Tolo
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5838 Üzenet linkje2006-03-25 09:08:12 

Andi!

Köszi az infokat és a beszámolódat is el fogom mindenképpen olvasni.

Jucma

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6124 Üzenet linkje2006-04-02 13:44:10 

Szia jucma! Láttam vojandi már válaszolt, de azért én is írok! icon_lol.gif
Ha azzal a hajóval mentek, ami csak Hydrára megy, akkor elég sok idõt lehet ott eltölteni. Ált-ban reggel 9-kor indul a hajó, dél felé van ott és asszem talán 4 óra körül indul vissza. Nagyon sokmindent nem lehet ott csinálni, csak összevissza mászkálni a hegyoldalban lévõ kis utcákban, és gyönyörködni az elénk táruló látványban! Hihetetlenül kék, amolyan tintakék a tenger ott!! Van egy nagyon szép görög katolikus templom, mi pont akkor voltunk bent, amikor egy kisbabát kereszteltek! Lehet fürödni is a tengerben, de elég mély a víz és olyan tyúklétrán kell lemenni a szikla oldalában. Nagyon jó nyaralást kívánok Nektek!

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6145 Üzenet linkje2006-04-03 15:24:13 

Sziasztok!
Én még új vagyok itt, de már nagyon sokat olvasgattam a fórumból!
Az idén megyünk elõször Görögországba, Tolóra.
Nagyon izgatott vagyok, fõleg a hosszú buszozás aggaszt egy kicsit, de majd csak kibírjuk!
Nagyon sok hasznos információt olvastam Tõletek, és örülök, hogy megtaláltam ezt az oldalt!
Ha valaki még tudna újabb tanácsokat adni, az utazással. árakkal kapcsolatosan, szivesen venném! Zumike

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6151 Üzenet linkje2006-04-03 19:45:37 

A tavalyi árakról írtam az "áras" topikba. Ha konkrét kérdésed van, kérdezz, mert általánosságban vég nélkül lehet mesélni. icon_smile.gif
Nagyon szép nyaralás lesz, ha elõször mentek, biztosan téged is meg fog babonázni az ország!
Andi

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6169 Üzenet linkje2006-04-04 14:58:34  Néhány kép Tolóról




# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6189 Üzenet linkje2006-04-04 19:09:23  Hydra

Kitty írta:
Szia jucma! Láttam vojandi már válaszolt, de azért én is írok! icon_lol.gif
Ha azzal a hajóval mentek, ami csak Hydrára megy, akkor elég sok idõt lehet ott eltölteni. Ált-ban reggel 9-kor indul a hajó, dél felé van ott és asszem talán 4 óra körül indul vissza. Nagyon sokmindent nem lehet ott csinálni, csak összevissza mászkálni a hegyoldalban lévõ kis utcákban, és gyönyörködni az elénk táruló látványban! Hihetetlenül kék, amolyan tintakék a tenger ott!! Van egy nagyon szép görög katolikus templom, mi pont akkor voltunk bent, amikor egy kisbabát kereszteltek! Lehet fürödni is a tengerben, de elég mély a víz és olyan tyúklétrán kell lemenni a szikla oldalában. Nagyon jó nyaralást kívánok Nektek!


Szia Kitty!

Köszi az infokat. Azt hiszem ezt a verziót fogjuk választani (csak Hydra) és Porost pedig megnézzük majd egy autós kirándulás keretében. Bár még a többiekkel is el kell hitetnem, hogy szeretnének egy egész napot ezen a szigeten eltölteni.
Egyébként Hydrán nincs olyan strandrész, ahol lehet fürdeni?

Jucma

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6195 Üzenet linkje2006-04-04 22:00:14 

Szia Jucma!

Ha jól emlékszem, az útikönyv szerint csak két fürdésre alkalmas partrész van Hydrán, de messzebb Hydra várostól és a sziget nem éppen kicsi, és tilos rajta autóval utazni, így gyalogolni kell....
Közben utánanéztem:
"A szigeten tilos a motoros jármûvek használata ezért mindenki szamárháton vagy motoros bárkán közlekedik.
A sziget egyetlen homokos tengerpartja Mandrákinál van, mely a kikötõtõl 2 km-re van és gyalogos ösvényen közelíthetõ meg."

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6198 Üzenet linkje2006-04-05 08:26:13 

Szia Andi!
Szóval lennének még kérdéseim! Csak elõre is bocsánat, ha olyat kérdezek amit már leírtatok, mert mindent azért nem tudtam még elolvasni! icon_redface.gif
Szóval, mi busszal megyünk, és így a környék felfedezése nem lesz túl egyszerû. Autóbérlés jöhet szóba, de nem tudom milyen árakra kell számítani ezzel kapcsolatban, vagy a fakultatív kirándulások, de az nem annyira tetszik. Mi a tapasztalat ezen a téren?
Járnak menetrendszerinti buszok is?
Piac van Tolóban? Hol érdemes zöldséget, gyümölcsöt vásárolni?
Olvastam, hogy a ki üzletek drágábbak, van valami nagyobb szupermarket is?
Köszi: Zumike

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6199 Üzenet linkje2006-04-05 10:14:42 

Szia Zumike!

Megpróbálok mindenre válaszolni. Piac nincs Tolóban. Rengeteg szupermarket van. Vannak kisebbek és nagyobbak is. Ha egyszer végigsétálsz a hosszú fõutcán, nézz be mindegyikbe, akkor meglátod, melyik a legkedvezõbb és akkor azután oda mehetsz mindig.
Nafplionba van rendszeres buszjárat, asszem félóránként, de nem tudom pontosan, mert mi autót béreltünk. A Nafplion felé vezetõ úton van egy Lidl, ahol nagyon olcsón lehet vásárolni, aztán pedig kicsit távolabb, Nafplion és Argosz között van még egy Lidl és közvetlenül mellette egy Champoin nevû hatalmas nagy, olyan Tesco szerû bevasárlóközpont, de az ugyanolyan árakat kínált, mint a felubéli szupermarketek.
Az autóbérlés egy napra drága, 30-40 Euro közt van, de ha három napra bérelsz, akkor oolyan 27-30 lesz egy napra, ha annal tébb idõre, akkor még olcsóbb. A kis motor (robogó) szezontól függõen olyan 10-15 Euro között mozog egy napra.
A benzin tavaly olcsóbb volt, mint itthon, 1 Euro, de idei árat nem tudok. Én mindenképpen az autó bérlését ajánlanám, mert azzal eljuttok a messzebbi helyekre is és kényelmesebb is, meg egy ilyen nagyáruházban bevásárolhatsz egész hétre való innivalókészletet is, ha van autód, sokkal olcsóbban, mint ott helyben.
Mennyi idõre mentek? Remélem két hétre! Egy hét az nagyon kevés.
Rengeteg látnivaló van, és strandolásra is kell maradjon idõ. Semmiképp ne hagyjátok ki a vizibiciklizést, és mindenképp menjetek át a két szemközti szigetre, nagyon nagy élmény.
Most ennyi jut eszembe. icon_smile.gif
Andi

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6238 Üzenet linkje2006-04-06 13:34:59 

Szia Andi!

Hát azt hiszem, hogy autóbérlés lesz, az a legegyszerûbb!
Ezzel kapcsolatban megint kérdeznék!
Kérik-e a nemzetközi jogosítványt, ki kell-e váltanunk? Kérnek-e, és ha igen mennyi kauciót?
Sajnos csak egy hétre megyünk, mert most ennyire futotta. icon_cry.gif
Ezért nagyon be kell osztani az idõnket is és valószínûleg csak egy nap kocsikázás lesz! Mit ajánlasz, hogy feltétlen nézzünk meg?
Én Nafplionra és Mükénére gondoltam! Mi fér bele az egy napba?
Nagyon örülök, hogy ilyen sok mindent tudsz errõl a témáról, mert így nagyon sok értékes infóhoz lehet jutni, és én is szeretek mindent elõre eltervezni.
Köszönettel Zumike

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6239 Üzenet linkje2006-04-06 13:56:57 

zumike!

Szerintem, ha csak egy napot szántok rá, akkor inkább Nafplion és Epidavros, esetleg még Olympia, de akkor már sietni kell.
Mükénében tulajdonképpen nem sok látnivaló van, ez inkább amolyan kötelezõ látnivaló. Viszont szép a táj ere felé is.

A nemzetközijogsit nem nagyon szokták kérni autóbérlésnél.

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6240 Üzenet linkje2006-04-06 14:10:50 

Szia Jox!
Nagyon köszönöm a segítséget! Egyben gratulálok ehhez a laphoz, mert nagyon hasznos, fõleg az olyanoknak, mint mi akik tulajdonképpen elõször nyaralunk külföldön!
Nagyon tetszik az egész oldal, nagyon sok hasznos tanácsot olvastam már eddig is! A képek pedig fantasztikusak!
Remélem, ha hazajövünk én is a tapasztalt utazók táborát gyarapítom, de addig csak tudatlankodom! icon_lol.gif

Még egyszer kösz: Zumike

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6245 Üzenet linkje2006-04-06 14:47:52 

Szia zumike!

Egyetértek Jox-al, Nafpliont és Epidavroszt érdemes megnézni. Szerintem az egyik legelbûvölõbb görög város Nafplion, amely Athén elött Görögország fõvárosa is volt. Amennyiben van még esti hajóút Tolóból (20.30-kor indult) Nafplionba, ajánlom hogy menjetek át, mert valami fantasztikusan szép látvány a tengerfelõl a kivilágított vár. Ez persze nem helyettesíti a nappali városnézést, de megéri.
Üdv.:

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zumike
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#6251 Üzenet linkje2006-04-06 15:11:06 

Szia Valcsi!
Nagyon köszönöm a segítséget! Az utazási iroda katalógusában láttam, hogy van lehetõség az esti hajókázásra, és gondoltam is, hogy oda feltétlen elmegyünk! Egyébként a Kleoni apartmanba megyünk a GrandTours irodával tudsz róla valamit?
Üdv: Gyöngyi

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#6255 Üzenet linkje2006-04-06 15:28:30 

Szia zumike!

Sajnos ezt az apartmant nem ismerem, én a Babis apartmanban laktam a kikötõtõl nem messze.
Nappal is menjetek azért át Nafplionba, mert egészen más élmény.
Üdv.:

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 4 ... 536 537 538   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu