Spanyolország
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85648 Üzenet linkje2008-11-21 14:39:10  Válasz a #85646. hsz-ra

Szia Zsebkuty!

Köszi az infót, nézni fogom.
Chaniát meg Barcelónát össze sem lehet hasonlítani szerintem. No nem azért, mert Barcelóna szebb! Mind a kettő nagyon szép, de egészen másképp szép. De a legszebb az lenne, ha most ott lehetnénk a kettő közül bármelyik helyen!
szepeva

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85650 Üzenet linkje2008-11-21 14:46:57 

Szia Zsebkuty!

Nekem a kedvenc városom Barcelona, az eddig látott nagy európai városok közül!!! Kétszer voltam, de párom még nem volt, ezért valamikor tervezünk oda egy rövid (3-4 napos) repcsis utat is. Igazság szerint már vagy 5 éve tervezzük, de mindig más lesz icon_smile.gif Valóban csodálatos a romantikus gótikus negyede, az Antonio Gaudi tervezte szecessziós épületek. Sajnos én a két ottlétem során csak pár órát tölthettem el a városban, így lenne még mit nézni, ha több napra tudnánk menni.

# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85652 Üzenet linkje2008-11-21 15:06:30 

Szia Andi és Éva!!!Valóban gyönyörű,pl.Gaudi-Guell-park

# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dian77
Aktív fórumos
Aktív fórumos
363 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85653 Üzenet linkje2008-11-21 15:08:24 

Nekem is kedvenc városaim egyike Barcelona. Mi lassan három éve voltunk ott, de nagyon a szivembe zártam. A fenti képen lévő park is nagyon szép.
# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85658 Üzenet linkje2008-11-21 15:18:59  Válasz a #85653. hsz-ra Előzmény #85653

icon_lol.gif Ha valakit még érdekelne,több ezer kép Barcelonáról: www.tripadvisor.com -on!!!Ha utaztatok már oda,vagy Costa Bravara,irjatok róluk,ha van kedvetek.Ezen a randa őszön-télen legalább felvidit egy kis utazás,nemde??? icon_lol.gif
# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85660 Üzenet linkje2008-11-21 15:22:54  Válasz a #85652. hsz-ra Előzmény #85652

Sziasztok!

Ez a kép a Gaudi parkról gyönyörű!
2000. aug.ban jártam ott, akkor nem voltak ilyen zöldek a pálmafák, kicsit kiégett volt minden, de még úgyis nagyon hangulatos az egész park. Sajna akkor még nem volt digi gépünk, többnyire videóztunk.
A Sagrada Familiánál pedig olyan hosszú sor várakozott, hogy feladtuk a bejutást, így csak kívűlről csodálhattuk meg.

Ha jól emlékszem, fapadossal most el lehet jutni, de lehet, hogy csak Gironáig és onnan vonattal tovább. De Girónát is érdemes megnézni, annak is nagyon szép az óvárosa.
szepeva

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85662 Üzenet linkje2008-11-21 15:35:04  Válasz a #85660. hsz-ra Előzmény #85660

icon_lol.gif Szia Éva!!!Annyira felvillanyozott ez a város,hogy tán még egy jövő körutat be kellene vállalnom,hisz talán az lenne a legjobb megoldás,csak az a bibi,hogy busszal lenne,node gondolom,egy Barcelona repjegy tán nem kerülne sokba,aztán bebuszozhatnánk az egész várost,azt mondták,van Barcelona-card,direkt turistáknak van kitalálva,bárhol leszállhatsz,ahol csak akarsz és kb.félóránként jön a következő,amire megint felszállhatsz és kezdődhet minden elölről...mondjuk nekem speciel a Sagrada Familia ,,nem jön be",inkább a parkjai,sétánya és Gaudi más épitménye tetszik... icon_lol.gif
# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85664 Üzenet linkje2008-11-21 16:00:37  Válasz a #85662. hsz-ra Előzmény #85662

Zsebkuty!
Megnéztem gyorsan, de csak július közepén egy hetet, a Wizz 38 ezer ft-ért adja a jegyet oda-vissza és úgy látom, Barcelónában száll le, már nem is Gironában (régebben úgy csinálta). De lehet, hogy más időpontban jobb áron is el lehet érni.
Amikor mi voltunk, még nem voltak fapadosok, autóval mentünk és nagyokat csavarogtunk. Az út hosszú és fárasztó volt (2200 km Figurasig, 12 nap alatt 7600 km-t tettünk meg oda-vissza és ott), viszont kéznél volt az autó. Ha újra mennék, valószínű fapadossal és ott bérelnénk autót. Merthogy annyi a látnivaló Katalóniában is, hamár olyan messzire elmegy az ember, nemcsak Barcelónát kellene megnézni.
szepeva

# 39
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85667 Üzenet linkje2008-11-21 16:08:52 

Zsebkuty!
Felizgattál és tovább nézelődtem, június első hete csak 27.000,- pénz!

# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85669 Üzenet linkje2008-11-21 16:11:57  Válasz a #85667. hsz-ra Előzmény #85667

icon_eek.gif icon_eek.gif JUJJ,de jó!!!Kivel-mivel??? icon_lol.gif
# 41
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85670 Üzenet linkje2008-11-21 16:21:01 

LLORET DE MAR

# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szepeva
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
494 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85672 Üzenet linkje2008-11-21 16:25:00  Válasz a #85669. hsz-ra Előzmény #85669

Wizz mind a kettő, csak különböző időpont. Ha megnézel több időpontot (fogalmam sincs, mikor jó neked) biztos találsz még kedvezőbbet is.
# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Zsebkuty
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1375 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85676 Üzenet linkje2008-11-21 16:39:40  Válasz a #85672. hsz-ra Előzmény #85672

icon_lol.gif Köszi az infókat!Majd meglátjuk,mi lesz.... icon_lol.gif
# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#85687 Üzenet linkje2008-11-21 20:20:02 

Sziasztok!
Mi is háromszor voltunk a Costa Bravan. Egyszer Blanesban és kétszer Tossa de Mar-ban. Mikor Blanesben voltunk autót béreltünk és le akartunk menni Gibraltárig, de csak Alicantéig jutottunk, mert annyi a látnivaló, hogy lassan haladtunk. Visszafelé befelé a szárazföldön Madrid , Zaragoza érintésével jutottunk vissza Barcelonán át Blanesbe. Így is négy napos túra volt. Feledhetetlen volt. Mi busszal mentünk mindháromszor és ott béreltünk autót. Nem volt drága. Barcelonában sokszor voltunk. Nekem a legkedvesem városom Európában. Olyan vidám hangulata van. Voltunk a Tibidabon amely Barcelona Rózsadombja, a tetején egy kedves vidámpark és egy hatalmas székesegyházzal, aminek a tetjén van az a Krisztus szobor, aminek a mintájára készült a Rio De Janeiroi Krisztus szobor. Láttuk és bejártuk a Güel parkot Gaudi mester csodálatos építményivel, sétáltunk a Ramblán, ami Barcelona hatalmas sétálóutcája, A Barra Goticában, a gótikus negyedben, Felmentünk lógattyúval a tenger és a kikötő felett Monjuc-ra, Barcelona Gellért hegyére. A tetején ókóri római és 17 századi erőddel.
Ott van az olimpiai stadion és komplexum és sok sok egyéb látnivaló. Onnan lefelé elérjük a Via Espagnat, ami szerintem a világ legszebb tere, rajta Európa legnagyobb és legkáprázatosabb szökőkútjával. Esténként fantasztikus vizijátékot produkálnak csodás zenével és fényjátékkal. A másik kedves városom a történelmi Katalonia fővárosa Girona.
Most befejezem, de ha érdekel szivesen írok még.
Üdv: Josza

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#85688 Üzenet linkje2008-11-21 20:26:40 

Sziasztok! icon_smile.gif

Látom a wizz barcelonai járata mindenkinek megmozgatta a fantáziáját! icon_smile.gif Nekünk is, már napok óta elmélkedünk róla, hogy húsvétkor elmehetnénk... bár most megint gyorsan megnéztem a repjegyárakat, és úgy látom, hogy valszeg másnak is lehetett már ez az "eredeti" ötlete, mert nemrég még mintha olcsóbb lett volna... icon_sad.gif (vagy csak rosszul emlékszem...)?

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Világjáró
<   1 2 3 4 ... 43 44 45   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu