Macedóniai tapasztalatok
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
Hozzászóló Üzenet
# 16
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72681 Üzenet linkje2008-07-21 19:36:45 

Szerintem nagyon hasznos ez a topik. Libabõrös lett a hátam, ahogyolvastam, mert félelemmel teli düh futott át rajtam. Meg elvileg olyan nincs is, hogy nemzetközi jogosítvány. Nekem 3 éve járt le és azt mondta a polgármestei hivatalban a nõ, hogy mivel beléptünk az Unióba már nincs rá szükség. Akkor most mi az igazság? Ha valaki talál errõl olyan kiadós, velõs cikket, mint kvalcsi a vámszabályokról, megírhatná. És elnézést az offért.
# 17
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72688 Üzenet linkje2008-07-21 20:14:38 

Ne offoljuk tovább a témát. Ide csak a történeteket írjátok, a többit pedig az autós témába!
# 18
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Josza2
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1775 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#72857 Üzenet linkje2008-07-22 14:53:22 

Andi!
Az aztós topikba teszek anyagot.
Üdv: Josza

# 19
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Titi68
Törzstag
Törzstag
835 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#72896 Üzenet linkje2008-07-22 17:08:47 

Én is pont ezen gondolkodtam! Az tény, hogy beszkennelik az útleveleket, tegyük fel, hogy 20-30 panaszos leírja az eseményeket pontos dátummal, idõponttal és névvel. Ha ebbõl kerekedik valami nem kerülünk-e be egy feketelistára (nem hivatalosra gondoltam, csak olyan belsõ használatúra), és jövõre megnézhetjük magunkat. Nem attól tartok, hogy nem engednek be, csak mondjuk pont minket választanak ki tételes vizsgálatra, és elnézelõdnek egy-két órát. Ha igazából segíteni akarnának a Külügyminisztériumban, akkor tudnának intézkedni nevek nélkül is. Ha a szivatás pedig egy rendõr által történik valahol az országban, akkor meg semmi esélyt nem látok arra, hogy miattunk intéznek valamit. Itthon is nehéz fellépni egy igazságtalan rendõr ellen. Csak egy adalék: néhány ismerõsünk egy hete jött haza Paráliáról, semmi gondjuk nem volt egész úton, de a magyar határon kipakoltatták õket, majd hajnal kettõkor megállították a rendõrök, mert szerintük nem álltak meg a stoptáblánál. Hol kell reklamálni?
# 20
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
VTibor
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
6 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#75636 Üzenet linkje2008-08-08 15:08:19 

Sziasztok!

Sajnálok mindenkit, akinek kellemetlenségei voltak Macedóniában, de hogy ne rettentsünk el másokat, szeretnék valami jót is írni.
Mi Macedónián át nappal utaztunk, és odafelé is, és visszafelé is csak egy-egy trafipaxos rendõr elenõrzéssel találkoztunk. Igaz, ügyeltünk a sebességre és mindig volt valaki, aki jobban sietett - így ezek lettek a rendõrök "áldozatai". A határon csak az elkerülhetetlen 10-20 perces várakozás volt, mivel a határõrök minden útlevelet beírnak a rendzerükbe. A zöldkártyán kívül nem kértek semmit. Vámvizsgálatot nem végeztek - csak intettek és máris mehettünk tovább.

# 21
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Paralia
Aktív fórumos
Aktív fórumos
57 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#75807 Üzenet linkje2008-08-09 09:02:40 

Szia Mindenkinek!
Én is most jöttem haza Nei Poriból, de hasonló tapasztalatom volt mint VTibinek, sõt én még rendõrt sem láttam,oda is vissza is reggel kb 6-8 óra között közlekedtünk Macedóniában.Nekem ezzel kapcsolatban két dolog jutott eszembe:vagy "hatott a panasz"és normálisak lettek,vagy akinek bajuk volt azok még juniusban voltak arra ,akkor még kevesebben megyünk és ezért próbálkoznak, mert tudják, hogy van idejük mire a következõ magyar autó (esetleg két autó) jönn eltelik akár pár óra is...
Üdv Mindenkinek, JÓ UTAT!

# 22
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Stargate68
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
36 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#78738 Üzenet linkje2008-08-26 14:57:28 

Üdv. !
Szombaton jöttünk hazafele Maaaceeedoniáááánnnnn, még a nevét is utálom...
A mocskos zsaruk leállítottak, nem mentem gyorsan, erre kitalálták, hogy a lámpa nem volt bekapcsolva...
35 eurót fizessek stb...
20 -at az aktatáskájába dobtam és mehettünk amerre láttunk...
Gusztustalan volt, ahogy falaztak egymásnak a rendõrök...
Máshol (kultúrállamban) csak figyelmeztetnek, de a belépéskor nem láttam hogy használni kellene a tompított fényszórót, már negyedjére mentünk
de még sose volt ebbõl probléma...
Gondoltam, hogy a gyerekének vegyen belõle koporsót....
Nagyon profik a korrupcióban.....

# 23
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
H.apci
Törzstag
Törzstag
2675 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#78744 Üzenet linkje2008-08-26 15:15:29  Válasz a #78738. hsz-ra Előzmény #78738

Hát ez durva! icon_evil.gif Na nem a rendõrök részérõl... icon_rolleyes.gif Én a duplájára büntettelek volna, de lehet, hogy neked nem is való jogosítvány! icon_eek.gif icon_confused.gif Ilyenekkel ne találkozzak az úton! icon_eek.gif
# 24
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#78749 Üzenet linkje2008-08-26 16:24:27  Válasz a #78744. hsz-ra Előzmény #78744

Ezert utalnak minket magyarokat mindenutt... engem is megvagott tavaly egy zsernyak Macedoianban, nem esett jol nyilvan. De azert ilyet mondani... Jah, es iden is atmegyek rajtuk mar csak azert is icon_razz.gif
# 25
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#78761 Üzenet linkje2008-08-26 16:54:39 

stargate68 írta:

Gondoltam, hogy a gyerekének vegyen belõle koporsót....


Ez a mondatod nagyon gusztustalan! Egy gyilkossal kapcsolatban sem gondolnék ilyet, nemhogy egy korrupt rendõrrel!
EZ A STÍLUS ITT NEM NYERÕ!!!!!!!

# 26
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Popeye77
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
511 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#78764 Üzenet linkje2008-08-26 16:56:51  Válasz a #78761. hsz-ra Előzmény #78761

Szerintem ez sehol sem nyero...
# 27
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Petnem
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#78768 Üzenet linkje2008-08-26 17:11:44  Válasz a #78738. hsz-ra Előzmény #78738

Stargate68!

Írtam Neked Privit, kérlek nézd meg és válaszolj!

Köszi: Petnem

# 28
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Csutek
Spec. Fórum tag
Spec. Fórum tag
1801 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#78788 Üzenet linkje2008-08-26 19:16:09 

Mi kétszer tettük meg az utat, oda-vissza, Macedóniám keresztül. Egy negatív tapasztalatunk volt. Tavaly 1 euró helyett 5-öt fizettünk a második kapunál. És, mint ahogy írtam a beszámolómban, az utánnunk jövõknek 5 eurót kellett fizetniük. De mi a korrupciót beszámítottuk a költségvetésbe. Rendõrrel taliztunk, de mivel minden közlekedési szabályt betartottunk, semmi gondunk nem volt velük.
Szerintem, a Mecedon közegekre az vesse az elsõ követ, aki gyönyörû országunkban még nem találkozott korrupcióval!

# 29
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Imgi
Aktív fórumos
Aktív fórumos
218 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#78789 Üzenet linkje2008-08-26 19:41:32 

Sziasztok ! az idén 9. éve megyünk Görögországba Vízumos idõben Bulgárián keresztül egyébként Macedonián át. Volt olyan, hogy Macedon pecsét nem volt az útlevelünkben ki intettek a sorból, hogy menjek. Hát ennyi izgalom történt az útak során. Nemzetközi jogsi csak az uniós országokba nem kell. Macedonia meg csak nem is tagjelölt. Én egyébként Ausztriába és Olaszországba is viszem magammal.
# 30
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Triznyak
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
1024 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#78791 Üzenet linkje2008-08-26 19:55:05 

"Nemzetközi jogsi csak az uniós országokba nem kell. "

Ez nem igaz! Nagyon sok nem EU-s országba sem kell, ilyen Macedonia is.

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Autóval Görögországba
<   1 2 3 ... 23 24 25   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu