Lefkada
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
Hozzászóló Üzenet
# 8386
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Makkaine
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246307 Üzenet linkje2017-11-16 07:19:21 

Mindkettő Apollonos ár!
# 8387
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Rep
Aktív fórumos
Aktív fórumos
216 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246308 Üzenet linkje2017-11-16 09:40:21 

Kedves Makkainé! Mióta létezik az Apollon évente több alkalommal velük utazunk.'-1 alkalom volt amikor nem mert ők nem utaztatnak Marmarasra és buszos Kefalóniára.Idén 3 különböző nyaralóhelyen voltunk,busszal.Thassos és Lefkada is volt,Lefkadán több alkalommal voltunk már,köszönhetően a Drága i.vezetőnek Pajának,és a túráinak.Thassos egy nagy csalódás volt.Darázs mindenhol van,de ahogy átértünk a szigetre megleptek minket kaja nem volt a közelben,nem átlagos mennyiség,enni nem lehetett tőlük,az éttermekben füstölőkkel próbálták elűzni őket,az ott tartózkódásunk alatt a tulajt is több alkalommal megcsípte.Ez nem iroda hibája.A Pontios ház alsó kertjében 2 dohos szoba,mivel nem hagyhattuk nyitva a darazsak miatt az ajtót erkély nincs ezért a mini szúnyoghálós ablakon levegő kevés jött be a mikor elmentünk azt is csuktuk,nehogy bemenjenek.A 3-dik ágy a konyhapulttól 20 centire,a fürdő szaniter rozsda,penész a fürdő.Képeket küldtem az irodának,válasz 2 hónapja semmi.Ott nem lehetett mit csinálni aug.-ban nem volt csere lehetőség.Az i,vezető se a régi,nulla segítség egész héten nem lehetett látni.Júliusban Lefkada után ahol Paja jó barát és akármikor elérhető,feltűnt a különbség,egyébként nem érdekelnek az i.vezetők.Emeleti szobában és a földszinten is skorpió volt,képeket mutattak a szomszédok,a mellettünk lévő szobában biológus apuka volt,nem kamuztak.Thassos vze Potamian nagyon szép,Captain étterem tuti,pita gyros 3 euró a legolcsóbb,Thassos drágább volt mint Kefalónia.Szóval mi nem vágyunk Thassosra vissza,a fakultatívok is 45 eurótól,,alig van fakultatív.,és ott görög iroda sincs,akihez betársuljál.Lefkadán fele ennyi volt,és csodás helyekre vitt Paja.Lefkadán sajnos úgy oldhatjátok meg a szobát fizetés szempontjából,hogy a második szobát teljes áron mintha felnőttek lennének a gyerekek is fizettetik,ezért jött ki nagy összeg.3 gyerek ingyen szállás nem sok helyen van Chalkidiki és Nei Pori csak az Apollonnál.Grandnál mindenki fizet szobaárat,lehet az mivel kocsival mennétek olcsóbb lenne,akár a csodás Kefalónia náluk.Bocs az őszinte Thassosi véleményről.Ja,és Thassoson agusztus 18-tól voltunk,este 22 ó.kürül 17 fok volt,volt egy full szakadó esős napunk,Pargán ugyanekkor az éjszakai hőfok 7 fokkal melegebb volt.Thassos állítólag hüvösebb.


Legutóbb rep szerkesztette (2017-11-16 09:44:45), összesen 1 alkalommal
# 8388
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246309 Üzenet linkje2017-11-16 09:43:26  Válasz a #246306. hozzászólásra Előzmény #246306

Lefkadára "Prevezza" sosem volt olcso repjegy ugyan ugy Kefaloniára se Ami van Bécsből indul általában.Vagy lehet hogy ide mész oda mész de ez rengeteg idő ,lehet hogy sokkal olcsobb s haza felé ugyan ez csak lehet más utvonalon. És még ott van Prevezza Nydri távolság az sem kevés összeg amennyiét a taxi elvisz. Nem olyan rég találkoztam hogy D orion hirdetett Bécsből repülővel Lefkadára de az árra nem emlékszem.Amugy régebben mikor néztem láttam1500eu ert a repjegyet. 2/fő retur. Talán eddig is azért volt jó mindkét sziget mert nem olcso és talán eddig a jobb emberek jöttek . Talán Árpi tud mesélni milyen is volt mikor nem volt ismert. Voltunk Thassoson is s láttam hogy fél oránként mennyi ember megy a szigetre csoda hogy elbirja a sziget. Nekünk az auto az amivel a legjobban kijövünk két tank ki szokta birni egész Trapezakiig. Egy tank itthol s egy macedonia végén. És ketten megyünk csak.
# 8389
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246310 Üzenet linkje2017-11-16 11:02:51  Idézet innen: #246306

cserrobi írta:
Én ebbe azért nem lennék olyan biztos.

Lefkadának nincs reptere!! Prevezában van egy kis reptér, 20 km-re a szigettől, de csak Bécsből van járat aranyáron, plusz oda is ki kell jutni valahogy. Tehát biztos lehetsz most már icon_smile.gif

# 8390
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246311 Üzenet linkje2017-11-16 11:10:49 

Hát igen, Dodikám, 17 éve voltunk először, magyar 2 fő volt a szigeten, egy Anita nevű lány, aki dolgozni ment oda a barátjával, Ő csalta oda Paját is győriek lévén. Anita már ott él, görög férje és pici gyerekei vannak, Pajáék is náluk szoktak megszállni, de Paja idén volt utoljára icon_sad.gif Nem csupán ennyi a változás a szigeten, egyre zsúfoltabb, tavaly egy tengerjáró többemeletes hajó is megérkezett a szigetre a távozásunk napján, a turisták ellepték Nidrit, a hatalmas hajó csak kint a nyílt vízen tudott leparkolni, kis 20 fős kapszulákban hordták a partra a népet. Szóval egyre többen vagyunk mi magyarok is, a csodák vonzzák az utazókat, a kevés homokos beach meg picit fékezi a tömeget, nem sok eredménnyel icon_smile.gif
# 8391
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Makkaine
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
15 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246312 Üzenet linkje2017-11-16 13:29:01 

Thassoson voltunk mi is augusztus végén. Mi is tapasztaltuk a darázs inváziót,nekünk is marha kellemetlen volt sokszor! Ha nem a darázs jött,akkor meg a nagy füsttől nem lehetett normálisan enni icon_sad.gif
Mi a panorámába voltunk. Hát,eléggé meg lettünk volna lőve ha nem kocsival megyünk...de így be tudtuk járni a szigetet,többször is.
2015-ben Sartiban voltunk a Grigorisban.A férjemnek Sarti tetszett jobban. Ott esténként nem kellett kocsiba ülni az esti sétákhoz sem pl és az ételek is jobban ízlettek,mint Thassoson.Most ugye filózok Lefkadán(lehet nem Apollonnal...de a grand csak buszos utakat értékesít,nem?)és még Parga....bár van,aki azt írta Pargáról,hogy drága és iszonyat embertömeg esténként icon_sad.gif szóval kicsit megakadtam... Sartin is filózom,csak én olyan vagyok,hogy hiába tetszett,szeretek új helyekre menni...

# 8392
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Cserrobi
Törzstag
Törzstag
2657 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246313 Üzenet linkje2017-11-16 13:45:01  Válasz a #246310. hozzászólásra Előzmény #246310

Szerintem megy Pestről is,de lezárom a témát.
# 8393
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Dodi62
Törzstag
Törzstag
553 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246314 Üzenet linkje2017-11-16 14:54:08 

Sartin most szeptemberben voltunk, de voltunk már Pargán is. Ha lehet Lefkadát nem szabad kihagyni s legalább két hét ha lehet. viszont auto nem árt. pl ha nydriből el akartok menni Porto katsiki a nyugati partra. és a többi helyre . Meganissi átkompozni s vagy gyalog vagy kis robogo . mi egy ideje már csak pár napot szoktunk lenni s kompozunk Kefaloniára .Az is nagyon jó még vadregényesebb kevesebb turista, Kaja szempontbol viszont Lefkada jobb.De ez az én véleményem. Május utolso hetétől már jó viz már fürödhető de nem meleg.
# 8394
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246315 Üzenet linkje2017-11-16 18:09:58  Idézet innen: #246313

cserrobi írta:
Szerintem megy Pestről is,de lezárom a témát.

Mások szerint nem icon_smile.gif és ezen vitatkozni sem kell icon_smile.gif

# 8395
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Bogaram75
Kezdő fórumos
Kezdő fórumos
17 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246333 Üzenet linkje2017-11-26 08:27:19 

Fraxa szállásról Lygia településen van valakinek tapasztalata? Kaptam egy nagyon jó árat bookingról
# 8396
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Jox
Admin
Admin
3258 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246335 Üzenet linkje2017-11-27 09:22:18  Válasz a #246333. hozzászólásra Előzmény #246333

# 8397
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Mezzos
Törzstag
Törzstag
714 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#246336 Üzenet linkje2017-11-27 11:12:15 

tavaly (vagyis idén nyáron.. de nekem az már tavaly icon_biggrin.gif) voltunk a Fraxában, többféle szoba van, mi szerintem a legkisebb szobában voltunk, egy kicsit kisebb volt, mint kényelmes lenne. Ezen kívül nagyon jó volt, gondozott kert, kedves vendéglátók (kaptunk frissen facsart narancslevet és egyéb kedvességeket), viszont csak görögül tudnak, úgyhogy mutogatós kommunikáció volt. icon_smile.gif Klíma volt, használtuk is, de annyira nem melegedett fel a szoba estére.
# 8398
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246377 Üzenet linkje2017-12-15 21:35:50  Idézet innen: #246078

nagyfotos írta:
https://www.youtube.com/watch?v=LQLKImKqed0

Fogadjátok szeretettel kis videónkat,remélem így lejátszható lesz.....Negyedszerre is voltmég mit megkeresni,és még hihetetlen de maradt még miért visszatérni icon_smile.gif icon_smile.gif



2:30-nál melyik part van úgy összeomolva?

# 8399
KijelentkezvePrivát üzenet küldése
Accord
Aktív fórumos
Aktív fórumos
496 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246378 Üzenet linkje2017-12-15 21:54:06  Válasz a #246312. hozzászólásra Előzmény #246312

Szreintem nincs min gondolkozni. Sarti és úgy az egész félsziget nyomába sem ér Lefkadának. Ne agyalj rajta, egyszer az életben legalább nézzétek meg, és akkor lesz összehasonlítási alapod is. icon_wink.gif icon_smile.gif
# 8400
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Kónyu
Törzstag
Törzstag
3614 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#246379 Üzenet linkje2017-12-15 22:55:20 

Talán Kavalikefta, de majd kijavítanak.
KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Jón-szigetek
<   1 2 3 ... 559 560 561 ... 570 571 572   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu