Polychrono
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 106
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csilla127
Aktív fórumos
Aktív fórumos
92 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#184927 Üzenet linkje2012-05-21 12:24:35 

Sziasztok!

Az én első görög nyaralásom is itt volt, Polichronon, 1999-ben. Kíváncsi lennék, mennyit változott azóta. Sajnos nem tudom mi volt az apartmanunk neve, illetve egyiket sem ismerem névről. Aranyos kis település, szép volt a partja is.

# 107
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabbica
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#192555 Üzenet linkje2012-07-31 14:10:44 

Sziasztok

Polykhrono-ba megyünk párommal, augusztus 17-án délután szeretnénk indulni Miskolcról.

A pár, akikkel utaztunk volna, végül nem tud velünk jönni, így marad két szabad hely a kocsiban. Egy nagyobb méretű autóval utaznánk, az útvonalunkon felvesszük a társainkat, nem kell feltétlenül miskolcról jönni

Ott leteszünk titeket a szállásotoknál (máshol is Chalkidikin), és 25-én szombaton felveszünk visszafelé.

# 108
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vargazoli
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
28 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#199226 Üzenet linkje2013-02-25 10:07:27 

Sziasztok ! Ha tudtok segítsetek nekem légyszi. Melyik irodával tudok Polychronoba utazni ? 1999-ben már voltam itt, de sajna elfelejtettem melyik irodával.
Előre is köszönöm.

# 109
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#207426 Üzenet linkje2013-07-23 12:52:00 

Halihó!

Volt valaki ez elmúlt 1-2 évben Polichronon?...mi most tervezzük és a bookingon keresztül foglaltunk, mert a Kassandrára egy utazási iroda sem igazán szervez...itt pedig nagyon sok lehetőség van, na persze majd utólag elmondom, mi a tapasztalat...de érdekelne, hogy milyen az élet mostanság ott...van e jó pizzázó..mennyire mélyül gyorsan a tenger..stb.

Aki tud valami írjon! icon_smile.gif

Mindenkinek jó nyaralást!

# 110
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Doktorlacko
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#207732 Üzenet linkje2013-07-26 15:13:31  Válasz a #207426. hsz-ra Előzmény #207426

Szia Pancsika!

Szóval 11 mesés napot töltöttünk a faluban. Egy percig sem bántuk meg, hogy Polychronot választottuk.

A szállást én magam kerestem és foglaltam, kb. 1,5 km-re a falutól. (Theramvos) Jó döntés volt, mert a központi strand rendkívül zsúfolt,szinte mozdulni sem lehet. De ha egy kicsivel arrébb mész, épp ellenkezőleg, nyugi van. A part homokos-kavicsos, a víz elképesztően tiszta. Mivel a lurkóimmal imádunk horgászni és könnyű-búvárkodni, ideális volt a Theramvos előtti szakasz. Egy sziklás-korallos sáv húzódik nem messze a parttól, csodás élővilággal. A víz viszonylag gyorsan mélyül, de az első néhány méteren sekély.

Kevés a magyar (nem is baj), sok a szerb. A helyiek kedvesek.

A faluban - főleg este - ahogy más üdülőhelyeken is nagy a nyüzsi, autóval nem egyszerű közlekedni, de bele lehet jönni. Vannak remek kajáldák, kedvencünk a parton a Viva étterem (szuper a muszakájuk és a tonhalas salátájuk) és egy pizzéria volt, aminek nem tudom a nevét, de egy család üzemelteti (apuka süt, a 4 gyereke felszolgál - aranyosak), szintén a parti sétányon van, egy nagy reklám-pizza díszeleg felette és egy nagy plazma tv-n zenecsatorna megy állandóan. Itt a giga carbonara pizzát és a palacsintákat (mexikói, csokis-kekszes, málnalekváros, banános-fagyis) kötelező megkóstolni.

Nagyobb bevásárláshoz javaslom a 2-3 km-re Haniotiban található Super Preis üzletet.

Ha érdekel még valami, szívesen válaszolok. Remélem Nektek is olyan jó lesz, mint nekünk volt!

# 111
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#207894 Üzenet linkje2013-07-29 11:29:51  Válasz a #207732. hsz-ra Előzmény #207732

Köszönöm szépen az információkat! icon_smile.gif A mi szállásunk a térkép szerint a falu szélén lesz (Nemo studio), remélhetőleg nem lesz annyira zsúfolt a part ott, de ha jól gondolom, keskenyebb a partja mint pl Nei pori...
Vannak szervezett utak..pl hajókirándulás? vannak vízisportok? Illetve kb milyenek az árak arra fele...giros, pizza, sör...
Megnéztem, nagyon szép szállásotok volt ! icon_smile.gif

# 112
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gabbica
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
29 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#207897 Üzenet linkje2013-07-29 11:41:01  Válasz a #207894. hsz-ra Előzmény #207894

Szia

Mi tavaly voltunk kocsival. A part keskenyebb Polichronoban, mint pl. Neos Marmaroson, Sartiban.

De kocsival pár km-t odébb menve csodás, szélesebb, alig látogatott partokat találtunk icon_smile.gif

Vásárolni mi többször átmentünk Pefchohiriba, de Polichronoban is isteni fagyi, sütik és gyros voltak.

Tavaly 2-2,50 volt a gyros, 1-1,20 a fagyi / gombóc.

Utazási iroda volt, de mivel mi autóval voltunk, nem vettünk részt szervezett programon.

# 113
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#208029 Üzenet linkje2013-07-31 08:30:23  Válasz a #207897. hsz-ra Előzmény #207897

Köszönöm szépen az információkat, én még tizen éve voltam és akkor nagyon tetszett a falu, csak ugye utazási iroda nem szervez nagyon oda utakat...de majd most meglátjuk icon_smile.gif
# 114
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Doktorlacko
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#208078 Üzenet linkje2013-07-31 22:06:26 

Többféle hajókirándulásra be lehet fizetni, de magad is bérelhetsz motorcsónakot.

Gyros 1,80-2,50 ojró, egy hatos csomag 1,5 literes ásványvíz 1,50, a sör és az üdítő viszonylag drága. Egy nagy családi pizza 10,90 az említett parti pizzériában.

# 115
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#208089 Üzenet linkje2013-08-01 09:58:57  Válasz a #208078. hsz-ra Előzmény #208078

Gondolom itt a sima vízre gondolsz, mert a szénsavas drágább szokott lenni mindenhol....tavaly Nei porin a sör is egész jó árban volt....a gyros szinte mindenhol ugyanannyi, de a pizzának jó ára van ahogy írtad..remélem finom is, mert a férjemnek ez volt az első kérdése van e jó pizzázó ott... icon_smile.gif

Köszönöm az információkat....majd én is beszámolok milyen is volt icon_smile.gif

# 116
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cápafagyi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
51 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#208444 Üzenet linkje2013-08-07 12:48:26 

doktorlacko!..és a többiek icon_smile.gif

Polichrono tényleg szép kis gyöngyszem, egy igazi szerb-macedon falu. A Haniotiban lévő Super Preis inkábbegy Metro-hoz hasonlító nagyker, azzal a különbséggel, hogy nincs pékárú meg sör és nem tűnt olcsónak tegnap, kivéve a metaxát meg az ásványvizet.
Az említett XXL pizzéria tényleg szuper jó lehet, már amennyit kívülről láttunk belőle. Hanioti még nyüzsgőbb, szebb főleg este van varázsa.
Látom, nem sokan választják úti célul Kassandrát, ezért nem írok hosszú beszámolót, de ha érdekel valakit valami, szívesen leírom.
Üdv CF

# 117
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Pancsika01
Aktív fórumos
Aktív fórumos
90 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#210337 Üzenet linkje2013-09-24 09:21:57 

Már lassan két hónapja, hogy hazajöttünk Polichronoból, és nekem is nagyon tetszett a falu. Bár készítettem egy kis beszámolót, de valamiért - azóta sem kaptam rá konkrét választ - nem tették közzé a beszámolók közé, így pár gondolat erejéig ide írom a tapasztalataimat. Először is amit kiemelnék, aki ezt az utirányt választja, illetve a Kassandrát, vagy egyéb olyan helyet, ami egy magyar utazási iroda ajánlataiban sem szerepel, azoknak ajánlom a www.booking.com-ot.....itt tetszőlegesen ki tudtam választani az időpontot, mi hétfőn indultunk így, és akár 8, 9, vagy 5 napra is tudtam volna foglalni, lehet nem újdonság, de nekem az volt, és így a jövőben biztos nem fogom untig lapozni a prospektusokat. Maga a hely gyönyörű, kicsi falu, nem túl nyüzsi, de szép, tiszta és rendezett. A partja váltakozó szélességű néhol keskenyebb, de vannak szélesebb részek is, ahol 6-7 sor napernyő is elfér. Bár mi főszezonban voltunk, nem tapasztaltunk tömegnyomort, a parton kényelmesen el lehetett férni, nem nyüzsögtek az árusok sem, egy nap kb 1-2vel lehetett találkozni. A partja hirtelen mélyül..mondhatni 3-4 méternél már nem ér e a lábunk, az elején szépen legömbölyített kavicsok sorakoznak, ami kicsit kényelmetlen elsőre, de aztán meg lehet szokni, de papucs nem kell, mert nem sérti fel a lábat...talán pont azért mert kavicsos, illetve durvább homokos (sóder)...a vize kristály tiszta, gyönyörű....az utóbbi évek (Stavros, Sarti, Nei pori) legszebb vizű települése, és ami még fontos, hogy az egy hét alatt talán ha kétszer voltak nagyobb hullámok, szóval az embernek olyan érzése volt mintha egy feszített víztükrű medencében lubickolna....nemhiába kapta meg a kék zászlót. Az árakban nem éreztünk drágaságot, jöttek, mentek a furgonos "termelők" átlag egy euró volt egy kiló szőlő, barack, a dinnyét néha saccra mérték, de belefért. icon_smile.gif Volt egy Doktor Polichrono hely, talán makedónok üzemeltették a lényeg, hogy jó áron lehetett finom gyrost meg miegymást enni....pl 10 euróért kaptunk két gyros tálat egy görög salátával és két 0,3 l dobozos sört. A fagyi a központi nagy fagyizóban 1 euro volt (persze két gömböt tettek rá) a Pizzák átlag 6 eurótól kezdődtek a giga mega volt 12 euró....Suvenirek is voltak szép számmal, pl a hűtőmágnes átlag 1 euro volt, egy szép normál matracot 6,5 euróért adtak..Szóval én kicsit meglepődtem az árakon, de lehet mi drágultunk a görögökhöz. Tény, hogy zömmel szerbek voltak, de én nem tapasztaltam negaítvumot itt, mindenki vigyázott a környezetére. Volt vízisport is és fakultatív program lehetőség- de csak szerb utazási iroda. Nekünk nagyon tetszett ez a kis falu, persze nem egy nagy nyüzsi hely, de pont elég annak aki kikapcsolódni vágyik, voltak itt is bárok ahonnan szólt a zene, meg élő zene is volt, de kimondott diszkó nem...mondjuk nekünk nem is hiányzott. Én tudom ajánlani ezt a kis falut mindenkinek! icon_smile.gif
# 118
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239292 Üzenet linkje2016-06-02 16:40:26 

Három éve senki nem járt erre? Na majd most én. Két nap múlva indulunk.
# 119
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erika57
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
7 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#239401 Üzenet linkje2016-06-06 15:26:19 

Ha lehetne szeretnék kérni egy kis beszámolót.Mi aug 18-án megyünk az Aeolsal.
# 120
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Molli
Aktív fórumos
Aktív fórumos
146 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#239406 Üzenet linkje2016-06-06 18:27:28  Válasz a #239292. hozzászólásra Előzmény #239292

Kedves Gudli,
látom, már ott vagytok, jó pihenést! Majd én is várnék egy pár sort, milyen volt a nyaralásotok.
Üdv/ Molli

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu