Olaszország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 61
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86046 Üzenet linkje2008-12-01 09:49:55 

Valcsi, csodásak a képek,köszönömszépen!!!!

Éva, nem szállunk meg. Az elveszi az izgalmat, a kalandot. Úgy gondoltuk, hogy egy repülőjegy árából és amit egy napa alatt elköltünk ott pénzt, azt hozzuk ki, amit csak lehet, minden rohanás, minden stressz nélkül. Egy andalgós, szerelmes, romantikus napot szeretnénk és nem várost nézni. Az idén erre izzítottunk rá, hogy egy napos kirándulásokat teszünk. Reggel 7-kor repülünk el és az este 7-essel jövünk vissza. Ha fél 10 körülre sikerül bejutni a városba, úgy fél ötig van 7 óránk császkálni. Nem akarunk semmit sem célzottan megnézni, hanem csak sodródni a hangulattal, beülni egy igazi olaszos utcai kávézóba, egyszerűen élvezni, hogy ott vagyunk. Muranóra vagy Buránóra tervezünk átmenni, de nem tudom, hogy belefér-e ebbe az időbe. Kicsit félek, mert a hajók elég rendszertelenül járnak és a reptérre időben vissza kell érnünk. De tökre tetszik, hogy a reptérnek van "hajóparkolója" is. A google earthön tök jól látni. Nagyon érdekes. Valcsi képei alapján Burano tűnik szebbnek, érdekesebbnek. Talán befelé busszal mennénk és visszafelé hajóval előbb át Buranóra és onnan egyenesen a reptérrre. Vagy fordítva.

# 62
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86047 Üzenet linkje2008-12-01 09:52:59 


Canale Grande

A San Marco és a Doge palota. A Szent Márk tér bejárata.

# 63
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86048 Üzenet linkje2008-12-01 10:24:29 

Szia Évi és Andi!
Mi már többször voltunk a karneválon is Velencében. Akkor teljesen más a város. Csupa hapy és lüktetés.


# 64
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#86053 Üzenet linkje2008-12-01 13:56:51 

Kedves Valcsi és Josza!

Nagy örömmel nézegetem a felrakott képeiteket! Klasszak, köszi!
Josza! A karneválon gondolkodtam már sok éve, aztán azért vetettem el, mert mi már nemigen szeretjük a tömeget, a nagy nyüzsit. Biztos nagyon klassz, de inkább nézném még tovább a karneváli képeket itt a fűtött szobában.
Üdv. éva

# 65
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#86054 Üzenet linkje2008-12-01 14:12:14 

Andi!
Ez nagyon izgi így! Igaz, még messze van, de majd ha hazaértetek, ugye pár sorban elmeséled az utatok sikerét.
A reptéri hajóparkolóról jutott eszembe, mekkora élmény volt számomra a kórházi parkoló. Tátott szájjal álltunk és vártuk a mentőcsónakokat, lestük amint kikötnek a kórház kapuban.

# 66
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86055 Üzenet linkje2008-12-01 16:59:54  Válasz a #86053. hsz-ra Előzmény #86053

Hát tessék Évi.


# 67
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86058 Üzenet linkje2008-12-01 18:16:08 

Szia Évi!

Azt a kórházat én is megnézném, ma vettem útikönyvet, hazafeléa repülőn majdnem ki is olvastam icon_smile.gif

# 68
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86061 Üzenet linkje2008-12-01 18:56:26 

Igen, persze, hogy beszámolok majd! icon_smile.gif A karnevál engem sem vonz. Pár ismerősöm volt mát, és azt mondták, hogy alig lehet mozdulni a tömegben, széttapossák egymást és sok a zsebes...biztosan szép lehet, de nekem is tömegiszonyom van...meg gondolom, az árak is felszöknek akkor az egekbe.
# 69
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#86064 Üzenet linkje2008-12-01 19:59:22  Válasz a #86055. hsz-ra Előzmény #86055

Köszi Josza!
Ha van képed és időd, jöhet még!
De erről a képről hova tűnt a tömeg?

# 70
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86080 Üzenet linkje2008-12-02 13:30:00 

Most, hogy átfutottam az útikönyvet, már tudom, hogy a kb. 7-órás ott tartózkodás elegendő lesz és nagyon várom, hogy ott lehessünk már. Igazi kalandnak látom icon_smile.gif
# 71
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86103 Üzenet linkje2008-12-02 18:57:55 

Sziasztok!

Éppen most hallottam a Tv híradóban, hogy Velencében a Szent Mark téren 80 cm-es víz áll. Állítólag 1966 óta nem volt ilyen magas a vízállás!
Nekem szerencsém volt annak idején, mert csodálatosan szép idő volt, mikor jártam ebben a gyönyörű városban (szeptember közepén).

# 72
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#86106 Üzenet linkje2008-12-02 19:18:05  Válasz a #86103. hsz-ra Előzmény #86103

Ebből látszik, hogy van aki mázlista, van aki meg... icon_smile.gif Mi augusztusban voltunk (mint mindig...), a legnagyobb rekkenő hőségek idején. Mindenki kivétel nélkül azt mondta, hogy augusztusban Olaszországban sosincs rossz idő. Nem is pakoltam meleg ruhát, minek. Eső ellen sem vittem semmit, miután a barátaimhoz odaértem, az induláskor ők nyomtak a kezembe egy esernyőt, hátha mégis...

Ezek után három napig áztunk és fáztunk Velencében augusztus közepén... egyetlen vékony hosszúnadrágban és kardigánban, merthogy több meleg ruhája senkinek sem volt. Mondanom sem kell, hogy áldottam az utolsó pillanatban eltett esernyőt... icon_smile.gif

# 73
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86107 Üzenet linkje2008-12-02 19:27:50 

Épp ezt akartam írni amit a Kvalcsi éppen előttem tett meg,hogy micsoda árvíz van Velencében.Nem egy ideális állapot annak aki netán odautazik.
# 74
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86109 Üzenet linkje2008-12-02 20:19:45 

Huh, képet is láttam a nagy vízről, elég brutál lenne egy ilyen napon ott lenni. De ez ott gyakori, ahogy hallottam. Sőt az útikönyvük szerint az esők is nagyon gyakoriak. icon_sad.gif
# 75
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86132 Üzenet linkje2008-12-03 12:08:43  Válasz a #86109. hsz-ra Előzmény #86109

Szia Andi!
Mi háromszor voltunk Velencében. Kétszer a karnevál idején és egyszer szeptember elején, amikor leugrottunk még Jesolora, mert annyira meleg volt, hogy fürödni is tudtunk.
Tény és való, hogy a karnevál idején sok az ember, de nagyon különleges hangulata van. Mi kétszer busszal mentünk és egyszer autóval, de egyszer sem aludtunk ott.
A Lidora érdemes még átmenni, nekem nagyon tetszett.
Belinkelek itt egy oldalt, mert most nincs időm feltölteni a képeket. Pár képet itt láthatsz az ott töltött időnkről.
http://www.panoramio.com/user/1053486/tags/Italy
Whitefrost

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6 ... 18 19 20   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu