Románia / Erdély
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110209 Üzenet linkje2009-07-21 14:50:20  Válasz a #110137. hsz-ra

Ne is hagyd abba, rengeteg még a felfedezni való, és nem csak az un. magyar területeken, hanem pl. Bukovinában vagy a szászok (volt) földjén is! Szinte hihetetlen, hogy fér meg ennyi csoda ilyen viszonylag kis területen. Mindíg elszomorodok, ha valaki mostanában ébred rá, hogy mi az, hogy Erdély... Hol élt eddig, s mit tudott a világról? Járt volna arra mondjuk a hatvanas-hetvenes években, amikor a toprongyos kissrácok körülvették az autót, s amikor letekerted az ablakot, kiderült, nem akarnak mást, csak akármit, amin magyar felirat van, legyen az akár egy üres gyufásdoboz... Akkor a borravaló mértékegysége egy jobb szappan volt... Kaptál szállást magyar magánháznál szinte ingyen, s hozzá elképesztő vacsorát (pedig nagyon szegények voltak), s mindezért súlyosabb esetben a házigazdának börtön járt.

A vendégszeretet most is még példás - bár sajnos már vannak kivételek is, de hogy őszinték legyünk, nagyon rá is vannak szorulva a vendégre. Aki még nem járt Koltón, vagy a "túlvégen" - Csernakeresztúron, alig tud valamit az egészről. (Torockó kilóg a sorból; az egy külön történet, érdemes utánaolvasni.) Még ma is magánháznál a kultúrált szállás félpanzióval - a széleken - általában nem tőbb 4.500 Ft-nál, s ezért asztal alá eheti magát bárki.

Jó szívvel bíztatok mindenkit a tág értelemben vett Erdély felfedezésére, de csak alapos felkészüléssel és őszinte történelmi érdeklődéssel!

http://www.hellasz.hu/forum/vi.....&start=810

http://ro.h-apci.fotoalbum.hu/

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110474 Üzenet linkje2009-07-22 17:25:24  Válasz a #110203. hsz-ra Előzmény #110203

Szerencsémre nekem nem volt a "hatósággal"problemám,bár tartottam tőle az az igazság.Igyekeztem a tábláiknak megfelelően közlekedni,szóval nem reszkiroztam semmit, sehol és semmiben mert tudtam,hogy az erősebb kutya... ugat...és ugyi bennem élt, úgy lenn mélyen a hatalmas barátság, a meséltek alapján, a román-magyar barátságról...Nem tudom nálatok mi volt-e fura helyzet előidézője,de roppant érdekes amit a férjed jogsijával megnem tesznek,és érdekes amit leírtál evvel a közjegyzői igazolással kapcsolatban.Ez módfelett bizalomvesztőnek tünik.Ezek után nem csodálkozom,hogy beteltetek... icon_confused.gif
# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110476 Üzenet linkje2009-07-22 17:42:02  Válasz a #110474. hsz-ra Előzmény #110474

Semmi különöset nem csinált csak, mint itthon kiderült, átlépett egy záróvonalat. Az érdekes a dologban, hogy nem is volt záróvonal. És egy szót sem tudott magyarul a közeg, amíg a bírságot ki nem fizettük. Aztán tökéletes kiejtéssel elköszönt, és utasította a férjemet, hogy azonnal induljon, különben beviszi.
Ezt a közjegyzős dolgot a külügy oldalán olvasta. Természetesen akkor, amikor már késő volt.
Imádjuk Erdélyt, de amíg nem csillapodnak a kedélyek, addig nem megyünk.

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110481 Üzenet linkje2009-07-22 18:06:19  Válasz a #110476. hsz-ra Előzmény #110476

Na ettől egy kissé ökölbe szorúl az ember talpa az biztos,ha ezt így és ilyen módon megtették.Felér egy provokációval és sanda a gyanum még jogorvoslást sem tudtok eszközölni.Ugyan már, egy rendöri hatóság intézkedését megtámadni?-még itthon sem,nem ott kinnt ahol az ember,a magyar, csak "fűtő" lehet,meg szép,de okos az nem.Felvettétek valamilyen szinten az ügy érdekében valakivel a kapcsolatot?A jogsiról meg még nem is beszélek,hogy minek a jogán tartsák vissza.
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110485 Üzenet linkje2009-07-22 18:32:10  Válasz a #110481. hsz-ra Előzmény #110481

Beszéltem a Külügy-el, a bukaresti konzulátussal. Semmit sem tehetnek.
Az egy hónapos bevonásból, már több, mint 3 hónap letelt. icon_mad.gif Azt a választ kaptuk, hogy ez Románia belügye, ők nem tehetnek semmit. Átalában 3-6 hónap alatt postázzák az okmányt, de extrém esetben előfordul az egy év is.
Mit tehet ilyenkor a magyar állampolgár? Főleg, ha létszükséglet a jogosítvány?
Szabályt sért, és azt mondja, hogy Romániában elveszett az okmány, és kér egy újat. Mi megtettük, vállalva az esetleges szabálysértési eljárást, mert többe kerül az okmány hiánya, mint a bűntetés.
És mióta a magyar rendőrök bűntetik a román kanionosokat, a pihenő idő be nem tartásáért, azóta minden magyar autót kiszúrnak, és keményen bűnteteik. Bármiért!

# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Hiroda
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#115106 Üzenet linkje2009-08-22 19:30:25 

Üdv!

Júniusban már megvolt egy 23 napos görög út, most éjszaka indulunk Erdélybe. Utoljára 10 éve voltunk arra. Gyönyörű helyeken jártunk Görögországban, Meteorák, Delphi, Athén, Mükéne, Naphlion, Epidavros, de most hasonlóan szép helyek jönnek: Parajd, Bucsin-tető, Békás szoros, Gyilkos tó, Szent Anna tó, Fogarasi havasok.... Ugyanolyan kíváncsisággal és izgalommal várom, pedig jártam már ezeken a helyeken, mint az előbb említett görög látnivalókat se először jártam végig.
Remélem ugyanolyan pozitív tapasztalatokkal jövök haza az utazással, hatóságokkal kapcsolatban, mint a szerb-macedón szakaszról.
Kb. 10 nap múlva beszámolok.

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142274 Üzenet linkje2010-07-03 18:14:43 

A két hétre tervezett utunkat egy hétre módosította az áldatlan időjárás. Szó szerint elmosta a megtervezett utunkat...
Szeptember első napjaiban ismétlés, remélem a módosult időjárás megengedi és "beenged" Erdélyországba... icon_confused.gif Ott újra várnak és ők is csak remélnek,hogy nem lesz megint ilyen katasztrófális a helyzet.
Kedvenc költőm szülőhelyét Nagyszalontát azért tüzetesen bejártuk.
A sok cél közül ez megvalósult.

# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142281 Üzenet linkje2010-07-03 18:41:34  Válasz a #142274. hsz-ra Előzmény #142274

icon_cry.gif Nagyon sajnálom,hogy ez történt,sokat gondoltam rátok,mikor mutatták a képeket,hogy elmosta a viz az utakat icon_confused.gif szörnyű!!!
Remélem,azért később még lesz rá mód! icon_wink.gif

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#142290 Üzenet linkje2010-07-03 19:38:54  Válasz a #142281. hsz-ra Előzmény #142281

Kisebb fajta rémálom volt.A természet megunta a "banánt", de az emberiség megtett mindent egy évszázad alatt,hogy ez be is következzen.
Most láthatjuk, érzékelhetjük világszerte szorgos "munkánk" retorzióját. icon_confused.gif

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#143219 Üzenet linkje2010-07-08 18:28:12  Re:

zsebkuty írta:
icon_cry.gif Nagyon sajnálom,hogy ez történt,sokat gondoltam rátok,mikor mutatták a képeket,hogy elmosta a viz az utakat icon_confused.gif szörnyű!!!
Remélem,azért később még lesz rá mód! icon_wink.gif

Mint írtam is aug.végén, szept. elején újból nekilódulunk,de remélem most több szerencsével.Ha minden jól megy v.10 napot akkor biztos rászánunk.
Hogy addig az elmosott utakat és településeket mennyire tudják kocsival közlekedhetővé tenni hát azt nem tudom,de "emil" kapcsolatba vagyunk a szállásadó eszméletlen aranyos magyar házaspárral...és tudod ami legjobban esik,hogy nem színlelt, anyagi érdekeltségű kedvesség!! Ilyet görögben is csak egy v.két helyen érzékeltünk.Ez nagyon jó érzetet ad az embernek.Reménykedünk.Most hétvégén meg Egerből egy kis túra Várkútra az Egedet mászkálnánk be. Csebokszárihoz kocsival Várkút nagyon közel van.Onnan meg bakancs...
Csubi:
Atosz icon_wink.gif :

# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vicosz
Törzstag
Törzstag
688 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#143232 Üzenet linkje2010-07-08 19:12:04 

Tekerőpatakon is volt árvíz?
# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Argo
Aktív fórumos
Aktív fórumos
122 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#152528 Üzenet linkje2010-09-27 21:57:14 

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154220 Üzenet linkje2010-12-16 18:54:42 

Ez Erdély topikja,ezért jöttem át.Ne érje szó a ház elejit...

Nem óhajtok senkivel és semmi miatt konfliktusba kerülni.

Látom Viksó tetszett nektek is Erdélyország. Hivatalosan ilyen nincs,de engedtessék meg,hogy én annak nevezzem.Szuterén jog... icon_smile.gif

Képeket aki szeret tegyen fel, ha ott járt. Én már fotók feltevésével nem foglalkozom.Mondjuk nem véletlen,de ez más tészta.

Akkor hajrá aki úgy gondolja! icon_biggrin.gif Hosszú téli estéken emlékezni képekben Erdélyről,szépségéről és ott élő magyarokról.

Atosz icon_wink.gif

# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154224 Üzenet linkje2010-12-16 21:52:21 

Ha Erdélyben jártam, Szováta- medve tó ki nem maradhatott. A képen látható tófürdő nyitvatartása eléggé szabályozott -2008. Ezért a mögötte levő kisebb, kevésbé elegáns köritésü tóban is lubickoltam. Ez olyan népies - földön a teriték, onnan falatozott a család - nyitvatartása jó, a váratlanul odaérkezőnek. Szépek Szovátán a megmaradt, fából készült nyaralok. A környéken, volt szerencsém látni a végnapjait élő, kb. 10 x5 -ös nagyságú fából készült termálvizü medencét. Elég nehéz volt felmászni hozzá az erdőbe, de megérte.


# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Vikso
Aktív fórumos
Aktív fórumos
482 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154231 Üzenet linkje2010-12-17 14:36:58 

Igy fogadtak Zetelakán.



/Ajaj! Remélem nem sértek személyességi jogokat./

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu