Sikinos
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
Hozzászóló Üzenet
# 1
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82721 Üzenet linkje2008-10-08 12:08:54  Sikinos

A Milos és Ios között fekvő kis sziget csak a '80-as években kapcsolódott be az idegenforgalomba. A Pireuszból induló kompjáratokkal hetente négyszer érhető el. A sziget lakóinak száma alig éri el a 300 főt! A szigeten egyetlen autóbusz jár körbe, ezzel el lehet jutni Hórába, az aprócska fővárosba is, melyet az egyik utolsó eredeti kikládi településként tartanak számon.
# 2
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82756 Üzenet linkje2008-10-08 21:58:03 

Alopronia, Sikinos kikötője:


# 3
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82758 Üzenet linkje2008-10-08 22:04:43 

Alapronia beach, a fenti kikötő mellett található, ez a sziget legnagyobb strandja, homokos, sekélyvízű és vannak árnyékot adó fák:



A sziget strandjai jellemzően kicsik, eldugott öblökben, szurdokokban találhatóak, sok közülök csak gyalogosan vagy hajóval érhető el.

# 4
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82759 Üzenet linkje2008-10-08 22:07:49 

Maltas beach: ez pl. egy olyan strand, amit csak hajóval lehet elérni - vagy 6,5 km-es sétával. icon_smile.gif

De nagyon tetszetős... icon_smile.gif


# 5
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82760 Üzenet linkje2008-10-08 22:10:11  Sikinos térképe


# 6
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82762 Üzenet linkje2008-10-08 22:27:42 

A "főváros" (vagy "főfalu", vagy hogy is mondják ezt icon_smile.gif ) meglepő módon a Hora nevet viseli icon_wink.gif és két részből áll: Horio és Kastro.

A képen Kastro látszik Horióból nézve:



Horio régi házak között megbújó kis utcácskák labirintusa különös, régies, érdekes boltívekkel, rejtett sarkokkal, lépcsőkkel, átjárókkal. Egy rég letűnt világ csöndjét és nyugalmát találja meg itt az utazó.

Kastro a sziget központja: üzletek, tavernák, na és itt van a "főtér", ami igazából az egyetlen tér a szigeten icon_smile.gif, és mint ilyen, a társasági élet színhelye.

# 7
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82764 Üzenet linkje2008-10-08 22:32:46 


# 8
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82765 Üzenet linkje2008-10-08 22:33:34 


# 9
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82766 Üzenet linkje2008-10-08 22:35:35 

icon_biggrin.gif


# 10
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82823 Üzenet linkje2008-10-09 14:47:32 

Szegény birkák! icon_smile.gif

Szia Haspók!

Jól beindultál. Engem ez a sziget annyira nem aljz fel, így elsőre.

# 11
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82839 Üzenet linkje2008-10-09 20:06:18  Válasz a #82823. hsz-ra Előzmény #82823

Szia Andi! icon_smile.gif

Milosról kerestem anyagot, aztán véletlenül találtam egy lelkendezős beírást Sikinosról. Valakik voltak ott, és áradoztak róla, mint a nyugalom szigetéről, ahol minden érintetlen, és nincs más, csak csend és béke. Rögtön felkeltette az érdeklődésemet. icon_biggrin.gif

Mivel igen kevéssé valószínű, hogy minden szigetet be fogok járni életem során, szeretnék egy pár olyat kiválasztani, amik között van ilyen is, olyan is. Ami biztos, az Santorini, mert azt muszáj icon_smile.gif, Milos is egyre biztosabbnak látszik icon_wink.gif, de ezek mellett szeretném kipróbálni azt is, hogy milyen lehet egy olyan sziget, ahol alig van turista, a komp sem jár minden nap, és amolyan világtól elszeparált igazán emberléptékű hely... Sikinosban az fogott meg, hogy ilyennek tűnik.

Egyébként nem tudom, hogy valóban annyira tetszene-e a dolog, mint ahogy most remélem. De ez sosem fog kiderülni, amíg nem próbálom ki. icon_smile.gif Arra gondolok, hogy azért általában a látnivalók száma és "minősége" korrelál a turistaforgalom nagyságával, tehát ahol igazán szép dolgok vannak, oda azért mennek emberek. (Hacsak nincs nagyon megközelíthetetlen helyen.) Lehet, hogy egy ilyen majdhogynem kihalt szigeten nem várnak olyan hűdenagy látványosságok, és nem tudom, hogy ezt hogy fogom fogadni. Nem tudom, hogy valóban megelégszem-e azzal, hogy ott nincs más, csak a szinte kézzelfogható béke és nyugalom. Most ugyan vágyom rá, dehát a megvalósult álom az mindig kicsit más... icon_smile.gif

Azt is írták a szigetről, hogy mivel olyan kevés ember lakik ott, olyan érzés kicsit, főleg az első napokban, amíg nem ismernek meg, mintha betolakodnál az életükbe. Ettől ez érzéstől is tartok pl., de szerintem akárhová megy az ember, ahol ilyen kevesen vannak, ez elkerülhetetlen.

# 12
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82841 Üzenet linkje2008-10-09 20:11:36 

Nekem nem a nyugalommal lenne a bajom ott, hanem hogy még strandok sincsenek "normálisak" icon_smile.gif Akad még ilyen sziget szép számban, pl. Kastelorizo is, ahol akad több látnivaló is, csak nagyon kieső helyen fekszik minden hajó menetrendjéből. icon_sad.gif
# 13
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82842 Üzenet linkje2008-10-09 20:23:27  Válasz a #82841. hsz-ra Előzmény #82841

Lehet, hogy tényleg meg kéne nyitnod azt az island hopping topikot icon_smile.gif, ahol lehetne szigeteket összehasonlítani meg egyéb többszigetes témákról eszmét cserélni.

Sikinosban strandügyileg nekem az tetszik, hogy sok eldugott homokos strandocskája van, és imádom az olyanokat. Hátrány, hogy alig lehet őket megközelíteni, gyalogolni lusta vagyok icon_biggrin.gif, csónakkal meg nem tudom, milyen, pl. ha egy bácsika kivisz minket oda, akkor ő mit csinál, amíg mi fürdünk meg jól érezzük magunkat? icon_biggrin.gif (Biztos én vagyok az egyetlen hülye, aki ilyesmin agyal, de én egyszerűen nem tudom elképzelni. icon_smile.gif Ha ott ülne, és várná, hogy "végezzünk" már, attól idegbajt kapnék, és elrontaná az egészet. Vagy visszajön értünk később? Vagy nemtom. icon_smile.gif )

# 14
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Vojandi
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
4595 hozzászólás



Nincs beírva úticél.
#82844 Üzenet linkje2008-10-09 20:48:26 

Na ez az, a bácsika elmegy és én meg várhatok a csodára, hogy valóban visszajön-e értema megbeszélt időben, vagy örökre strandlakó ősember maradok? icon_smile.gif
# 15
KijelentkezvePrivát üzenet küldéseFelhasználó weblapjának megtekintése
Verka
Kiemelt fórumtag
Kiemelt fórumtag
2090 hozzászólás


Nincs beírva úticél.
#82845 Üzenet linkje2008-10-09 21:05:43  Válasz a #82844. hsz-ra Előzmény #82844

Pláne! icon_biggrin.gif

Hm, átgondolom még azért ezt a dolgot... icon_razz.gif

KERESŐ:
Nyomtatóbarát verzió
  Fórum : Kikládok
1 2 3 4   >


Copyright © 2003-2024 Hellasz.hu