunk Vourvourouba ,csak még nem tudjuk merre menjünk. icon_smile.gif Valaki indul 25-én?
# 613
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csabáék
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232992 Üzenet linkje2015-07-21 21:49:01 

Szia Beuci.
Szerintem M3-M5 röszke, szerbia, makedónia, görögország útvonalat válaszd, ha este mentek (mi akkor szoktunk)

# 614
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erikatimea
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
12 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233112 Üzenet linkje2015-07-23 08:28:54 

Köszi Csaba, választottunk, a Haus Platanos aug. 25-től. Ha valaki akkor épp a közelben lesz, írjatok, szívesen találkozunk másokkal is icon_smile.gif
Titi68 jó pihenést, aktív feltöltődést, örömteli együttlétet családoddal, barátaiddal! Mindenkinek szép nyaralást, bárhol is van! icon_smile.gif

# 615
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#233141 Üzenet linkje2015-07-23 11:52:54  Válasz a #233112. hozzászólásra Előzmény #233112

Szia!
Köszi a jó kívánságokat! Megérkeztünk! Eseménytelen volt az út. Jó az idő, meleg a tenger, hideg a sör, minden ok! A Platanosban kicsit tényleg be van süllyesztve a szobák egy része a bejáret felőli oldalon, de kivül van egy széles folyosó, és csak annak a fala érintkezik a földdel. A mostani szállásunk olyan, hogy a bejárat a kert szintjén van, de a konyha rész a másik oldalon kb. 1.5 méterrel a terepszint alatt van. Nem zavaró.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 40 41 42 ... 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu