Santorini
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1156
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90130 Üzenet linkje2009-02-12 16:53:44  Válasz a #90126. hsz-ra

Kedves Haspók!
Nem tudok olyan okot, amitől Oia kevésbé vonzó lenne, mint Fira, Imerovigli, vagy Firostefani. Nekem az egész szigeten a legjobban Oia tetszett én, ha ráadásul olcsóbb is biztosan Oiát választanám. Oia leírhatatlanul szép, a legszebb hely, ahol életemben jártam.
Üdv: Josza

# 1157
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90133 Üzenet linkje2009-02-12 17:10:58  Válasz a #90130. hsz-ra Előzmény #90130

Köszönöm Josza!

Így már egyre jobban várom, hogy válaszoljanak ezekről a szálláshelyekről! Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mit fognak írni.

El sem hiszem, hogy 5 hónap múlva látni fogom Oiát és a többi szépséget Santorinin... icon_smile.gif

# 1158
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacimaci
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90167 Üzenet linkje2009-02-12 20:28:32  Sszevasz Haspok!

Oia,Fira,Firastefáni a kráter peremére épült álomszép települések.A pénzes túristák itt kötnek ki luxushajóikal.Mi is itt szerettünk volna apartmant foglalni,de sokaltuk az árát!Így jutottunk Kamariba(2007)Akkor lényegesen olcsób volt,gondolom mais hasonló a helyzet.Utólag örülök hogy így jártunk,a sziget közepén laktunk.Innen 30-40perc mopeddel a sziget mindkét sarka.Nekünk nagyon bejött Kamari!üdv:laci
# 1159
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90173 Üzenet linkje2009-02-12 20:53:30  Válasz a #90167. hsz-ra Előzmény #90167

Szia Lacimaci!

Igen, jól látod, ma is hasonló a helyzet. Már egy hete minden szabad percemben szállásokat keresek, úgyhogy egyre jobban képben vagyok. Ma viszont találtam egy fantasztikus áron lévő kalderára néző szállást Oiában és teljesen fellelkesültem tőle! Utánanéztem a tripadvisoron is, és igaz, hogy csak pár vélemény van róla, de azok teljesen jók. Még várom a tulaj válaszát, de nagyon-nagyon remélem, hogy kedvező lesz!

Persze nem luxusszálloda, de a célnak megfelel, és a kilátás pedig fantasztikus a képek alapján is és a tripadvisoros review-k is megerősítik ezt.

Ráadásul külön örülök, hogy Oiában van, mert ugye oda megy mindenki naplementét nézni, ezt olvasni-hallani mindenhol. Persze a sziget csücskében van, de ez nem lesz gond, mert ahogy Josza is írta pár hsz-szal előbb, a sziget nem nagy, és így nem lesz probléma eljutni sehova sem, úgyis autót fogunk bérelni.

# 1160
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90175 Üzenet linkje2009-02-12 21:04:06  Válasz a #90173. hsz-ra Előzmény #90173

36 Km a sziget csúcstól csúcsig szélessége 1-6 km. Úgy, hogy nincsenek távolságok.
# 1161
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dzsajni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
99 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90199 Üzenet linkje2009-02-13 10:52:19 

KedvesHaspók!!

Ezen a szigeten szerintem teljesen mindegy hol alszol icon_smile.gif
Én 1 hónapig is elaludnék akár sátorban is csak mégegyszer ott lehessek icon_smile.gif
Mi Megalochoriban laktunk, kb 15 perc volt kocsival Oia, és csodálatos kilátásunk volt így is, ráadásul minden este a naplementét a szállásunkról néztük icon_smile.gif
Tudom nem valamelyik "nagyobb" városban van, de teljesen görög hanglata miatt tökéletesen megfelelt icon_smile.gif
És tényleg nincsenek távolságok icon_smile.gificon_smile.gif

http://www.artemistudio.com/

# 1162
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Suzuki
Aktív fórumos
Aktív fórumos
126 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90208 Üzenet linkje2009-02-13 11:31:07  Válasz a #90173. hsz-ra Előzmény #90173

Kedves Haspók! Ha Oia városában találtál jó áron szállást, akkor azt foglald le! A sziget látványa minden egyes " szegletéből" lenyűgöző! Mi eddig minden évben( ötödik éve járunk vissza a szigetre) Kamariban egy családias studióban szálltunk meg és nem bántuk meg, hogy nem Oia-ban laktunk. A naplemente valóban Oia-ban a legszebb, de ha Firostefaniban majd kiállsz a " Kalderára", olyan látvány tárul eléd a szigetről, hogy biztosan megfogadod, egyszer még vissza kell menni Santorinire!!Santorini nemhiába a "napfény és a láva" szigete!!!!!!!! icon_biggrin.gif A fakultatív programok közül a vulkántúrát(Thirassia szigetével kombinálva) ne hagyd ki és érdemes autóval, motorral egyénileg felfedezni a sziget minden egyes részét(Fira, Firostefani, Imerovigli, Emporio, Messaria, MessaGonia(a szellemfalu), Pyrgos, Perissa. Ha van kérdésed szívesen segítek! Üdv.
# 1163
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90209 Üzenet linkje2009-02-13 11:41:26  Válasz a #90199. hsz-ra Előzmény #90199

Szia Dzsajni!

Köszi a bíztatást, én is azt hiszem, hogy bárhol elaludnék, ha arról lenne szó! icon_smile.gif Akár sátorban, akár hotelben alvó ismerőseimtől még csak azt hallottam, hogy ódákat zengtek a szigetről! icon_smile.gif

Mi valahol a sátor és a Ti szállásotok közötti kategóriát választottuk icon_wink.gif, ha a képeknek és a tripadvisornak lehet hinni, akkor a kilátás bármelyik szobából a kalderára és a meredek falakra épült oiai házakra néz... igazából az tetszett meg benne, hogy nem "csak" a naplementét, hanem Oia házait is látni... együtt olyan gyönyörű a képeken. icon_smile.gif

# 1164
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90211 Üzenet linkje2009-02-13 11:50:53  Válasz a #90208. hsz-ra Előzmény #90208

Kedves Suzuki!

Neked is nagyon köszönöm, biztosan élni fogok az ajánlattal és rengeteg kérdésem is lesz! Most, hogy a szállás már megvan, a következő praktikus teendőm Santorinivel kapcsolatban az autóbérlés kérdésnek eldöntése lenne.

Még nem néztem utána, hogy Oia-kikötő és Oia-reptér mennyibe kerül taxival, mert ha sok, akkor lehet, hogy megérné inkább elejétől végéig autót kölcsönöznünk, akkor viszont úgy szeretném mindenképpen, hogy kikötőben felvéve a kocsit és a reptéren otthagyva. Ehhez pedig kell egy olcsó és megbízható autókölcsönző, amelyik ráadásul a neten is fent van.

Hát itt tartok most a Santorinis rész szervezésével. icon_smile.gif Ha ez is el lesz döntve, akkor már csak a legjobb rész lesz hátra, a látnivalókról minden infót begyűjteni! icon_wink.gif

# 1165
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90218 Üzenet linkje2009-02-13 12:48:11 

Szia Haspók!

2006 (?)-ban volt itt a fórumról egy Monalisa nevű tag egy hetet Lefkadán, majd onnan mentek át (jó kis ugrás) Santorinire egy hétre. A beszámolójából emlékszem, hogy Firában volt a szállásuk és úgy rémlik, hogy azt írta, hogy elég kedvező áron foglalták neten. Keresd vissza a beszámolók között vagy írj neki privit, hátha olcsó volt az a szállás - ha a kelderán akarsz.

Szerintem semmi különös nincs az oiai naplementében, ezt már régebben is írtam, mások is írták, megint mások el vannak ájulva tőle. Szerintem egy másik helyről sokkal szebb: Imeroviglinél, ha a Skaros kiszögellésnél állsz és nem csak a sziklaszirt, hanem az egész kaldera, a Nea Kameni is ott úsznak a tűzvörös tengerben.

# 1166
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90221 Üzenet linkje2009-02-13 13:03:28  Válasz a #90218. hsz-ra Előzmény #90218

Szia Andi, köszi a tippet!

Most már szerintem maradok ennél, amit választottunk, mert már meg is kaptam a visszaigazolást a tulajtól. Ahogy a képeken néztem, szerintem minden helyről nagyon szép a naplemente. De minden tippeteket feljegyzem, és majd minden este kipróbálunk egy másikat. icon_wink.gif

Igazából nem ragaszkodtam mindenáron Oiához szállásügyben, csak azután kezdtem el ott keresni, hogy Firában és Firostefaniban nagyon magas áron voltak csak kaldera oldali szállások.

# 1167
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cilla
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
358 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90230 Üzenet linkje2009-02-13 15:21:44  Válasz a #90221. hsz-ra Előzmény #90221

Szia Haspók!
Elküldenéd a szállásod linkjét priviben? Nagyon kiváncsi vagyok.
Üdv: Josza
Bocs úgy látszik sikerült megint Cilla oldalán küldenem. icon_redface.gif

# 1168
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90233 Üzenet linkje2009-02-13 16:17:54  Válasz a #90230. hsz-ra Előzmény #90230

Küldtem privit, de Joszának! icon_wink.gif

A szállásokat szívesen beteszem majd ide, ha többeket is érdekel esetleg, akár mindegyiket, ahonnan kaptam választ, és tudom, hogy mennyibe kerül.

# 1169
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#90240 Üzenet linkje2009-02-13 19:35:04 

Szerintem tedd be nyugodtan Haspók ide is, mert sokakat érdekelhet. Én is megnézném.
# 1170
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Lacimaci
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#90249 Üzenet linkje2009-02-13 21:01:08 

Szevasz Haspók! Örülök,hogy sikerült szállást találnod.Kocsibérlés miatt ne fájjon a fejed,mert minden településen bőven van kölcsönző. Érdemes körbejárni többet mielőtt döntenél,van különbség az áraikban. Ha netán a reptérről taxival kellene a szállásra menni,rövid a távolság nem lehet húzós a tarifa. Hazaútnál kilehet alkudni,hogy a reptérhez menjenek a kocsiért. Mi egy 250cc-is Qvaddal közlekedtünk,jobban bírta a hegymenetet mint a szomszédunk Puntója.Na meg a nagy melegben jólesett a menetszél .Ha szereted a vörösbort, érdemes megkóstolni a helyieket!Üdv:Laci
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
<   1 2 3 ... 77 78 79 ... 156 157 158   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu