Olaszország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47699 Üzenet linkje2007-10-28 18:16:23 

Tény, hogy észak egészen más. De északi részeken érthetjök a hegyektõl délebbre esõ "északi" részt is. Én az olasz Alpokat értem az északi részen, Dél - Tirolt, a Dolomitokat stb. Az ott élõ olaszok egy része félig meddig osztrák, és ott valóban egészen márképp néz ki minden, a hozzáállás és az életforma is...
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47723 Üzenet linkje2007-10-29 09:44:39  Válasz a #47699. hsz-ra Előzmény #47699

Szia Mono!

Köszi az infókat, nekem a képek alapján is nagyon teszik a Sorrento és környéke. Én Meta di Sorrentoban néztem ki a szállásunkat a Villa Polliot.
Sajnos a Sky kivonul Magyarországról jövõre, és sok úticél elérhetetlenné válik, vagy drágábban lehet repülni oda. Én a Ferihegytõl 80 km lakok, nekem ez volt eddig a legmegfelelõbb. Persze Pozsonyból lehet velük repülni, de oda megint elmenni macerás dolog.

Amit az Andi ír az nagyon is igaz, és szerintem még az is befolyásolja észak és dél kapcsolatát, hogy talán délebben nehezebb körülmények között élnek az emberek és talán szegényebbek is. Persze ezt még nem tapasztaltam, mivel délebben még nem jártam, csak hallottam. icon_smile.gif

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47787 Üzenet linkje2007-10-29 19:42:20  Válasz a #47723. hsz-ra Előzmény #47723

Biztos hogy nehezebb körülmények között élnek délen,de nem gondolom hogy lusták.Rengeteg citrom és narancsültetvényt láttam,nagyon sok melegházat különbözõ növényekkel,az ilyen helyeken rengeteget kell melózni,és nem is tartoznak a könnyedebb munkák közé.
Sok mindent készítenek citromból,citrommal,a citromos csokoládét semmiképp ne hagyd ki.........fantasztikusan finom icon_rolleyes.gif icon_smile.gif

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47796 Üzenet linkje2007-10-29 21:41:24 

Hmmm és a citrom-krémlikõr milyen finom. Szombaton volt a párom szülinapja és rokonokkal ünnepeltünk, vettem is egy üveg olasz citromlikõrt - isteni, ha arra jártok, vegyetek mindenképp!!!! Van átlátszó is, meg krémlikõr is, az utóbbit!!! icon_smile.gif
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47812 Üzenet linkje2007-10-30 10:33:46 

Egyre jobban emésztgetem a jövõ nyári észak-olasz körutazás gondolatát. Kérdés, hogy mit érstek észak-olasz alatt, mert ha csak a hegyeket, akkor nekünk hegymászással is elmegy 3 hét, akkor máshová már el sem jutok icon_smile.gif Vagy a hegyektõl délebbre esõ részeket, beleértve Toszkánát is. ? Pár napja ezen töprengek, de nem merem elõvenni a térképet és az útikönyvet, mert tudom, ohgy akkor hirtelen annyi látnivalót talállok, amire hónapok sem lennének elegek.
Tegnap kezdtem olvasni a napsütötte Toszkána c. könyvet icon_smile.gif

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47837 Üzenet linkje2007-10-30 14:54:56  Válasz a #47812. hsz-ra Előzmény #47812

Andi! Toszkána nekem is nagy álmom, és ha olvasod a könyvet, szerintem egyre jobban az lesz, neked is!!!
Jó szórakozást hozzá! Nekem nagyon tetszett!!! icon_lol.gif icon_lol.gif

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47887 Üzenet linkje2007-10-31 10:01:21  Válasz a #47812. hsz-ra Előzmény #47812

Hûha Andi Toszkána!!! Szerintem Olaszország egyik legszebb része. Ahogy az örökzöldek a szõlõültetvényekkel váltják egymást a dombos tájon mmmmmmm, és a középkori városok történelmi levegõje... Hiába Toszkána az olasz reneszánsz szülõföldje. Tényleg ezer a látnivaló és csodás túrákat lehet tenni. Életem egyik legjobb desszertborát itt ittam, de sajnos a borfesztiválon még nem tudtuk részt venni.
Szóval érdemes ellátogatni Firenze, Pisa Lucca Barga stb. városokba.

Andi tényleg ne vedd elõ a térképet, mert akkor muszáj elindulni erre a csodás helyre, bár ahogy olvastam már jártál itt.. icon_lol.gif icon_lol.gif

A legutóbb írt beszámolód ami 12 évvel ezelõtti olasz útadról írtad, nagyon tetszett fõleg, mert azokat a környékeket jártad meg, ahova nagyon kivánkozok jelenleg.

Lassan én is elõveszem a régi videoinkat, és elkezdem beszámolókat írni, mert keverednek az egyes nyaralások történései bennem. icon_lol.gif icon_lol.gif

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47888 Üzenet linkje2007-10-31 10:09:31 

Szia Kriszta!
Akkor 12 évvel ezelõtt még kamasz voltam, nem érdekelt semmi trténelmi, vagy mûvészeti dolog, csak az érdekelt, ami valahol nekem "nagy szám" volt, mint a Pisai Ferdetorony, vagy a Colosseum. Toskanában csak igen kevés idõt voltunk, nem igazán emlékszem tájképekre a fejemben. Szóval, ha mennék, úgy mennék, mint aki még nem is járt ott. De éppen ez a baj, hogy az eredeti terv az a Garda-tó és a svájci határ közé esõ tóvidék volt, meg Délsvájc. Ezek maradnának is, de kérdés, hogy ezek mellé idõben mennyi fér még bele esetleg Toskánából? Muszáj lesz lassan a térképet elõvennem, de félek, hogy megint 6-7 hetes körutazásokat tervezek pillanatok alatt, és mindig nagyon fáj az a pillanat, amikor ezt le kell csípni 2-3 hetesre.
Én nagyon szeretnék elmenni Calabriába is, de még nem tudom hogy, mert oda saját autóval nem mennénk.
Szicilia állandóan a fejemben van, Szardínia meg olyan tengerrel bír, mintha csak a trópusokon járnál...Szóval ezekre a helyekremind vágyódom én is.

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kriszta35
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1383 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47895 Üzenet linkje2007-10-31 10:20:36  Válasz a #47888. hsz-ra Előzmény #47888

Nahát Szardinia nyáron nálunk is felvetõdött a jövõ nyári célpontként, pont a húgiék fûznek minket. De akkor sajna Görögország kimaradna jövõre, amit én nagyon nem szeretnék, de Szardián olyan árak vannak, hogy vagy ez vagy az. De így is döntési kényerben vagyok lassan, hogy Sorrentoi félszéget, vagy Pilion félsziget. Sorrentonál már én is annyi mindent írtam össze, hogy kb. 2 hét alatt tudnánk megnézni, és 4-5 napnál több idõ nincs rá. Nápoly is egyre jobban kiszorul a tervbõl ezmiatt.
Na meg a saját kocsi. A férjem errõl hallani se akar egyenlõre, mivel 2002-ben a melletünk lévõt törték fel, a miénket csak megpiszkálták, szerencsére a tolvajokat megzavarták. Akkor a párom azt mondta, többet ebbe az országba kocsival nem. icon_cry.gif

# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47903 Üzenet linkje2007-10-31 10:58:50 

Kriszta, eddig te vagy az egyetlen ember, aki megért a saját kocsi miatti aggodalmaért. Én még mennék, de nálunk is a párom hallani sem akar errõl. Van egy (németországi) mondás: "Rómánál délebbre csak az megy saját autóval, aki meg akar szabadulni tõle."
Pedig Calabria álomszép hely. Még nem tudom, mi lesz. Egyetlen biztos tény van csak, hogy jövõre nem megyünk Hellászba.

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47985 Üzenet linkje2007-10-31 18:06:33 

A citromos krémlikõr valóban fini,de nálam a csokoládét semmi nem körözheti le.
Szóval ha mégis,valamelyikötök dél-re megy azért a Vezúv nagy élmény,legalábbis nekem az volt.Ami még jobban tetszett:Pozzuoli-ban Solfatara(azt mondják hogy a Vezúv mellékkrátere)nagyon-nagyon érdekes.A kráter belsejében lehet sétálni, kénes kigõzölgések vannak,nem ám akármilyenek,van 1 "tó" a közepén amely bugyog a gázok miatt,és ha felugrasz és a lábad talajt ér,olyan mintha üresség volna alattad,kongást lehet hallani,nekem nagyon tetszett,mondjuk nagyon szuper volt az ottani Solfatarai idegenvezetõ(a magyar annál rosszabb,hétfõn akart múzeumba vinni,amikor minden ilyen hely zárva van....stb.külön fejezetet lehetne róla írni miket csinált.)

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47986 Üzenet linkje2007-10-31 18:10:16  Válasz a #47903. hsz-ra Előzmény #47903

Andi,tetszik ez a mondás, icon_lol.gif icon_lol.gif és biztos hogy van valóság alapja is.
# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Miskolciutas
Törzstag
Törzstag
1313 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#53315 Üzenet linkje2008-02-25 08:24:19 

Én hallottam egy olyan-szintén német- mondást,hogy:"Utazz el a Balkánra,a kocsid már ugyis ott van!"
# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#53546 Üzenet linkje2008-03-01 18:28:14  Válasz a #53315. hsz-ra Előzmény #53315

Nagyon jó icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#54951 Üzenet linkje2008-03-20 07:47:22  Calabria


KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 ... 18 19 20   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu