Románia / Erdély
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47386 Üzenet linkje2007-10-22 20:15:05 

A Fogarasi Havasok


# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47387 Üzenet linkje2007-10-22 21:01:23 

Nagyon szép. Edély (jobban mondva Románia) sem kicsi éppen.
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47389 Üzenet linkje2007-10-22 21:07:39 

Szerintem Erdély is megfelel méreteiben egy kisebb országnak. Csodálatos hely. Egy élet kevés a megismeréséhez.
# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47394 Üzenet linkje2007-10-22 21:14:43 

Ebben biztos vagyok Csutek. Nem is merek odamenni, mert félek, hogy az egy új szerelem lenne és akkor még kevésbé tudom beosztani az eddig célnak kiválasztott helyeket icon_smile.gif
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47397 Üzenet linkje2007-10-22 21:24:43 

Tényleg nagyon könnyû beleszeretni ebbe a tájba. Ha ki akarok szakadni a szürke hétköznapokból, irány Erdély. Most nem jött össze a drágám miatt, de már nézem a következõ uticélokat. A tavaszi szünetben biztosan Erdélyben fogunk túrázni.
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
édes
1000. Fórum tag
1000. Fórum tag
273 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47602 Üzenet linkje2007-10-26 16:56:22 

A kedvenc helyem:Gyergyó. ÉS Székelyföld.Mikor 8 éves voltam mentünk vonattal a Fekete-tengerre és arra járt a vonat.Mindig este 10 körül értünk oda ,én minden állomáson az ablakban lógtam,hogy lássam,szállnak e fel gyerekek?Ha igen,gyorsan összebarátkoztam velük és arra kértem õket,hogy beszéljenek.Annyira tetszett a tájszólásuk és reggelig még nagyon sok idõ volt...
19 évesen a vaslábi Sugó barlangoz mentünk túrázni .Tudni kell,hogy minden barlangban csobog egy"szerelem forrás".Én is ittam belõle,a következmény fájdalmas volt,még most is érzem...
A lényeg,hogy nagyon szeretek ott lenni.A kedvenc kajám a kûrtös kalács ! Még hasonlót sem tudnak sehol csinálni,gyenge utánzatok sikerülnek csak.
A Szent Anna egy gyöngyszem,tõle nem messze a Tõzegláp gyerekek és felnõtteket kedvenc játszótere,kipróbálhatják milyen ingoványon lépkedni,víz fölött ugrálni-MEZITLÁB .Hiszen így az igazi.
Ha lesz hó mindenképpen elmegyünk,mert már olyan régen szánkóztunk,és hát mostmár van egy új családtagunk is ,akinek meg kell mutatni milyen a hó.Õ egy komondor ,most 4 hónapos és Lusti a neve.
Mi Szatmáron születtünk,a férjem apja Kézdivásárhelyen.Nincs tõlünk távol a hely.Szeretünk oda járni,a gyerekemnek is vannak már emlékei/élményei onnan.
Teljesen biztonságos,nem kell jobban vigyázni mint itt,éhen sem lehet halni,az emberek meg tényleg aranyosak,lehet rájuk számítani mindenben

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47605 Üzenet linkje2007-10-26 17:29:13 

Éhen tényleg nem lehet halni. Mennyei kajákat fogyaszthatunk baráti áron.
# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mono
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
646 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47620 Üzenet linkje2007-10-26 19:15:29  Válasz a #47605. hsz-ra Előzmény #47605

Akkor nekem ott a helyem icon_lol.gif icon_lol.gif Édességekkel hogy állnak icon_question.gif Milyen finomságaik vannak icon_question.gif
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47624 Üzenet linkje2007-10-26 20:27:54 

Mivel nem vagyok nagy édesség kedvelõ, erre nem tudom a választ.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47625 Üzenet linkje2007-10-26 20:36:25  Re:

Mono írta:
Akkor nekem ott a helyem icon_lol.gif icon_lol.gif Édességekkel hogy állnak icon_question.gif Milyen finomságaik vannak icon_question.gif

Hát EZ...

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Eredeti0
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
1 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#105046 Üzenet linkje2009-06-18 06:44:47 

Néhány jó oldalt ajánlok nektek ahol olvasni lehet Erdélyi híreket és még más hasznos oldalt.Kattintsatok a linkre.
http://www.sites.google.com/site/eredeti`/kedvenc-internet-oldalaim

# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110057 Üzenet linkje2009-07-20 19:55:24 

Szevasztok!

Idén,hogy nem mentünk egy évtized után Görögországba egy olyan helyet találtunk ami nagyon megfogott bennünket és ahová ha a lehetőségek engedni fogják sűrűn elfogunk látogatni: ez "Erdélyország".Nem hittem volna,hogy ilyen frenetikus élményeket fog produkálni érzelmileg és fizikailag mint ez tett velünk.Valahogy mindig tartottunk attól,hogy átmenjünk kocsival még Nagyszalontáig sem,pedig Arany János misztikuma gyerek korom óta bennem élt.Hát ez most megtörtént.Ahogy a mai fiatalok mondják ez "király"volt, ez az 1300km -es átruccanás.Akit netén járt ott és megfogott ez a világ, nagyon kiváncsi lennék az élményére és véleményére. Tudom,tudom ez nem görög, de viszont igazi "egészséges" magyar,ahol még a beszéd a kedvesség valami lenyűgöző az ott élő magyarok,de még sok esetben a románok részéről is. Szóval ámúltunk a nejemmel..! icon_confused.gif icon_smile.gif
Hatalmas csalódás,de pozitív értelemben... icon_smile.gif

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Oiduft
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
31 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110137 Üzenet linkje2009-07-21 09:16:19 

Huszonéves korom óta többször is jártam Erdélyben, és minden egyes alkalommal el voltam varázsolva. Visszahívott az az ország, én pedig újra és újra vissza is mentem. Most pénteken indulunk a férjemmel és barátaimmal egy újabb egyhetes körtútára. Tavaly "mérgeztem meg" őket Erdélyországgal, addig nem jártak arra. Tavaly Kalotaszegen keresgéltünk kazettás mennyezetű református templomokat, Torockón megmásztuk a Székelykőt, végre végigmehettem a Tordai hasadékon, eldugott kis falvakat és erődtemplomokat kerestünk fel, valamint a kötelező Gyilkos-tó - Békás-szoros együttest. Beetetésnek. icon_smile.gif Máig a számban van a torockói csomboros töltött káposzta íze, az megismételhetetlen.
Képek: http://picasaweb.google.hu/oiduft/Erdely2008

Idén délebbre kanyargunk. Jön a Bucsecs, aztán Gyimes és a Hargita.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Atosz
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1762 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110200 Üzenet linkje2009-07-21 13:39:02 

Úgy őszintén nem hittem,hogy reakcióra találok majd a Hellaszon Erdéllyel kapcsolatosan,mert úgy igazán tudom mi az a görög "megszállottság" érzése,volt benne részem /hála/ bőven.Most már kellett is egy kis váltás, ami még aug.-ban folytatódik az egri második otthonból kiindulva a Bükkben és egész Heves-megyében.Börzsönyt már tavasszal /ha van még évszak/bemászkáltuk,gyalog,kocsival, egy kicsit mindig a dolog könnyebbik oldalát keresve.De betelni lényegében ezekkel sem lehet!
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#110203 Üzenet linkje2009-07-21 14:02:41  Válasz a #110200. hsz-ra Előzmény #110200

Én most egy időre beteltem Erdély szépségeivel.
Nem esett jól a büntetés, és az sem, hogy húsvét óta még nem érkezett meg a férjem jogosítványa.
Aki most megy, az nagyon figyeljen oda a szabályok betartására!
És a legfontosabb: Ha elveszik a jogosítványát, akkor azonnal keressen egy közjegyzőt, aki ír egy papírt arról, hogy a delikvens 24 órán belül elhagyja Románia területét, és ezt vigye oda a rendőrnek, aki bűntette, vagy a helyi rendőrségre. Akkor azonnal visszakapja az okmányt.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu