Ingatlanvásárlás
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#113733 Üzenet linkje2009-08-11 21:57:55  Válasz a #113722. hsz-ra

Feltétlen icon_smile.gif
Nem egész két hét múlva remélem, már tudok mondani valami konkrétumot.

# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114063 Üzenet linkje2009-08-13 17:31:31  Válasz a #109261. hsz-ra Előzmény #109261

Engem érdekelne a görögországi ingatlan vásárlás. Elsősorban saját részre, de paersze befektetés célzattal is. Írj ha van bővebb infó. Jelenleg bőven van szabad időm. Évente autóval járunk görögbe, de már unom, hogy a szállásért mindig fizessek.

Komolyan érdekel!!!!!!!!!!!!

# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#114616 Üzenet linkje2009-08-18 18:00:58 

Az utóbbi napokban magyar honból próbáltan görög ingatlant felkutatni. Hát nehéz ügy!!!!

Már romániai ingatlanforgalmazóval is beszéltem. Addig kell lépni amig a sok román és bulgár vevő fel nem hajtja az árakat!!!!!! Ez észak-Görögországra vonatkozik.

Először nem értettem hogy miért éri meg a románnak és bulgárnak görögbe menni. Csak rá kell nézni a térképre. Románia magyarországi határától nem sokkal van távolab az Égei tenger, mint a fekete tenger. A bulgár főváros meg közelebb van a görög tengerhez, mint a fekete tengerhez. És még az út is jobb. Ja és nem kell elfelejteni NINCS MÁR HATÁRUK (csak formális). Ők is Eu tagok!!!!!!!!!!!!

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Alette77
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
41 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#116722 Üzenet linkje2009-09-07 10:20:05  Válasz a #113722. hsz-ra Előzmény #113722

Sziasztok!

Kicsit kint ragadtam Görögországban, hosszabb időre, mint terveztem, ezért nem írtam.

Az indulás előtti napon kaptam egy üzenetet a magyar-görög ingatlanostól:

Kedves Alexa

Mehgnéztük a lehetőségeket, de sajnos olyat amit nyugodtan tudtunk volna ajánlani a keretek között, nem sikerült találnzunk. Nagyon remélem, a helyzsini keresés segit majd Önöknek
Üdvözlettel


blabla - gondoltam, és körbenéztem odakint, személyesen:
A helyzet az, hogy a román és szerb "kollégák" kellőképpen felverték az árakat, illetve a "szegényebb" németek is itt vásárolgatnak. így az eredeti tervem, miszerint 4-5 szobás házikót vennék meg sokadmagammal, kudarcba fulladt.
Ez persze nem csak az árnak köszönhető - bár jórészt annak. A fél-egy éve még 8-9 milliós apartmankák ma már verdesik a 12-15 milliós határokat - helytől függően. Az "olcsóbbak" a parttól majdnem 1 kilométerre vannak. Általában vagy csak egy apartmant lehet megvenni, vagy az egész házat egybe, ami ugye sok esetben 20-30 apartmant jelent - hát ez nem az én árkategóriám sajna icon_smile.gif
Mondanom sem kell, külön-külön 4-5 apit megvenni, tök felesleges és drága játék :S

Ami engem illet, kicsit délebbre nézek el, de sajnos csak jövő februárban, és akkor is leginkább cégalapítási célzattal illetve hosszú távon bérelhető házak ügyében. A "kicsit délebb" alatt tessék Loutrakit érteni, Korinthos mellett. Ott legalább közelebbi ismerőseim akadnak, így talán könnyebben boldogulok.

Összességében elmondhatom, hogy a hellén jóemberek akkor értékelik a szállásvásárlási ötletedet, ha:
1. német vagy
2. az egész házat meg akarod venni
3. mindezt a lehető legdrágábban - természetesen úgy, hogy még egyszer ennyit költhetsz a felújításra és/vagy a lakberendezésre.

Még egy-két tapasztalat: próbáltam mindenféle közösségi portálokon keresztül felvenni a kapcsolatot a kinti magyarokkal - akik többségében feleségek ugye - a kb 20 hölgyeményből 1 jelzett vissza, aki nagyon szívesen segített volna jó pénzért a jogi és nyelvi nehézségekben (nem ügyvéd, azt pluszba kell fizetni). Tőle tudom, hogy most vettek meg kint magyarok egy apartmanházat Paralián...

A legtöbb ingatlanos iroda másképp működik, mint itt Magyarországon. Egész konkrétan, volt, amelyik alá akart velem íratni egy papírt, hogy innentől kezdve akár ők találnak, akár én magamtól bármit is, annak a - ha jól emlékszem - 3,5%-a őket illeti meg - mármint az ingatlan árának. A papír alapján a keresésnek se eleje se vége nem volt, tehát ha csak az adott papírt nézem, és 5 év múlva találok magamnak valamit valahol, lehet, hogy ott kopogtak volna az ajtón a százalékukért. Ezt valahogy sehogy sem akaródzott aláírni. Ugyanez a jópofa cég egyből küldött nekem egy "csodás ajánlatot", amiről élénken titkolóztak, hogy milyen messze is van Paraliától. Odakint megnéztem, és nekik a közelbe belefér az 5 km is :S - ez egy görög testvérpár, akiknek Németországban is van irodájuk.

Mivel utánanéztem adóknak, illetékeknek, engedélyeknek és mindennek, aminek csak lehet, és valakit érdekel mindenféle részlet, azt küldjön privát üzenetet, ha szeretné hasznosítani az adatokat.

Sajnálom a nem túl kedvező tapasztalatokat :S

A

# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116870 Üzenet linkje2009-09-09 09:21:00 

Ha valakit komolyan érdekel görögországi ingatlan vásárlás az küldjön emailt nekem! Szerintem nincs mire várni, hiszen a válságnak előbb-utóbb vége lesz, melynek következményeként rövid időn belül meglódulnak az ingatlan árak. Nekem is azok a tapasztalataim, hogy a görög piacon megjelentek a román, bulgár és szerb vásárlók, akik megjelenése szintén árfelhajtó hatást produkál. Sajnos az egy évvel ezelőtti kedvezőbb árak az "erős forintnak" voltak köszönhetőek. Csak ez kb. 10-20%-os emelkedést indukált.
# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Antero
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
630 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116875 Üzenet linkje2009-09-09 09:52:48 

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#116920 Üzenet linkje2009-09-09 13:45:35 

Az ingatlanpiaci pangás általánosságba véve kimondható, azonban ez nem teljes mértékben igaz észak Görögországra. A görög ingatlanpiacot eddig leginkább uraló angolok ugyan elmaradnak, de helyükbe léptek a románok, bulgárok, és furcsa módon a szerbek. A szerbek inkább jönnek a görög tengerpartra mint a horvátra, mivel ott nem igen szeretik őket. Görögországban a tengerparti ingatlanok ára továbbra sem csökken, sőt!
Alapvetően ez északi területekre jellemző. A nagy városokban a lakáscélú ingatlanok ára csökken, valamint igaz ez a nehezen megközelíthető helyekre (pl. kissebb szigetek) Több ingatlanossal felvettem a kapcsolatot és alapvetően a fenti véleményen voltak.

Tehát, ha valaki, illetve akár többen is szándékozna görögben ingatlant vásárolni -akár befektetés jelleggel is- akkor kérem jelentkezzen email-en. Mi is úgy szeretnénk, ha egy házban magyarok által bírtokolt apartmanok lennének. Így még kiadni is könnyebb lenne. Át kell gondolni az egészet, mert egy családnak (ha rendszeresen jár görögbe) 200-300 ezer forint csak a szállás két hétre kivetitve. Ennyiből néhány törlesztő részlet is kijön, hát mégha beleszámoljuk a hasznosításból származó bevételt is. Akikkel beszéltem azok azt mondták, hogy hitel is megoldható.
Mi társakat keresnénk, mert egyedül nem szeretnénk belevágni.

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Sóki András
Aktív fórumos
Aktív fórumos
72 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117043 Üzenet linkje2009-09-10 18:37:14 

# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#117045 Üzenet linkje2009-09-10 19:20:51 

Engem a kontinens érdekel, konkrétan észak Görögország. A szigetek alapvetően nem érdekelnek, mivel autóval nehezen megközelíthetőek. Perzse vannak kivételek pl. Korfu, Lefkeda, Thassos, stb. A szigeteken olcsóbban lehet ingatlanhoz jutni, mivel mostanság elmaradnak az angol vásárlók, és nincs helyettük más. Észak Görögországban más a helyzet! Sajnos. Viszont magyaroknak is könnyebb kiadni az apartmant, mint mondjuk Ikaria szigetén, mely nem igen tartozik a turista központok közzé.
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154612 Üzenet linkje2011-01-08 13:05:17 

Sziasztok!

Vett valaki ingatlant az elmúlt évben? Vagy van valakinek bármilyen infója erről?

Dobaki, Alette77 - mi lett veletek, a vásárlási tervetekkel?

Ilyenkor, hideg télen, olyan jó egy görögországi házikóról álmodozni...

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Dobaki2
Törzstag
Törzstag
538 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154613 Üzenet linkje2011-01-08 13:43:20  Válasz a #154612. hsz-ra Előzmény #154612

Sajnos nem találtunk társat a vásárláshoz, így egyenlőre letettünk róla.
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154619 Üzenet linkje2011-01-08 16:01:47  Válasz a #154613. hsz-ra Előzmény #154613

Sajnálom icon_sad.gif
Mi csak most tervezgetünk, még az árakat nem is ismerem eléggé.

De nincs kizárva, hogy mi is társulni akarunk majd...

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154657 Üzenet linkje2011-01-09 16:56:19  Válasz a #154619. hsz-ra Előzmény #154619

Szia Medi,
2006-ban vett egy magyar család egy telket itt nálunk Évián, a segítségemmel. Valahol le vannak írva a részletek, hogyan ment a vásárlás, de most nincs időm előkotorni. Időközben minden év elején adóbevallást kell csináljanak, így muszáj legyen valaki, aki az ügyükkel foglalkozik és erre a legjobb valamiféle fizetett ügyvéd, aki követi a törvényváltozásokat is és értesít ha valami van. Athénban van magyar anyanyelvű ügyvéd is, ki lehet nyomozni ha majd szükség lesz rá az elérhetőségét. Valamikor ha majd időm lesz leírom milyen lépések voltak szükségesek a vásárláshoz, vagy esetleg megadhatom az illetők elérhetőségét, érdeklődhess.

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mediterraneo
Törzstag
Törzstag
1300 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154670 Üzenet linkje2011-01-09 23:17:27  Válasz a #154657. hsz-ra Előzmény #154657

Köszi Ágni!
Minden segítség jól jön, persze jó 10 év múlva ki tudja, mi lesz icon_wink.gif
Angolul beszélő ügyvéd is elég, mert jóllehet nincs kizárva, hogy addigra beszélünk görögül, de aligha annyira jól, hogy egy görög szerződést tutira megértsünk. Viszont angolul mindketten tudunk olyan szinten, hogy akár egy szerződéssel se legyen gond.
Szóval addig még van egy kis idő, ráérsz kotorászni icon_lol.gif icon_wink.gif icon_lol.gif

# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Ágni
Aktív fórumos
Aktív fórumos
316 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#154672 Üzenet linkje2011-01-09 23:43:50  Válasz a #154670. hsz-ra Előzmény #154670

Szia Medi,
OK, akkor a BLOGom jövőbeni témái közé pakolom, van már egy jó dossziényi anyag:) Különben pont a mellettünk lévő telket meg egy román ismerősöm vette meg pár éve, egy Athénban élő mérnöknő, úgyhogy gyűjtöm körbe az embereket:) Sajnos a másik telek magyar gazdáival nem igazán tartjuk a kapcsolatot, nem talál tökéletesen a szó, de mindenképpen ha valami probléma van számíthatnak rám, már amennyiben valamit tudok tenni. Ők megvették a telket 2006-ban és azóta minden nyáron rásátoroznak, építettek maguknak kis WC-t, zuhanyzót, sátorponyvatartót és volt már olyan, hogy egy évben 3szor is jöttek. Tudom, hogy építkezni is fognak lassan rá, ahogy idejük és pénzük engedi. Majd ha előkerülnek valamikor infóim, írok blogba és magánba is neked. Mások is (magyarok) akartak errefele venni telket, régi házat, aztán a válság dugába döntötte az emberek terveit.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Általános tapasztalatok
<   1 2 3 4 5 6   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu