Hydra
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47779 Üzenet linkje2007-10-29 19:20:11  Hydra

A Száróni-öbölben a Peloponnészosz-félsziget Árgolisznak nevezett földnyelve elõtt szeli hajónk a mélykék vizet, mikor a hosszúkás formájú Idrá szigetet közelítjük meg. Az elragadó kis sziget területe 52 km2 , felszíne nagy részben sziklás, kopár. A 17. században érkeztek az elsõ telepesek az akkor még lakatlan szigetre. Õk fõleg szárazföldi görögök és albánok voltak, akik földmûveléssel, pásztorkodással foglalkoztak, majd az Égei-tenger medencéjét uraló hajóflottát építettek. Nem vetették meg a kalózkodást és csempészkedést. Így aztán hamar meggazdagodtak és pompás úri házakat építtettek genovai építészekkel.
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47833 Üzenet linkje2007-10-30 14:03:49 



Vén ágyúk vigyázzák a szûk öblöt, amelyfelé amfiteátrumszerûen emelkednek Hydra település szürke terméskõ és mészfehér házai. A mindíg élénk parti sétányt ékszerboltok, tavernák és szuvenírboltok szegélyezik. Felfelé haladva a városban az utcácskák egyre csendesebbekké válnak. Érdemes egy-két gazdag hajómágnás hajdani palotájának fényûzõ belsejét megtekinteni. Látogatható egyebek közt a Tombázisz, a Vulgárisz valamint a Kunduriotisz palota. A sziget hajdan volt gazdagságára emlékeztet a sok száz templom és kápolna, amelybõl állítólag az év minden napjára jut egy. A kikötõ közelében álló 18. századi Pánájiá tu Theotoku, a hajdani zárda temploma szépen faragott márványikonosztáza érdemel említést. Jelenleg a Polgármesteri Hivatal mûködik benne.
A szigeten tilos a motoros jármûvek használata. Csak gyalog vagy szamárháton lehet közlekedni.
A Profitisz Iliasz kolostor és kissé távolabb az Agia Efpraxia zárda szép környezetben fekszik. A város felett kb. egy órás gyalogút vezet ide. Az itt élõ apácák a maguk készítette szép szötteseket kínálják eladásra.

# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47838 Üzenet linkje2007-10-30 15:26:42 



Mindenkinek ajánlom ennek a gyönyörû, hangulatos kis szigetnek a megnézését, aki Tolóban jár. Tolóból (is) mennek ide hajók, érdemes rászánni egy napot. Nekem ez az egyik kedvenc szigetem.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#47839 Üzenet linkje2007-10-30 15:36:50 



Az egyik "közlekedési eszköz" a lábbuszon kívül.

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#53627 Üzenet linkje2008-03-03 11:40:56 

ja igen

"Spetses is closest to the camera, Hydra is the long thin one with Dokos to the left. In between Hydra and Spetses is the tiny island of Trikeri."

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#53632 Üzenet linkje2008-03-03 12:01:48  Válasz a #53628. hsz-ra Előzmény #53628

A strand felõl a kikötõ



# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#53635 Üzenet linkje2008-03-03 12:17:54 


# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#53636 Üzenet linkje2008-03-03 12:24:20 


# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#53642 Üzenet linkje2008-03-03 12:46:44 






# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#53644 Üzenet linkje2008-03-03 13:08:47  Válasz a #53642. hsz-ra Előzmény #53642

Látom, beindultál... icon_lol.gif Még hogy nagy a sziget... Tavaly nem láttad? icon_rolleyes.gif Én is meglátogatom vagy négy órácskára, de ahogy olvasom, csak tavasszal szép zöld. én meg szeptemberben megyek... icon_confused.gif icon_cry.gif Szállásod van már?
# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#53675 Üzenet linkje2008-03-03 18:35:30 

Gyönyörû képek. Énis nagyon szeretem Hydrát, de már 11 éve, hogy jártam ott. Ideje lenne nekünk is odalátogatni icon_smile.gif
# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#54142 Üzenet linkje2008-03-10 08:17:28  Válasz a #53644. hsz-ra Előzmény #53644

Hát anyi idõ alatt csak egy részét lehetett bejárni.
Annyi kis utcácska érdekes épületek, üzletek stb. van icon_lol.gif

Szval van még mit felfedezni.
Azt sajnálom, hogy tavaly vásároltunk ott és az eladó hölgy nagyon kedves volt, szinte mindsenrõl beszélgettünk még a Görög miiszterelökrõl is (ha jól értettem). Adott ajándékba régi Hydrás képeslapot nagyon aranyos és közvetlen volt.
El kellett volna kérnem az e-mail címét, de akkor ott nem jutott eszeme. icon_wink.gif

Még nincs szállás egyenlõre keresünk utitársakat akikkel mennénk, sajna magyar utazási iroda nem szervez közvetlen Hyra-ra utakat, így saját magunknak kell megszervezni.

Viszont ezért is szeretnénk nagyobb társaságban többen menni.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#54319 Üzenet linkje2008-03-12 10:16:08 

ajken írta:


Breki!

Köszi a képeket, mentettem le párat, hazavittem a kisfeleségemnek. Hydra tényleg gyönyörû. A nejem tavaly látta vmi újságban, és nagyon megtetszett neki. Akkor még nem is gondoltuk, hogy alkalmunk lesz idén saját szemmel körülnézni a szigeten! icon_smile.gif
Egyébként tényleg 20 euro 10 perc szamaragolás? Az kicsit gáz, bár a környezet is eléggé exkluzív. Tényleg, az ebéd egy tavernában mennyi a szigeten? Mert ha átmegyünk komppal, nem akarunk túl sok szendvicset csomagolni.
Köszi!


Igazából szamaragolási árakat nem tudok mert mi azt kihagytuk, sztem vannak jobb idõtöltések is a szigeten, meglátod milyen kevés lesz az idõ körbejárni.

De biztos lesz itt olyan aki tud körülbelüli árakat mondani.

Taverna árakat se tudok, mert mi a híres Tolói halvacsora maradékait vittük magunkal salátával hûtõtáskában és azt fogyasztottuk.

Igazából bár miis ott ettünk egy kis utcácskában inkább azt ajánlanám, hogy útközben egyetek vmit a hajón, bár biztos nem olyan kellemes mint ott, de több idõtök lesz körbenézni.

Ott amit láttam árakat talán kicsit drágábbak voltak mit tolóban, viszont a hajón a Frappé pl olcsóbb volt mint Tolóban
(2 euró helyett másfél ha jól emlékszem)

Én a fürdést is inkább a másik szigeten ajánlanám, nem azért mert a Hydra-n lévõ stand nem jó, ellenkezõleg be lehet úszni egy kis barlangba, csak nincs nagyon tusoló és van bõven egyébb látnivaló.

A másik szigeten talán jobban van idõ fürdeni bár ottis lenne még mit megnéznem, csak a sétálórészt és a strand környékét jártuk be a másik irányban csak elfutottam a szoborig.

És még egy jó tanács, érdemes egy literes üditõt elõtte való este mélyhûtõbe rakni nekünk így volt szinte végig hideg italunk ami eléggé szükséges a forróság miatt

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#64596 Üzenet linkje2008-06-03 11:50:44 

Szamaragolás Santorinin 5 Euro volt, így nemhiszem, hogy máshol annál sokkal drágább lenne. Mi nem próbáltuk, csak ki volt írva az ár.
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Breki1
Törzstag
Törzstag
1676 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72208 Üzenet linkje2008-07-18 11:56:49 

Valaki furdött ott Hydra-n ahol a kis barlangba is be lehet úszni?
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : A Száróni-öböl szigetei
1 2 3 ... 19 20 21   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu