Nea Flogita
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#52602 Üzenet linkje2008-02-12 06:36:05  Nea Flogita

Nea Flogita

Némi infó angolul -> Link




Legutóbb Jox szerkesztette (2008-02-12 06:43:35), összesen 5 alkalommal
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#52603 Üzenet linkje2008-02-12 06:37:13 








# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papné Zsuzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#55330 Üzenet linkje2008-03-26 12:14:25 

Úgy látom, hogy ez a fórum csak arra vár, hogy mi haza jöjjünk onnan és elmondhassam, hogy milyen volt.
# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#55331 Üzenet linkje2008-03-26 12:19:30  Válasz a #55330. hsz-ra Előzmény #55330

Szia Zsuzsi! Amikor megláttam hová utazol, hirtelen elnéztem, mert Nea Plagiának olvastam, és tavalyi képek alapján még hasonlít is.
Én ott nyaraltam egyszer, és azóta sem hallottam róla sokat, azt hittem végre valaki megy oda.

De remélem ebben a helyben sem csalódtok, és tényleg várom, hogy milyen élményekkel jöttök haza onnan!?

Hogy bukkantál erre a helyre? icon_lol.gif

# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papné Zsuzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#55816 Üzenet linkje2008-03-31 14:22:09  Válasz a #55331. hsz-ra Előzmény #55331

Szia Anikó,

Képzeld a neten találtam, de ráadásul úgy, hogy már volt egy másik címem Nea Messangala-ban amit e-mail-ben lefoglaltam, már meg volt a bankszámlaszám is és várta a ficko a pénz. de közben kórházban voltam, mert mûtöttek és a páromra nem lehetett ilyesmit rábízni így végül visszamondtuk. Amikor egy kicsit jobban lettem akkor akkor hirtelen rábukkantam erre.
Megkérdeztem, elõször 30 euro / napot írt. Nagy dilemma, mert hát ugye nem ide akartunk menni, de az elõzõhöz képest 10 euro/ nappal olcsóbb volt, így úgy gondultuk, hogy a különbözetet így másra költjük. Végül pedig amikor lefoglaltuk júni 20-30 -ig 27 Euro-t mondott. Ebbe elméletileg benne van minden. A képek nagyon szépek, nem egy luxus, de voltunk már itthoni utazási irodán keresztül sokkal rosszabban is.
Az apartman neve: Sidi-beach Hotel, így esetleg rá tudsz keresni ha megnéznéd. Pontos weblap címet nem tudok, mert most a munkahelyemen vagyok és az ilyeneket otthonról szoktam intézni.
Ha haza jövünk majd beszámolok róla, már csak 81 nap.

# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#55824 Üzenet linkje2008-03-31 15:54:00  Válasz a #55816. hsz-ra Előzmény #55816

Köszi Zsuzsi! Meg fogom nézni a neten. Nea Plagiára vissza szeretnék menni mindenképpen az idén egy látogatás erejéig, lehet, hogy ez a kis falu? város? is útbaesik!?

REmélem jól fogjátok érezni magatokat, nektek már kevesebb van sokkal hátra,mint nekünk, úgyhogy érdeklõdve várom, milyen élményekkel tértek majd haza? icon_lol.gif

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papné Zsuzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#67031 Üzenet linkje2008-06-18 09:05:31 

Én már holnapután indulok icon_biggrin.gif icon_lol.gif
# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papné Zsuzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#71418 Üzenet linkje2008-07-14 21:39:46 

Kedves Fórum olvasók. icon_lol.gif

Több mindenkinek megigértem, hogy ha haza jövünk a nyaralásból írok egy pár sort Nea Flogitáról. És ha tudok akkor néhány képet is töltök majd föl.
Szóval Flogita, Nea Plagia mellett van, mint ahogy Busai Anikó is mondta, tehát okkal lehetett neki ismerõs a környék, és az itt látott képek.
Nea Plagiától kb. 4 km-re Nea Moundaniától pedig kb. 6 km-re fekszik.
Egy többnyire csendes kis város, rengeteg Beach Bar van a sétányon, ahol már kb. 6-7 óra küröl kizárják az autósokat, így nyugodtan lehet széltében és hosszában sétálni rajta. Sok a turista, de valahogy mégsincs az embernek olyan érzése, mint Parálián, ahol tényleg úgy fekszenek az emberek a parton, mint a heringek. A bar-ok között vannak szabad részek, ahová, - mint bárhol Görögországban- le lehett cuccolni.
A part homokos, kisgyerekeknek akik még szeretnek homokozni ideális. A vízbe bemenve kb. 3-4 m ami kavicsos, de nem vészes inkább homokkal van keveredve, és inkább lapos -kacsázni való kavics - így ez sem a felnõttek, sem pedig a gyerekek számára nem jelent problémát.
A strandon tusolási lehetõség van.
Lehet bérelni Jetsky-t (ezt lehet, hogy nem jól írtam) be lehet fizetni vízisí-re banánra és sok minden extrém dologra, mi ezt csak megnéztük.
Magyar szóval az utolsó két nap találkoztunk, mert a szomszédunkba szlovákiai magyarok költöztek. Tehát magyar turisták által egyáltalán nem felkapott hely, sõõõt, még sokan csodálkoztak is, amikor megmondtuk, hogy magyarok vagyunk. De tulajdonképpen mindenféle nemzetiségûekkel találkoztunk, (románok, szlovákok, németek, angolok, bulgárok, szerbek, csehek, stb.) Az esti séta alkalmával a gyerekek sem unatkozhatnak, rájuk is gondoltak, legalább 3 játszósátor van a sétányon. Szinte minden játék 1/2 euro vagy 1 euro, ( a legkisebbektõl a nagyobbakig minden korosztályra gondoltak) Szupermarket nem sok van a városban talán 3-4. A sétányon bazáros is június végén csak 3-4 volt. A strandnál szinte éjjel-nappal mûködik egy piac. Mi azon a partszakaszon voltunk. Így mindenhez aránylag közel voltunk.
A gyros TOMMY's-nál volt a legfinomabb, és 2,20 Euro volt, többször visszajártunk és már a második alkalommal nagy örömmel fogadtak bennünket. A Mogyorókrémes óriás palacsinta pedig 2 euro volt.
a kifli 0,60 euro, egy zsugor ásványvíz pedig 1,50 euro.
A szállásról szándékosan nem írtam semmit, bár ha valaki olcsót akkar de sz..t annak szívesen megadom az elérhetõségét.
Azért volt néhány pozitívuma a sok negatív mellett. pl. közel volt a strandhoz, a klíma jó volt és azért nem kellett külön fizetni, és a tûzhely 4 lapos volt így hamar elkészült a kaja.
Viszont nagyon sok apartman ház van és símán lehet találni szállást (elõszezonról beszélek, fõszezonba nem tudom), jól meg kell nézni hogy mit kap az ember a pénzéért. Nekünk most ez nem igazán jött be, igaz ugyan, hogy elmehettünk volna máshova, mert lett volna rá lehetõség, de a tulajjal nem akartunk veszekedni, így maradtunk és mi is úgy álltunk a dolgokhoz mint õ. Egy lusta, igénytelen, koszos bûdõs ....... volt a tulaj aki 10 nap alatt egyszer sem cserélt ruhát, talán nem is fürdõtt.

Sajnos voltunk egy párszor bent Nea Moundaniában. Azért sajnos, mert a férjemmel az elsõ nap történt egy kis baleset. Nem részletezem, ha majd akarja akkor leírja. Moundaniában június végén nagy átalakításban voltak, a városban lévõ tengerparti részt és a kikötõ környékét újjították fel. Így elég nagy volt a felfordulás. Itt piac minden szerdán van. Ezt csak azért írom, mert ez igazi nagy város, butik-butik hátán, és hát a gyerekem nem tudta elkölteni a pénzét, mert a színvonal nem a mi pénztárcánkoz volt szabva.

Voltunk Tessalonikinél a Waterland-ba, ami nagyon nagy élmény volt miannnyiunknak és nagyon megérte elmenni odáig.
Van óriás csúszda, ami 5 részbõl áll, némelyik elég durva volt. Van egy nagy folyó, amin uszógumival lehetett lemenni és van egy szintén uszógumis csúszda, ami szakaszonként ugrik egyet és úgy csúszik lefele, (bocs de a nevét nem tudom.) Új atrakcióként hirdetik a kalóz hajót, amibõl minden létezõ helyen folyik a víz, azon is sok csúszda van. Van a gyerekeknek még egy hatalmas medence, ahol talál a legmélyebb rész is comb középig ér. Felnõtteknek van hullámfürdõ, kb. 1-1/2 1 méteres hullámokkal. és még sok minden. 14 év felettieknek 14 euro. 4-14 éves gyerekeknek 12 euro, 4 év alatt pedig ingyenes.

És legvégül, -talán ezzel kellett volna kezdeni - mi Szeribán és Macedónián keresztül mentünk oda éjszaka, vissza nappal. Mondhatom ilyen sima utunk még soha nem volt. Forgalom szinte semmi. Koldulókkal, ablakmosókkal egyáltalán nem találkoztunk. A határokon talán 15 perc volt a legtöbb idõ amit vártunk. A Macedón-görög határon egy görög határõr elindult a sor vége fele és a magyarokat egymás után vette ki a sorból és új kaput nyitottak nekünk.
Macenóniában Június végén a nagy viaduktokat folyamatosan felújították, végezni - a munkatempóbjukat elnézni - az idén nyáron nem fognak, így ott néhány helyen meg kellett állnunk és várakoznunk kellett, tehát mindenki számítson erre a kis kellemetlenségre. Pozitívum benne, hogy a táj gyönyörû.
Egyébként az út zavartalan volt, sem túlzott rendõri jelenlétrõl sem pedig attrocitásról nem tudok beszámolni. Beszétük is hazafele jövet, hogy ezért kár lett volna megkockáztatni romániát. Járt utat a járatlanra. icon_smile.gif

Sok minden van még amit szeretnék leírni, de most már dolgom van.
Igérem, ha lesz idõm akkor azokat a dolgokat amiket most kihagytam leírom.
És ha tudok akkor fényképet is teszek föl.
Ha bárkinek kérdése van az kérdezzen nyugodtan.

# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papné Zsuzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#71419 Üzenet linkje2008-07-14 21:41:16 

Az idõ csodálatos volt, a víz gyönyörû tiszta, kicsi hullámokkal.
# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Busaianiko
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1740 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#71432 Üzenet linkje2008-07-14 23:19:07  Válasz a #71419. hsz-ra Előzmény #71419

Szia Zsuzsi! Üdv újra itthon! Épp a napokban néztem be ide, hogy mi újság már veled? Köszi a hosszú beszámolót, várom nagyon a fotókat is.
szerintem hasonló hely lehetett ez a Flogita, mint annak idején Nea Plagia. Akkoriban mi is egyedüli magyarok voltunk ott, de egyáltalán nem bántuk. Sajnálom, hogy a szállásotok nem volt az igazi, tudom milyen ez, tavaly mi is átéltük. De szerencsére nekünk sem tudta elrontani a nyaralás örömét.

Kicsit megnyugtattál az úttal, hogy milyen zavartalan volt, mert sajnos mostanában elég rossz híreket is hallottunk, fõleg Macedóniáról. Olvasd el a Macedóniában történt topicot!

Köszi még egyszer az infókat, várom a fotókat. Nagyon! icon_lol.gif

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szacsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#72169 Üzenet linkje2008-07-18 10:07:06  Válasz a #71419. hsz-ra Előzmény #71419

Szia Zsuzsi!

Mi is oda megyünk valahova, ahol ti voltatok, a település neve Paralia Dionisiou. Vagy legalábbis azt gondolom, hogy ezek a falvak közel vannak egymáshoz. Találkoztál esetleg valami hasonló nevûvel? Úgy van megbeszélve, hogy Nea Moudania-ban találkozunk a szállásadóval, ami elvileg kb. 3 km-re van Paralia Dionisiou-tól. Már nagyon várjuk, remélem jó helyen sikerült szállást foglalni.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Papné Zsuzsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
64 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#72614 Üzenet linkje2008-07-21 15:00:35  Válasz a #72169. hsz-ra Előzmény #72169

Én úgy emlékszem, hogy nincs a neve elõtt a Parália, bár az nálunk strandot jelent, tehát lehet, hogy egyrõl beszélünk
Ez Flogita és Moundania között féluton van kb. mindkettõtõl 3 km-re.

Igen, voltunk is odaát, elég szép kis csenes település. A település fõterén este mindig piac van. Nem tudom, hogy gyerekkel mentek-e és ha igen akkor milyen idõs, de amikor mi voltunk júni 20-30-ig akkor különféle vidámpark szerû játékok voltak, (ugráló vár, dodgem, trambulin, hullámvasút,)
Valami szörnyû gyrost a tengerpart felõl nézve a fõtéren lévõ játszótér jobb oldalán lévõ büfében ettünk. (ez alapján biztosan megtaláljátok, talponálló rész is volt kint az utcán).
A partról így a strandról sok mindent nem tudok írni, mert este mentünk át és azt így már nem néztük meg. A sétánya nekem nagyon tetszett.
Mi ugyan elõszezonben voltunk, de nem tûnt túl zsúfoltnak.

# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Kvalcsi
Spec. Moderátor
Spec. Moderátor
3368 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72619 Üzenet linkje2008-07-21 15:13:13  Válasz a #72169. hsz-ra Előzmény #72169

Szia szacsi!

Ezt a két fotót találtam a neten Dionisiou településrõl Halkidikin.




# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72621 Üzenet linkje2008-07-21 15:17:03  Válasz a #72169. hsz-ra Előzmény #72169



Dionisiou Beach

# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Szacsi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
67 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#72808 Üzenet linkje2008-07-22 13:08:13 

Köszi az infókat, és a képeket, remélem találunk jobb gyrost is mint amibe nektek sikerült belekostólni.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Népszerû üdülõhelyek
1 2   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu