Városlátogatások
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86090 Üzenet linkje2008-12-02 15:02:34  Válasz a #86084. hsz-ra

Szia Andi!

Zürichben nem jártam, így nem tudom milyen, de Barcelóna nekem nagyon tetszik!

Egyébként a fenti témában, a németekkel kapcsolatban nekem is az a tapasztalatom, hogy Németországon belül "normálisak" csak akkor vadulnak meg, ha kiteszik a lábukat onnan (tisztelet a kivételnek). A rendszerváltás előtt én is jártam Kelet-Berlinben, Cottbuszban és Drezdában, de mivel a német ismerőseink szinte minden hová elkalauzoltak, így rossz élmény nem ért.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#86092 Üzenet linkje2008-12-02 15:33:16 

Andi!
Jártam mind a három említett városban. Zürichnek közel sincs akkora varázsa számomra, mint Velencének vagy Barcelónának. Nekem hideg, szürke város benyomását keltette. Persze egy napot érdemes ott is eltölteni. De míg a másik két városban akár heteket is szívesen eltöltenék, addig Zürichben kevesebbel is beérném.
éva

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#86110 Üzenet linkje2008-12-02 20:23:32 

Az útikönyvek és képek alapján nekem tetszik Zürich belvárosa. Persze szerepet játszik abban, hogy oda is mennénk, hogy olcsó repülőjegyek vannak és rövid a repülés.

Valcsi, bocs, hogy ide válaszolok, mert off lesz, ezért csak röviden. Én nagyon pozitívan csalódtam a németekben, sokkal kedvesebb nép, mint amilyennek gondoltam és a nyaralásaim során is mindig segítőkészek voltak és kifogástalanul viselkedtek, ahol laktunk, mindig más külföldiekkel több probléma volt...Persze minden nép egyedi emberei között vannak különbségek.

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89965 Üzenet linkje2009-02-10 14:00:17  Válasz a #86110. hsz-ra Előzmény #86110

Sziasztok!

Tudnátok abban segíteni, hogy mennyiért lehet Angliában esetleg Londonbanlakást bérelni? 2 főnek.

Illetve 1 hónapra ha magunknak főzünk, mennyibe kerül a kaja?

Aki élt már kint és segítene, nagyon megköszönném.

Egyelőre csak információgyűjtés icon_biggrin.gif

# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89967 Üzenet linkje2009-02-10 15:30:40  Válasz a #89965. hsz-ra Előzmény #89965

Firkamano,

Londonban él egy barátnőm, írtam neki és ha válaszol, küldöm neked az infókat.

Szia
Bottakati

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89968 Üzenet linkje2009-02-10 15:31:58  Válasz a #89967. hsz-ra Előzmény #89967

Szia!

Nagyon-nagyon szépen köszönöm!!!!!

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bottakati
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89976 Üzenet linkje2009-02-10 16:36:35  Válasz a #89968. hsz-ra Előzmény #89968

Szia Firkamano!

Barátnőm már válaszolt is, alap dolgok:

Ha egy lakásban bérelnek egy szobát, 12-160 font között/ hét (függ a helytől természetesen, belváros vagy külváros).
Kenyér £1.30, tej £0.60, 2 kg csirkecomb £5.00 stb.
Minimum of £1500-2000 font elég 2 embernek egy hónapra, de ha városnézést is terveznek, bele kell kalkulálni a belépőjegyeket (£10-15 körül). Utazás: buszbérlet egy hétre: £14/fő.

Ha van még esetleg konkrét kérdés, írjál és kérdezek.

Szia
Bottakati

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Firkamano
Törzstag
Törzstag
1840 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#89979 Üzenet linkje2009-02-10 16:47:33  Válasz a #89976. hsz-ra Előzmény #89976

Szia!

Nagyon köszönöm.

Ezek szerint ha átszámítva 500 000 Ft-ot keres vki, az nem elég arra hogy kint megéljen, és még félre is tegyen...

Én úgy számoltam, a szállás 2 főnek 300 000 Ft, és havi 150 000 Ft pedig 2 főnek elégnek kell lenni kajára és tömegközlekedésbérletre.
Szóval az 500-ból ha fejenként 200-at eltennénk az tök jó lenne, de úgylátszik kint jóval drágább az élet, és fejenként 500 ezer arra elég hogy meglegyünk kint. icon_sad.gif

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91258 Üzenet linkje2009-02-27 22:29:51 

(Nemcsak) London,
WhiteFrostnak és mindenkinek, akit érdekel icon_wink.gif

Ezúttal nem beszámoló, hanem csak egy kis képes ízelítő Londonról és környékéről. Korántsem teljeskörű, csak néhány kiragadott felvétel 2006 márciusából és 2008 júliusából.

2006 március


Tipikus angol ikerházak Cambridge-ben. Hangulatosak, de nagyon picik, olyan klausztrofóbiás érzése van az embernek, ha hosszasan tartózkodik egy ilyen házban. icon_smile.gif



Cambridge, a Cam folyó:



Még mindig Cambridge, a kápolna:



Ilyen helyen én is szívesen tanulnék... icon_smile.gif (Még mindig Cambridge.)



Egy közelebbi kép az érdekes fa kedvéért:



Ez pedig már azt hiszem, hogy Lincoln...



A pie, az egyik jellegzetes angol étel:



A Downing Street 10, a miniszterelnök lakhelye. Amikor zárva van, akkor végképp semmit sem látni, de akkor épp kinyitották valakinek, aki úgy látszik, hogy bejáratos oda.



A lovasőrség váltásához is épp jó időben érkeztünk. De amikor épp nem váltják egymást, akkor is mindenki odaáll melléjük fotózkodni.



A St. James park. A fák még kopaszok március lévén, de a virágok már szépen nyílnak.



Kacsák pedig ilyenkor is vannak... icon_smile.gif



Meg mókusok is. icon_smile.gif





Ez a kép a Covent Gardennél készült. A jacket potatoes, amit árulnak, nem más, mint hajában sült krumpli, megtöltve sajttal vagy baconnel vagy egyéb dologgal, sok helyen lehet kapni.



A kínai negyedben:



A portobello utcai piac igazi bolhapiac, mindenfélét lehet itt kapni:



A komor Tower...


# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91259 Üzenet linkje2009-02-27 22:41:08 

A Belfast hadihajó a Temzén. Fel lehet rá menni, a férfiak és a gyerekek nagyon szokták élvezni icon_smile.gif, de mindenkinek érdekes lehet végigjárni és végignézni, hogy hogy folyt az élet a hajón.



A konyhától a műtőig minden van itt:



A Szent Pál-katedrális:



Az emeletes buszban szerencsénk volt, mert az emeleten a busz legelején tudtunk ülni. icon_smile.gif



És onnan ilyen képeket lehetett útközben csinálni:



Két éjszakai fotó a London Eye-ról készítve. Van útikönyv, amelyik szerint kifejezetten sötétben érdemes felmenni, mert olyankor szebb. Tényleg szép, de mindenki döntse el maga, később lesz majd egy nappali London Eye-os kép is. (Mondjuk a kamera csak egy egyszerű kis gép, úgyhogy amiatt eleve nem túl jók ezek a képek.)



Windsor:



Windsorban van egy ilyen kis ferde ház: icon_smile.gif



A windsori kastély már bent:




# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91260 Üzenet linkje2009-02-27 22:54:11 

2008 július


A Big Ben és a Parlament.



A London Eye és előtte egy Dalí-szobor, merthogy itt van egy múzeum is.



Emeletesbuszos-Bigbenes kép, tiszta London. icon_wink.gif



Westminster Abbey:



A Buckingham Palace némi tömeggel, mert épp akkor volt az őrségváltás. Mindenfelé (lovas)rendőrök állnak és terelik a népet, csöppet sem udvariasan. Nem lehet az úttesten megállni és bámészkodni, hanem üresen kell hagyni, gyorsan kell átslisszolni egyik járdaszigetről a másikra, különben ráordibálnak az emberre...





A St. James Park nyáron. Most több a zöld és a virág, főként meg a napsütés! icon_smile.gif És éppen ebédidő van, amikor a környező munkahelyekről mind idegyűlnek az emberek megenni a szendvicseiket az ebédszünetben. Úgy, munkahelyi viseletben, akár kiskosztümben és öltönyben is simán leülnek a fűbe élvezni a napot és ebédelni.





Tower Bridge



Tower, az Árulók kapuja... brrr... icon_smile.gif



London Eye:


# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91262 Üzenet linkje2009-02-27 23:09:55 

Az angol "pudding" tésztaféle, hússal töltve:





A Temze partján nyáron van mindenféle "performance" (ha már Londonban járunk, ennyi idegen szó engedtessék meg icon_smile.gif ). Itt pl. homokból épített nappalit magának egy illető. Amikor elfáradt, abbahagyta a munkát, és ledőlt a kanapéra. A vödrébe pedig várta az adományokat... icon_smile.gif



Ez pedig egy másik. Ez amolyan, hm, modern dolog volt. Annyit láttam belőle, hogy egy rakás bőröndöt egymásra pakoltak, azt járták körbe egy darabig, majd szép lassan ruhástól belegázoltak a Temzébe. Ott beleestek egyesével széttárt karokkal a vízbe, majd vízesen kijöttek, és újra elkezdték körbejárni a bőröndkupacot. Tovább nem láttam, mert a többiek már unták a várakozást, és tovább kellett indulni. icon_biggrin.gif



Kép a London Eye-ból - ezúttal nappal:



Seven Sisters. Ez nem Londonban van, viszont csodaszép tengerpart. De nagyon szeles és nyáron is pulóverben, hosszúnadrágban kell odamenni, és még úgy is fázik az ember. Leszámítva az angolokat. Amíg mi vacogtunk, addig egy hétévesforma kislány fürdőruhában ücsörgött a parton... icon_smile.gif





Egy újabb tengerpart: Brighton. Hát a görög tengerpartoknak nyomába sem ér icon_wink.gif, de az angoloknál híres üdülőhely. Mit tegyenek, nincs más... icon_smile.gif Nagy hullámok voltak és sokan fürödtek, de mi kardigánban voltunk... icon_smile.gif





Full English breakfast icon_smile.gif



London egyik elővárosa...



Richmond Park szarvasokkal:


# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacimaci
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91263 Üzenet linkje2009-02-28 00:05:21 

Szia Haspók! Jók a képeid, örömmel nézegettem őket.Görög fotók után, egy kis változatosság nem árt .JA MÉG CSAK ANNYI, HOGY A PARKBAN AZ A KACSA AZ SZERINTEM GÁGOG!
# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
WhiteFrost
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
594 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#91274 Üzenet linkje2009-02-28 06:53:25 

Szia Haspók!

Nagyon szépek a fotóid, ilyeneket nem nagyon láttam sehol. Köszönöm szépen a londoni felvilágosítást, nagyon sokat segítesz.
kiss.gif kiss.gif kiss.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#91293 Üzenet linkje2009-02-28 14:01:28 

lacimaci írta:
.JA MÉG CSAK ANNYI, HOGY A PARKBAN AZ A KACSA AZ SZERINTEM GÁGOG!


Oké, köszi a helyreigazítást! icon_wink.gif

Ezenkívül még egy kis baki van a dologban, az esti London Eye-os képek után a feliratok elcsúsztak, onnantól kezdve mindig az eggyel lejjebb lévő képre vonatkoznak...

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu