Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#197 Üzenet linkje2005-02-18 11:45:51  Kréta

Kérdések, vélemények, tapasztalatok Krétáról icon_cool.gif




Legutóbb Jox szerkesztette (2014-04-26 20:15:46), összesen 2 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Db07
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#231 Üzenet linkje2005-04-02 16:42:55 

Jaszu!

Chersinissosról szeretnék egy kis infót kérni, hogy milyen, mekkora ,illetve hogy kb mennyiért lehet kétszemélyes motort bérelni 1 vagy több napra. icon_question.gif

Elõre is köszönöm!

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#232 Üzenet linkje2005-04-03 10:42:17 

Írtam pár sort Herszoniszoszról az Infók oldalon.

A motorbérlés itt is kb ugyannyiba kerül, mint máshol, sõt, talán picit olcsóbb is, mert több kölcsönzõ is van. Pontos árat nem tudok mondnai.

# 4
Lacca
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#235 Üzenet linkje2005-04-05 12:52:42 

Szia, db07, és minden Kedves GÖRÖGFAN!

Kedves db07, mindenekelõtt köszönöm jókívánságaidat a nyaralásunkkal kapcsolatban, mi is hasonló jókat kívánunk Nektek!
Sajnos nem tudok mociárakkal szolgálni csupán autóárakkal, de sajnos azok is már 2 évvel ezelõttiek és ráadásul csupán 1 kölcsönzõtõl származnak. Mi a – számunkra szépemlékû – EUROTOURS-szal nyaraltunk Nyugat-Krétán, és az irodával kapcsolatban álló kölcsönzõ árait kerestem elõ. Persze tudom, hogy Neked motor kellene, de azok talán olcsóbbak, persze attól függ, mennyire komoly mocit szeretnétek bérelni. Igazán csak akkor tudom ajánlani a motort, ha egyébként itthon is motoroztok, mert hosszabb túrákon (Krétán mi jóformán csak ilyet szerveztünk magunknak) azért csak-csak biztonságosabb és kényelmesebb az autó. Evia és Korfu szigeteken mi is robogót béreltünk, és leírhatatlanul jó érzés volt kacskaringózni az utakon (legalábbis nekem, aki elöl ült), de szerintem Kréta egy kicsit más. Nagyobb, emiatt egymástól messzebb vannak a „népszerûbb” látnivalók, érdekességek és sajnos nem mindenki teheti meg, hogy kint tölti az egész nyarat…évet….életét… icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
Szóval szerintem nagyon kevés az amit meg lehet tekinteni nyugodtan 1 vagy 2 hét alatt Krétából! Persze ha nem mentek relatíve hosszú kirándulásra és inkább csak a szállásotok közelében szeretnétek nézelõdni, mindenképpen a mocit válasszátok. Kelet-Krétán is sokmindent meg lehet nézni, sokfelé lehet csavarogni, de gondolom ezt már nagyon jól tudjátok. icon_smile.gif
Bocsi, ha nagyon okoskodónak tûntem volna (mert visszaolvasva számomra egy kicsit úgy tûnt, ezért még egyszer BOCS! icon_redface.gif ), de elragadott a hév, nagyon mehetnékem van már!
Nem emlékszem, hogy írtad-e mikor mentek pontosan nyaralni, de ha esetleg mi korábban mennénk (júl.28.), és addig nem lesz más forrásból infód, megírom a mociárakat.
Autóárak Nyugat-Krétán 2003-ban:
1 nap 2 nap 3 nap 4 nap 5 nap 6 nap 7nap
Fiat Seicento, Suzuki Alto, Daewoo Matiz ;
42 75 97 115 135 163 180

Innentõl légkondisak:
Citroen Saxo, Hyundai Atos;
46 85 110 140 170 195 220

Fiat Punto, Citroen C3;
50 90 125 160 185 210 240

Na, jó sok helyet elfoglaltam! Bocsika!
Mindenkinek üdv., kitartás, nemsokára itt a nyár…
lacca

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#241 Üzenet linkje2005-04-12 12:58:06 

lacca,

Azért van itt a hely, hogy a Tiédhez hasonló írásokat itt olvashassunk... icon_cool.gif

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Db07
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#248 Üzenet linkje2005-04-16 09:24:10 

Üdv mindenkinek, neked is Iacca! icon_biggrin.gif

Mi elõbb megyünk mint ti, júl 21-én indulunk, úgyhogy pont váltjuk egymást. Ha esetleg ott lesz lehetõség rá, ha gondolod küldök privát emailt onnan, az aktuális helyzetrõl. Addig is marad az álmodozás és az üdvözlet!


Jaszu! icon_cool.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacca
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#258 Üzenet linkje2005-04-20 12:56:00  Moci + autó

Szia, db07 és Mindenki!

Talán mást is érdekelhet, de elsõsorban Neked írok db07. Kérdezted még korábban a mocibérlési lehetõségeket ill. árakat. Ha eddig nem találtál megfelelõ honlapot, nézd meg esetleg az "interkriti.org" oldalt. Ha bejött az oldal, azt hiszem bal oldalon találsz vmi "Car & Bike rent", vagy ilyesmi feliratot, ráklikkelsz és kiír majd "pár" kölcsönzõnevet városnévvel együtt. (Hersonissoson pl. a "ZAKROS TOURS" kölcsönzõt láttam.) Innentõl már minden egyértelmû, kiválasztod a kölcsönzõt, beírod mit szeretnél és mikor bérelni, és már jön is az infó az árakról.
Egyébként érdemes a településen jól körülnézni, mert amelyik kölcsönzõt az iroda ajánlja, az nem biztos, hogy a legolcsóbb. Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy pl. teljeskörû biztosítást adjanak, pl. bárhová mehess a mocival ill. autóval, meg ilyesmi. icon_confused.gif
Köszönöm, hogy gondoltál rám db07, megbeszélhetjük az emiles dolgot, bár szerintem emiatt nem kell a nyaralásotok alatt internetcafét keresgélnetek. icon_biggrin.gif
Sokkal jobb lenne, ha valaki (SZERENCSÉS icon_lol.gif ) esetleg még Nálatok is korábban nyaralna Krétán és hazatérve leírná a tapasztalatait mindennel kapcsolatban!!!

Üdv. mindenkinek: lacca

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Db07
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#454 Üzenet linkje2005-05-28 11:12:56 

Jaszu!

Köszi Iacca a címet már van valami viszonyítási alapunk. Már nagyon várom az utat ,gondolom ezzel nem vagyok egyedül icon_razz.gif
Már csak 2 hónap és repülünk! icon_cool.gif Addig is kitartás

# 9
Szöszi
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#455 Üzenet linkje2005-05-28 18:29:12 

Hali mindenkinek!

Érdeklõdnék hogy Krétán a Kalia Maria apartmanban járt e már valaki . Sürgõs infó kéne róla. Várom a visszajelzéseket. Köszi

# 10
Takiolga
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#457 Üzenet linkje2005-05-30 21:55:33  nyaralás

Sziasztok! Én rendszerint minden évben Krétán nyaralok 2 hetet. Ha valakinek szállás címek vagy autó kölcsönzõ cím kell tudok adni olyat ahol kedvezõ az ár. Ezeket célszerû elõre telefonon lebeszélni.
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Db07
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
9 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#461 Üzenet linkje2005-06-01 20:57:42 

Szia Takiolga és mindenki!

Nekem szükségem lenne címre ,motort szeretnénk majd bérelni kb 3 napra, Hersonossosra megyünk.
Elõre is köszönöm!

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cico
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
5 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#491 Üzenet linkje2005-06-09 11:00:06 

Sziasztok!

A párom és én július 14-én utazunk Krétára. Bevallom õszintén, hogy még nem volt idõm komolyabban utánanézni, hogy az "alap" látnivalókon kívül, mit érdemes megnézni.
Mi is szeretnénk autót bérelni, de én egy picit félek tõle, hogy mi van ha eltévedünk? Egyáltalán el lehet?
Tudtok olyan honlapot, vagy utikönyvet ajánlani, ahol korrekt térképeket lehet látni?
Természetesen, ha megjöttünk az árakat közzéteszem, amennyiben érdekel valakit.
Köszönöm elõre is!

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#492 Üzenet linkje2005-06-09 11:25:08 

Kréta szélessége kb 20 - 50 km váltakozik és 270 km hosszú. Nem könnyû eltévedni, de ha mégis sikerül, akkor is hamar meg lehet találni a helyes utvonalat. A sziget északi részén hosszában jóminûségû út halad végig, és a mellék utak is többnyire elég jók.
Autóbérlésnél szinte mindenhol adnak a kölcsönzõben térképet is, tehát nem kell külön megvenni.

Kréta néhány fontosabb látnivalója: Knossos, Chania, Iraklion, Rethimno, Agios Nikolaos, Samaria-szurdok, Phaistos, Matala, Kournas-tó, Lassithi-fensik, Vai, Elafonisi, Kato Zakros, stb.
Egyébként érdemes beautózni az egész szigetet, nagyon sok szép hely van a hegyekben és a nyugisabb tengerparti részeken is...

# 14
Tajtajacsak
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#544 Üzenet linkje2005-06-14 15:05:22  tajtajacsak@freemail.hu

Kréta...
Az örök szerelem. '96 óta járunk ide. Idén már a 7. alkalommal megyünk. Ammoudara. A központ. Innen könnyen elérhetõ minden látni való.
A Jox által közzé tett látnivalókhoz, még hozzá tenném a Kourtaliotiko szurdokat az Agios Nikolaos vízeséssel, Preveli-t, Vai-t.
Sajnos, vagy hála Istennek, azt az érzést nem lehet leírni, amikor a repülõgép földet ér a Nikosz Kazantzakisz repülõtér betonján és újra ott lehetünk. Haza megyünk!!!! Barátságos emberek, gyönyörû tájak, rég múlt történelem. Knossos-ba minden alkalommal elmegyünk. Hihetetlen érzés ott járni, ahol már 4000 évvel ezelõtt is jártak.
Kréta a Nagy Csiga, amely Keletrõl Nyugatra mászik a tengerben. Nagyjából az emberek is legalább annyira nyugodtak, mint egy csiga...
És a gyros-uk. Ha valaki igazán jót akar enni, akkor az Oroszlános kútnál Iraklionban van egy kis gyros-os, ott próbálja ki. +egy görögdinnyés fanta...
A többit majd késõbb!

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Nimi
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
16 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#546 Üzenet linkje2005-06-14 15:45:55  Re: tajtajacsak@freemail.hu

Majdnem elsírtam magam, amikor ezt olvastam! Az érzés nagyon "átjött". Én pont nem Kréta-fan vagyok, de így is megborzongtam! icon_smile.gif
És a dinnyés Fanta tényleg fantasztikus, de én imádom a rostos gyümölcsleveiket és a tejüket!!! De mennék délre...

tajtajacsak írta:
Kréta...
Az örök szerelem. '96 óta járunk ide. Idén már a 7. alkalommal megyünk. Ammoudara. A központ. Innen könnyen elérhetõ minden látni való.
A Jox által közzé tett látnivalókhoz, még hozzá tenném a Kourtaliotiko szurdokat az Agios Nikolaos vízeséssel, Preveli-t, Vai-t.
Sajnos, vagy hála Istennek, azt az érzést nem lehet leírni, amikor a repülõgép földet ér a Nikosz Kazantzakisz repülõtér betonján és újra ott lehetünk. Haza megyünk!!!! Barátságos emberek, gyönyörû tájak, rég múlt történelem. Knossos-ba minden alkalommal elmegyünk. Hihetetlen érzés ott járni, ahol már 4000 évvel ezelõtt is jártak.
Kréta a Nagy Csiga, amely Keletrõl Nyugatra mászik a tengerben. Nagyjából az emberek is legalább annyira nyugodtak, mint egy csiga...
És a gyros-uk. Ha valaki igazán jót akar enni, akkor az Oroszlános kútnál Iraklionban van egy kis gyros-os, ott próbálja ki. +egy görögdinnyés fanta...
A többit majd késõbb!

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
1 2 3 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu