Vourvourou
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 676
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
79kori
Aktív fórumos
Aktív fórumos
245 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245831 Üzenet linkje2017-07-31 22:16:16  Válasz a #245766. hozzászólásra

Koszonjuk szepen!icon_smile.gif
Millio halam uldozne, ha tenyleg ossze tudnank ezt hozni!icon_smile.gif))
Irok privit.

# 677
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adera
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245890 Üzenet linkje2017-08-04 10:01:35  Válasz a #245831. hozzászólásra Előzmény #245831

Szia!
Írtam Neked!

Jajj, már várom az estét ( a munkahelyemen:-( )
Végre indulunk!

# 678
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245891 Üzenet linkje2017-08-04 10:10:05  Válasz a #245890. hozzászólásra Előzmény #245890

Veszett irigy vagyok! Ráadásul nekem még 11 nap, ebből 6 meló. Pont jó lenne ma indulni, aztán 11 nap Lazarosnál, onnan meg 1 hét Törökország!
Lazarost üdvözlöm, Nektek pedig jó utat és nagyon jó pihenést, érezzétek jól magatokat!

# 679
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adera
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245926 Üzenet linkje2017-08-08 19:27:27 

Sziasztok !
Szerencsésen megérkeztünk Vourvouroura , kicsit stresszeltem útközben , mert a férjem úgy vezetett végig pihenő nélkül , hogy penteken19 óráig dolgozott .
Az apartmanunknál volt egy kis kavarodás , kisebb emeletit kaptunk ami azért problémás mert a kisfiunk korán fekszik és kb. minden mozdulatunkra felébred . Minden hajnalban szoktam futni 9-10 kilométert , de nem merek megmozdulni korán reggel, mert biztosan kipattan a szeme ha felkelek és öltözni/ mosdóba megyek. A férjem nem lenne hálás a reggel 6-kor rajta ugráló gyerekért icon_smile.gif
8 óra körül tudok indulni , hát mintha szaunában futnék...Kárpótlásul az utolsó 5 napra beköltözhetünk a 90 nm-és apartmanba❤️
Most nem olyan intenzív az esti élet Lazarosnál , szinte csak mi sütögetünk . ( a kisfiam által kifogott halat is

# 680
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adera
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245927 Üzenet linkje2017-08-08 19:36:46 

Jajj a fele lemaradt annak amit írtam , mert 3x fagyott le az oldal a telefonomon
# 681
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adera
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245928 Üzenet linkje2017-08-08 19:40:28 

Foglaltunk 2 napra motorcsónakot , 11-én a változatosság kedvéért Neos Marmarason.
Bérelt már valaki azon az oldalon ?
A Platanosnál kicserélték a stéget, lett egy új beach bar, egy nagyon kedves fickóval, aki ajánlott 3 eddig ismeretlen strandot , amiről többnyire csak a helyiek ismernek.
Sőőt Lazaros is mutatott egy pazar helyet ahova holnap megyünk . ( majd megírom hol volt, mert én nem jegyeztem meg

# 682
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#245935 Üzenet linkje2017-08-09 10:34:37  Válasz a #245928. hozzászólásra Előzmény #245928

Szia!
Örülök, hogy épségben megérkeztetek! Lehet, hogy Lazarosál is elfogyni a kezdeti lelkesedés? Vagy csak felhígult a csapat, és tele van"átlagos" vendégekkel.
Ez a jó Vourvourouban, (és az egész félszigettel), hogy annyira tagolt a partja és tele van kisebb-nagyobb öblökkel, aminek egy részét nem könnyű megtalálni, kell hozzá a helyiek segítsége. Voltunk mi is olyan öbölben, hogy a helyiek csak lestek, külföldit szinte sosem láttak ott. Mi Neos Marmarasba nem béreltünk csónakot, még bőven lenne mit felfedezni Vourvourouban is, pld. Sarti felé még csak 1-2 km-t mentünk eddig.

# 683
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246195 Üzenet linkje2017-09-09 08:14:05 

Szégyen ide vagy oda, de most látom, hogy tavaly nem írtam semmit a nyaralásunkról. icon_sad.gif A topik sem pörög úgy, mint régebben. :-/
2016 július elején-közepén voltunk Vourvouroun a fiamékkal és az 1 éves unokával. 2 autóval mentünk, így kényelmesebb volt. Szállást az indulás előtt kb. 1 hónappal kezdtünk keresgélni, a fiam talált is maguknak egyet (fontos volt, hogy a gyerek külön tudjon aludni) de nekünk már csak a második hétre volt hely. Úgyhogy mi úgy indultunk el, hogy nem volt szállásunk, de sebaj, majd ott...icon_smile.gif
Az odaúttal semmi gond nem volt, sem a határokon, sem a kapuknál. Predejánéba értünk kb. 22 órakor, ahol a meglehetős tömeg ellenére kaptunk szobát éjszakára. Másnap folytatva az utat, kényelmes tempóval, meg-megállva, késő délután érkeztünk Vourvouroura. Mire a fiamék is megérkeztek, addigra lett szállásunk nekünk is. Az első hetünket a falu két végén töltöttük. Mivel sokat olvastam ezt a fórumot, Titi68 írásai a „fülemben csengtek”. icon_smile.gif Nagy meglepetés nem ért. Nyugalom, csend, homokos part, langyos víz. icon_smile.gif Persze azért körbejártuk a környéket (ami szintén nem nagy meglepetés nekünk, hiszen az elmúlt 18 évben 4x nyaraltunk már a Halkidikin) Ám a fiaméknak és az unokának mindez új volt, s nagyon tetszett nekik. A Fava beach lett a kedvenc, oda többször visszamentünk.
Ami meglepett, mert ilyet még nem tapasztaltunk, hogy hét közben a sarki tavernában (ahol be kell fordulni a Paris felé) este 8-9 felé már alig tudtak valami ehetőt ajánlani nekünk. :-O Hétvégén más a helyzet, de akkor többen is vannak a faluban. A Parisban nem csalódtunk, tényleg jó. Többször ettünk ott. Valamint van egy giroszos hely, aminek a nevére már nem emlékszem, (a falu közepetáján) ahol annak ellenére többször giroszoztunk, hogy első nap hasmenésem lett az ottani mustártól. (vessetek meg, de imádom a görög mustárt. Furán néztek rám, mikor kértem, már akkor gyanut kellett volna fognom.) A kutya fosás elleni tablettája segített a dolgon, úgyhogy a továbbiakban nem kértem mustárt és a dolog megoldódott. icon_biggrin.gif
Az első heti apartmanunk https://nikana.gr/en/accommodation/sithonia/vourvourou/2318/vaso-rooms a Karidi beach felőli végén van a falunak. Úgy találtuk, hogy az utcán haladva azokat a teraszokat figyeltem, ahol nem látható élet jele. Az apartmant 50 eur/nap kaptuk, 6 személy elszállásolására alkalmas galériás. A második hetünkre a fiam által lefoglalt szállásunk a falu másik végén a http://www.gorgona-halkidiki.com/en/gorgona-villas , egy picike szoba, DE különálló konyha, ami nagyobb mint az enyém itthon, és csak én használtam. Így lettünk szomszédok az unokával. Mindez 42 eur/nap. A szálláshelyhez legközelebb eső partszakasz (gyalog 5 perc) homokos, csendes. A parton ott lehet hagyni a cuccokat, míg a gyerek az apartmanban sziesztázik.
Összességében: Vourvourou a kis és nagyobbacska gyerekes családokra van berendezkedve. Az apartmanházak udvarai gondozottak, és mindenféle gyerekjátékokkal felszereltek. A tavernákban is készültek a gyerekekre, mindenhol gyerekszék, esetleg ugrálóvár, kis játszótér. A part csendes, sehol egy tüpcibeach. icon_biggrin.gif A Karidi zsúfolt, de egynek jó volt. Az a két bolt (vagy 3 ? ) ami a faluban található, nagyjából megfelelő, ha valaki főzőcskézni szeretne. (mi alap dolgokból felszerelten érkeztünk – sonka, kolbász, szalonna – úgyhogy a lecsózásnak nem volt akadálya. A többit még odafelé és a hét közbeni barangolásoknál beszereztük)
Az utolsó 3-4 napot már egyedül töltöttük, mert a fiamék hamarabb jöttek haza, cserébe beköltözött a villába 3 szerb család (magyarajkúak) 6-7 gyerekkel és lett élet rögtön. icon_biggrin.gif
Vourvouroura talán megyünk még, hiszen a maga nyugalmával, csendjével nagyon vonzó. Azóta megszületett a második unoka is, úgyhogy jövőre talán nem is olyan elvetemült ötlet. icon_smile.gif

# 684
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246197 Üzenet linkje2017-09-10 13:19:28  Válasz a #246195. hozzászólásra Előzmény #246195

Szia Cofffos, régen láttalak! Hova lett a hátizsák, s a túrázás, na meg a vonatozás? Kicsit megdöbbentem, hogy unokád van, de hát Te sem fiatalodsz. Mennék én is Görögországba, de egészségileg - a dohányzás miatt - megrogytam, megöregedtem (74 éves vagyok), így maradnak a pár napos, rövidebb kiruccanások. Kicsit irigykedve nézem néha az ismerősök beszámolóit; sok emlék jut eszembe. Szerencsés vagyok, hogy időben körbejártam Görögországot, így nincs hiányérzetem, de azért mennék szívesen.
# 685
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Daranita
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246260 Üzenet linkje2017-10-28 14:24:43 

Sziasztok!

Jövő nyáron Vourvoura készülünk 6 felnőtt 2 kicsi gyerekkel.
Tudna valaki ajánlani szállást elérhetőséggel ,tengerhez közeli érdekelne.
Esetleg Lofos Vourvouru szállásról valaki tudna nyilatkozni??

# 686
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246263 Üzenet linkje2017-10-31 05:26:07  Idézet innen: #246260

daranita írta:
Sziasztok!

Jövő nyáron Vourvoura készülünk 6 felnőtt 2 kicsi gyerekkel.
Tudna valaki ajánlani szállást elérhetőséggel ,tengerhez közeli érdekelne.
Esetleg Lofos Vourvouru szállásról valaki tudna nyilatkozni??


Csak egy kicsit kell előrébb olvasnod, a tavalyi beszámolómban 2 szállás lehetőség is említésre került, linkkel együtt.
A Lofost én is nézegettem mikor még csak terveztük a nyaralást, végül elvetettük, mert eléggé kívül van. Mikor ott voltunk, akkor megnéztük élőben is, majd megállapítottuk, hogy tényleg kényelmetlenül kiesik, ráadásul a "főút" mellett van, ami nekünk kizáró tényező a forgalom zaja miatt. A partra kerülővel lehet lejutni.



Legutóbb Cofffos szerkesztette (2017-10-31 05:35:50), összesen 1 alkalommal
# 687
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246264 Üzenet linkje2017-10-31 05:34:41  Idézet innen: #246197

h.apci írta:
Szia Cofffos, régen láttalak! Hova lett a hátizsák, s a túrázás, na meg a vonatozás? Kicsit megdöbbentem, hogy unokád van, de hát Te sem fiatalodsz. Mennék én is Görögországba, de egészségileg - a dohányzás miatt - megrogytam, megöregedtem (74 éves vagyok), így maradnak a pár napos, rövidebb kiruccanások. Kicsit irigykedve nézem néha az ismerősök beszámolóit; sok emlék jut eszembe. Szerencsés vagyok, hogy időben körbejártam Görögországot, így nincs hiányérzetem, de azért mennék szívesen.


Nahát h.apci! :-O 74 év!!!! Ez igen. icon_smile.gif Valahogy mindig úgy gondoltam rád, mint egy 40-50-esre. icon_biggrin.gif
Szóval jah...nem fiatalodunk. :-/ Már nekünk sem megy nagyon a túrázás, főleg az én térdeim/forgóim miatt. Bár idén, a Pelionon megejtettük az első görögországi túrázásunkat is. icon_biggrin.gif Hegyről lefelé kb. 5-7 km. icon_wink.gif Hogy a vonatozás is meglegyen, felfelé vonattal mentünk. icon_biggrin.gif
Ritkán járok errefelé, a hsz-edet is csak most láttam meg. Odaát a Pelion csopiban is várat még a beszámolóm írása. :-/
Mielőbbi gyógyulást kívánok neked. icon_smile.gif

# 688
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246269 Üzenet linkje2017-11-02 07:48:07  Idézet innen: #246264

Idézet:
...Valahogy mindig úgy gondoltam rád, mint egy 40-50-esre. icon_biggrin.gif...

Ez kedves tőled, kár volt elárulni a korom. icon_biggrin.gif Utazzatok amíg tudtok, s minél többfelé, az örök emlék marad. Rákaptam újra a horgásznyaralásokra, abba nem fáradok ki. icon_biggrin.gif Örülök, hogy hallottam rólad!

# 689
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cofffos
Törzstag
Törzstag
669 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#247459 Üzenet linkje2018-04-18 15:00:23 

Idén nem készül senki Vourvouroura? ...rajtunk kívül?
Titi68, Adera, a Lazaros az a Platanos melletti apartman?

# 690
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Adera
Aktív fórumos
Aktív fórumos
115 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#247560 Üzenet linkje2018-05-07 13:09:38  Válasz a #247459. hozzászólásra Előzmény #247459

Szia!

Rég jártam erre, remélem mindenki tervezgeti az idei görögországi nyaralását!
Mi nagyon szeretnénk a szokásos augusztus eleji két hetünket a Platanos melletti apartmanban Vourvouroun tölteni! Jó ideje az a gondolat segít átvészelni a hétköznapokat, hogy hamarosan újra érezhetem azokat az illatokat amik évről évre elvarázsolnak és visszahívnak Görögországba:-)

Közben költözni és ház-felújítani fogunk, ez némileg bekavarhat, de imádkozni fogok hogy minden zökkenőmentesen haladjon!


Ti hol szálltok meg?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 45 46 47 48 49 50   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu