Attika-félsziget
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41309 Üzenet linkje2007-08-14 22:31:02  Attika-félsziget

Azt hiszem, errõl az országrész még külön topikot nem kapott!

(Jox, ha tévednék, pakold át a dolgokat, kérlek!)

Az Athént körülölelõ vidéknek "Attiki" a neve. Ez feltehetõen az "akté" (hegyfok, félsziget) szóból származtatható, s a terület jellegére utal: Attika ugyanis nagyjából háromszög alakú félsziget Közép-Görögország délkeleti végén és az északnyugat-délkeleti irányban elképzelt fõtengelye mintegy 50 km hosszú. Hozzávetõleg felét hegyek borítják, ezek északon természetes erdõövet alkotnak.






# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41310 Üzenet linkje2007-08-14 22:33:49 

Athén-Sounio








# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41312 Üzenet linkje2007-08-14 22:37:04 

És ez is Athén-Sounio:


# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41317 Üzenet linkje2007-08-14 22:57:35 






# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#41375 Üzenet linkje2007-08-15 12:33:37 

Hû, nagyon szép partok vannak arrafelé. Köszi Petros! icon_smile.gif
# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47668 Üzenet linkje2007-10-27 15:33:12 

Petros! Most tervezgetjük a jövõ évi nyaralást, és valahol Athén környékn is jó lenne egy hetet eltölteni, de olyan helyen, ami nyugis, de jó kiindulópont lehet felfedezésekre.
Esetleg tudsz ajánlani valami szállást arrafelé, ahová már itthonról tudnánk helyet foglalni? icon_smile.gif Köszi elõre is.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47669 Üzenet linkje2007-10-27 15:40:42 

busaianiko írta:
Petros! Most tervezgetjük a jövõ évi nyaralást, és valahol Athén környékn is jó lenne egy hetet eltölteni, de olyan helyen, ami nyugis, de jó kiindulópont lehet felfedezésekre.
Esetleg tudsz ajánlani valami szállást arrafelé, ahová már itthonról tudnánk helyet foglalni? icon_smile.gif Köszi elõre is.


Szia!

www.alexander-beach.gr

Athéntol kb 25 km (igazából fene tudja, kinek hol kezdõdik Athén icon_smile.gif), az Akropolisztól 47, sima út vezet végig Athénon, le sem kell térni. Több strand van arrafelé, és busszal is egyenesen Athén központjába jutsz...

A fentebbi fotóim mind arrafele készültek...

# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47678 Üzenet linkje2007-10-27 22:42:44  Válasz a #47669. hsz-ra Előzmény #47669

Köszi Petros! Gyönyörûszépnek látszik ez a hotel! Igaz, hogy mi apartmanokban szoktunk megszállni, de ha más nem jön össze, akkor erre rá fogunk kérdezni mindenképp. Nagyon tetszik így a fotókon!
Árat esetleg még tudnál mondani? Csak a kalkulációk végett, tudod!?
icon_lol.gif icon_lol.gif

Igazság szerint fentebb terveztem megszállni, talán a Pilion félsziget még jobb lenne, de ott se nagyon találok szállást. Illetve külföldi oldalakat igen, de az az igazság, hogy még nem foglaltam külföldön szállást interneten keresztül, csak magyar oldalon és félek tõle egy kicsit! De persze megfontolok minden lehetõséget. icon_lol.gif icon_lol.gif

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47689 Üzenet linkje2007-10-28 12:47:08  Re:

busaianiko írta:
1.) Árat esetleg még tudnál mondani? Csak a kalkulációk végett, tudod!?
2.) Igazság szerint fentebb terveztem megszállni, talán a Pilion félsziget még jobb lenne, de ott se nagyon találok szállást. Illetve külföldi oldalakat igen, de az az igazság, hogy még nem foglaltam külföldön szállást interneten keresztül, csak magyar oldalon és félek tõle egy kicsit!

1.) Petros írta a szállás... topicba: Ha jól látom, Athén felé keresel (az a Glyfada? ) Mi is Athén mellett kerestünk szállást, de mi tovább mentünk. A fõút mellet van egy klasz hotel
www.alexander-beach.gr

3 fõre, légkondis szobában, saját medencével, strandal 60 eur volt egy éjszakára. Reggelit is lehet kérni, az 2,50/fõ/reggel. Az Akropolisztól 47 km - ezt le is mértük - magától athéntól kb 25. És szinte egyenes az út a Parlamentig, Akropoliszig. Glyfada mellett/keresztül átmegy ez az út. Nekünk is ajánlották, hogy ott nézzünk szállást, de úgy láttam ott nincs igazából tengerparti szállás (beljebb vannak az apartmanok/hotelek) és elég húzos is. Azt az infót kaptuk, 80-100 eur-nál kezdõdik 3 fõre...

Ja és dolgozik ott egy erdélyi magyar házaspár is! Nagyon kedves és segítõkész emberek

2.)Nem kell félni, nem fog fájni... Csak elõleget ne fizess (szerintem)! Nem tudom, mit találtál, de ragyogó weblapok vannak, ha kell a Pilion topicban megadom, amit ismerek...

# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47690 Üzenet linkje2007-10-28 12:51:58 

Köszi H.apci! Petros is ugyanezt a hotelt javasolta. Nagyon tetszik, és tényleg jó az ár is, hiszen ott pár éjszakát szeretnénk lenni, mindenképp utánanézek!
A Pilion is érdekel, megköszönném, ha segítenél. Én is nézelõdök folyamatosan a neten, de mindig jól jön egy-egy új infó! icon_smile.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47694 Üzenet linkje2007-10-28 13:31:15 

busaianiko írta:
Köszi H.apci! Petros is ugyanezt a hotelt javasolta.

Hát Te aztán nagy fazon vagy... Én csak Petrost idéztem (nem az én javaslatom), mert nem találtad meg az árat!!! icon_rolleyes.gif

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petros
Moderátor
Moderátor
1413 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47706 Üzenet linkje2007-10-28 20:48:32  Válasz a #47690. hsz-ra Előzmény #47690

Szia!

Szerintem Attikán nem igazán fogsz találni olyan apartmanokat, amelyekkel az északi rész, és a legtöbb üdülõparadicsom tele van! Erre a részre nem sok külföldi jár. Egy hét alatt talán 1-2 nem görög redszámú autót láttam (inkább turista buszokat, de abból is a legtöbb görög volt, mivel fakultatív programként hoznak csoportokat Athénba) A stradokon csak görögök voltak, egy "külföldi" hangot sem hallottam, pedig voltam pár strandon.
Én úgy gondolom, arrafele másfajta turizmus a jellemzõ. Fõleg belföldiek és olyanok, akik repülõvel mennek oda. Kocsival nem sokan vállalják be ezt a hosszú utat. A másik réteg aki "hostel"-ekben száll meg ("hátizsákos-felfedezõk").
Igazából Athén drága. A mi 60 eurós szállásunk nagyon "olcsó" volt. 80-100 eurónál kezdõdnek a szállások (2-3 fõre) és inkább szálloda jellegüek. de 120-200 között van talán a legtöbb
Bár ez a hely, ahol mi voltunk, ugyan olyan elrendezésû mint egy studio, fürdõszoba, hûtõ, stb. egyedül fõzési lehetõség nincs, ettõl nem apartman/studio kategória, hanem szálloda.
Szóval ha apartmant keresel a neten, ezért nem igen találsz. Nézz "szállodák" után, abban is van több kategória, ha kitartó vagy, biztos találsz megfelelõt.
Amúgy - mint már sok helyen említettem - a ott személyesen keressetek szállást, biztosan találtok akkor is.
Ezen kívül meg vedd fel a kapcsoléatot ut.irodákkal, nekik biztos vannak egyedi ajánlataik, amiket nem tesznek be a katalógusba, vagy a netre.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu