Kréta
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
Hozzászóló Üzenet
# 7411
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242942 Üzenet linkje2017-02-10 17:05:54  auto bérlés

Nem olyan rég én is kerestem a rokonomnak és 150eu alatt nem leltem /7nap . S ha nagyon kutakodtam volna talán még 10-15eut sikerül lefaragni.De a 120 as határt nem tudtam elérni tavaly ennyiért még lehetett találni. Mi ujra Kefalonia és ugyancsak saját auto. a bérlés igen csak sokba lenne +még amit megyünk 2 ezer km vagy több a szigeten ja és a benzin. tavalyi árra ahogy emlékszem 1,7 körül volt. Sajátunkba meg a prémium diesel 1,20 körül és két tankkal megusztuk a szigetet .akkor ids olyan kétezer körül mentünk.
# 7412
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242943 Üzenet linkje2017-02-10 17:05:59 

Szia Heni! Ha tudsz foglalj előre, úgy olcsóbb szerintem is. Mi tombolázunk, ezért nem tudjuk pontosan mikor megyünk, így az autóbérlést akkor kell megoldani helyben.
# 7413
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242944 Üzenet linkje2017-02-10 19:01:59  Válasz a #242930. hozzászólásra Előzmény #242930

Kedves Heni!icon_smile.gif

Persze, teljesen érthető. ha bizalmatlan vagy… A fenti kis helyi cégek viszont már bizonyítottak és valóban megbízhatóak a tapasztalatok szerint. A fent linkelt beszámoló praktikus részénél épp az Europeo Car került szóba.

Valóban a buszozás jóval kötöttebb, inkább csak azért hoztam fel, mert egyrészt történt utalás rá Rebus részéről, másrészt tényleg kevésbé ismert, vagy alig felmerülő alternatíva, akár olyan esetekben is, mikor nem a nyaralás teljes időtartamára bérel a turista autót, akár Krétán is. Szép élményeket Krétán, érezzétek jól magatokat!icon_smile.gif

# 7414
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242949 Üzenet linkje2017-02-10 20:29:29  Válasz a #242944. hozzászólásra Előzmény #242944

Kedves Lalemuldur! Igazság szerint azon tanakodunk a párommal, hogy Chania, ami 10 km-re van, megér-e egy napos autó bérlést vagy inkább járjuk meg busszal. Egyedül az aggaszt, hogy a 6 éves kisfiamnak még mindig sokkal rövidebbek a lábacskái mint anyának és apának így ami nekünk napi 8 km gyaloglás, az neki kb. kétszer annyi icon_smile.gif. icon_biggrin.gif, ezért gondolnám oda is inkább autóval. Abba a napba még nyugodtan bele férne más látnivaló is a közelben.
# 7415
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242951 Üzenet linkje2017-02-11 08:02:03 

Kedves Heni!
Igaz,nem engem szólítottál meg,de gondolom,nem haragszol,ha hozzászólok.Én nem mennék Chaniába kocsival.A buszközlekedés remek,simán megoldható.És:a buszvégállomás viszonylag a központban van.Chania nagyon nagy város.Ha a külső részen parkolnál le a bérelt kocsival,sokat kéne gyalogolni a kikötőig...ha belső részen,ahol szűkek a helyek,igazi mediterrán nyüzsi a forgalom,esetleg előfordulhat egy kisebb lökés a parkoló autón...ha már bérelsz kocsit,menj vele messzebb...és út közeb álljatok meg itt-ott,hogy minél több különlegességet lássatok.

# 7416
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Celeron1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242952 Üzenet linkje2017-02-11 12:14:37 

Üdv ! Hát nem tudom. Én voltam 2 x is ott kocsival és semmi gondom nem volt a parkolással. Tény hogy nem könnyü,de azért találni helyet és 1 napba tényleg belefér még sok minden más is, nem csak Chania. Ugy hogy szerintem hajrá !
# 7417
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Celeron1
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
27 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242953 Üzenet linkje2017-02-11 12:16:48 

Ja és legkönnyebben talán a stadion környékén találni helyet és onnét már közel a kikötő, na meg ki ne hagyjátok a piaccsarnokot !
# 7418
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
1962
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
37 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#242959 Üzenet linkje2017-02-11 23:03:11 

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni ,mert sokat visszaolvasgattam a fórumot,de azért egy két kérdésemre nem találtam választ.
Rethymnóbol busszal eltudunk e jutni Chaniába? Balost,és Elafonsit inkább ,magán szervezésben szeretnénk megnézni. A szállásunk Rethymnoban lesz,és onnan hajóval hogy tudnánk megoldani? Santorini szintén tervbe van,de annak az eléréséhez is szeretnék segítséget kérni ! Köszönöm..

# 7419
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242963 Üzenet linkje2017-02-12 00:08:52  Válasz a #242949. hozzászólásra Előzmény #242949

Ha továbbra is 3-4 napos autóbérlést terveztek, talán érdemesebb lehet ezeken a napokon az Akrotiri-félszigetre kirándulni, illetve dél felé venni az irányt és a fősodorból kieső Krétára fókuszálni!

A chaniai központi buszállomás nagyon közel esik az óvárosi részhez, ahogy Miskolciutas írta. A Ktel linkelt oldalán, a kezdőlapon lévő Google térképen ez jól látszik. Az pedig, hogy ki mennyi időt tölt el a kis utcákban, mennyire ragadja meg a hely, tervez-e pl. múzeumlátogatást, betér-e az ortodox katedrálisba, vagy a felújított Etz Hayyim zsinagógába, vagy több időt szentel a velencei és az ottomán műemlékeknek, vagy pont nem…icon_smile.gif, az teljesen személyre szabott.
A fiatalembereket esetleg érdekelheti az ottani tengerészeti múzeum, és bizony a piac is megér egy látogatást, no, és remek tavernák vannak a városban. Szóval, nehéz így megmondani, nem ismerve a preferenciákat, hogy a buszos, vagy az autós verzió-e a jobb…. Egy 6 éves gyerkőc már, vagy még simán és remekül bírja a gyűrődést.icon_smile.gif

# 7420
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lalemuldur
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
258 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242964 Üzenet linkje2017-02-12 00:31:56  Válasz a #242959. hozzászólásra Előzmény #242959

Az előző, 494. oldalon volt szó a buszközlekedésről, az aktuális menetrend, útvonaltérkép is látható a Ktel busztársaság linkjén, és a Santorinire történő eljutásról is van ugyanezen a lapon információ. Utóbbira megoldás lehet egy helyi irodával kirándulni; Rethymno-ban biztosan találtok több olyan műintézményt, amely kínál, szervez 1 napos szigettúrát.
Nem hinném, hogy Rethymno-ból kivitelezhető lenne hajóval Balos, vagy Elafonissi. De lehet, hogy tévedek...icon_smile.gif

Kompkereső oldal; nem csak Kréta és Santorini:

openseas.gr

# 7421
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#242965 Üzenet linkje2017-02-12 08:34:18 

Csak azért gondoltam néhány gondolatot írni,mert voltam olyan szerencsés,hogy (véletlenül,a mediterrán tombola miatt)3 alkalommal Kréta 3 részére jutottam el.Őszintén szólva kicsit tanácstalan voltam,mikor a keleti részre "kellett" menni,azt gondoltam,amit mostanában olvasgatok-hogy lehet innen Balos,stb...aztán most visszagondolva,olyan nagyon egyértelmű nekem valami...Balos és Elafonissi gyönyörű,nem vitatja senki,talán a legszebb,amit eddig láttam életemben az a Balos lagúna.De:annyi minden más is szép Krétán...annyira nagy Kréta...ne csak Balosra gondoljunk,ha ott vagyunk.Értem én,hogy az ember ezeket a "nagyvadakat",ahogy nevezni szoktam,nem szeretné kihagyni-könnyű nekem,mert más láttam őket.Rethymnoból azonban túl messze vannak.Vagyis úgy fogalmaznék,hogy vannak közelebb is nagyon csodás dolgok.Az utolsó-a rethymnoi utunk egyik nagy élménye a hegyen való autózás volt...közte a kis falvak,a sziklák,szurdokok.Át a szigeten déli irányba,és aztán ott a pancsi...szóval szerintem:ha Rethymnoban laknék,keresnék közelebbi kiránduló pontokat.Ha Balos és Elafonissi a cél,inkább Chania mellé foglalnék(A. Marina,Platanias,stb...)hogy ne az autóban ülve teljen a fél nap...
# 7422
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Henrietta0522
Aktív fórumos
Aktív fórumos
85 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243004 Üzenet linkje2017-02-15 11:24:15  Válasz a #242943. hozzászólásra Előzmény #242943

Szia Rebus! Az érdekelne, hogy Agia Marinan a parton a napernyőket és ágyakat mennyiért lehet bérelni és, ha nem bérelsz engedik-e, hogy valahol letedd a gyékényedet. Ha béreled és fel akarsz ugrani a szállásra ott lehet-e hagyni a cuccod biztonsággal? Bulgáriában sajnos nagyon rossz tapasztalatunk volt ezzel kapcsolatban azért kérdezem itt mire számítsunk.
# 7423
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kondor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
19 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#243005 Üzenet linkje2017-02-15 13:47:43 

Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni. Idén a cél Agia Marina. Négyen utaznánk (3 felnőtt és 1 gyerek). Aki volt a Manias vagy a Skala Apartman 4 fős apartmanjában, az meg tudna mondani, hogy a nappaliban lévő pótágy jó felnőtt részére is? Mert képeken nagyon kicsinek tűnik...Köszönöm!
# 7424
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243023 Üzenet linkje2017-02-16 20:10:25 

Szia Heni! Minket első nap lehúztak, ahol ettünk, elvileg nem kellett volna fizetni a napágyért, de velünk kifizettették. Többet oda nem mentünk. Van olyan rész is, ahol nincs napágy, nyugodtan leteheted a gyékényt. Mi több helyet kipróbáltunk a parton, vannak medencés beachek, ha fogyasztassz valamit akkor nem kell fizetni a napágyért. Tettem fel képeket is, ha érdekel megtalálod itt a Hellaszon. Ha cuccaidat ott hagyod nem hiszem, hogy hozzányúl valaki.
# 7425
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rebus
Aktív fórumos
Aktív fórumos
171 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#243024 Üzenet linkje2017-02-16 20:30:36 

Szia Kondor! Mi a Sklaba voltunk 3-an 4 ágyasba és többször kint aludtam a gyerekkel a nappaliba, simán elfértem az ágyon. Jobban szerettem ott aludni, mint a hálószobába, mert szellősebb volt a klímának köszönhetően. Inkább a Wc-vel volt probléma, állandóan kiakadt az öblitőtartály leeresztőgombja. Mi két szobát foglaltunk, mind a kettőbe ez volt a gond. Ezt leszámítva, nagyon jól éreztük magunka a Skálába. Jó a medence is, mivel csak 8 szobája van, így nem sokan fürdenek benne. A medence mellett üres telek van ott lehet parkolni, hátulról a kapun egy étterem mellet lehet oda bejönni. A házinéni is kedves, kértem tőle vasalót, azonnal hozta. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok. Üdv: Rebus
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kréta
<   1 2 3 ... 494 495 496 ... 505 506 507   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu