Tolo
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5338 Üzenet linkje2006-03-01 11:41:55 

kvalcsi!

Köszi, pont erre lettem volna kíváncsi. Szóval ezeket a kis szûk, zegzugos utcákat csak a déli részen fogom megtalálni? Akkor tényleg inkább oda kellene mennem, mert azok annyira tetszenek, olyan hangulatosak!!! Képeken már annyiszor láttam, de eddig még élõben sosem találtam ilyen utcákat.
Hát akkor ezért.
Nagyon köszi az infót!!!

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5339 Üzenet linkje2006-03-01 11:47:17 

[/b]vojandi!

Neked is hálás köszönetem a leírásért! Teljesen meghoztátok Tolohoz a kedvem. icon_lol.gif Azt hiszem a jövõben a déli részekre fogok összpontosítani. Santorinit még csak képeken láttam, de az is valami festõi szépségû. A hófehér házakkal, a kék tetõkkel, a kilátással, a szûk kis utcáival!!! Oda is el kell még egyszer jutnom. icon_lol.gif
Megyek és elolvasom a beszámolódat is. Tegnap már belekezdtem, csak nem értem a végére. icon_smile.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5341 Üzenet linkje2006-03-01 11:54:58 

Szia Andra!

Örülök, hogy ilyen nagy lelkesedést tudtunk benned kiváltani! icon_smile.gif

Zegzugos utcácskák sok helyen vannak, de Santorinin garantáltan! Meg a legtöbb település óváros részéban!
Jó olvasást! icon_smile.gif


Andi

# 19
Agnese
Figyelmeztetve
Vendég



Nincs beírva úticél.
#5342 Üzenet linkje2006-03-01 12:13:07 

Mi egy nagyobb társasággal (11 fõ) készülünk a nyáron Toloba. Örülnék, ha tudnátok segíteni szállás ügyben. Apartmanra gondolunk, nem baj, ha nem túl drága. icon_smile.gif)
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Andra
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1308 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5343 Üzenet linkje2006-03-01 12:16:16 

vojandi írta:
Szia Andra!

Örülök, hogy ilyen nagy lelkesedést tudtunk benned kiváltani! icon_smile.gif

Zegzugos utcácskák sok helyen vannak, de Santorinin garantáltan! Meg a legtöbb település óváros részéban!
Jó olvasást! icon_smile.gif


Andi


vojandi!

Görögországgal kapcsolatban engem minden be tud lelkesíteni, imádom ezt az országot! icon_lol.gif
Várom a beszámolóidat. icon_wink.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5347 Üzenet linkje2006-03-01 15:51:48 

Szia Andi! Ez még az elsõ hozzászólásom itt, bár régóta olvasgatom a lapot. A hétvégén végigolvastam a Peloponészoszi élménybeszámolódat és nagyon élvezetes volt, tetszett. Mi már három alkalommal is voltunk Tolóban. Elõször 1997-ben, majd 2001-ben két hetet és 2003-ban szintén egy hetet töltöttünk kint. Sokfelé jártunk, de Napflion és Hydra a kedvencünk. Azóta a szárazföldi részt nagyjából bebarangoltuk és mégis Tolóba húz a szívünk. Mindenkinek tudom ajánlani, nincs ehhez fogható hangulatu környék!!
Sajnos idén és jövõre sem tudunk eljutni ujra, de terveink között szerepel egy hasonló kõrút, mint a tiétek.

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5348 Üzenet linkje2006-03-01 17:45:00 

Szia Kitty!

Örülök, hogy tetszett a beszámolóm icon_smile.gif
Én kétszer voltam Tolóban. Általában nem megyek vissza egy helyre kétszer, de szerintem Tolóba vissza fogok menni még valamikor. Csak nálam el kell telljen bizonyos idõ, hogy más helyeket is lássak, és ha éppen nincs új hely, ami anyira erõsen vonz, akkor majd visszamegyek. Meg ha másodszor megyek vissza valahova, szeretem valami mással kombinálni, hogy legyen lehetõségem új dolgokat is látni.
97-ben mikor voltál? Én is akkor voltam elõször, szeptemberben.

Andi

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5358 Üzenet linkje2006-03-02 18:51:17 

Szia! Mi 1997-ben, szept. 15-24-ig voltunk Tolóban. Általában szept-ben megyünk nyaralni. Még a régi Jorgos Travellel mentünk, késõbb pedig az utódjával, a Dias Zeusszal. Az utolsó utunk, ami 2003-ban volt, nagyon zûrös volt, (körbevittek egész Görögo-on) ezért el is határoztuk, hogy legközelebb repülõvel, vagy kocsival megyünk. Nekünk azért nem unalmas a hely, mert mindenfelé elmegyünk kirándulni, így mindig van ujdonság. Hydra az, amit nem tudunk egyetlen alkalommal sem kihagyni.
Mi is jártunk már sokfelé, tavaly éppen Neoi Poriban, elõtte Sartiban, de más országokban is, (Tunézia, Spanyol, Tenerife) mégis Toló az, ami a legjobban megérintett, ahová visszahúz a szivünk. icon_lol.gif

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5362 Üzenet linkje2006-03-02 20:01:57 

Szia Kitty!

Nem hiszek a szememnek, mi is 1997. szept. 14-23-ig voltunk busszal Toloban a Jorgossal (ha jól emlékszem Romandza apartmannak hívták az enyhén a hegyoldalban, a kikötõhöz közeli házat). Talán még találkoztunk is ismeretlenben! Most kíváncsivá tettél!

Mi is majdnem mindig szeptemberben utazunk, akkor a legolcsóbb és ugyanolyan jó idõ van. Az idén júniusra esett a választás, mert októberre tervezünkmég egy teneriffei utat (egyszer már voltunk februárban és nagyon tetszett).

Andi

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5811 Üzenet linkje2006-03-24 00:35:25  hydra

Sziasztok!

Hasznosak voltak az itt olvasottak. Most már 99%, hogy Tolo is egy kiindulási pont lesz az idei peloponészoszi nyaralásunkkor. Többször említettétek Hydra szigetét, mint kihagyhatatlan hely. Mi már az utikönyvben kiválasztottuk ezt a szigetet (mint célpont), de igazából nem nagyon találtunk azzal kapcsolatos infokat, hogy hogyan lehet oda legegyszerûbben átjutni. Honnan indulnak hajók, mennyi idõ a hajóút és kb mennyit kell fizetni, hogy átvigyenek a szigetre icon_question.gif

Köszi
Jucma

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Haniboy
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
30 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5812 Üzenet linkje2006-03-24 01:00:15 

Szia

Na nem az oldalamat szeretném reklámozni, csak gondoltam segítek. Itt ( http://www.haniboy.hu/tolo/bikakis.html ) találhatsz naprakész infót Tolóról, foglalhatsz szállást, vagy csak informácíót kérhetsz. Egy kedves barátnõmnek van ott utazási irodája, és nyugodtan írhatsz neki magyarul. Remélem hasznosnak találod az infót.

Üdv: Haniboy

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5817 Üzenet linkje2006-03-24 10:28:29 

Köszi Haniboy, meg fogom nézni!

Üdv, Jucma

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kitty
Aktív fórumos
Aktív fórumos
282 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5826 Üzenet linkje2006-03-24 17:55:08 

Szia! Hydrára Tolóból lehet hajóval eljutni. Kb. 2-3 órás a hajóút, olyan 30 Euró körül van a jegy. Heti 3 alkalommal megy a hajó, egyszer úgy, hogy 3 szigetet érint (Hydra, Spetses, Poros) majd a 2 szigeteses (Hydra, Spetses) és az amikor csak Hydrára megy. Spetses is szép, de Hydra után nekünk csalódás volt. Az egy lapos sziget, míg Hydra a hegyoldalba épült.
Mi eddig akárhányszor voltunk Tolóban, minden alkalommal elhajóztunk.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5827 Üzenet linkje2006-03-24 18:24:24 

Szia Kitty!

Köszi az infot. Tavaly mi egy fakultatív program keretében mentünk át Szkiathosz szigetére, ami nagyon tetszett, viszont a feszített idõbeosztás miatt semmi idõnk nem jutott a városnézésre. Kb 2,5 órát töltöttünk a szigeten és egybõl ment tovább a hajó Skopelosz-ra (így kell írni??).
Az ilyen fajta rohanásokat idén mindenképpen szeretnénk elkerülni, így nekem az a legszimpatikusabb a hármas verzió amikor a hajó csak Hydrára megy.

Kb mennyi idõ múlva indul visszafelé a hajó? Lehet egy egész napos programot csinálni?

Köszi.
Jucma

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5829 Üzenet linkje2006-03-24 18:53:37 

Szia Jucma!

Én a kettes verzión voltam, amikor elõször Hydrára és onnan Spetsere mentünk. Hydrán 3 órát voltunk, ami nagyon nagyon kevés volt, és Spetsesen egy órát vagsy még kevesebbet.
Szerintem is csak Hydrára menjetek, mert Spetses nem olyan érdekes.

Poros pedig túl messze van hajóval Tolótól, oda érdemesebb úgy elmenni, hogy autóval elmentek Galatas faluba, amellyel szemközt Poros szigete fekszik. A tengerszoros maximum 1-200 méter széles itt. Készüljetek fel, hogy lehetetlen parkolót találni. A komp fél óránként jár és egy személynek 50 Cent a díja. Nevetséges összeg. Mi nem mentünk át - sajnos, mert elment vagy egy óra parkolókereséssel és a véggén már dühünkben továbbmentünk, de amennyit Galatsból látni lehet, már az is árulkodik róla, hogy Poros gyönyörû hely.

Ha még nem olvastad a beszámolómat a peloponnészpszi körutazásról, akkor nagyon tudom ajánlani, mert sok info van benne, hasonlóképp Miáéban is.

Andi

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
<   1 2 3 ... 536 537 538   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu