Horvátország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#67683 Üzenet linkje2008-06-21 22:41:02  Válasz a #67679. hsz-ra

Az út szelén forog nyársra huzva icon_rolleyes.gif malac,benne bárány,abban tyúkocska, locsolgatva fûszerekkel icon_eek.gif icon_rolleyes.gif ,hozza isteni házi kenyér,és finom zoldsaláta, hozzá illõ borocska, icon_biggrin.gif és a gazda kedvessége, grátisz-finom palacsinta icon_wink.gif nagyon jóóó!!!
# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#67688 Üzenet linkje2008-06-21 23:00:11  Válasz a #67683. hsz-ra Előzmény #67683

Címet vagy térképet kérek! icon_eek.gif icon_redface.gif icon_lol.gif
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#67691 Üzenet linkje2008-06-21 23:24:29  Válasz a #67688. hsz-ra Előzmény #67688

Van ennek már vagy 4-éve,keresnem kell, icon_redface.gif megpróbálok rálelni,de nem tudom megtalálom-e icon_sad.gif ,de ez a tipusu vendéglátás azon a részen mindenhol megtalálható,az autóból látod õket, jó érzékkel, ez neked nem jelenthet gondot, rá fogsz találni a legjobbra, icon_rolleyes.gif ,de ha meglelem a cimet tudatom icon_exclaim.gif
# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#67694 Üzenet linkje2008-06-21 23:36:24  Válasz a #67691. hsz-ra Előzmény #67691

Ismerem az útszéli sütögetést, csak nem így egymásba rakva. Én ezt a sztorit másképp ismerem:

"A sor az ökör-bárány-pulyka-csirke és egy tojás. Amikor a tojás megsült, kész volt a cucc, több napig sül. Ez Bornemissza Anna erdélyi szakácskönyvében van leírva, innen vette Gárdonyi is, az Egri Csillagokba is beleírta…"

"A legendák szerint már a XVIII. században is sütöttek ökröt nyárson királyi esküvõk, lakomák alkalmával, vagy nagyobb ünnepségekre. A nagytestû ökör belsejébe helyeztek be bárányt, a bárányba egy pulykát, a pulykába egy tyúkot, és így sütötték meg.
Természetesen nem így történt az ökörsütés, hanem külön-külön sütötték meg, majd összerakták, hogy a vendégsereg megcsodálja..."

Na, most akkor mi a helyzet? icon_rolleyes.gif icon_lol.gif

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#67696 Üzenet linkje2008-06-21 23:52:23  Válasz a #67694. hsz-ra Előzmény #67694

Ez roppantul érdekes amit irsz,mert ezt mi egyben láttuk,és ettünk belõle. A technikáját sajnos nemtudjuk, de azt láttuk,hogy sok zöldfüszer és zöldségféle volt belerakva.Nagyonérdekes szerkezet volt amin pörgetve sütötték,parázs felett. icon_sad.gif icon_biggrin.gif
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68657 Üzenet linkje2008-06-28 12:07:38  Rastoke

timba írta:
Az út szelén forog nyársra húzva... …rémlik, hogy átutaztunk itt, még egy szép vízimalom is van… …de akkor nem volt szálláshely…

Rastoke (a plitvicei tavak elõtt - Karlovac felöl megközelítve - kb. 30 km-rel, közvetlen Slunj település elõtt; annak része).

Hát éppen idõben érkeztünk; kár lett volna lemaradni! icon_wink.gif icon_lol.gif

Most van szálláshely (és vendég is) is bõven; nagyon élveztük; semmi luxus, de nagyon romantikus (a környezet meg különösen icon_exclaim.gif), a háziak nagyon kedvesek, a reggeli pedig csúcs! icon_eek.gif icon_razz.gif
















# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68660 Üzenet linkje2008-06-28 13:00:06  Plitvicei Tavak

josza2 írta:
Szia H.apci!...Képeid láttán át kell értékelnem a széprõl alkotott véleményemet. Azt hittem, minden ami szép az Görögországban van. Bizony nem így van ez... Ráadásul ez itt van a szánkban, csak ki kell nyujtani a kezünket...

Akkor még egy kis kiegészítés Rastoke-hoz; a Plitvicei Tavak. icon_wink.gif icon_razz.gif














# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68677 Üzenet linkje2008-06-28 18:01:13 

nixi007 írta:
…Horvátország! Valóban szép, de én nem szeretem, sziklák mindenhol amitõl persze kristálytiszta a víz, de akkor hol van az önfeledt fürdõzés. Utáltam hogy állandóan arra kellett figyelnem, nehogy belelépjek valamibe. A szemnek szép hely számomra, de strandolásra egyáltalán nem jött be. Kinek ez kinek az!...

Ez nem Horvátország - úgy általában! icon_eek.gif Én korábban nagyon sokszor voltam, de mindíg egyénileg! Csak szép emlékem van! icon_smile.gif Rosszkor voltál rossz helyen. Egyébként gyengécske hely vagy gagyi van mindenhol; Görögországban is, de sokan buknak arra is (az ára miatt). icon_rolleyes.gif Kinek ez kinek az - írod, s ez így igaz. Nem könnyû megtalálni az igazit! icon_wink.gif icon_razz.gif




# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68681 Üzenet linkje2008-06-28 19:19:37  Válasz a #68677. hsz-ra Előzmény #68677

Szia h.apci!! icon_biggrin.gif

Üdvözlünk újra itthon, ez tényleg csak egy nyulfarknyi pihenés volt icon_cool.gif A képek gyönyörüek mint mindig,de el sem tudod képzelni mennyire örült az unokám a látottaknak icon_smile.gif ,mos nosztalgiázunk a sok száz fotó között,és azt mondja nekem "emlékszel mama mikor még kicsi voltam" icon_lol.gif icon_lol.gif ,most 12 -éves icon_rolleyes.gif ,tudod amint elnézem ugyanott tapostad a földet ahol mi is icon_rolleyes.gif icon_lol.gif Az alsó képek pedig sztem Makarskai riviera,a szikla mellõl 4 lityi vizet mertem itthonra icon_biggrin.gif . Most szkenneltük a "kicsirõl" icon_lol.gif icon_lol.gif icon_exclaim.gif






# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68685 Üzenet linkje2008-06-28 19:49:12  Re:

timba írta:
Szia h.apci!! icon_biggrin.gif

Üdvözlünk újra itthon, ez tényleg csak egy nyulfarknyi pihenés volt icon_cool.gif A képek gyönyörüek mint mindig, de el sem tudod képzelni mennyire örült az unokám a látottaknak icon_smile.gif ,most nosztalgiázunk a sok száz fotó között,és azt mondja nekem "emlékszel mama mikor még kicsi voltam" icon_lol.gif icon_lol.gif , most 12 -éves icon_rolleyes.gif, tudod amint elnézem ugyanott tapostad a földet ahol mi is icon_rolleyes.gif icon_lol.gif Az alsó képek pedig sztem Makarskai riviera, a szikla mellõl 4 lityi vizet mertem itthonra icon_biggrin.gif . Most szkenneltük a "kicsirõl" icon_lol.gif icon_lol.gif icon_exclaim.gif

Még hogy pihenés! icon_eek.gif icon_rolleyes.gif Mire a végére értünk a tavaknak, azt hittem, végem! icon_evil.gif Másnap meg, mint akit megvertek! icon_redface.gif

Az alsó képek Brela (nem saját képek); a lányom kedvenc helye volt sokáig. Ezek szerint ismered; vannak szép partok a környéken. icon_wink.gif Nekem Makarska jobban bejött (persze régen, mert ma már tömve van! icon_rolleyes.gif ). Na és este kiülni a promenádra! icon_wink.gif icon_razz.gif


# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68686 Üzenet linkje2008-06-28 19:51:23 

Nagyon szép képeket tettetek fel. ..és az a kajás asztal a folyó felett, meg a sült malac, az ember rögtön kedvet kap... icon_smile.gif
# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#68691 Üzenet linkje2008-06-28 20:05:07  Válasz a #68685. hsz-ra Előzmény #68685

Hát amit látok icon_eek.gif icon_rolleyes.gif ,nem hiszed el ebben a campingben aludtunk,most átépitették,csodás képeim vannak icon_cool.gif icon_lol.gif ,ez most off,de a "kicsivel"most indulunk egy újabb nosztalgia bulira icon_lol.gif Fenyõ Miklós nagykoncert,ha megjöttünk folytatom icon_lol.gif icon_lol.gif
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Gyanett
Aktív fórumos
Aktív fórumos
119 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#73063 Üzenet linkje2008-07-23 15:53:38  Válasz a #67638. hsz-ra Előzmény #67638

Szia H.apci!

Csak most nézegetem ezt a topic-ot. Lehet, hogy idén Horvátország lesz a nyerõ.

Képedet nézve az én képem jutott eszembe. Megkerestem.

Íme:


# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Timba
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
497 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#74499 Üzenet linkje2008-08-01 22:46:24  Válasz a #68685. hsz-ra Előzmény #68685

Szia h.apci! icon_smile.gif

Bocsánat de, szó szerint idézem a barátaimat, icon_redface.gif "ha keresztre feszitenek sem tudom megmondani hogy hol etteük" ezt a csodát, icon_redface.gif icon_rolleyes.gif ,egy bizti Korchula és Biograd, de hogy hol nem néztük ,anno. icon_redface.gif icon_rolleyes.gif Azt gondoljuk hogy talán Benkovác és Split, de meg szerettük volna venni csak a kokast de nem adták még 100 sch frankért sem icon_twisted.gif :twiste. Még mindig nem lustulok, nyomozom a helyet, csak sok az elfoglaltságom icon_cry.gif icon_cry.gif , ugy szeretnék elmenni Toloba ,szept 10 körül , Ha nem is jelentkeznék ne haragudjatok ,de ha van ötlet ,Segits!!

üdv:timba és jana.

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#74503 Üzenet linkje2008-08-01 23:20:10  Válasz a #74499. hsz-ra Előzmény #74499

Ez most elég is, úgysem járok arra mostanában. Azért egy kis pontosítás nem ártana, ha eszetekbe jut valami apróság, mert ez jó nagy terület így! Hegyen volt, tenger mellett, út szélén, faluban, stb.? icon_rolleyes.gif icon_redface.gif
Irány a Tolo-topic! icon_wink.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 ... 13 14 15   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu