Athén
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
Hozzászóló Üzenet
# 31
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Ithaka
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
4 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#5118 Üzenet linkje2006-02-17 13:21:35 

Sziasztok!

Mi múlt év szeptemberében voltunk Athénban 5év után.nagyon sok minden változott azóta de inkább elõnyére mint nem.Az Evripides hotelben foglaltunk szállást,rögtön kiderült,ahogy mondani szokták:vakon a100-as körbe!Mindenkinek csak ajánlani tudom.Athén minden látnivalója 15-20perces gyalogútra van,a szálloda új,kényelmes és reggeli közben az Akropoliszt lehet látni a tetõteraszról.6500Ft/Fõ/éj!(Apollon travel)
A repülõtérrõl busszal mentünk be a Sintagma térre és rögtön megállapítottam hogy a magyar sofõröket ki kellene küldeni továbbképzésre.Elképesztõ módon tudnak vezetni a buszosok.
Hajnali kettõkor nem vol kedvünk térkép alapján eljutni a szállodába,ezért taxit fogtunk-hát nem volt jó ötlet!A gyalog 5perces utat 10 alatt tettük meg és volt pofája 7 eut kérni.
3napot voltunk de még én is,aki többször voltam 1-1hónapot azt mondom nem elég Athénre ennyi idõ!Még végigjárni sem lehet az érdekességeket,hát még élvezni és ráérezni az élet ízére amúgy görögösen!
Innen busszal mntünk tovább Zakinthosra ami 12órás út.Kalandban nem volt hiány mert a kikötõben a buszsofõr úgy ott hagyott minket mint a szél.Kb megtelt a busz,a kompról ugyan még özönlik a nép"dhen birazi"ez egy sziget sokfelé nem lehet menni,akkor menjünk!És ment!!!Csomagokkal mindennel!Bõszen integettem amikor megláttam visszafelé jönni,perszemegállt és elmondta hol van a KTEL irodája ott rakta ki a csomagjainkat.Ott tudtuk meg hogy ami az ülés felett volt azt"elfelejtette"kirakni.Nem is lett meg,pedig megkértem az unokaöcsémet hogy menjen ki a buszhoz visszérkezés után a cuccokért,de érdekes módon eltûntek.Sebaj!Itt vagyunk tulajdonképpen nászúton,nem hagyjuk magunkat.Következett a hidegzuhany!
Olyan nevû apartman ahova a vocher szól NINCS AZ EGÉSZ SZIGETEN!!!AEOLUS TOURS!!!Kiadták úgy hogy még nem tudták hogy melyik apartmanban lesz hely!Nem arról van szó hogy nem ismerjük a nyelvet,hanem nincs.Eleve problémás volt mert nem értették hogy miért akarunk egyénileg utazni és miért kell külön szállás,és fel nem foghatták hogy nem tudok a vocher-ért menni 2 nappal a szállás elfoglalása elõtt mert akkor már külföldön leszek.Inkább adtak egy fals vochert.
Felhívtam a telepített idegenvezetõt,és õ nagyon kedvesen megmondta hogy hol van a szállás és mi a neve.A poén benne hogy épp annak az apartmannak a kerítésén ültünk,és vártuk hogy kiderüljön valami,ahova mennünk kellett volna.
Tulajdonképp jól alakult minden egy kis izgalommal tetézve.
A sziget gyönyörû!Helyi lakos alig van,mindenki beszél angolul mert fõként angol turisták vannak sajnos.Ennyi csúnya embert még életemben nem láttam egy helyen!Egyszerûen hihetetlen!Jót mulattunk azon hogy mindig angolul akartak velem beszélni és nem hitték hogy egy szót sem tudok.De a feleségemmel lehet,mert õ folyékonyan beszél,én kizárólag magyarul és görögül tudok,ha nem is folyékonyan.Rögtön kuriózum lettem hogy magyar létemre miért pont görögül tanulok.Kedvesek és segítõkészek voltak,bármit is kérdeztünk.A sziget körüli hajózást nem szabad kihagyni,a keleti és a nyugati oldal olyan mintha két külön helyen lennénk!Még az éghajlat is más.Nyugaton szelesebb hûvösebb.Amikor motorral jártuk körbe akkor szabályosan fáztunk. Zakinthos valóban a kelet virága.
Mindenkinek látni kell egyszer.

# 32
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#5150 Üzenet linkje2006-02-20 07:45:45  Athén


# 33
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7021 Üzenet linkje2006-05-08 15:05:00 


# 34
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7350 Üzenet linkje2006-05-22 09:26:12 




# 35
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7659 Üzenet linkje2006-05-29 15:31:47 


# 36
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Jucma
Aktív fórumos
Aktív fórumos
78 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#7771 Üzenet linkje2006-05-31 23:07:10 

Sziasztok!

Van valakinek személyes tapasztalata a Miramare hotelrõl? Athén külterületén van (kb 25 km a belvárostól). Ide foglaltunk szállást, és nem tudom mire számíthatunk, mert aránylag olcsón sikerült lefoglalni. Ha esetleg valaki tud okosat mondani a környékrõl, mit érdemes itt a külvárosi részen, környezõ településeken megnézni, akkor azt elõre is köszi. Természetesen Athén látnivalóit kipipáljuk idén is, de most lemerészkedünk a Sounion-hoz is. Szóval ha van attikai tippetek akkor azt szívesen venném.

Üdv.: Jucma

# 37
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10032 Üzenet linkje2006-06-29 07:21:11  Metro




# 38
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10201 Üzenet linkje2006-06-30 11:51:06 

Sziasztok!
Én tavaly voltam Athénba, fakultativ programon. Biztos, hogy még vissza térek, mert nagyon szép volt.

# 39
Kijelentkezve--
-törölt nick 6508
Aktív fórumos
Aktív fórumos
211 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10213 Üzenet linkje2006-06-30 12:51:00 

Én is voltam Athénba 1 évig ott laktam. De nem nagyon tudok róla beszélni, mert elég rossz emlékeim vannak róla. icon_confused.gif icon_sad.gif
# 40
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10216 Üzenet linkje2006-06-30 12:56:57 

bundas49 írta:
Én is voltam Athénba 1 évig ott laktam. De nem nagyon tudok róla beszélni, mert elég rossz emlékeim vannak róla. icon_confused.gif icon_sad.gif


Dolgozni nem mennék ki, de egy évre nyaralni igen. icon_lol.gif

# 41
Kijelentkezve--
-törölt nick 6508
Aktív fórumos
Aktív fórumos
211 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10223 Üzenet linkje2006-06-30 13:16:32 

juhi írta:
bundas49 írta:
Én is voltam Athénba 1 évig ott laktam. De nem nagyon tudok róla beszélni, mert elég rossz emlékeim vannak róla. icon_confused.gif icon_sad.gif


Dolgozni nem mennék ki, de egy évre nyaralni igen. icon_lol.gif
én se dolgoztam icon_lol.gif icon_lol.gif icon_rolleyes.gif
# 42
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10422 Üzenet linkje2006-07-03 10:56:52 

bundas49 írta:
Én is voltam Athénba 1 évig ott laktam. De nem nagyon tudok róla beszélni, mert elég rossz emlékeim vannak róla. icon_confused.gif icon_sad.gif


Aki csak egy napig vagy pár órát volt Athénban, már annak is van valami tapasztalata, véleménye a görög fõvárosról...

# 43
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#10546 Üzenet linkje2006-07-04 11:13:13 


# 44
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Monalisa
Aktív fórumos
Aktív fórumos
96 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11334 Üzenet linkje2006-07-13 10:47:33 

Sziasztok.
Igaz a beszámolómban is olvashattok az athéni napjainról, de gondoltam felteszek ide pár adatot.

Reptérbuszjegy 3,2 és sookal rövidebb a menetidõ éjjel mint a kiírt. Pl Syntagma-Reptér elvileg 70p, gyakorlatilag 35p
Ugyan olyan városi busz mint amilyenek itthon is vannak. A reptéren a buszmegállóban van jegyárusító bódé. Az idulási idõpontok nekünk pontosak voltak. Visszafelé pl metróaluljáróban tudtok jegyet venni. Visszafelé is pontos volt az indulás. Az indulás és az érkezés a reptéren egy épület, jó nagy hosszú épület, és ha kiléptek az ajtón akkor a jobboldali vége felé kell menni, onnan indulnak a buszok. A Syntagmán ha szembe állsz a parlamentel akkor jobbkéz felõl a sarokról indul a busz.

Szállást nem érdemes elõre foglalni mert rengeteg szálloda van, ez úgy értendõ hogy pl 100m járáson belül az Omoniánál van vagy 6-7 db. 0-24ig van recepció, ugyhogy bármikor érkezhetsz. Nekünk a csomagokat gond nélkül megõrizék ingyen a recepción.

Az Omoniánál az Alma Hotelban laktunk. Ha szembe állsz a térrel akkor jobbra a mekinél kell bemenni a sétálóutcába, és már látni fogod a tábláját. 60 EUR/éj/3 fõ reggelivel, de igazából egy 4 fõs szobát kaptunk. Tisza volt, TV, klíma, hûtõ. tudom mindnekinek ajánlani.

Píreuszban asszem Achilleon Hotel, vagy valami ilyesmi. Nem nagyon ajánlom. Olcsó volt (42 EUR/3fõ, fürdõ nélküli) de rossz volt a klíma és hiába volt mellékutcában nagy volt a zaj. Nekünk a célnak megfelelt, de legközelebb nem ott szállnék meg. Egyébként Notara utca talán 63 szám. A kikötõ pár perc gyalog. Itt is van több hotel, de mi beestünk az elsõbe amit megláttunk, nem akartunk tovább cipekedni....

Ha valakinek van kérdés szívesen válaszolok. Ha tudok icon_smile.gif

# 45
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Juhi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
818 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#11338 Üzenet linkje2006-07-13 11:25:49 

Szia Monalisa!
Néztem a képeidet. Nem találok szavakat, mert olyan gyönyörü képeket készitettél. icon_lol.gif Én holnap indulok, igaz nem oda (Paraliara) de a szivem már fáj a képeid láttán.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Athén
<   1 2 3 4 ... 60 61 62   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu