Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7216
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hidalgo
Törzstag
Törzstag
570 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235482 Üzenet linkje2015-09-12 13:46:15  Válasz a #235481. hozzászólásra

Számoltál az 1 óra időeltolódással is? icon_smile.gif
# 7217
Kijelentkezve--
-törölt nick 10391
Aktív fórumos
Aktív fórumos
179 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235483 Üzenet linkje2015-09-12 15:21:09  Válasz a #235481. hozzászólásra Előzmény #235481

Szia Erika!

Bizony az időeltolódás az oka a furcsa időtartamnak, ahogy Hidalgo is írta. icon_smile.gif

Autóbérléssel és helyi utazási irodákkal kapcsolatosan az utóbbi 6-7 oldalon jó néhány, személyes tapasztalaton alapuló ajánlás és link is található. Ha az ismerőseid átböngészik ezeket, minden bizonnyal találnak a preferenciáiknak megfelelő helyi céget.
Természetesen a legrugalmasabb mód az autóbérlés, hogy felfedezzék a szigetet. De a buszközlekedés is kiváló. Úgy gondolom, hogy amennyiben ki tudnak és mernek lépni az utazási iroda által kínált "komfortzónából", sokkal olcsóbban és sokkal többet látnak, tapasztalnak ebből a csodás szigetből. Igaz 1 hét nem túl sok a felkészülésre, de van pár informatív és gyönyörű oldal kedvcsinálónak, amit ennyi idő alatt is át lehet nézni:

www.kretasziget.hu (itt a linkek alatt elérhető Viizo fantasztikus, magával ragadó leírása)
www.verkatravel.com

A buszközlekedéshez a helyi busztársaság oldala: www.bus-service-crete.com
Egy szónak is száz a vége, szerintem nyugodtan hagyják ki a Neckermann méregdrága fakultatív programjait és próbálják meg egyénileg felfedezni a szigetet, vagy jobban mondva azt a részét, amit ennyi idő alatt be tudnak járni.

Anikó

# 7218
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Rollo
Törzstag
Törzstag
1558 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235485 Üzenet linkje2015-09-12 15:38:56 

és még egyszer előkerült a repülési idő közötti különbség. icon_smile.gif
# 7219
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Erinet
Aktív fórumos
Aktív fórumos
269 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235486 Üzenet linkje2015-09-12 16:28:34 

Köszönöm szépen!

Eszembe sem jutott az időeltolódás icon_smile.gif csak az, hogy jártunk mi Egyiptomba menet a Jordániai kitérővel, 2 órával toldotta meg az utunkat.

# 7220
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235527 Üzenet linkje2015-09-14 22:20:57 

Sziasztok fórumozók! Megjöttünk Krétáról, megírtam a beszámolót és nem töltötte fel. Holnap újra írom. Nem tudom mi lehetett a baj icon_sad.gif
# 7221
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gudli
Törzstag
Törzstag
1067 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235529 Üzenet linkje2015-09-15 07:50:35 

Kedves Rebus!
Én is pont így jártam. A zakynthosi beszámolómat én sem tudtam feltölteni. Aztán megírtam word-ben és elmentetettem a gépemen, onnan pedig bemásoltam ide a fórumra. Aztán Jox segített. Innen feltette a beszámolók közé.

# 7222
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235531 Üzenet linkje2015-09-15 08:29:40 

Köszi Gudli, de én nem vagyok ilyen számítógép zseni, ezért megpróbálom újra. Csak azt sajnálom, hogy sokat dolgoztam vele. Remélem most sikerül.
# 7223
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235533 Üzenet linkje2015-09-15 10:21:00 

Sziasztok fórumozók! Elöljáróban annyit szeretnék, hogy a részleteket a szállásról, meg Agia Marináról kihagynám, mivel már sokan jártak itt a fórumtagok közül.Természetesen, ha kérdés van szívesen válaszolok. Mivel Skalaba csak aludni jártunk a célnak teljesen megfelelt. Itthon tervet készítettem arról, hogy mit szeretnénk megnézni, ehhez hálistennek sikerült is tartani magunkat.A széltől féltem a legjobban, de 5 napig teljes szélcsend volt. 3 napra autót béreltünk és mindjárt az első napon Balost vettük célba. Számomra ez tünt a legnagyobb megpróbáltatásnak, meg a gyerek miatt is így még frissen nekiugrottunk. Heten voltunk így mindenki navigált, perszehogy eltévedtünk és feklmentünk az első félszigetre, amit egyáltalán nem bántunk. Félelmetes kacskaringós utak korlát sehol, csak a mélység, előttünk a tenger a hegyek, szóval csodálatos kilátás. Fotók, aztán indulás Balosra. Egyébként folyamatosan eltévedtünk, mégis mindígt odaértünk ahova szerettünk volna, közben pedig fantasztikus látványban volt részünk a hegyi utakon. Balosra érve, izgalommal vártuk a látványt fentről. Háááát ezt leírni képtelenség ami fogadott, még mmindig borzongok ha felidézem. az egész napot ott töltöttük, meleg volt a víz semmi szél, gyönyörűség... A felfelé vezető út az próbára tett nagyon. alig bírtam, majdnem rosszul lettem, de megérte. Nem nagyon ajánlanám gyalog inkább hajóval. Éppen esküvő volt és a menyasszon fehér ruháben kezében a cipője vöröslően lemenő nap, jöttek le a lagúnába. nagyon romantikus, minden leány álma. Második nap Elafonissibe autóztunk, természetesen ismét eltévedtünk, mint egy olasz család, mindenki tudta a helyes utat, aztán mégse. Hatalmas hegyek, hegyi kecskék, megint a mélység, fantasztikus panoráma, végül csak elértük Elafonissit. Elsőre teljes csalódás. Nem ezt vártam. Tiszta turistás, a fotókon nem ezt láttam. Nem nyugodtam bele. Láttam, hogy mindenki a homokdűnék felé megy. Elindultam és megláttam az igazi Elafonissit, semmi napágy, homokdűne, zöldeskék tenger kicsi sziklák, rózsaszin homok, szóval ezaaaaaz amit vártam. Sokáig csak csodáltam..... Este haza, ágyba bedőlve alvás. Harmadik napra az Akrotíri fészigetet terveztem, Agia Tirada Kolostor, Sátán öböl, Stavros. A kolostor nagyon tetszett, kevesen is voltak így gyönyörű képeket tudtunk csinálni, bár negyven fok volt, irány a sátán öböl. Ismét hajtűkanyarok a mélység, keskeny út a nagy autóval, egyszerűen félelmetes, és gyönyörű. Itt éreztem a legnagyobb félelmet, ha tudom milyen az út, nem biztos, hogy bevállalom. Parkolás, fotók fentről,leereszkedés azöbölbe meredek sziklafalon, le a kalappal az unokám előtt, hogy 9 évesen mindezt végigcsinálta velünk és még Ő bíztatott, mert nagyon nagyon féltettem őt. Leértünk, fehér apró köves öböl, kék tenger, kétoldalt sziklafal, ahonnan ugráltak is a vízbe. Beúsztunk a fordulóig, ahonnan látszott a nyílt tenger. Egyszerűen csodálatos volt. Délután érkeztünk Stavrosba, ahol a Zorbát forgatták, rengeteg kép volt róla azétteremben. Hatalmas hegy, zöld tenger, szélcsend fogadott. Oldalt a hullámtörőknél, hatalmas erővel csapódott neki a víz a sziklának, gyönyörű fehér habot képezve. A nap hátralévő részét itt töltöttük. Este vacsi gyros, ágyba be, másnap 8ig alvás. Ezután két tengerparti fürdőzés Agia Marinába a Havanna red beachen, illetve egy medencés beachen. Egyik helyen sem kellett fizetni a napágyért, ha fogyasztott a vendég valamit. Egyik este még bementünk Chaniába busszal. Megnéztük a kikötőt, meg az óvárost. Aki ott jár, ne hagyja ki, mert nagyon szép. Utolsó fél nap medencéztünk az apartmanba, 2 kor indulás a reptérre. Santoríni sajnos kimaradt, mert nagyon drága volt nekünk, de fentről a reülőn űlve láttam és már gondolatban terveztem....... Összegezve: Kréta fantasztikus, valóban hatalmas, bármerre indulsz gyönyörű, mindenhol hegyi kecskék, pici falvak, fehér kápolnák, vendégszerető emberek, bármikor visszamennék. Köszönöm mindenkinek aki segített indulás előtt. Kri76 igazad volt, nagyon klassz hely Kréta..
# 7224
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235535 Üzenet linkje2015-09-15 11:05:02 

Szia jox, ha megkérlek segítenél? mediterrán tombolaoldalra is fel kellene tölteni a beszámolómat, de nem sikerül. Segítséggel Kréta oldalra töltöttem fel csak. köszi szépen icon_biggrin.gif
# 7225
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235536 Üzenet linkje2015-09-15 11:10:43  Válasz a #235535. hozzászólásra Előzmény #235535

Ne írd be több témába is ugyan azt a hozzászólást, válaszd ki a legmegfelelőbb témát és oda írd be...
Eredetileg a Mediterrán tombolába írtad, de áthelyeztem ide, mert Kréta az írásod témája.

Ha hosszabb beszámolót szeretnél írni a Beszámolók oldalra, akkor azt előbb írd meg a gépeden egy szövegszerkesztőben és azután fel tudod tölteni a szövegküldővel vagy pedig küldd el e-mailben.

# 7226
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235537 Üzenet linkje2015-09-15 11:21:27 

jox, nekem még sokat kell tanulnom, sajnos ezen a téren még kezdő vagyok. Köszönöm az útmutatást, megírom a MT fórumon, hogy itt találják a beszámolómat. icon_biggrin.gif
# 7227
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petraboo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
71 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#235548 Üzenet linkje2015-09-15 22:48:58 

Sziasztok! Ugyan már jó pár hete hazaérkeztünk Krétáról, készítettünk egy videót az élményeinkről, és gondoltam megosztom Veletek is, hogy akinek még hátravan a nyaralás, ráhangolódjon (bár nem hiszem, hogy nagyon erőlködni kellene icon_smile.gif), akinek meg már megvolt az idei évre, kicsit nosztalgiázzon icon_smile.gif

https://www.youtube.com/embed/BT5FXOueGaM


Link

# 7228
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Katta82
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
23 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235572 Üzenet linkje2015-09-16 21:50:50 

Sziasztok!
Most sikerült ideáig érnem, hogy írjak egy kis beszámolót nektek!
5-én érkeztünk vissza, és utána bele is vettettük magunka a munkába sajnos. icon_sad.gif
Kréta, Gouves, Despina apartman volt a szállásunk és Debrecenből indultunk.
A repcsin semmi gond nem volt, kivéve azt, hogy 1 óra késéssel indultunk innen, de a kapitány ezt egy fél órára ledolgozta a végére.
Igen hamar a szállásra érkeztünk, mi voltunk a harmadikok akiket a busz lerakott.
Megkaptuk a szobánkat, ami persze még nem a felújított volt, mint ami a katalógusban is szerepel, de mi mondjuk ezen nem akadunk fent, mivel időnk igen kicsi hányadát töltjük a szálláson.
/Itt mondanám el az egyetlen „negatív” dolgot ami velünk történt. A szobánkban volt egy szép nagy újnak kinéző kétajtós szekrény, ami irtózatosan büdös (doh szag) volt. Természetesen szóltunk is, hogy ez így annyira nem jó, merthogy este amikor lefekszünk eléggé érezzük ezt, és én még ráadásul allergiás is vagyok. Aznap nem tudtak nekünk szobát cserélni, viszont legalább háromszor kitakarították a szekrényt mindenféle vegyszerrel, de még mindig lehetett érezni a szagot. Este megtudtuk, hogy ha másnap délben összecsomagolva ott vagyunk akkor kapunk egy másik szobát, mivel lesznek kiköltözők, viszont beköltözők is, így gyorsan cseréltek volna nekünk szobát akkor. DE mi inkább a nyaralást választottuk, nem szerettünk volna egy fél napot elvesztegetni ezzel a szoba mizériával. Így inkább kibírtuk. icon_rolleyes.gif /
Gyorsan csaptunk is egy kört a környéken, érdeklődünk kocsi bérlés és fakultatív program után.
Végül a szállásunk alatti kölcsönzőből sikerült kocsit bérelni. „A” kategóriás kocsi természetesen már nem volt, így végül egy Chevrolet Aveo-t sikerült bérelnünk 4 napra 140 euróért. Nem a legolcsóbb volt tudom, de máshol 170 alatt semmi nem volt. Ebből tanulva a jövőben előre neten fogunk kocsit foglalni, ahogy nézegettem úgy kedvezőbbek az árak.
Az első autós napunkon déli irányba indultunk Shinaria és Preveli Palm Beach fért bele a napba. És egy jó kis útszéli „Üvegtigris”. Imádtuk, bár nagyon szeles nap volt, olyannyira, hogy amikor kifele úsztál a vízből a tetejét felkapta a szél és szépen az arcodba dobta! icon_biggrin.gif
A második autós napon korán keltünk és Ierapetrába vettük az irányt, Chrissi volt a cél. Fél 10 körül futottunk be a kikötőbe és vettük két jegyet a 10.30-kor induló hajóra. Chrissi meseszép volt, szerintem úgy kb. 2 napot is el lennék ott, de hát sajnos nem lehet. icon_rolleyes.gif Imádtam azt a fehér homokot és kristálytiszta hihetetlen kék vizet. Egy dolog volt ami nem tetszett, az a tömeg :/

Harmadik napon elmentünk kicsit hippisedni icon_biggrin.gif Matala volt a cél. Egyszerűen imádtuk. Ugráltunk a sziklafalról majd a víz alatt csodáltunk a halakat, merthogy itt láttam a legtöbbet egész héten. A hátam meg is égett a sok sznorizásba, de megérte icon_biggrin.gif
Tulajdonképpen majdnem egész nap itt voltunk, késő délután mentünk át a szomszédos Komos beach-re, ami egy nagyon hosszú homokos/aprókavicsos partszakasz, természetesen szintén kristálytiszta vízzel. Mivel hosszú a part nincs is nagy tömeg, mondhatni egyáltalán nincsenek sokan.
Visszafelé még felmentük a Komos feletti kis kápolnába, csodás innen a panoráma.
Utolsó autós napunkon pedig a tervezett Korunas tó helyett Vai-ba indultunk. Csaknem végig csodás a panoráma és a táj, felejthetetlen az út, viszont nagyon-nagyon hosszú.
Csütörtökön fakultatív program keretében az egyik kinti irodában befizettük egy Gramvoussa/Balos túrára. 6.20-kor jött értünk reggel a busz… icon_surprised.gif De megérte. 
Gramvoussa és Balos is csodás, bár nekünk sikerült egy felhősebb napot kifogni, így azt az igazán ragyogó kékséget amit a képeken láttunk, nem tapasztaltuk, de így is szép volt.
Utolsó napunkat a szállás közeli parton töltöttük és fickándoztunk a hullámokban mint a gyerekek. icon_biggrin.gif
Nagyon jó kis nyaralás volt ez, de újból meg kellett állapítanunk hogy kevés egy hét… nagyon kevés icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

# 7229
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Geri1981
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
10 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235637 Üzenet linkje2015-09-20 18:07:50 

Sziasztok!Csináltunk egy kis videót! icon_smile.gif Jó nézelödést! icon_smile.gif

https://www.youtube.com/watch?v=oXsWbaBT9PU

# 7230
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
MaciG
Törzstag
Törzstag
816 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#235724 Üzenet linkje2015-09-28 16:14:12 

Érdeklődésképen kérdezném, hogy akik egyénileg utazott Krétára, június második felében nagyjából mennyiből lehet kihozni a repjegyet 1 főre oda-vissza?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 481 482 483 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu